|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Hemoroidi
7.6.2010 16:19:29   
*Alexx*
Vera, probaj ovu što je viking napisala:
IZVORNA PORUKA: viking RR

Krema RectAnal Aid je takodje odlična, ali malo skuplja (oko 1.100 dinara) ali je ima baš dosta, mislim da može da se maže mesecima
Dozvoljena je za trudnice i doilje.


Srećom, te ja nisam imala hemoroide pre trudnoće, već samo posle. Želim ti brz oporavak, mogu misliti koliko se mučiš user posted image I lako da nam se porodiš, i prijaviš u spisak mama user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu VERA980)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Hemoroidi
7.6.2010 16:32:33   
VERA980
Hvala ,nadam se da ce se povuci makar malo,ja sam u 41 ned,a ko zna kad cu???user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Hemoroidi
7.6.2010 19:45:52   
Daca88
Ja nemam zasad hemoroide ali mi se desilo nesto neprijatno.
Imala sam uzasno tvrdu stolicu,i da izvinete bilo je jako debelo,ja sam se tako naprezala i to je tako bolelo,da mi je guza kod cmara pukla 1 cm i to sad krvariuser posted image
Sa cime da mazem tu"pukotinu"?Sad me pecka ranica i jako me svrbiuser posted image


_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu VERA980)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Hemoroidi
7.6.2010 20:50:35   
Lilly*
Uzmi Pavlovićevu mast ili Pantenol

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Hemoroidi
7.6.2010 23:42:07   
VERA980
Auh,to garant uzasno boli!user posted image Predlazem ti da pitas dr sta da radis.

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Hemoroidi
7.6.2010 23:48:23   
dacica
Daco-da ne pijes gvozdje-meni se to desilo pre par dana,i nisam mogla da ga izbacim,mislila sam da idem na klistir,ne ponovilo se!!!je tragedija trajala 1.20min,uzas..plakala sam iz ocaja...sad imam strah od wc-auser posted image user posted image user posted image

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu VERA980)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Hemoroidi
8.6.2010 9:32:03   
Daca88

IZVORNA PORUKA: dacica

Daco-da ne pijes gvozdje-meni se to desilo pre par dana,i nisam mogla da ga izbacim,mislila sam da idem na klistir,ne ponovilo se!!!je tragedija trajala 1.20min,uzas..plakala sam iz ocaja...sad imam strah od wc-auser posted image user posted image user posted image

Ne pijem ovako posebno gvozdje,pijem prenatal a on ga sadrzi nekih 26 mg valda.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Hemoroidi
8.6.2010 9:57:08   
VERA980
Jos nesto me zanima...kada sam prokrvarila,odmah mi je bilo malo lakse,ali sada mi stalno curi pa me zanima da li je to ok i kako sada da mazem dok curi????user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Hemoroidi
6.9.2010 15:31:32   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Ja i pored sjecenja i pucanja, imam i hemoroide. Uzas!!! malo se zamirilo, ali kad dodje vrijeme za praznjenje.... KUKU! Imate li kakav dobar savjet za ovo?

IZVORNA PORUKA: Zille

Probaj da stavljas vatu natopljenu kantarionovim uljem, narocito neka prenoci tako, to ublazava otok i bol!

IZVORNA PORUKA: prase

Ja ne znam kako se leče hemoroidi, ali da ih ne bi dobijala ponovo: pij što više tečnosti, izbegavaj slatkiše, kreći se koliko god je to moguće, jedi voće... (meni u porodilištu rekli da ne jedem grožđe da ne bih dobila proliv, kažu porodilje se često zeznu pa jedu i onda kuku i pomagaj). I da, na kraju - proći će... 

IZVORNA PORUKA: Anoniman

a...da....iz naroda.... narendati krompira, zamotati ga u gazu i staviti na guzicu
jbg ...ne znam da li djeluje , al tako kazu


IZVORNA PORUKA: Anoniman

I ja se nadam. U porodilistu sam protiv bolova dobijala inekcije, jos vrucina bila pa se i rana upalila. Doslo mi je da skocim kroz prozor, no je nisko bilo, pa rekoh samo bih nogu slomila  . Bolje je sada, koristim faktu mast, ali jos su vani ebem li ih! Ide mi na nerve!

IZVORNA PORUKA: akul

i meni su se pojavili pa sam se posle svako praznenje tusirala, i mazala taj deo jekodermom, pila puno tecnosti i proslo ke za tjedan dana...mazala sam taj deo vise puta u toku dana, tako da kad dode praznenje ti je malo lakse..srecno

IZVORNA PORUKA: Zille

IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn

Bolje je sada, koristim faktu mast, ali jos su vani ebem li ih! Ide mi na nerve!


Proveri za svaki slucaj u uputstvu da li sme da se koristi za vreme dojenja





_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu VERA980)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Hemoroidi
19.9.2010 8:28:09   
vukosava
Ovo je groznooo user posted image Juce nisam nijednom imala veliku nuzdu a danas 5 puta. Zadnja dva puta mi je toliko krvi liptalo ajoj uzasa... Kakav stravican prizor

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Hemoroidi
28.9.2010 20:41:42   
LunaLu
Ja sam u 27. nedelji i pre mesec dana (posle jednog stomacnog gripa) pojavili su mi se hemoroidi, uzasno je peklo i bolelo. Ja sam uspela to da smirim Pavlovicevom masti (protivnik sam lekova u trudnoci, ako  ne mora, makar se koristili i spolja) i jako je bitno da se odrzava higijena (tusiranje posle praznjenja) i svaki put posle tusiranja mazala sam ih Pavlovicevom i posto su bili spoljni, prilikom mazanja sam ih potiskivala unutra i takodje pocela sam da radim Kegelove vezbe za ojacanje poda medjice, koji popusta tokom pritiska koji stvara trudnoca.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Hemoroidi
3.11.2010 20:12:06   
lijepdan
Moja sestra se porodila u Australiji. Težak porođaj, dijete izvlačeno vakum- rezana + pukla + pojavili se hemoroidi. Doktor joj preporučio nakon svakog odlaska u wc ispiranje sa slanom vodom ( nekoliko kašika morske soli rastvoriti u flaši ili lavoru, pa sjediti ili se ispirati) - radi epiziotomije, da bi brzo prošl,a obavezno nakon procedure sa slanom vodom- osušiti ranu hladnim fenom ( uključiti na duvanje ali ne na grijanje-kod većine postoji takva opcija). Tako osušena rana prolazi neuporedivo brže, a isto važi i za spoljne hemoroide (jer vlažno područje je pogodno za bakterije i gljivice). Uvjerila se i sama kod drugog porođaja. Nakon prvog 20 dana nisam sjela, a nakon drugog prošla rana za par dana.Što se unutrašnjih hemoroida tiče koje sam zaradila na održavanju trudnoće strogo paziti na ishranu (što manje mesa , nikako suvomesnati proizvodi,i bijeli hljeb, a dosta povrća voća i žitarica i kašika meda sa čašom mlake vode svako jutro sat vremena prije svega drugoga) tek kada se reguliše stolica može se sa njima izaći na kraj.

(odgovor članu LunaLu)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Hemoroidi
20.12.2010 22:23:29   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Geko

u toku trudnoce ja nisam imala problema sa hemoroidima,ali zato poslije... ono sto je bitno je da se u trudnoci ni slucajno ne koriste masti protiv hemoroida popus faktum kreme i sl.
Boki, mi danas slavimo pola godine i drzimo palceve za tog mladjeg drugara.


ZAŠTO?????????????????????????????

(odgovor članu Geko)
  Direktna veza do poruke: 163
   RE: Hemoroidi
20.12.2010 22:29:13   
Anoniman
Da li može da našteti bebi????????? tražim po netu i ne mogu ništa da nađem.... ja koristim mošusnu mast za hemoroide dans am je kupila nisam mogla da izdržim više.... zna li neko da li šteti bebi????

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 164
   RE: Hemoroidi
20.12.2010 22:43:11   
jekiki
cao devojke,mozda mogu da pomognem posto znam puno osoba koje su muku mucile sa hemoroidima i resili ih se uz pomoc pcelinjeg voska. Od cistog pcelinjeg voska praviti cepice i stavljati 10 dana pre spavanja,obavezno tusiranje sto toplijom vodom i samponom(nikako sapunom).To je prirodno pa mislim da ne moze da steti 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Hemoroidi
25.12.2010 19:54:26   
Brana
Ja sam imala strasnih problema posle porodjaja sa hemoroidima dosta sam i krvarila jer sam imala i untrasnje i spoljasnje ali sam koristila Mosusnu mast koja mi je jako pomogla ostale masti nisam smela da koristim u trudnoci i sada kada dojim jer su na bazi hormona i iz tog razloga ne smeju da se koriste kao tipa Sinalar...

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu jekiki)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Hemoroidi
11.1.2011 18:48:51   
jovicaa
pomagajte!!!! ocajna sam, vec nedeljama pokusavam da razmeksam stolicu i nista mi ne pomaze!! imam hemoroide, ali oni ne bi bili problem, mozda bi se cak i povukli, ali ja nicim, ali bukvalno nicim ne mogu da razmeksam stolicu!!!! osim portalak sirupom, koji je ipak lek, pa ne zelim da ga koristim, a i ne znam koliko dugo on sme da se koristi?

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Hemoroidi
11.1.2011 18:50:37   
Olga75
Jovice , saka mekinja u jogurtu svako jutro uglavnom resava problam tvrde stolice .Moja mama kaze da joj najbolje pomaze da ujutru na prazan stomak popije pola case mlake vode .

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Hemoroidi
11.1.2011 18:52:16   
Brana
Posto dojis smes samo da stavljas Glicerinske cepice i da probas sa ishranom da regulises,supice,kuvana hrana,zitarice,voce,luk,....

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Hemoroidi
11.1.2011 18:53:20   
Brana
IZVORNA PORUKA: olga75

Jovice , saka mekinja u jogurtu svako jutro uglavnom resava problam tvrde stolice .Moja mama kaze da joj najbolje pomaze da ujutru na prazan stomak popije pola case mlake vode .

e za to sa mlakom vodom sam cula a moze i sa kiselom vodom ili casom hladnijeg mleka!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Hemoroidi
11.1.2011 19:08:04   
jovicaa
probala sam i sa mekinjama i sa nekom mesavinom klica... nista ne vredi, ujutro uvek popijem casu hladnog mleka. nista mi ne pomaze, osecam se kao idiot. 

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Hemoroidi
11.1.2011 19:10:57   
Anoniman
Jovice, probaj sa jakom, ali baš jakom domaćom junećom supom. Meni uvek, ali uvek pomogne.

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 172
   RE: Hemoroidi
11.1.2011 19:27:49   
mejvis
IZVORNA PORUKA: jovicaa

pomagajte!!!! ocajna sam, vec nedeljama pokusavam da razmeksam stolicu i nista mi ne pomaze!! imam hemoroide, ali oni ne bi bili problem, mozda bi se cak i povukli, ali ja nicim, ali bukvalno nicim ne mogu da razmeksam stolicu!!!! osim portalak sirupom, koji je ipak lek, pa ne zelim da ga koristim, a i ne znam koliko dugo on sme da se koristi?

Meni je portalak bio super, to je šećerni rastvor i može da se koristi dugo ali je ipak laksativ i stvara naviku creva. user posted image  Nemaš tu puno mudrosti: suve šljive i smokve, supice, kafa, vlakna (mada se ja od njih uvek samo nadujem i boli me stomak).

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Hemoroidi
11.1.2011 19:49:02   
jovicaa
i da naglasim stolica je redovna, samo tvrda ko djavo..
da li se jos nekom dogadjalo slicno?

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Hemoroidi
11.1.2011 21:22:59   
jovicaa
da li sse sme piti caj od sene u toku dojenja? i da li te klice i mekinje mogu da izazovu kod bebe grceve?

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here