|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.7.2010 21:41:04   
Anoniman
hm..pa neke jesu bile malo kisele i tvrde..ups!
izbacujem kajsije...hvala snelle

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 126
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.7.2010 22:54:36   
pepeljuga
IZVORNA PORUKA: nensi27

Danas sam izmerila Vuka i od pre 2 dana je oslabio 200g user posted image
Malopre sam mu dala 90ml Humane,i nije povratio ni kap...Sad pocinjem da sumnjam da sa mojim mlekom nesto nije ok...Posle cu da mu dam moje,pa cu da vidim...
A pre par dana sam pocela da mu dajem Daktanol,i vidim da u nezeljenim efektima stoji povracanje i da u tom slucaju treba prekinuti terapiju...I to cu da izbacim pa cu videti...Ako opet povrati onda je od mog mleka jer mu Daktanol vise ne dajem,a ako ne povrati,onda je od Daktanola...


evo ja se bas ceo dan pitam da li je moje mleko ok i kako to uopste da znam user posted image user posted image user posted image
ceo dan sam izludela jer ako mu dam da sisa i ne dam mu dohranu onda posle pola sata place (a ima mleka i dosta sisa) a ako mu dam dohranu posle onda bljucka i to tako u mlazu. vise pojma nemam i da li jede dovoljno, to me najvise nervira kod dojenja, sto ne znam koliko pojede. na ivici sam da odustanem od dojenja, toliko se brinem da li mu je dosta i da li je moje mleko dobro user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.7.2010 22:57:42   
Anoniman
hm..pepeljugo a jesi probala da se izmlazas da vidis koliko ima i koliko popije?
ne znam..
a jesi sigurna da place posle podoja od gladi?

(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 128
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.7.2010 22:58:41   
Snelle
Pepeljugo, nemoj ni slučajno da odustaneš od dojenja! Ništa mu neće više prijati od tvog mleka. I ja sam do pre mesec dana bila u tripu da nešto nije u redu sa mojim mlekom jer mi je beba često plakala na dojci, ali su me onda devojke odavde razuverile i rekle da majčino mleko ne može da bude lošeg kvaliteta! Čim nakon dohrane bljucka u mlazu onda je verovatno sit i pun mu je želudac i mislim da nema potrebe da mu daješ dohranu. Koliko je napredovao na prvoj kontroli?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.7.2010 23:00:57   
Anoniman
i ja mislim da mleko ne moze da bude lose.
a ako pepeljuga kaze da mleka ima, onda beba ne place od gladi...

kako ti sisa?
je l lenja beba ili sisa aktivno?

slazem se da je tvoje mleko bolje od svega i da ne treba da dajes bebi dohranu ukoliko imas svog mleka...

koliko dana ti vec place posle pola sata od dojenja?

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 130
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.7.2010 23:06:47   
Snelle
A može biti i skok u razvoju pa je češće gladan. Vidim po tikeru da je u šestoj nedelji. Tako je i meni Lana radila, tražila je svaki čas da jede i onda se smirila posle par dana.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.7.2010 23:09:12   
pepeljuga
ma dobro je napredovao u prvom mesecu, 1kg, sasvim solidno i jako je halapljiv, brzo jede i aktivno sisa. mozda jedino moze da bude problem sto u zadnjih par dana pocne aktivno i onda se malcice uspava, valjda zbog ove vrucine user posted image moze biti da zbog toga ne pojede dovoljno. dohranu hoce, a onda ipak bljucka. mada, on je takva beba da hoce sve sto mu ponudis user posted image
mislim da sam se ja malo unervozila jer ne znam da li mu je dovoljno user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.7.2010 23:10:20   
Anoniman
moguce snelle.
ja ne verujem u to da bebi ne prija njeno mleko. nema sanse!!!
priroda je to.nema tu valja ne valja.tako je kako je priroda rekla.

pepeljugo, batali dohranu, daj bebi da sisa kad god trazi.

ja bih iskreno i izmuzla pumpicom mleko jedan dan da vidim koliko izvucem i koliko mi popije...ali to sam ja

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 133
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.7.2010 23:12:12   
Nensi*
Ja sam danas merila Vuka i za 2 dana je oslabio 200 grama...Posle Humane nije bljucnuo ni kap,posle toga sam ga dva puta dojila i nije povracao,bljucne,ali ne toliko puno...Sacekacu jos sutra da vidim kako ce biti,ako nastavi da povraca vodim ga obavezno kod lekara...

< Poruku je uredio nensi27 -- 21.7.2010 23:13:27 >


_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.7.2010 23:12:49   
Snelle
IZVORNA PORUKA: pepeljuga

ma dobro je napredovao u prvom mesecu, 1kg user posted image



Zašto se onda razmišljaš da li imaš dovoljno mleka?! Odlično je napredovao! I da, ženice su se žalile ovih dana da im zbog vrućine deca manje jedu što je očigledno slučaj i kod tvog deteta.
Molim te da se ovde svečano zakuneš da nećeš prestati sa dojenjem user posted image

Nensi, koliko ti je vagica tačna? I koliko često tvoj Vuk jede? Možda ti se još uvek nije regulisala "ponuda - potražnja" u dojkama pa ne stigne dovoljna količina mleka da se proizvede?

O Bože kada sam ja postala ovakav ekspert za dojenje user posted image

< Poruku je uredio Snelle -- 21.7.2010 23:15:28 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.7.2010 23:13:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pepeljuga

ma dobro je napredovao u prvom mesecu, 1kg, sasvim solidno i jako je halapljiv, brzo jede i aktivno sisa. mozda jedino moze da bude problem sto u zadnjih par dana pocne aktivno i onda se malcice uspava, valjda zbog ove vrucine user posted image moze biti da zbog toga ne pojede dovoljno. dohranu hoce, a onda ipak bljucka. mada, on je takva beba da hoce sve sto mu ponudis user posted image
mislim da sam se ja malo unervozila jer ne znam da li mu je dovoljno user posted image



i moja tea i kad je sita ne odbija sisu ali onda bljucka i povraca jer je alava.
pepeljugo, ako imas mleka BUDI SRECNA i batali dohranu!!
ne odustaj od dojenja, zeno...
pogotovu ne iz straha.
bice ti zao.

doji dete kad vec lepo sisa i kad imas mleka..
i ne plasi se...1kg nije solidno nego FENOMENALNO!!!
a kad zaspi malo ga cacni za obraz da nastavi da jede...

nemoj da odustajes od dojenja..
i ne boj se...nece biti gladan
kad je gladan on ce da vristi...a  ti onda sisu!!!
batali AD mleko.

nego, imas pumpicu?


(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 136
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.7.2010 23:18:27   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Snelle



Nensi, koliko ti je vagica tačna? I koliko često tvoj Vuk jede? Možda ti se još uvek nije regulisala "ponuda - potražnja" u dojkama pa ne stigne dovoljna količina mleka da se proizvede?

O Bože kada sam ja postala ovakav ekspert za dojenje user posted image


Pa digitalna je,ne znam koliko je tacna ali do sad kad sam ga merila uvek je pokazivala da napreduje,a sad kad je dva dana bas povracao pokazuje da je oslabio...
A dojim ga na 2-2,5 sata,izbacila sam mu dohranu posle prve kontrole.
A mislim da imam dovoljno mleka,jer dok sisa iz jedne,sa druge dojke curi mleko,a i kad se izmuzem uvece,napunim punu flasicu...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.7.2010 23:20:51   
Snelle
Da, definitivno onda imaš dovoljno mleka. Znači nije do tebe. A možda povraća iz nekog drugog razloga...npr. prehladio se....mislim lupam sada, ali možda uzrok treba tražiti u nečemu drugom user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.7.2010 23:21:20   
Anoniman
e sad cu da pitam glupo pitanje ali da se nensi ne naljuti
da li ga meris obucenog?

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 139
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.7.2010 23:23:20   
Nensi*
Napisala sam da je to nekako pocelo od kad mu dajem Daktanol za sor,to sam danas izbacila jer u nezeljenim dejstvima pise povracanje,pa cu videti kako ce biti sutra...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.7.2010 23:24:55   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: OTI

e sad cu da pitam glupo pitanje ali da se nensi ne naljuti
da li ga meris obucenog?



Ne ljutim se naravno...Da bio je u peleni i u bodicu,ali tako je obucen svaki put kad sam ga merila

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.7.2010 23:26:30   
Anoniman
hm..mislila sam da nije od tezine odece...

ne znam..
vidi jos sutra kako ce...pa onda kod dr da pitas ako nastavi da povraca...

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 142
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.7.2010 23:29:10   
Nensi*
Pa to sam i mislila,jos sutra cu da vidim,ako se nastavi moram nesto da menjam,a to ce mi lekar najbolje reci sta i kako...Do prve kontrole je napredovao 1050g,ali tada sam mu pored dojenja davala i dohranu...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Beba bljucka posle podoja
22.7.2010 0:12:48   
pepeljuga
Molim te da se ovde svečano zakuneš da nećeš prestati sa dojenjem


user posted image
svecano se zaklinjem, tako mi ringeraje, necu prestati user posted image

ma to mene tako uhvati kad se unervozim ali taman sam izbacila dohranu skroz i onda je pocelo to da se uspava na siki i nikakvo stipkanje ne pomaze pa sam opet pocela da mu dajem ad mleko i pocelo je to bljuckanje i moja histerija user posted image
ma definitivno i ova vrucina utice user posted image

hvala sto ste me izribale, to mi i treba kad zapadnem u xy fazu user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Beba bljucka posle podoja
26.7.2010 16:25:30   
Nensi*
Preko vikenda se malo smirilo povracanje,ali danas opet,pa smo otisli kod lekara...Sve je ok,jedino je kaze halapljiv,brzo jede jer je veliki i treba mu dosta,pa se naguta vazduha i zato povraca...Na poslednjoj kontroli pre 18 dana je imao 5050g,a sada ima 5900g,tako da odlicno napreduje...Za 18 dana 850g user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Beba bljucka posle podoja
27.7.2010 12:35:04   
maslinica
quote]IZVORNA PORUKA: maslinica

smeshki..bice sve dobro, drz'  te se cure..mislimo na vas..mrvica mala, a istina ti si se stalno zalila da bljuca

mi dok smo bili jos u bolnici je povukao mleko u sebe i poceo da kaslje i kija mleko, odmah sam otrcla po sestru, ona rece  nije to nista vratilo mu se mleko i iscistila ga fizioloskim..sve posle bilo ok..tako ako se nekom desi da bebi ode u nos od bljuckanja, glavicu na stranu i i istisnite fizioloskig, da samo prodje kroz nosic i gotovo.

[/quote]

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Beba bljucka posle podoja
27.7.2010 14:00:38   
Rivana

IZVORNA PORUKA: nensi27

Preko vikenda se malo smirilo povracanje,ali danas opet,pa smo otisli kod lekara...Sve je ok,jedino je kaze halapljiv,brzo jede jer je veliki i treba mu dosta,pa se naguta vazduha i zato povraca...Na poslednjoj kontroli pre 18 dana je imao 5050g,a sada ima 5900g,tako da odlicno napreduje...Za 18 dana 850g user posted image

Tako je isto sa Lukom mojim bilo, redivni je povracao ma ne bljucakao nego povracao, doktorka nam rekla da je to ili visak ili halapljiv. Prestalo je kad je poceo da jede cvrstu hranu.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Beba bljucka posle podoja
29.7.2010 23:44:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nensi27

Napisala sam da je to nekako pocelo od kad mu dajem Daktanol za sor,to sam danas izbacila jer u nezeljenim dejstvima pise povracanje,pa cu videti kako ce biti sutra...


Moje cure su prvih dana od daktanola povracale.... Zato sada koristim ruzino ulje...jer su osetljive i na daktanol i na nistatin.

Nego....mislim da kod nas uzork bljuckanja nije hapaljivost.... Jer...posle sisanja...ne bljuckaju, posle flashice ponekad.... e sad...svaki put posle svakog 30ml podignem i ne spushtam dok ne podrignu...i tako svih 90 ili 120ml...na kraju drzim dugo da vishe pota podrignu... nekad bljucnu posle toga nekada ne...totalno nema veze ni sa chim...

Kontam da sutra kupim one flashice koje rade na principu sise...shta vi mislite? user posted image

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 148
   RE: Beba bljucka posle podoja
15.8.2010 16:41:48   
goda
 A što se brinete toliko zbog bljuckanja ako to nije pravo povraćanje ako beba dobija dovoljno na težini?! Moja Anastasija bljucka svaki put pred početak štucanja i bljucne po nekoliko puta zaredom (bljuckanjem smatram kada se mlazić mleka sliva niz obraz) i tako bar 3-4 puta u toku dana. Jede i čtuca nakon pola sata i bljuckanje je neminovno.
Od 22. Jula do danas je povratila u mlazu otprilike 200 ml (više do obroka) 11 puta,svakih 2-3 dana po jednom pola sata nakon jela. Zbog tog povraćanaj sam je vodila pedijatru 2 puta radi kontrole težine. Dobija 300g sedmično i nema brige,povraća zato što se prejeda i smuči joj se i mora ispovraćati. Neposredno nakon povraćanja odmahj e gladna i nastavi da sisa i od soilnog sisanja umori se i zaspi.
Znači,pre povraćanja obično sisa sat vremena i ja ako joj ne dam ona vrišti. Ja je pustim  da sisa dok hoće. Ona nakon završetka sve ispovraća i opet je gladna i opet sisa pola sata i onada spava. Nije ni malo neraspoložena,ispovraća si i ja joj tepama a ona se smije i guče. Jedino to me smori ono stalno menjanje kmpletne posteljine u krevetići i nju moram da presvučem jer je ispovraćana do čarapa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Beba bljucka posle podoja
15.8.2010 16:43:44   
goda
Nemojte me pogrešno razumeti,ne kažem da ne treba da se brinete,naravno da treba ali ne baš onoliko koliko mi mame znamo i bezpotrebno da brinemo.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here