|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba bljucka posle podoja
15.8.2010 17:00:40   
Nensi*
I mi smo pre neki dan opet isli kod doktora,za 2 nedelje je napredovao 600 grama,a za mesec dana 1450 grama...To me i smirilo...Sad nekad povrati,nekad samo bljucne,a nekad nista...Pomirila sam se sa tim da je moja beba jednostavno takva,i da ovaj period moramo tako da izguramo...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Beba bljucka posle podoja
15.8.2010 17:11:51   
goda
IZVORNA PORUKA: nensi27

I mi smo pre neki dan opet isli kod doktora,za 2 nedelje je napredovao 600 grama,a za mesec dana 1450 grama...To me i smirilo...Sad nekad povrati,nekad samo bljucne,a nekad nista...Pomirila sam se sa tim da je moja beba jednostavno takva,i da ovaj period moramo tako da izguramo...


I ja isto tako,važno je da je zdrava. Počela je povraćati zato što se jako gadola na legofer sirup,ali je nastavila povremeno povraćati i nakon prestanka korištenje istog. Prestala ga je piti pre 10 dana,popravila je krvnu sliku, HGB 125.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Beba bljucka posle podoja
9.10.2010 19:15:49   
Nensi*
Danas sam mu jedan obrok dala Humanu AR za bebe koje bljuckaju,nije povratio ni kap...2 puta je podrignuo na suvo,sto je meni neobicno jer uglavnom povrati ili bljucne...Da li je moguce da sa mojim mlekom nesto nije u redu?

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Beba bljucka posle podoja
9.10.2010 21:54:40   
minavb
Nensi, sa tvojim mlekom je sve ok. Vuk bljucka jer mu je sfinkter slab, a AR mleko nije bljucnuo jer je ono dosta gusto, bas da bebe ne bi povracale. Kad bi u svoje mleko dodala kasiku pirincanih pahuljica, dobila bi slican efekat.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Beba bljucka posle podoja
9.10.2010 21:59:56   
Snelle
IZVORNA PORUKA: minavb

Nensi, sa tvojim mlekom je sve ok. Vuk bljucka jer mu je sfinkter slab, a AR mleko nije bljucnuo jer je ono dosta gusto, bas da bebe ne bi povracale. Kad bi u svoje mleko dodala kasiku pirincanih pahuljica, dobila bi slican efekat.


Moram da priznam da ovo nisam znala. A kada sfinkter "ojača"? Postoji li neko pravilo ili sve zavisi od bebe do bebe?


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Beba bljucka posle podoja
9.10.2010 22:00:40   
Nensi*
Izludecu vise user posted image
Mogu da zamislim kako li je tek tebi...Jel se nesto poboljsalo kod Vanje,bar malo?

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Beba bljucka posle podoja
9.10.2010 22:15:08   
minavb
Snele, ojaca sfinkter vremenom, uglavnom do godinu dana. Deca koju muci silent refluks, kao sto je moj Vanja, muce se duze i drugacije. Ima tu puno toga, samo se ovde time retko ko bavi.
Nensi, kod nas je i dalje isto. Budan ne jede pa makar crkavao od gladi, hranim ga u snu i dalje. Prerasce i on svoju muku, ali do tad cu ja da budem spremna za invalidsku penziju, a on za psihoterapiju.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Beba bljucka posle podoja
9.10.2010 22:17:55   
Anoniman
Dobro je Mina, ako bar lepo spava... nisam u toku... jel spava dovoljno da bi ga redovno hranila?

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 158
   RE: Beba bljucka posle podoja
9.10.2010 22:19:45   
Nensi*
Joj Mina user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Beba bljucka posle podoja
9.10.2010 22:29:13   
minavb
IZVORNA PORUKA: Tash

Dobro je Mina, ako bar lepo spava... nisam u toku... jel spava dovoljno da bi ga redovno hranila?

Kako kad, nekad bas lepo spava i ima super raspored, a u poslednje vreme me zeza pa spava kad mu nije vreme, ili , kao veceras, bude budan satima pa je nemoguce nahraniti ga. Zanimljivo je da, pre nego sto je poceo da odbija hranu, preko dana nikad nije spavao. Kad je pocelo odbijanje, poceo je da spava vise puta po 30ak minuta, ili duze. Inace, bebe sa reflukosm i nisu neki spavaci. Obicno se trgnu iz sna uz vrisak jer ih boli jednjak. Tako je i sa Vanjom bilo-jede, uspava se dok rucka, spustim ga i posle 5 minuta vrisne, i tako po ceo dan. Da sam tada znala o cemu se radi, mogla sam mozda da sprecim sadasnje stanje. Jbg, ko je to mogao da ocekuje.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Beba bljucka posle podoja
10.10.2010 12:53:32   
Anoniman
Eh... da si znala... Nisi mogla znati. user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 161
   RE: Beba bljucka posle podoja
13.10.2010 14:07:10   
Anoniman
Da li je bebino bljuckanje merilo da se beba najela?

Naime, Marko sisa iz jedne dojke, pa podrigne (nekad da, nekad ne), pa sisa iz druge i onda uglavnom počinje da se napreže (neće dete da eži, on bi sedeo sa mesec dana user posted image ), i naravno bljucka. Luka nije bljuckao, pa nemam iskustva.


(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 162
   RE: Beba bljucka posle podoja
13.10.2010 14:08:13   
Jeca*
Pa kad bljucne to, po mom iskustvu može da znači da se ili prejeo pa bljucne ono što mu je višak ili ako ga tumbaš, pa bljucne jer mu se smuči pa mu se vrati mleko user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Beba bljucka posle podoja
13.10.2010 14:09:36   
Anoniman
A ne tumbam ga, tumba se sam, jer se grči u sedeći položaj. user posted image Mene to ne frustrira, ali tata će nam završiti u ludari! Svaki put je u panici da beba povraća.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 164
   RE: Beba bljucka posle podoja
13.10.2010 14:11:02   
Jeca*
uuuuuu kad se setim koliko je Luka bljuckao...pa to je normalno!!!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Beba bljucka posle podoja
13.10.2010 14:11:28   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

I moj Luka bljucka. Nekad se baš prejede pa ne moe da spava pa mučenik bljucka po sat vremena. Bebe uglavnomo bljuckaju. Ti si imala sreće. Kao što su i gore pisale, halapljive su pa ne znaju kad su site. Bljuckanjem izbace višak. Da ne ponavljam ono gore napisano, samo ću reći da nema razloga za  brigu. Verovatno ima puno mleka. Jedna žena koja je sa mnom ležala u porodilištu je još tamo muke mučila sa bebom, ali su joj sestre i pedijatar se samo nasmejali i rekli "opet moramo da ga presvlačimo" user posted image


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Beba bljucka posle podoja
15.10.2010 16:17:47   
minna
Poludecu od ovog bljuckanja...poslednja 2 dana bas dosta bljucka...i to samo preko dana, nocu neuser posted image Sledece nedelje idemo na kontrolu pa cu videti kako je napredovao, ali po ponome koliko me ruke bole od nosenja sve je okuser posted image Bukvalno moramo da ga drzimo uspravno oko sat vremena posle podojauser posted image  

< Poruku je uredio minna -- 15.10.2010 16:18:14 >

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Beba bljucka posle podoja
16.10.2010 13:27:20   
minnica
Moja Mina često bljucka posle podoja. Nekad bljucne i sat vremena posle. Navikla sam i ne stresiram se više. Ako lepo napreduje, kao što ona napreduje, onda je to ok. Ja mislim da moja beba samo malo halapljivije jede, pa mora da bljucne posle.

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Beba bljucka posle podoja
16.10.2010 13:55:56   
Ivanka 75
Po savetu patronažne sestre, jer sam joj rekla da Iva ne podriguje i ne bljucka, ona sama prestane da sisa i zaspi, a ja je posle podoja samo okrenem na stranu i poduprem leđa, počesmo da nosamo dete ne bi li podrignulo. 2 dana tako, mi ludimo ona plače svakih 15 min! Sinoć i danas se vratim na početni sistem, bez nosanja, samo podupiranje leđa i glave i bebana mirno spavala i noćas i danas.

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Beba bljucka posle podoja
16.10.2010 13:58:50   
MASHKA
moja bebica lepo podrigne (obično 2x ) posle podoja i opet bljucne kasnije u krevetu. a ja mislila da ako podrigne neće bljucnuti...pa čemu onda služi podrigivanje? user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Beba bljucka posle podoja
16.10.2010 14:02:08   
minna
i ja sam to mislila ali izgleda da nije tako...moj bebac podrigne nekad i 5-6 puta i opet bljuckauser posted image  mali halapljivac

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Beba bljucka posle podoja
16.10.2010 14:07:32   
Ivanka 75
Mashka, off topic, jel stvarno toliko dobra aventova flašica protiv grčeva, šta kažes nakon nekoliko dana korišćenja?

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Beba bljucka posle podoja
16.10.2010 14:14:05   
MASHKA
IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Mashka, off topic, jel stvarno toliko dobra aventova flašica protiv grčeva, šta kažes nakon nekoliko dana korišćenja?

super je, nama baš odgovara. čini mi se da je sa NUK-ovom imao mnogo više grčeva.ovu čak više i voli, više mi popije iz nje...user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Beba bljucka posle podoja
16.10.2010 14:24:50   
minnica
IZVORNA PORUKA: MASHKA

moja bebica lepo podrigne (obično 2x ) posle podoja i opet bljucne kasnije u krevetu. a ja mislila da ako podrigne neće bljucnuti...pa čemu onda služi podrigivanje? user posted image


Kad podrigne, izbaci vazduh iz želuca, a kad bljucne, izbaci višak hrane.

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Beba bljucka posle podoja
16.10.2010 14:39:08   
MASHKA
u pravu si minnice,  user posted image   nisam razmišljla!

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here