|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: GAK Višegradska
29.1.2010 14:25:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rivana


IZVORNA PORUKA: buhla

IZVORNA PORUKA: ana77

To sto Visegradska nema baby friendly program je kod mene bio osnovni kriterijum pri izboru porodilista. To je kod nas "sestra friendly" program ili "doktor friendly" program tj. "very mama unfriendly" :)!user posted image


user posted image user posted image user posted image i meni iskreno odgovara to sto nema baby friendly
nego opet ja sa pitanjem... kaze mi sad drugarica, juce joj se prodila kuma u visegradskoj sa epiduralom i da ga je platila 20.000, dal je moguce da toliko kosta ?


U decembru 2008 je bio besplatan epidural, moras da odes ako hoces da porazgovars sa anesteziologom uzme ti podatke i to je to, ja sam otisla na razgovor jer sam htela epidural, ali nakon razgovora sa njom dosli smo do zakljucka da ja ne mogu da ga primim zbog nekih mojih problema sa anestezijom. ali bio je besplatan. Svaki dan ako se ne varam do 12 ili od 12h(proveri) mozes da razgovaras sa anesteziologom u vezi epidurala, to je u prizemlju kad udjes levo pise na vratima, ne secam se broja sobe tj ordinacije.


rivana je l taj razgovor mogu da obavim sa mojim DR kod kog idem privatno a radi u Viswgradskoj?
i ja sam negde procitala da je sada epi 20.000
mnoooogoooo

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: GAK Višegradska
29.1.2010 14:29:55   
Rivana
Znas ja sam imala neke probleme ranije sa anestezijom i dr koji mi je radio CTG i UZ u Visgradskoj sam rekla da bih ja epidural i zbog problema koje sam imala on mi je rekao da idem kod anesteziologa. Sad ne znam za "normalne slucajeve" jer ja sam bila malo specificna user posted image . Ali ipak mislim da mora da bi se uzeli podaci i dr....bas je mnogo 20.000 tada nije kostalo nista preterase ga.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: GAK Višegradska
29.1.2010 15:01:11   
sanji
OTI jedino u apartmanima možeš da tražiš baby friendly. U sobama nema! A što se tiče epidurala on je sa u Višegradskoj 20 000, sigurno. A CR na zahtev 70 000. To ti je informacija stara manje od 2 meseca.user posted image Kad sam ja bila u bolnici!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: GAK Višegradska
29.1.2010 15:04:04   
LillyT
IZVORNA PORUKA: sanji

OTI jedino u apartmanima možeš da tražiš baby friendly. U sobama nema! A što se tiče epidurala on je sa u Višegradskoj 20 000, sigurno. A CR na zahtev 70 000. To ti je informacija stara manje od 2 meseca.user posted image Kad sam ja bila u bolnici!


Hohstapleri, 20000 majko moja (heheee, da imam sada onog smajlija sto se krsti pa da ga stavim)


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: GAK Višegradska
29.1.2010 15:09:50   
Rivana

IZVORNA PORUKA: LillyT

IZVORNA PORUKA: sanji

OTI jedino u apartmanima možeš da tražiš baby friendly. U sobama nema! A što se tiče epidurala on je sa u Višegradskoj 20 000, sigurno. A CR na zahtev 70 000. To ti je informacija stara manje od 2 meseca.user posted image Kad sam ja bila u bolnici!


Hohstapleri, 20000 majko moja (heheee, da imam sada onog smajlija sto se krsti pa da ga stavim)


Preterase ga, pa to je nerealna cena. SRAMOTA!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: GAK Višegradska
29.1.2010 15:10:03   
minavb
Bas bi da pitam Tomicu, kako misli da trudnica skupi od svojih 65%, dovoljno novca da sebi i svom detetu obezbedi najbolje uslove koji bi trebalo da se podrazumevaju?!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: GAK Višegradska
29.1.2010 15:13:23   
Rivana
ma strasno kakva zemlja user posted image necija plata nije 20000 tuznouser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: GAK Višegradska
29.1.2010 15:15:32   
sanji
Do skora je u Višegradskoj bio besplatan epidural ali su sad i oni zacepili. To je verovatno fazon: "Što da se samo Front obogati!". user posted image A za CR ne znam kako je bilo pre ali tu su cifru svi spominjali kad sam se ja porađala. Mnoooooogo je kume!!! user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: GAK Višegradska
29.1.2010 15:17:10   
Rivana

IZVORNA PORUKA: sanji

Do skora je u Višegradskoj bio besplatan epidural ali su sad i oni zacepili. To je verovatno fazon: "Što da se samo Front obogati!". user posted image A za CR ne znam kako je bilo pre ali tu su cifru svi spominjali kad sam se ja porađala. Mnoooooogo je kume!!! user posted image

Nemam reci user posted image

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: GAK Višegradska
29.1.2010 15:20:54   
LillyT
Text je bajat (2.5 godine) ali tako sve pocinje. Kontam da ce da me moderatori haknu, pa se izvinjujem 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: GAK Višegradska
29.1.2010 15:21:46   
Rivana
da postoji privatno porodiliste ispalo bi jeftinije poroditi se u privatnom

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: GAK Višegradska
29.1.2010 15:31:11   
buhla
IZVORNA PORUKA: micketta

pa, zar ti nisi htela u misovicu da se poradjas?
(ili sam ja tu nesto pogresno skontala)



htela sam, ali sam skapirala da je tamo guzva, pa mozda me i odbiju kad stignem, a drugaricina kuma radi u visegradskoj i mamina prijateljica je tamo radila pa zna neke ljude, pa mi to deluje kao bolja opcija, ako mi nesto ustreba da imam nekog tamo.


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: GAK Višegradska
29.1.2010 15:37:36   
buhla
IZVORNA PORUKA: Rivana

da postoji privatno porodiliste ispalo bi jeftinije poroditi se u privatnom


e ima privatno porodilište, negde blizu CZ-a i mislim da tamo privatno radi Plećaš user posted image
mogli bi da zovemo i da proverimo cene! A inače na nbgd je otvoren - mislim da uskoro treba da počnu sa radom, baš blizu mog posla, KBC privatni, i kažu da će to biti ginekologija, samim tim biće garant i porodilište!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: GAK Višegradska
29.1.2010 15:41:04   
Rivana

IZVORNA PORUKA: buhla

IZVORNA PORUKA: Rivana

da postoji privatno porodiliste ispalo bi jeftinije poroditi se u privatnom


e ima privatno porodilište, negde blizu CZ-a i mislim da tamo privatno radi Plećaš user posted image
mogli bi da zovemo i da proverimo cene! A inače na nbgd je otvoren - mislim da uskoro treba da počnu sa radom, baš blizu mog posla, KBC privatni, i kažu da će to biti ginekologija, samim tim biće garant i porodilište!


ja znam da je bilo neko cak sam i ja zvala kad sam bila trudna ali su mi rekli da vise nemaju dozvolu da rade porodjaje
a sad mozda je opet proradilo

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: GAK Višegradska
29.1.2010 15:44:36   
LillyT
IZVORNA PORUKA: buhla

IZVORNA PORUKA: Rivana

da postoji privatno porodiliste ispalo bi jeftinije poroditi se u privatnom


e ima privatno porodilište, negde blizu CZ-a i mislim da tamo privatno radi Plećaš user posted image
mogli bi da zovemo i da proverimo cene! A inače na nbgd je otvoren - mislim da uskoro treba da počnu sa radom, baš blizu mog posla, KBC privatni, i kažu da će to biti ginekologija, samim tim biće garant i porodilište!



Nop, ne rade porodjaje, pisala sam im


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: GAK Višegradska
29.1.2010 15:48:17   
Jeja1975
Zakon ne dozvoljava privatna porodilista zbog malverzacija, tako da za sada nista sto bi lillyT rekla NOP

_____________________________

Dobice Sale batu ili seku to vam ja garantujem!!!!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: GAK Višegradska
29.1.2010 19:23:31   
ana77
Da, anestezija je 20 000din u Visegradskoj (moja sestra se porodila pre malo vise od dva meseca) i to je potpuna pljacka ali kakva nam je drzava takvo je i sve ostalo. Taman ce one zene koje uzmu epidural da to nadoknade onom jednokratnom pomoci koja se dobija od drzave. Kad pomislim samo da mi svakog meseca uzimaju ONOLIKO od plate za socijalno osiguranje (a koje prvi put u zivotu sad posteno koristim sad u trudnoci) i da pored toga moram da placam i zubara (ne sad u trudnoci nego inace) i epidural, e onda covek stvarno pozeli da emigrira.


(odgovor članu Jeja1975)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: GAK Višegradska
3.2.2010 21:26:43   
buhla
jedno pitanje... da li uz i color dopler moze da se zakaze preko tel ili mora licno da se ide tamo? user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: GAK Višegradska
3.2.2010 21:28:53   
cipiripi
e to neznam al znam da ova moja babica glavna sestra u visegradskoj kupa cerke od Vojina & Slobode.. kaze da su divneeeeeuser posted image user posted image user posted image user posted image  user posted image user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: GAK Višegradska
3.2.2010 21:34:36   
buhla
aaaa i jos jedno pitanje, posto je prvo napisala uz pa dodala color dopler, da li ce ondak da mi rade taj jedan uz ili su to dva uz, ustvari sta je uopste coler dopler!? ja sam malo piglu user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: GAK Višegradska
3.2.2010 21:36:44   
cipiripi
to ti je merenje cirkulacije.. onako laicki receno user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: GAK Višegradska
3.2.2010 21:37:56   
cipiripi
Ultrazvučni Doppler je tehnika za neinvazivno merenje cirkulacije. Christian Doppler je prvi opisao promenu frekvencije koja se događa kada se zvuk emituje iz pokretnog izvora, pa taj efekat danas nosi njgovo ime. Ultrazvučni Color Doppler je tehnika kojom se vizualizuje cirkulacija u posmatranim krvnim sudovima. Način promene frekvencije je definisan na skali sa leve strane prikaza. Pozitvina promena frekvencije koja prikazuje kretanje krvi ka sondi je obeležena crvenom bojom, a negativna frekvencija je označena plavom bojom. Prikaz se menja nekoliko puta u sekundi omogućavajući na taj način jednostavan prikaz cirkulacije krvi. Princip promene frekvencije se već duže vreme koristi za detekciju rada fetalnog srca.
Razvoj Doplerske ultrazvučne tehnike u poslednjih nekoliko godina je omogućio veliku ekspanziju i primenu u akušerstvu, posebno u pogledu praćenja i procene statusa fetusa. Doplerska ultrazvučna tehnika je danas najčešće primenjivana za detekciju pulsacija fetalnog srca i cirkulacije u fetalnim krvnim sudovima. Zbog toga Color Doppler ima esencijalan značaj u dijagnostici i praćenju trudnoće.


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: GAK Višegradska
3.2.2010 22:24:05   
buhla
*fala cipi user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: GAK Višegradska
4.2.2010 10:32:40   
mihi
Buhla, dopler meri protoke krvi i otpore pri proticanju kroz a. uterinae, levu i desnu i pupčaničke krvne sudove arterije i vene. Ako je color onda se vidi kroz arterije crvenom bojom a kroz vene plavom označeno proticanje krvi i otpori pri proticanju što je za dr jako važno da vide da li se beba snabdeva krvlji a samim tim i hrani kako treba.user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: GAK Višegradska
4.2.2010 13:04:44   
buhla
hvala mihi! user posted image
ja danas zvala visegradsku, da zakazem color dopler, a ova mi kaze to se ne zakazuje user posted image pa sam zakazala UZ kod dr Vrzic za sledeci utorak, pa cu tad da vidim da i njega uradi taj dan ili zakazem. A dok su mi nasli lekara... mislim da sam izredjala sve dr koje znam da rade u visegradskoj, svi su imali slobodno tek krajem februara, a cak neki doktor ne radi preglede (OTI - tvoj dr!?)


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here