|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Hemoroidi
8.9.2009 10:59:38   
Anoniman
E pa, smirilo se jako brzo, posle par dana od ove masti koju sam prethodno spomenula, al mi ostala koza da visi, pa me sad to nervira i bojim se da ne smeta za porodjaj... user posted image valjda nece, baksuz! Jel imao neko ovakvo iskustvo? Jel mislite da moze nesto da utice na porodjaj?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Hemoroidi
22.11.2009 21:10:51   
lola78
Ovdje imam jedno pitanje, posto sjutra idem na cr, treba klizmu da rade, a meni su bas izasli hem. ponovo sad pred porodjaj, jer mi beba pritiska taj zadnji dio. Molim vas, je li moguce onda uraditi klizmu, kod nas to rade sa nekim malim crijevom i sapunicom? Kako ce mi to uraditi ako mi je ovo izaslo user posted image

(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Hemoroidi
22.11.2009 21:18:34   
Dora
Kod nas ne rade klizmu pred CR. Ja sam tražila pa su mi uradili. Drugim ženama nisu i sve je bilo ok sa njima. Nećeš jesti tamo pa ti se prvih dana neće ići u wc, a kasnije te neće pustiti iz porodilišta ako nisi imala stolicu bar jednu. Mi sa klizmom smo imali problem jer nismo imali dovoljno "materijala" za wc kad je to trebalo. Tako da ne brini ni ako ne budeš dobila klizmu, ti lepo kući idi u wc a nekoliko sati pred Cr ne jedi, ili jedi laku hranu (nikako banane) i opušteno...

(odgovor članu lola78)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Hemoroidi
22.11.2009 21:23:09   
marince1
Joj ja to cudo nikad nisam imala,ali mi se posle porodjaja pojavilo.
boli,ubija dusu user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Hemoroidi
22.11.2009 21:30:38   
lola78
Kod nas to rade pod obavezno, nego je moje pitanje bilo vezano vise kako urade klizmu, kad zena ima hem.?

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Hemoroidi
23.11.2009 8:50:21   
*Alexx*
Meni su se pojavili od naprezanja na wc solji posle porodjaja. Srecom te nisu boleli, ali im je trebalo mesec dana da se povuku. Mazala sam Faktu mast i ubijala se od muslija i voca, kako mi se ne bi desilo da dobijem opet tvrdu stolicu.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu lola78)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Hemoroidi
24.11.2009 11:25:26   
Buba76
Lola,oni ti svakako to urade bez obzira da li imas ili nemas,samo te zbog hemoroida boli.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Hemoroidi
6.12.2009 14:37:45   
Trcosava
meni danas prokrvarila guuzauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Hemoroidi
6.12.2009 16:13:38   
*Alexx*
Ajooooj, pa mažeš li čime?

IZVORNA PORUKA: Trcosava

meni danas prokrvarila guuzauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Hemoroidi
6.12.2009 16:15:08   
Anoniman

To je dobro, manje ce te sada boljeti. Joj koje sam ja muke imala, ma porodjaj mi je bio nista...


IZVORNA PORUKA: Trcosava

meni danas prokrvarila guuzauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Hemoroidi
6.12.2009 19:23:44   
Trcosava
Ma sad me mm pokolebao, možda kaže nisu hemoroidi jer me ne boli na dodir (možda eventualno budu unutrašnji), e sad... ja imam problem sa tvrdom stolicom, a idem redovno u Wc, dakle nemam zatvor samo je mnooogoo tvrda user posted image
sutra ću ja u apateku, ili da mi kažete kako da omekšam stolicu (osim testereuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image )

dakle ne boli me kad sedim, ne boli inače, samo ka moram da kaaakim

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Hemoroidi
6.12.2009 19:30:17   
anajid
TRco potrazi mast Hadensa,meni je jako pomogla,smeksa stolicu poprilicno i hladi,ma spas kazem ti.Eto ja vec pre trudnoce imam probleme sa hemeroidima,sta li ce tek biti kad se porodim,qq!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Hemoroidi
6.12.2009 19:35:32   
Anoniman
Ja sam moje dobila od napona u toku porodjaja i bili su spoljasnji. Tvoji du definitivno unutrasnji i pukao ti je neki kapilar. Nista strasno, gori su spoljasnji.izbjegavaj kafu, slatkise, cigare, vise se kreci, pij jogurt, unosi vlakna, dosta povrca... meni je to dobta pomoglo, plus faktu mast, i ona je za unutrasnje, ima na njoj aplikator.


IZVORNA PORUKA: Trcosava

Ma sad me mm pokolebao, možda kaže nisu hemoroidi jer me ne boli na dodir (možda eventualno budu unutrašnji), e sad... ja imam problem sa tvrdom stolicom, a idem redovno u Wc, dakle nemam zatvor samo je mnooogoo tvrda user posted image
sutra ću ja u apateku, ili da mi kažete kako da omekšam stolicu (osim testereuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image )

dakle ne boli me kad sedim, ne boli inače, samo ka moram da kaaakim


(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Hemoroidi
6.12.2009 19:45:09   
Trcosava
Diabla draga, bih se ja kretala da mogu, do juče me bolela rana, taman me ona prošla, sad krene guzica da me boli user posted image

inače pijem oko 2l čaja za dojilje, popijem skoro pola litre jogurta i pola litra mleka  (čokoladnog), povrće bih drage volje jela ali ne smem pola zbog toga što dojim.

i da, pijem gvožđe (valjda zbog anemije, isto je gagi ja mislim pila) i znam da od gvođža hoće da bude crna, e sad jel neko zna jel hoće od gvožđa da bude tvrda stolica???

@  anajid - sutra ujutru idem u apoteku, pa ću da vidim da li da uzimam neke čepiće ili ovu faktu ili šta već

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Hemoroidi
6.12.2009 19:57:19   
lence
Od gvozdja se defintivno dobije tvrda stolica.
Uz gvozdje moras da uzimas vitamin C.
A od vlaknaste hrane najbolje su suve sljive.

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Hemoroidi
6.12.2009 20:02:00   
Trcosava
lenče mislim da sam ja pitala da li smem šumeće tablete vitamina c, rekli pošto dojim da ne bi trebalo...

ostala mi još jedna bočica sirupa gvožđa, sad da li da prestanem da pijem gvožđe ili da istrpim još 2-3 dana pa će valjda biti bolje? ili da sutra odem u apateku pa da tražim nešto za omekšanje stolice, majku mu nisam pametna user posted image

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Hemoroidi
6.12.2009 20:03:47   
Tara
Joooj, ja patim sa hemoroidima ceo zivotuser posted image user posted image
Imala sam i unutrasnje i spoljasnje user posted image user posted image user posted image
Najbolja mast je Factum! To je stvarno muka i uzassssno iritira user posted image
Na zalost u mom slucaju nikad nece skroz nestati user posted image user posted image user posted image
posto sam trudna sada, pitala sam ginekologa sta da mazem i ona je rekla nikako mast poput factuma ili nesto sl.
Kaze da steti bebi user posted image rekla mi je da uvece pojedem kasicicu meda, a ujutru stavim cepice od kantariona ,
ili neke na biljnoj bazi da bi se lakse ka - ka !
Tako da probajte ,mozda pomogne!?

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Hemoroidi
6.12.2009 20:06:00   
lence
Onda jedi dosta voca sa vitaminom C (pomorandze, kiwi, mandarine) jer ti organizam bez tog nece moci iskoristiti gvozdje i praviti hemoglobine. Bezveze, i dalje budes anemicna, a zaradis hemeroide? ne vidim poentu u uzimanju samog gvozdja? user posted image

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Hemoroidi
6.12.2009 20:16:02   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: lence

Onda jedi dosta voca sa vitaminom C (pomorandze, kiwi, mandarine) jer ti organizam bez tog nece moci iskoristiti gvozdje i praviti hemoglobine. Bezveze, i dalje budes anemicna, a zaradis hemeroide? ne vidim poentu u uzimanju samog gvozdja? user posted image


citrusno voće ni pod tačkom razno mi rekli da ne smem da jedem valjda prvih mesec dana, inače doca mi samo rekao da će da mi prepiše jedan sirup i da ga pijem 3x na dan. Tek kad mm kupio skontala sam šta je.

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Hemoroidi
6.12.2009 20:28:27   
dunja RR

Trco skuvaj žito ono je dobro protiv zatvora...

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Hemoroidi
6.12.2009 20:31:06   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: dunja


Trco skuvaj žito ono je dobro protiv zatvora...



heh pa di ovdi da nađem žito? user posted image joj uvek se setim kad se kuva žito, jedan bivši redovno pitako ''ko je umreo'' user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

će si uzmem suve šljive i neki čepić da mi omekša (olakša posao) user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Hemoroidi
6.12.2009 20:33:01   
dunja RR
nemoguće da nemate nigde da kupite pšenicu ( žito) na meru ili pakovanje od 1 kg?

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Hemoroidi
6.12.2009 20:34:06   
dunja RR

će ti bude bolje veruj miuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Hemoroidi
6.12.2009 20:34:51   
Trcosava
pogledaću ja sutra u merkatoru ako ima... ali kao suve šljive su zakon za mekšanje... ali sve mi džaba dok pijem ovo gvožđe user posted image

devojke hvala vam puno na savetima, divne steuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Hemoroidi
6.12.2009 20:48:05   
Mery
Cokoladno mlijeko ti stvara zatvor, a pokusaj sa kompotima da omeksas stolicu. Ja svaki dan kuham sebi kompot od jabuke i sljiva i nema problema. A za hemoroide (vec sam pisala) meni su najbolje komprese Multi-gyn, proizvodi ih Bio clin, na njima pise da se mogu koristiti u trudnoci i u periodu dojenja.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here