|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 24 [25] 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.1.2023 9:14:17   
lesli
Nadjoh svoj d-dimer sa drugim detetom.1010 u 17. nedelji, sa sve terapijom fraksiparinom.Pa eto, zive smo obe. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.1.2023 9:24:54   
lesli
Izvinjavam se sto pisem post za postom. Da sad ne ulazim na desktop verziju da editujem… ovi “lekari” su teski idioti i priuceni ocito jer su zenu (i to trudnu!) naplasili bezveze 😡 pa mi je tesko da se set_im svega odjednom
Kato, ne brini sve ce biti ok! Vrednosti d-dimera koje imas su sasvim uredne! Stvarno mislim da su te bezveze naplasili i da apsolutno nema potrebe za testiranjem na trombofilije (narocito ako ih sama placas, a znam da samo jedan panel moze o trosku drzave da se uradi, a ta testiranja nisu jeftina)!Sasvim je bilo dovoljno da se prati d-dimer na 4-6 nedelja ako je ovako miran kao sada i ako skoci onda se vrsi testiranje i uvodi odgovarajuca terapija. Kao sto napisah, nije ni svaka terapija za svaku trombofiliju.Pogotovo ako za sobom nemas istoriju ponovljenih pobacaja, pobacaja u visokoj trudnoci, infarkte posteljica itd… ovakav d-dimer nije razlog za bilo kakvu sumnju.
Ja bih najpre promenila lekare kod kojih ides! Zelim ti bezbriznu trudnocu 🤗

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.1.2023 10:28:54   
Kata90
Lesli hvala ti na odgovoru zaista,za sve si upravu.Citala sam dosta o ovome,a sada sam se jos vise uverila...Lakse mi je🤗🤗🤗Kontam da cu morati da menjam doktoricu.....ili cu jednostavno prestati da idem na svoju ruku.Samo cekam rezultazi da mi stignu od trombofilije i PAI-GENOTIP ovo sam radila privatno.Pa Daj Boze sve bude kako treba onda cu njim reci.



_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.1.2023 10:58:34   
dddaca
Kato jesi li isla kod hematologa? Mene je tokom trudnoce pratio hematolog zbog trombofilija. Proslo je dosta vremena, ne secam se referentnih vrednosti, a ni svojih rezultata, ali ako se ispostavi da imas trombofilije, nadji dobrog hematologa koji ce da te prati i kome ces verovati. A geneticarka nek radi svoj posao u oblasti za koju je strucna.

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.1.2023 11:09:49   
lesli

IZVORNA PORUKA: Kata90

Lesli hvala ti na odgovoru zaista,za sve si upravu.Citala sam dosta o ovome,a sada sam se jos vise uverila...Lakse mi je🤗🤗🤗Kontam da cu morati da menjam doktoricu.....ili cu jednostavno prestati da idem na svoju ruku.Samo cekam rezultazi da mi stignu od trombofilije i PAI-GENOTIP ovo sam radila privatno.Pa Daj Boze sve bude kako treba onda cu njim reci.





Pai mutacija sama po sebi nije za terapiju.To ti pisem kao neko ko ima homozigotnu pai i heterozigotnu mthfr.Meni su sa prvim detetom pratili samo d-dimer i dok nije presao referentne vrednosti nisu reagovali. Meni je presao vec na kraju prvog trimestra i tada sam dobila fraksiparin. Tada sam imala i trombozu i pored terapije i pracenja, pa su ponovili analize za stecene trobofilije, uradili neki prosireni panel i sve je negativno osim ove dve koje smatraju blagim mutacijama. Ali i oni se samo ogradjuju da je to polje novo i jos neistrazeno.Sa drugim detetom sam odmah dobila fraksiparin zbog prethodne istorije, ali pai sam po sebi nije za terapiju. Znam za zene koje ga imaju, doduse blazu varijantu (heterozigotna mutacija) i iznele su trudnoce bez terapije, sa urednim d-dimerom ali uz redovno pracenje vrednosti do samog kraja.

< Poruku je uredio lesli -- 14.1.2023 11:11:45 >

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.1.2023 11:34:57   
Kata90


IZVORNA PORUKA: dddaca

Kato jesi li isla kod hematologa? Mene je tokom trudnoce pratio hematolog zbog trombofilija. Proslo je dosta vremena, ne secam se referentnih vrednosti, a ni svojih rezultata, ali ako se ispostavi da imas trombofilije, nadji dobrog hematologa koji ce da te prati i kome ces verovati. A geneticarka nek radi svoj posao u oblasti za koju je strucna.
[/quote


Daco bila sam pre mesec dana,ali samo sa nalazom dimera....kada mi budu gotovi ostali rezultati tad cu znati vise.Necu sad ni piti aspirin vise,pila sam mesec dana.


_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.1.2023 11:36:25   
Kata90
Javicu vam bas kada bude sve gotovo.

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.1.2023 13:25:15   
lesli
Mislim da aspirin nije previse stetan, ali bi bilo bezveze da ga pijes bez potrebe. Nije ni on skroz bezazlen. Ako su protoci dobri, ako nemas trombofiliju bezveze ga pijes, a obaska sto ti ne treba nesto sto razredjuje krv a nemas potrebu za time kada dodje do porodjaja.
Ja bih na tvom mestu nastavila aspirin do rezultata kada su te vec poslali na testiranje. I sa gotovim nalazima otisla kod nekog dobrog hematologa koji radi i sa trudnicama da dobijem konacno misljenje da li mi treba ili ne. Meni kao laiku sa nekim locnim iskustvom po tom pitanju deluje da su ti ga dali bez ikakvog razloga, bar na osnovu ovoga sto si napisala.Sa strane ginekologa je sve ok? Beba dobro napreduje, protoci su uredni?

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.1.2023 13:28:44   
lesli
Drzi se. Sve ce biti ok. Cak i da se pokaze da imas neku trombofiliju, bice sve ok. Ima nas ovde dosta i sa blazim i jacim mutacijama, pa smo uz pracenje i(ili) terapiju iznele trudnoce 🤗
Samo mi je krivo sto su te toliko istresirali, ni za sta 😕. Uzivaj i mazi stomacic 🤗

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.1.2023 13:47:36   
Kata90


IZVORNA PORUKA: lesli

Mislim da aspirin nije previse stetan, ali bi bilo bezveze da ga pijes bez potrebe. Nije ni on skroz bezazlen. Ako su protoci dobri, ako nemas trombofiliju bezveze ga pijes, a obaska sto ti ne treba nesto sto razredjuje krv a nemas potrebu za time kada dodje do porodjaja.
Ja bih na tvom mestu nastavila aspirin do rezultata kada su te vec poslali na testiranje. I sa gotovim nalazima otisla kod nekog dobrog hematologa koji radi i sa trudnicama da dobijem konacno misljenje da li mi treba ili ne. Meni kao laiku sa nekim locnim iskustvom po tom pitanju deluje da su ti ga dali bez ikakvog razloga, bar na osnovu ovoga sto si napisala.Sa strane ginekologa je sve ok? Beba dobro napreduje, protoci su uredni?






Da sve je dobro,i dabl test sam radila.....beba napreduje kako i treba,krvna slika mi ok.Dobro se osecam.Nemam mucnime,bebu vec osecam kako se pomera👼U cetvrtak idem na ultrazvuk😊Hvala na podrsci stvarno,puno mi znaci🤗 

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.1.2023 15:41:22   
dddaca
Bas kao sto Lesli kaze, i da se pokaze da imas trombofiliju, nista strasno. Verovatno ces dobiti terapiju i bice sve ok. Dobar hematolog u tom slucaju je podjednako vazan kao i dobar ginekolog. I ne bih ni ja prekidala sa aspirinom na svoju ruku.

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.1.2023 19:26:20   
Kata90
Zene gotov mi jedan rezultat.....Pise ovako: Pacijent je Heterozigotni nosilac genotipa4G/5G u genu za Plazminogen Aktivator Inhibitor-1(PAI-1)Objasnjenje:Detektovani4G/5G genotip dovodi do umereno ppvećane ekspresije PAI-1 gena do blagog povećanja nivoa plazminogen a ktivator inhobitora-1 
I sta sve ovo znaci🤔 jel dobro? 

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.1.2023 20:58:20   
dddaca
Ništa što dobar hematolog ne može da reši. Nemoj da brineš i da se bespotrebno izlažeš stresu. Prikupi sve rezultate i kao što smo ti već pisale, kod hematologa da vidiš da li ti je potrebna terapija. Možda ćeš morati da se bockaš, ali nije ni to strašno. Bitno je da na vreme kreneš sa terapijom. Ja imam mutaciju PAI i jos jednu, i uz redovne kontrole kod hematologa sve je prošlo u redu.

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.1.2023 21:06:47   
Kata90
Znam Daco,tako cu raditi....samo sam htela znati unapred😁 ma ne nerviram se

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.1.2023 21:22:27   
dunja RR
Kato ja imam i Pai i homozigotnu MTHFR (nasleđenu od oba roditelja), u prvoj trudnoći sam se bockala hfraksiparinom, u drugoj su rekli da je stav medicine u međuvremenu promenjen, da se više moj slučaj ne smatra trombofilijom, i nisam se bockala, samo pratila D dimer, koji je bio sve vreme ok. Iskreno, mnogo mi je lakša bila bila druga trudnoća, bez bockanja.

Naravno otiđi kod hematologa i radi kako ti kažu.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.1.2023 22:03:12   
dddaca
Nisam znala da se to vise ne smatra trombofilijom. Ispade da smo se džabe bockale. I moja mutacija je pored PAI bio i MTHFR, ali morala bih da pogledam da li je bio homozigot ili heterozigot.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Trudnoća i trombofilija
20.1.2023 3:37:43   
dunja RR
Verovatno postoje različite struje doktora, nekako mi se čini da starija garda i dalje ozbiljno shvata mthfr, bez obzira na nove stavove.

Na pregledu kod kardiologa, aprila prošle godine, na koji sam otišla jer mi je pritisak skakao, dr je primetio (a nisam mu spomenulla mthfr), da mi krv ulazi u srce brže nego što bi trebalo, i rekao mi je da to predstavlja opasnost za nastanak tromba (dok je sve ostalo bilo ok - srce na UZ, ekg). Dao mi je tada da uradim D dimer, ali je bio ok. Nisam dugo proveravala, moraću uskoro, i D dimer i kontrolu kod kardiologa.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Trudnoća i trombofilija
23.1.2023 19:01:10   
lesli
Pai u principu nije strasan. On je sam po sebi samo za pracenje i ako ne skace d-dimer ne zahteva terapiju.
Ja imam homozigotnu pai mutaciju i mthfr heterozigot. Prvi put nisam dobila terapiju dok d-dimer nije probio granicu za trimestar sto se desilo jako brzo - kraj prvog, pocetak drugog. I sve je bilo ok, do pred kraj kada je i pored heparina ustanovljeno da nema protoka u jednoj nozi. D-dimer sa terapijom preko 2.000.Sledeci put sam dobila odmah da se bodem. I opet ista prica, krecu skokovi krajem prvog trumestra, a najjaci skokovi krecu od 20+ nedelja. Samo sam 2. put prosla bez tromboze, ali isto d-dimer i po 2-2.500 sa terapijom.
Ponavljali mi po nekoliko puta panel stecenig trombofilija. Sve negativno. Radili jos neke dodatne faktore - VIII i XII cini mi se. I isto negativno. Samo taj pai, homozigot doduse. Ovo drugo je smesno. Doduse i oni se ogradjuju da je to polje jos novo i nedovoljno istrazeno. Ko zna sta jos tu utice…


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Trudnoća i trombofilija
23.1.2023 19:05:47   
lesli
Kato, da ne brines… znam nekoliko zena sa Pai heterozigotnom mutacijom, kao i ti i sve su prosle sa urednim d-dimerom! Samo se pratio do kraja i 6 nedelja nakon porodjaja. 
Moja mutacija je “jaca”. Ja imam obe kopije lose. I taj mthfr pride. Ali on tek nije strasan, samo zahteva dodatni unos folata (tj aktivni oblik folne)

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Trudnoća i trombofilija
24.1.2023 8:21:02   
nata11
IZVORNA PORUKA: dddaca

Nisam znala da se to vise ne smatra trombofilijom. Ispade da smo se džabe bockale. I moja mutacija je pored PAI bio i MTHFR, ali morala bih da pogledam da li je bio homozigot ili heterozigot.



Kato i ja imam ove mutacije. Moji dr su insistirali na bockama celu trudnocu + 2 nedelje nakon nje. Sad koliko jeto bilo pametno ne znam jer sam na kraju zavrsila sa preeklampsijom alu u sustini kontrola d dimera i redovne kontrole i bice sve ok.

p.s. sad se nesto secam kroz maglu bila je jos neka analiza pored d dimera koju sam ponavljala.

_____________________________





(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Trudnoća i trombofilija
24.1.2023 9:56:46   
lesli
Nato, anti Xa. Obavezan da se kontrolise uz d-dimer kada se uvede terapija. On govori u prilog tome koliko je terapija efikasna.
Meni ga nije trazila uvek dr, ali kada je jako skakala vrednost d-dimere izmedju dva vadjenja jeste obavezno

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Trudnoća i trombofilija
24.1.2023 12:46:27   
dddaca
Ja se uopste ne secam tog antiXA, ali pretpostavljam da sam ga radila. Radila sam milion analiza svakog meseca. A to bockanje nakon porodjaja mi je najteze padalo. Ali kad se mora i kad imas dobar razlog, nista nije tesko. Pa ni strah od igle.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Trudnoća i trombofilija
25.1.2023 10:54:58   
Kata90


IZVORNA PORUKA: lesli

Kato, da ne brines… znam nekoliko zena sa Pai heterozigotnom mutacijom, kao i ti i sve su prosle sa urednim d-dimerom! Samo se pratio do kraja i 6 nedelja nakon porodjaja. 
Moja mutacija je “jaca”. Ja imam obe kopije lose. I taj mthfr pride. Ali on tek nije strasan, samo zahteva dodatni unos folata (tj aktivni oblik folne)




Hvala lesli,ali opet po malo brinem zato sto nisam normalna....plasim se ako na kraju budem morala na te inekcije ici.....sve kontam da to mora tako ali opet....Cekam rezultate od trombofilije,i to razvlace vec dve nedelje......😔 da vidim sta ce mi reci.Sada mi je dimer 424....a bio je 309  😔

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Trudnoća i trombofilija
25.1.2023 11:16:26   
nata11
Da to je to Anti X a.

Kato naviknes se i na te bocke, nije neka uteha ali tako je.

Evo i ja se dugo razmisljam dal da ponovim avanturu ali to je vec za drugu temu user posted image Da se bockam jos malo dok nisam ugurala u 40 user posted image

_____________________________





(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Trudnoća i trombofilija
25.1.2023 11:23:22   
Kata90
Nato ne razmisljaj vise,radi 😁😁Sad kad vec pitam unapred,ja te inekcije moram da kupim? Jedino ako isla privatno? Kako je tamo.Ovo mi sve novo.

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 24 [25] 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 24 [25] 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here