|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Posete u porodilistu
29.11.2014 7:40:46   
doktorkakristal
u Kraljevu su posete svaki dan u odredjeno vreme vise se ne secam koje,izadjes u hodnik i to ti je to user posted image ,bebe pokazuju kroz staklo,sta znam zaostajemo u svakom smislu za svetom,ovde je haos da muz prisustvje porodjaju jer se panicno boje infekcija ,a opet kubure sa njima godinama

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Posete u porodilistu
29.11.2014 7:42:31   
soni
Da kazu ako muzevi prisustvuju moraju sve nalaze ili briseve da vade...

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Posete u porodilistu
29.11.2014 7:47:25   
Trcosava
Pst imamo temu tata na porođaju user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Posete u porodilistu
29.11.2014 7:50:47   
serpica
Kod nas je poseta svakog dana izmedju 14-15h moze da udje samo muz,decu ne pustaju..pricam za nas koje smo bile na CR...ali ja sam vec 3. dana uspela da sidjem u prizemlje i tu se videla sa svima.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Posete u porodilistu
29.11.2014 7:54:11   
daca77
Serpi, a dok traje CR i posle toga, gde ovi jadnicci od muzeva mogu da cekaju i vide bebu?

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Posete u porodilistu
29.11.2014 7:59:48   
serpica

IZVORNA PORUKA: daca77

Serpi, a dok traje CR i posle toga, gde ovi jadnicci od muzeva mogu da cekaju i vide bebu?




Daco dok traje CR tm ce biti tu na 3.spratu ali ispred kod lifta,nece ga pustiti ispred ulaza u salu,razumes? Ali kad se zavrsi i cim iznesu bebu da je prebace u boks onda moze da je vidi,zvace tvog dr da ga pita.
Tebe moze da vidi u sok sobi ako ga dr uvede vec posle dva sata,na kratko,obuce mantil i kapu i one kaljace kako se zovu i udje na par minuta.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Posete u porodilistu
29.11.2014 8:21:19   
daca77
Hvala, Serpi...ovaj deo za sok sobu mi je poznat...ja jedva otvaram oci, a on onako iskolacenih ociju me gleda i kao mase...user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Posete u porodilistu
29.11.2014 8:49:57   
choopa choops
Kad sam rodila ćerku, posjete nisu bile dozvoljene po sobama, već bi samo majka mogla da siđe u hodnik da se vidi sa svojima.

Kad sam rodila sina u PG, posjete su određenim danima, u određeno vrijeme, i to preko prozora sa rupicama. Mislim da mi je najtužniji momenat u životu bio taj kad mi je ćerka došla u posjetu, a ja nisam mogla ni da je poljubim, zagrlim...user posted image

A sada koliko čujem u ovom našem porodilištu su dozvoljene posjete i u sobama...

Ne znam, meni se nekako čini da je najbolja opcija da majka siđe u hodnik, a da im se beba pokaže kroz staklo...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Posete u porodilistu
29.11.2014 14:31:15   
branki*
kod nas u porodiljinu sobu ne moze niko da udje,ni muz.posete su u odredjeno vreme u predsoblju kao koje se nalazi pre bolnickih soba i tu moze majka da na kratko izvede i bebu.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Posete u porodilistu
29.11.2014 14:34:04   
soni
A jel su deca sa majkama u sobi

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Posete u porodilistu
29.11.2014 14:35:57   
branki*
da,soni.sobe su ili dvokrevetne ili trokrevetne,u svakoj sobi ima lavabo i krevetic bebin odmah do maminog.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Posete u porodilistu
29.11.2014 14:38:24   
Kata90
u su je odredjeno vreme svakim danom u 13h do 14h se pokazuju bebe kroz staklo,svaka posebno.....a muzevi ne mogu ulaziti u sobe gde su ostale trudnice.......ima jedna cekaonica i tamo se moze videti sa rodbiom.......

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Posete u porodilistu
29.11.2014 15:19:15   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: soni

A jel su deca sa majkama u sobi

Ovde je svuda baby friendly (kako mene živcira taj izraz, a gde je mama friendly, baš sam za cucanje i nosanje onako iskasapljena na krevetu od 2 metra bez pričke)
Prošli porođaj sam bila sama u sobi, nije bilo punoporoilja i muž komotno ulazi u sobu, beba naravno sa nama. Iz bolnice imam i omiljenu sliku njih dvoje user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Posete u porodilistu
29.11.2014 16:24:42   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Ovde je svuda baby friendly (kako mene živcira taj izraz, a gde je mama friendly, baš sam za cucanje i nosanje onako iskasapljena na krevetu od 2 metra bez pričke)



Istina user posted image Meni je sa ćerkom bio baby friendly, meni epiziotomija boli, jednu noć smo preplakale i ja i ćerka, a niko od sestara da dođe da pomogne user posted image
A sa sinom nije bio baby friendly, ali meni je to odgovaralo. Malo ti donesu bebu, odeš da je vidiš, vratiš se kad si umoran da odmoriš. Ma super user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Posete u porodilistu
29.11.2014 16:46:29   
Štetica
U Valjevu su posete od 15-16h,nema ulaska u sobe,vec zene izadju u hodnik,a bebe se gledaju kroz staklo. Bebi friendly program postoji,ali ako porodilja hoce,nije obavezno. Sto je po meni ok,ima zena koje nemogu ni sebe da opsluze nakon porodjaja a o bebi da nepricam. Jedino je pod obavezno,tj. to im je praksa,da majke budu sa prevremeno rodjenim bebama,koje nisu na kiseoniku,do otpustanja kuci.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Posete u porodilistu
29.11.2014 22:14:34   
soni

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR


IZVORNA PORUKA: soni

A jel su deca sa majkama u sobi

Ovde je svuda baby friendly (kako mene živcira taj izraz, a gde je mama friendly, baš sam za cucanje i nosanje onako iskasapljena na krevetu od 2 metra bez pričke)
Prošli porođaj sam bila sama u sobi, nije bilo punoporoilja i muž komotno ulazi u sobu, beba naravno sa nama. Iz bolnice imam i omiljenu sliku njih dvoje user posted image


bzv ...

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Posete u porodilistu
4.12.2014 15:00:44   
Mariya
U Topoli se moze ulaziti u sobu. Iako po pravilu nije dozvoljeno, sestre i dr nikoga ne opominju da ne mogu da ulaze (glavna sestra se u skolici bas zalila da im je to veliki problem), ali opominju majke ako iznose bebe iz sobeuser posted image . Ono staklo da se pokaze beba postoji, ali ga ne koriste. Tako da su meni mogli uci i muz i Lu u posetu. I imali su meru, dolazili su jednom dnevno, posle rucka. Sobe su dvokrevetne, a oba puta sam imala srecu da sam imala cimerke kojima nisu dolazili u posete, a kad su otisle, bila sam sama u sobi, da sam imala TV, bilo bi mi kao da sm u apartmanuuser posted image A sa druge strane, u sobi do mene je bila zenica koj su dolazili neprestano,svaki dan, od ujutro do uvece, svakakvi ljudi, roditelji, rodjaci, ujne, strine, tinejdzeri, deca, babe, dede sa sve cvece i kesama i poklonima. I svi su bili tako glasni, kad smo posle vizite u 7 zaspale, desavalo se da nas probude oko 8 sati vikom, iako sam drzala vrata zatvorenauser posted image A zamislite kako je bilo onoj jadnoj prvorotki sa njom u sobi, namucila se na porodjaju a nije mogla ni da odmara od njih, kako li je tek bilo da doji bebu a oni matorci i klinci bulje u nju u sobiuser posted image na kraju su jadnicu premestili u apartman.
A tek posetioci koji ne znaju gde tacno treba da idu pa upadaju u sobu dok ti dojis ili se presvlacis, ili luftiras ranu od epiziotomijeuser posted image

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Posete u porodilistu
4.12.2014 15:32:26   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: Mariya

U Topoli se moze ulaziti u sobu. Iako po pravilu nije dozvoljeno, sestre i dr nikoga ne opominju da ne mogu da ulaze (glavna sestra se u skolici bas zalila da im je to veliki problem), ali opominju majke ako iznose bebe iz sobeuser posted image . Ono staklo da se pokaze beba postoji, ali ga ne koriste. Tako da su meni mogli uci i muz i Lu u posetu. I imali su meru, dolazili su jednom dnevno, posle rucka. Sobe su dvokrevetne, a oba puta sam imala srecu da sam imala cimerke kojima nisu dolazili u posete, a kad su otisle, bila sam sama u sobi, da sam imala TV, bilo bi mi kao da sm u apartmanuuser posted image A sa druge strane, u sobi do mene je bila zenica koj su dolazili neprestano,svaki dan, od ujutro do uvece, svakakvi ljudi, roditelji, rodjaci, ujne, strine, tinejdzeri, deca, babe, dede sa sve cvece i kesama i poklonima. I svi su bili tako glasni, kad smo posle vizite u 7 zaspale, desavalo se da nas probude oko 8 sati vikom, iako sam drzala vrata zatvorenauser posted image A zamislite kako je bilo onoj jadnoj prvorotki sa njom u sobi, namucila se na porodjaju a nije mogla ni da odmara od njih, kako li je tek bilo da doji bebu a oni matorci i klinci bulje u nju u sobiuser posted image na kraju su jadnicu premestili u apartman.
A tek posetioci koji ne znaju gde tacno treba da idu pa upadaju u sobu dok ti dojis ili se presvlacis, ili luftiras ranu od epiziotomijeuser posted image

Katastrofa! user posted image Ajde što galame i to, ali nije higijenski da ulazi po sobama ko stigne! Ne znam, ja to ne volim. user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Poset_e u porodilistu
4.12.2014 15:54:14   
big mum
Kod nas su posjete od 15-16h. Ne smije ulaziti u sobu čak ni muž.Sobe su dvokrevetne i trokrevetne)Posjete su u predhodniku.Majke nesmiju iznositi djecu ,to rade babice(pokazuju kroz staklo ) i to samo ako nema velikih gužvi.
Rade po baby friendly programu i bebe su stalno sa mamama.

Što je meni totalno OK.
1.nije higijenski da posjeta ulazi u sobe gdje se nalazi novorođenčad i žene koje su sveže porođene.
2.Vrijeme -zna se kad su posjete i kapak.nema galame i vike po cijele dane.To uznemirava ostale žene.Zamislite kad bi svako dolazio kad mu odgovara.
3.baby friendly je itekao dobar da se uspostavi taj prvi kontakt majka-beba što u mnogočemu olakšava i ubrzava proces dojenja.

Da se razumijemo kod nas u porodilištu se ne daje epiduralna i nema apartmana a o muževima na porodu ni govora ali barem nakon poroda imamo svoj red i mir i niko nam ne paradira kroz sobe dok luftamo rane od epi i dojimo svoju djecu.

< Poruku je uredio lesica RR -- 1.3.2018 10:42:42 >


_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Poset_e u porodilistu
5.12.2014 17:33:30   
Mariya
Ja sam stvarno imala srece sa cimerkama, nijednoj nisu dolazili u posetu,ali eto, videla sam sta se desavalo ostalima. I u skolici sam rekla toj glavnoj sestri za posete, a ona kaze da jednostavno ne mogu protiv toga, odmah se zovu nacelnici, direktori (ono: "sta ti meni da ja ne mogu da udjem, znas ti ko sam ja,sad cu da zovem nacelnika)itd...user posted image
A kad sam bila sa Lu, opet u susednoj sobi, zeni su dolazili u posetu uvece posle 9 Heej!!! I tu naidje dezurni dr. i zabrani ulazak u sobe, trajalo je nedelju dana... A ovi iz prethodnog postauser posted image nose cvece u sobu, a cvece strogo zabranjeno, ostavlja se na hodniku. Deca sto su dolazila trce hodnikom, rodbina se dovikuje iz sobe sa onima na hodniku, ma ludnica. A stvarno sam zadovoljna, porodiliste i osoblje je super, samo eto te posete.

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Poset_e u porodilistu
5.12.2014 17:48:17   
emicaa
U Doboju se ne ulazi uopšte u bolnicu nego stojiš vani i mama sa bebom dodje do prozora i gledate se,osim ako imaš apartman tad mogu posjetioci ulazit.Ovde su posjete do 7 naveče ali ne smije se skuplat puno ljudi odjednom nego dvoje troje.Ja sam imala sreću pa sam bila sama u sobi pa nam je Tajo po par sati i nikome nije smetao.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Poset_e u porodilistu
11.9.2017 10:17:36   
Tatjana.87
Kod nas su posete bile zabranjene,suprug me je video cetvrto jutro kada smo isli kuci,mogao je samo po sestrama da mi posalje sta mi treba...
Bas je to tuzno malo...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Poset_e u porodilistu
11.9.2017 12:47:25   
krin 40
Ja sam ležala na četvrtom u Višegradskoj.Tamo je onaj fini dep za posete.Zabranjen je ulazak na odeljenje.Bebe mogu samo jednom da vide i to najbliži(tata,bata i seka) i to podržavam

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Poset__e u porodilistu
12.9.2017 8:08:58   
IvanaSK RR
U Frontu su poset_e bile na kraju hodnika, bebu ni otac nije mogao videti. Osim sto prvi dan nisam imala pojma, pa je mm dosao u sobu, a beba sa mnom bilauser posted image Prosao je jer se radilo porodiliste i dosta majstora je tuda bilo, a i smena lekara bila.
Na Zvezdari je otac mogao videti samo jednom bebu. Poset_e su bile u trpezariji. Jedino sto mi je jako smetalo je to sto deci ispod deset_ (ili dvanaest) godina, zabranjene poset_e. Jedna sestra mi je dala da vidim sina na minut, dopustila mu da udje u sobu da baci pogled na bebu. Kad je sin dosao drugi put, nisu mu dali ni u trpezariju. Iskreno, to mi je bas tesko palo. Naročito sto sam ja bila dvadeset_ dana u bolnici.
E da, na Zvezdari sam bila malo duze u sok sobi, duzi oporavak bio. Dozvoljene poset_e samo na pet minuta. Jedan dan me sestra stavila na kolica i izvela u hodnik da mogu videti sina na minutuser posted image

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 12.9.2017 8:12:27 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Poset____e u porodilistu
12.9.2017 9:25:43   
Milena18
U kruševačkom porodilištu nema poset_a. Postoji neki bezvezni telefon sa kamerom, pa tu kao možeš da doneseš bebu da je pokažeš, a "poset_ioci" stoje u hodniku na prizemlju. Kao da već nemamo svi mobilne telefone sa kamerama.

< Poruku je uredio Milena18 -- 12.9.2017 9:28:31 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here