|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: GAK Višegradska
4.3.2010 18:26:28   
Anoniman
Malopre na vestima je bilo da se zahteva da se svi roditelji cije su bebe boravile u GAK Visegradsla od 01.12. do 21.01. (nisam cula koje odeljenje) jave hitno kod lekara na pregled zbog neke pedijatrijske sestre koja je tamo boravila a bolesna je od neke bolesti (opet nisam cula koje)

Devojke, to je sad bilo na RTS Beogradska hronika...molim vas da proverite!!!

Moderatori ako  treba nova tema...javite da otvorim...


< Poruku je uredio OTI -- 4.3.2010 18:28:20 >

(odgovor članu sanji)
  Direktna veza do poruke: 101
   RE: GAK Višegradska
4.3.2010 18:31:06   
Anoniman
Nasla sam i otvaram temu za sekund...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: GAK Višegradska
4.3.2010 18:31:49   
aster
IZVORNA PORUKA: OTI

Malopre na vestima je bilo da se zahteva da se svi roditelji cije su bebe boravile u GAK Visegradsla od 01.12. do 21.01. (nisam cula koje odeljenje) jave hitno kod lekara na pregled zbog neke pedijatrijske sestre koja je tamo boravila a bolesna je od neke bolesti (opet nisam cula koje)

Devojke, to je sad bilo na RTS Beogradska hronika...molim vas da proverite!!!

Moderatori ako  treba nova tema...javite da otvorim...



Reč je o pedijatrijskoj sestri koja ima tuberkulozu. Mislim da su apelovali da se jave roditelji čiji mališani su ležali na odeljenju za prevremeno rođenu decu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: GAK Višegradska
4.3.2010 18:35:42   
Grejs
Da i ja sam gledala,naime peijatrijska sestra koja radi na odeljenju za prevremeno rodjenu decu obolela je od tuberkoloze.Apeluje se na roditelje cija su prevremeno rodjena deca boravila u periodu od 1.12.2009. do 29.01.2010. na ovom odeljenju da se jave institutu za tuberkolozu telefonom da bi se podvrgli testiranju i da bi im se dala preventivna zastita.

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: GAK Višegradska
4.3.2010 18:37:43   
Anoniman
devojke otvorila sam temu molim vas da idete tamo..
KLIK

ja cu da kopiram vase postove

(odgovor članu Grejs)
  Direktna veza do poruke: 105
   RE: GAK Višegradska
5.3.2010 12:25:14   
Anoniman
Sinoć je na B92 bilo da je kod med. sestre u GAK Višegradska ustanovljena tuberkuloza (čini mi se) i da se mole roditelji čija deca su bila u GAK-u da dovedu decu da se proveri dal su zdrava. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: GAK Višegradska
5.3.2010 12:32:40   
liliana
Moja beba je bila tamo.user posted image user posted image user posted image
Nadam se da je sve u redu. Radili smo analize krvi po njenom dolasku i bilo je sve ok. Malopre sam zvala i rekli su mi da pošto moja beba nije bila u inkubatoru, verovatno nema opasnosti, ali ču je opet voditi da joj uzmu krv. UH, samo neke brige...


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: GAK Višegradska
5.3.2010 12:34:23   
Anoniman
user posted image Biće sve ok!

(odgovor članu liliana)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: GAK Višegradska
5.3.2010 12:39:38   
liliana
Jao, Tasha, nadam se. Više nemam živaca, od prvog dana trudnoće do sad samo neke zajuser posted image ancije!!!

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: GAK Višegradska
11.3.2010 21:01:46   
Anoniman
Za vas koje cete da se poradjate ovde:

meni su danas radili ctg u maloj porodjajnoj sali u Visegradskoj na 3.spratu.
Moram da vam kazem da je jako lepo..odusevila sam se koliko je sve novo i cisto i uredno...i HUMANO.
bas sam pricala sa babicom jednom koja mi je radila ctg...20 minuta...I rekla sam joj da sam pozitivno iznenadjena...

Zaista lepa sala, krevet nov (bas onaj za porodjaj), tapaciran, cist...uredno sve...

To je inace mala sala u kojoj se poradjaju zene uz prisustvo muza...
Pretpostavljam da su i druge takve...

Tako da zene...Ono sto vidite u groznom prizemlju (cekaonica, prijemni salter i sve) zanemarite...Gore je sve sasvim lepo i uredno.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 110
   RE: GAK Višegradska
12.3.2010 19:51:39   
ana77
Eto i mene da se javim ponovo bas u ovoj temi u kojoj sam najsvezija :).

Ja sam se porodila u nedelju 7.3. u 22:50 u Visegradskoj i rodila slatku devojcicu od 3500g 52cm dugacku :).
Danas smo dosli kuci i privikavamo se na neprestano dojenje :). Ovo pisem zahvaljujuci prisustvu moje divne mame :).

Visegradska je super porodiliste. Porodjajne sale su potpuno renovirane i kao iz dr. Housa su :). Same spavaonice su prilicno socijalne ali su kupatila POTPUNO renovirana i jedini je nedostatak - zakacaljke u pojedinim kabinama za tusiranje posto uvek sa sobom treba nositi brdo ulozaka, peskir itd...

Osoblje je prilicno strucno po mom misljenju i sestre su malo staromodne i stroge ali kad pogledate da se tamo poradjaju i cigancice i intelektualke u proseku mora da vlada stroga disciplina jer inace bi svaka vizita, davanje inekcija ili bilo sta trajalo mnogo duze...

Sve u svemu otisla sam u Visegradsku BEZ ikakve veze i nisam imala nikakav poseban tretman ali sam veoma zadovoljna kako je sve tamo ispalo :). O porodjaju cu pricati na nekoj drugoj temi :)!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: GAK Višegradska
12.3.2010 21:20:05   
buhla
jao anci.... da znas da mi je sad malo lakse posle ovog tvog referisanja o visegradskoj! user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: GAK Višegradska
12.3.2010 21:24:06   
buhla
bila sam pre neki dan kod drugarice, koja je tamo lezala pre porodjaja na sterilitetu... pokazivala mi snimak od 5h ujutru... cistacica cisti u to vreme sobu i razbacuje im papuce svuda po sobi, i luuuupa... uzas!
a sestra koja treba ujutru da im meri pritisak, budi ih u 6h i dolaze kod nje u sobu da im meri, jer gospodja zavrsava u 7h smenu i oce to sto pre da zavrsi!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: GAK Višegradska
13.3.2010 12:43:14   
ana77
To su normalne stvari. Nas su budili u 4:45 ujutru da nam mere temperaturu JER u 5 dolaze bebe na podoj. Ceo dan je prozet rasporedom :D. U 7:30 je dorucak, posle do 8:30 bude vizita. U 9 je drugi podoj, pa onda idu lekovi, injekcije i kome sta dopadne :D (svi primaju injekcije ili kapi za skupljanje materice, a neki i antibiotike i sl). Ono sto oni nemaju u bolnici moraju vasi da vam donose ali to su uglavnom mast za hemoroide, gvozdje i slicne stvari ali to nije problem. Vec oko 12 je rucak, a u 13h je treci podoj. Podoji su jos u 16, oko 19 i u 23h. Bebice su najsladji deo dana ali sve zajedno uz cimerke (ako imate srece da naidjete na dobre), neprepstana izmuzavanja, i naravno pozitivan stav vreme brzo prodje i nije nista strasno. Da. Kod podoja dolaze i patronazne sestre da pomazu oko dojenja. Neke su ovakve, neke onakve ali vecina stvarno zna da radi svoj posao.

Samo ne treba ocekivati da ce biti "kuco, maco", Hajat Ridzensi i sve zajedno treba koristiti taktiku da se sprijateljite sa sestrama tako sto cete priznati ipak njihov autoritet i to je to. Puno pozitive jer rodjenje deteta je nesto najlepse i sve se da pregrmeti, posebno kad je porodjaj vec prosao...

Ne ocekujte previse i dobicete sve, to je moja taktika :D, a tamo sam se stvarno osecala kao da sam pod budnim okom strucnjaka jer je ipak bitno da pored bebe koju stvarno super neguju tamo odneguju i vas prate isticanje ugrusaka iz materice, zarastanje rane itd, tako da ako vide neki problem radi se ultrazvuk svaki dan i pregled i sve u svemu nece vas pustiti izlecene na pola.

Nisam bila drugde ali ovde je stvarno OK!

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: GAK Višegradska
10.4.2010 21:46:52   
cipiripi
28.04 idem u DZ po uput za Visegradsku ..
Preporucena mi je dr u Visegradskoj DR.Plesinac !
Ona je na patologiji koliko sam ja upucena a ja i spadam tamo zbog fraxija..
Jel nekome vodila trudnocu?
Kakva je?

user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: GAK Višegradska
10.4.2010 23:20:55   
sanji

IZVORNA PORUKA: cipiripi

28.04 idem u DZ po uput za Visegradsku ..
Preporucena mi je dr u Visegradskoj DR.Plesinac !
Ona je na patologiji koliko sam ja upucena a ja i spadam tamo zbog fraxija..
Jel nekome vodila trudnocu?
Kakva je?

user posted image


Cipi ja sam ležala na patologiji! Ona je načelnik patologije tako da što se stručnosti tiče nemaš nikakve frke! Nekad zna da bude malo kruta ali nije strašno, bitno je da radi kako treba! Svi su na patologiji fenomenalni sem jedne Dr. Babović koja je prilično nadmena! Najprijatnija a čini mi se i najstručnija po utiscima mojim i koliko je ljudi cene i preporučuju je Dr. Gojnić koja je šef patologije! Meni je vodila trudnoću Dr. Ljubić, podeljena su mišljenja za nju ali ja sam zadovoljna i vođenjem trudnoće i porođajem, ona mi je radila CR zajedno sa Dr. Bila isto sa patologije! Sestre su fenomenalne sve (bar su bile meni user posted image ) a ja sam išla bez ikakve veze!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: GAK Višegradska
10.4.2010 23:29:41   
cipiripi
Kod mene je juce bila glavna med sestra sa IV sprata i ona mi je preporucila ovu dr jer kaze "lako cemo je uhvatiti za porodjaj" user posted image
A i njih dve su ok...
Moracu kad otvorim karton tamo pocetkom maja da lezim jedan dan da me oni "bolnicki ispitaju" jer sam cula da ne prihvataju privatne nalaze kad je rec o krvi i upotrebi fraxiparina...

Hvala Sanji puno user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: GAK Višegradska
10.4.2010 23:34:29   
sanji
Lako se uhvati pošto ona nema mnogo pacijenata! user posted image Kao i svaki načelnik! Super je lekar, za to ne brini! A to jedan dan da ležiš odmah zaboravi da se nebi ražočarala i psihički se pripremi na 3-5 dana u najboljem slučaju! Svakoga koga su primili bez 3 dana nije otišao kući! user posted image
Jedna super sestra koja radi tamo je to ovako objasnila : " Dok ne uzmemo litar krvi i litar mokraće ne ide se kući!" user posted image Naravno zezala se sa jenom koja je došla na 1 dan i ostala 5 dana!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: GAK Višegradska
10.4.2010 23:38:54   
cipiripi
ma bice kako mora...sve za bebca... user posted image
jel moze laptop tamo?
ako moze, mogu i 10 dana da ostanem user posted image user posted image

jel si cula mozda za dr elezovica?
on je hematolog i on i moja dr ginekolog mi privatno vode trudnocu...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: GAK Višegradska
10.4.2010 23:44:47   
sanji
Može laptop! Provereno! Ja nisam znala pa nisam ponela ali ponesi produžni sa više utičnica user posted image slabi su sa utikačima pa će cimerke da ti polude user posted image ! Meni je moja Dr. preporučila Višegradsku upravo zbog stručnosti i stvarno su dobri! Čula sam za tog Dr. i sve je bilo pozitivno ali lično iskustvo nemam!
Još jedan savet - ako ti zapadne Dr. Gojnić da na kontrolnom pregledu nemoj da se buniš user posted image mnogo je nežnija od Dr. Plešanac!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: GAK Višegradska
10.4.2010 23:47:54   
cipiripi
al me utesi sad...a moja gospodjica osetljiva user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Dr Elezovic je VRH!

Zbog mog slucaja morace da prisustvuje porodjaju...to je mi licno rekao..nekako sam sigurnija bila kad sam to cula user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: GAK Višegradska
10.4.2010 23:52:06   
sanji

IZVORNA PORUKA: cipiripi

al me utesi sad...a moja gospodjica osetljiva user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Dr Elezovic je VRH!

Zbog mog slucaja morace da prisustvuje porodjaju...to je mi licno rekao..nekako sam sigurnija bila kad sam to cula user posted image


Kontrolne preglede radi Gojnićka a na konzilijumu je tvoja Dr. zato znam! user posted image
Super što će ti biti tu dva srtučnjaka, to je već veliki plus da možeš da se opustiš bar na kraju!
Ljubim te i čuvaj se! Pitaj ako te interesuje još nešto! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: GAK Višegradska
11.4.2010 0:03:55   
cipiripi
Hvala draga user posted image
Tek ce da uslede pitanja za par meseci user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: GAK Višegradska
11.4.2010 22:11:12   
Tara

IZVORNA PORUKA: cipiripi

28.04 idem u DZ po uput za Visegradsku ..
Preporucena mi je dr u Visegradskoj DR.Plesinac !
Ona je na patologiji koliko sam ja upucena a ja i spadam tamo zbog fraxija..
Jel nekome vodila trudnocu?
Kakva je?

user posted image



Ona je odlicna dr ,sve pohvale za nju user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ja sam odusevljena ,profi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: GAK Višegradska
11.4.2010 22:13:30   
cipiripi
hvala draga user posted image user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here