|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 14:23:09   
LillyT
Moja koleginica je bila dobrovolni davalac, ali je zbog promene prezimena morala ponovo da vadi krv. To je jedan slucaj za koji ja znam a da nije priznato novo prezime, jer ga je ona spominjala par puta (malo vise prica)

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 14:26:41   
buhla
Ja sam isto dobrovoljni davalac imam njihovu knjizicu, ali ipak moram da vadim krv! Pitala i dr mi rekla da moram sa prezimenom koje mi pise u lk i knjizici da i rezultati budu. Mada cu ja kad budem mogla da svratim bas u institut za transf. gde su mi i izdali knjizicu da ih pitam da mi daju novu na novo prezime, pa ako bude moglo moze, a ako ne, nista mi ne preostaje negro da vadim krv. Ja sam inace O-

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 14:28:48   
mejra81
I meni tako rekose, ali pitacu u ponedeljak pa cu vam reci!
A moji leukociti 13.9? Jel zna neko nesto?user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 14:30:44   
LillyT
Mejra, pogledaj sta je Mihi pisala u temi o povecanom broju leukocita

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 14:36:49   
mejra81
Nigde se ne pominje toliko povecanje! Vec sam tamo napisala "poviseni leukociti"
al nema nikog da odgovori!
user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 14:42:29   
LillyT
Vidim da je Eugenija imala preko 13, pa je sve ok. Verujem da si i ti u granicnim vrednostima. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 14:54:16   
mejra81
Nesto su svi utihnuli, valjda ce neko odgovoriti posle...
Fala ti, LillyT user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Vadila sam danas krv
14.11.2009 1:02:05   
sanji
OK je ne raditi ako imas neki dokaz koja ti je krvna grupa,ali ne raditi uopste do porodjaja a ne znati mislim da je neodgovorno.Mada sumnjam da bi to bilo koji ginekolog sebi dozvolio!

Dobro izvinjavam se zbog zabune. Ginekolog (svaki normalan) pita odmah da li znaš koja si krvna grupa, 90% nas zna a činjenica je da traže novi nalaz kad promeniš prezime (bar u Beogradu), što jeste smešno ali istinito!Ali to je nešto što se odradi za 2 minuta i to je to! Jednako mi je glupo ne proveravati redovno gvožđe, šećer, proteine i sl. To su stvari koje isto mogu jako da iskomplikuju trudnoću a svaki DZ ima mogućnosti da odradi taj deo posla!


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Vadila sam danas krv
15.11.2009 21:45:40   
mejra81

IZVORNA PORUKA: sanji

OK je ne raditi ako imas neki dokaz koja ti je krvna grupa,ali ne raditi uopste do porodjaja a ne znati mislim da je neodgovorno.Mada sumnjam da bi to bilo koji ginekolog sebi dozvolio!

Dobro izvinjavam se zbog zabune. Ginekolog (svaki normalan) pita odmah da li znaš koja si krvna grupa, 90% nas zna a činjenica je da traže novi nalaz kad promeniš prezime (bar u Beogradu), što jeste smešno ali istinito!Ali to je nešto što se odradi za 2 minuta i to je to! Jednako mi je glupo ne proveravati redovno gvožđe, šećer, proteine i sl. To su stvari koje isto mogu jako da iskomplikuju trudnoću a svaki DZ ima mogućnosti da odradi taj deo posla!



Znaci nisu me slagali...user posted image

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Vadila sam danas krv
15.11.2009 21:49:34   
mihi
Mejra, negde sam pisala to je u trudnoći normalno,  moja kuma je imala 21X10/9. Posle porođaja će se vratiti na normalu.

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Vadila sam danas krv
15.11.2009 21:53:03   
mejra81

IZVORNA PORUKA: mihi

Mejra, negde sam pisala to je u trudnoći normalno,  moja kuma je imala 21X10/9. Posle porođaja će se vratiti na normalu.


Ne razumem ovo. user posted image Meni samo pise
13.9

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Vadila sam danas krv
15.11.2009 21:54:46   
mihi
to je 13,9X10/9/l ona je imala 21x10/9/l ili 13900 tj 21000.

< Poruku je uredio mihi -- 15.11.2009 21:55:10 >

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Vadila sam danas krv
15.11.2009 21:58:00   
mejra81

IZVORNA PORUKA: mihi

to je 13,9X10/9/l ona je imala 21x10/9/l ili 13900 tj 21000.


user posted image user posted image
Sad sam skontala! Hvala,Mihi

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Vadila sam danas krv
23.11.2009 13:48:35   
Anck Su Nmaun
Evo i ja jutros vadila malo krvi pa stigli rezultati ...sve sam provalila sta je sta ..ali nigde nema sta znaci GRAN?

Inace sve ok al mi smesno par stavki nevalja jer je na samoj granici i to za 0.1%
( malokrvna na granici)


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 23.11.2009 13:56:32 >

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Vadila sam danas krv
23.11.2009 14:31:03   
lence
GRAN u kojem kontekstu? Da nisi malokrvna na GRANici?
Jesu ti to gotovi rezultati isto jutro kad si vadila krv?
Ja sam jutros bas isla da mi prebroje hemoglobin, odrede Lh jer mi ga trakice retko kad detetuju, te neke testove za imuni sistem, lupus znam sta je ali da li je netko radio pretrage za Trombofiliju (ukljucujuci Antikardiolipin antitela)?
Meni ce rezultati biti gotovi tek naredne sedmice, sto je OK jer se tad moja lekarka vraca s godisnjeg.

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Vadila sam danas krv
23.11.2009 14:37:45   
Anck Su Nmaun
Da kod nas to odmah oko podneva bude gotovo...

Nasla sam Gran ima veze sa Gvozdjem ..malo je poviseno verovatno zbog vitamina sto pijem!

A da na granici sam  malokrvnosti
HCT - 32.9 a minimum 33.0
RBC- 3.7 a min. 3.8

Bas za malo.... cime se to popravlja malokrvnost! Jer to znaci da sam jadna neuhranjena user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 23.11.2009 14:38:28 >

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Vadila sam danas krv
23.11.2009 14:50:10   
lence
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Da kod nas to odmah oko podneva bude gotovo...

Nasla sam Gran ima veze sa Gvozdjem ..malo je poviseno verovatno zbog vitamina sto pijem!

A da na granici sam  malokrvnosti
HCT - 32.9 a minimum 33.0
RBC- 3.7 a min. 3.8

Bas za malo.... cime se to popravlja malokrvnost! Jer to znaci da sam jadna neuhranjena user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Gvozdje  je malo zeznuto jer ga je uputno uzimati odvojeno od ostalih vitamina i minerala (barem sat vremena razmaka). Ne zaboravi ga uzimati s vitaminom C jer pomaze apsorpciji. Inace navali po zelenom liscu (kupus, blitva, spinat), cvekla i suve kajsije. Naravno, i crveno meso ako ga volis.

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Vadila sam danas krv
23.11.2009 15:36:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Da kod nas to odmah oko podneva bude gotovo...

Nasla sam Gran ima veze sa Gvozdjem ..malo je poviseno verovatno zbog vitamina sto pijem!

A da na granici sam  malokrvnosti
HCT - 32.9 a minimum 33.0
RBC- 3.7 a min. 3.8

Bas za malo.... cime se to popravlja malokrvnost! Jer to znaci da sam jadna neuhranjena user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



draga imaš ampule gvožđa koje smeju da se piju i u trudnoći. ja sam ih rastvarala u čaši soka od borovnice user posted image   , u vodi su mi bile grozne............user posted image  
odlične su ! (imaš i temu o malokrvnosti)

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Vadila sam danas krv
23.11.2009 15:38:40   
Lilly*
A da se ipak posavetuje sa dr koji prati trudnoću

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Vadila sam danas krv
23.11.2009 15:41:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lilly.79

A da se ipak posavetuje sa dr koji prati trudnoću




naravno.... mada, znam puno devojaka koje su ih pile u trudnoći, dakle 5 različitih doktora je preporučilo uzimanje ovih ampula. I pomogle su. Nisam nikome naredila, već posavetovala user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Vadila sam danas krv
23.11.2009 15:44:38   
Lilly*
Ma naravno da nisi naređivala user posted image Nego doktori vole da oni odrede šta će se piti , a i oni su upućeniji u konkretno stanje trudnice

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Vadila sam danas krv
23.11.2009 15:48:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lilly.79

Ma naravno da nisi naređivala user posted image Nego doktori vole da oni odrede šta će se piti , a i oni su upućeniji u konkretno stanje trudnice


nije važno

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Vadila sam danas krv
23.11.2009 19:16:13   
Anck Su Nmaun


draga imaš ampule gvožđa koje smeju da se piju i u trudnoći. ja sam ih rastvarala u čaši soka od borovnice    , u vodi su mi bile grozne............  
odlične su ! (imaš i temu o malokrvnosti)



Ali meni je poviseno gvozdje ... tako da bih trebala da smanjim ali sam na granici malokrvnosti tako da neznam sta mi fali!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Vadila sam danas krv
23.11.2009 21:47:27   
mihi
Gran su granulociti u sklopu bele krvne slike da se grubo izrazim frakcije Leukocita.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Vadila sam danas krv
23.11.2009 21:53:18   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun



Ali meni je poviseno gvozdje ... tako da bih trebala da smanjim ali sam na granici malokrvnosti tako da neznam sta mi fali!


ja sam laik za te rezultate, ali sam bila ubedjena da ako si malokrvan, imas manjak gvozdja, a kod tebe obrnuto imas poviseno gvozdje a na granici si malokrvnosti.....

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here