|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: GAK Višegradska
4.2.2010 13:38:51   
buhla
Zna li neko nešto o dr Vrzić? kod nje mi zakazali UZ.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: GAK Višegradska
4.2.2010 13:41:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: buhla

hvala mihi! user posted image
ja danas zvala visegradsku, da zakazem color dopler, a ova mi kaze to se ne zakazuje user posted image pa sam zakazala UZ kod dr Vrzic za sledeci utorak, pa cu tad da vidim da i njega uradi taj dan ili zakazem. A dok su mi nasli lekara... mislim da sam izredjala sve dr koje znam da rade u visegradskoj, svi su imali slobodno tek krajem februara, a cak neki doktor ne radi preglede (OTI - tvoj dr!?)



buhla, ja stvarno ne znam da li on to radi...
idem kod njega u ponedeljak (ali ja idem kod njega u privatnu kliniku) pa mogu da ga pitam...
Je l me pitas da li radi ili si cula da ne radi?


(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: GAK Višegradska
4.2.2010 13:43:43   
buhla
IZVORNA PORUKA: OTI

Je l me pitas da li radi ili si cula da ne radi?



ja pitala prvo za njega kada sam zvala, a oni mi rekli da on ne radi uz user posted image
pa sam onda krenula da redjam još dva tri doktora, ali su oni imali teko oko 25,26 februara, pa sam na kraju rekla dajte prvi slobodan termin kod bilo kog dr!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: GAK Višegradska
4.2.2010 13:48:28   
Anoniman
ne znam buhla...znam da je meni rekao da ce CTG on da mi zakazuje i da mi radi u Visegradskoj...
tako je i mojoj koleginici...
znam da operise, poradja i slicno...

user posted image

meni radi UZ ali privatno


< Poruku je uredio OTI -- 4.2.2010 13:49:02 >

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: GAK Višegradska
4.2.2010 14:11:44   
buhla
ma možda su mu popunjeni svi terrmini u ovom mesecu, pa mi je ona tako rekla... nema veze... dobro pa je ovo za 5 dana, nije kao prošli put što su mi zakazali za 3 nedelje! jesi bila u dz, jel ti otvorila porodiljsko?

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: GAK Višegradska
4.2.2010 14:12:32   
mihi
Pripremi se na čekanje satima za CTG ili se uvek zakazuj u 7 tada si sigurno prva, Oti a ko ti vodi trudnoću i GAK-a? Nisam čula za tog Vrzica ma njih ima mali milion mada ih ja dosta poznajem. Ja sam radila u VRT-u visoko rizične trudnoće CTG kod neke glavne sestre preko veze pa mi se i tada desilo da čekam po nekad. Treba uput iz DZ za CTG vrlo su neljubazne i nadrndane- CTG je kad uđeš u GAk na gornji ulaz a ne na hitni odmah levo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: GAK Višegradska
4.2.2010 14:14:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

Pripremi se na čekanje satima za CTG ili se uvek zakazuj u 7 tada si sigurno prva, Oti a ko ti vodi trudnoću i GAK-a? Nisam čula za tog Vrzica ma njih ima mali milion mada ih ja dosta poznajem. Ja sam radila u VRT-u visoko rizične trudnoće CTG kod neke glavne sestre preko veze pa mi se i tada desilo da čekam po nekad. Treba uput iz DZ za CTG vrlo su neljubazne i nadrndane- CTG je kad uđeš u GAk na gornji ulaz a ne na hitni odmah levo.


posto milosevic vodi i mene a vodio je i moju drugaricu do pre mesec dana, on uvek zakazuje "svojima" u 7h..nikad nije cekala..
Nego, taj CTG ide jednom nedeljno a ne svaki dan?
joj sta sve moram da ga pitam u utorak (pomerila sam UZ za utorak)

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: GAK Višegradska
4.2.2010 14:17:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: buhla

ma možda su mu popunjeni svi terrmini u ovom mesecu, pa mi je ona tako rekla... nema veze... dobro pa je ovo za 5 dana, nije kao prošli put što su mi zakazali za 3 nedelje! jesi bila u dz, jel ti otvorila porodiljsko?


nisam.,.."DR KOSTIC danas nece doci na posao" rekose mi sestre preko tel
a i...pisala sam u KAko se trenutno osecamo...opet nisam spavala a jutros sam imala i turu plakanja od dva i po sata bez stajanja...

znaci moj raspored:
sutra - stizu stvari za bebu user posted image user posted image
sutra ujutru vadim krv
pon - DZ
uto - UZ

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: GAK Višegradska
4.2.2010 14:24:33   
mihi
Jeste od kada uđeš u deveti do kraja 9 na nedelju dana ma to je super u 7 i prva si sigurno, a ako prođe 40 nedelja onda svaki drugi dan mada tebe će on poroditi i pre sigurno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: GAK Višegradska
4.2.2010 14:28:17   
mihi
Oti što si plakala dragauser posted image user posted image . A za pomeranje bebca ne brini nema mesta mene je Miloš u 8 i 9. mesecu izludeo slabo se mrdao kao  leptirić noću uopšte nego se ja probudim on se ne javlja a ja onda gurkam stomak dok se ne pomeri. Bila sam jedno 20 put na UZ u 8 i 9 mesecu. Dizala sam čak mm i noću par puta da me vodi u GAK. A sada mi ne da noću da spavam i ako ima 16 meseci. Mamoino baksuščeuser posted image .

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: GAK Višegradska
4.2.2010 14:32:52   
buhla
ovo je doktorka Vrzić ...
u domu zdravlja od skoro ima CTG i videla sam da dosta trudnica dolazi i to u smeni kad radi njihov dr, pa posle ctg ode da pokaže rezultate, to je meni padalo na pamet ali nisam baš sigurna da li bi ova znala da pročita! jer mi od 10 nedelje nije radila UZ nego me slala po bolnicama!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: GAK Višegradska
9.2.2010 0:33:57   
Grejs
Buhla,
o doktorki Vrzic znam samo dobro-mladja je zena i izuzetno je strucna.Pre nekoliko godina mojoj sestri je uradila vrlo komplikovanu operaciju i rezultati su bili odlicni.Znam da je sve kolege zovu Vrca a ona je sva nabijena pozitivnom energijom.Ja sam je tada vidjala svakoga dana u rasponu od jednog meseca i zaista imam utisak da je ok.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: GAK Višegradska
9.2.2010 0:42:01   
buhla
hvala Grejs! user posted image vidim da si nova dobro nam dosla! user posted image
vidim da je tebi termin tu odma posle mene... hoces li da se porodjas u visegradskoj? imas li tamo nekog kod koga ides na pregled?


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Grejs)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: GAK Višegradska
9.2.2010 17:45:06   
Grejs
Hvala na dobrodoslici  Buhla!
Da tu smo negde sa terminima,necu se poradjati u Visegradskoj.Trudnocu vodim privatno kod Dr.Vesic a porodicu se u Misovicu tamo mi se nekako najvise dopada.
Kako si prosla danas kod Vrzicke?

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: GAK Višegradska
19.2.2010 9:36:39   
s.a.nj.a.
Pozdrav za sve trudnice.Ja sam od juce sa vama na forumu.Inace sam 31.nedelja i porodicu se u Visegradskoj jer iz nje nosim samo lepa iskustva.
Citala sam od pocetka ovu temu i sve ste u pravu,neka je prosla odlicno,neka je nadrljala,ja licno mislim da kad nesto krene kako ne treba ni najbolji lekar ti ne moze pomoci.
U prvoj trudnoci sam imala divnu dr dogovorile se da ce biti sa mnom na porodjaju,zakazala sam i epidural,uplasena i uspanicena sve sam radila samo da se na neki nacin osiguram.E onda dve nedelje pre termina odlazim na redovnu kontrolu,ja otvorena 5 prsta,nikakve bolove ne osecam.Jos pitam sta sada, ona kaze pravo na prijem i u porodiliste,cim pregleda trudnice koje su cekale ispred dolazi kod mene.
Ja naravno sva uplasena prolazim kroz redovnu proceduru sredjivanja,klistiranja......kad sam legla na sto otvorenost 7 na 8,bolove nemam.Anesteziolog nece epidural da mi da kaze nema potrebe.Kad su mi prokinuli vodenjak imala sam bolove nepunih sat vremena dok se beba izrotirala,u 12 sam legla na sto u13:15 se porodila.
Doktorka dolazi,ja se vec porodila.Imala sam i doktorku,i zakazan epidural i nista mi nije ni trebalo ni znacilo.

U ovoj trudnoci sam u januaru bila u bolnici 18 dana na odrzavanju trudnoce,radjen mi je i serklaz.Lezala sam na odeljenju visoko rizicnih trudnoca.Odeljenje jos nije renovirano,pojavi se po koja buba ali mene to nije zanimalo.Hrana je ocajna,ali mi je muz kasno popodne donosio jer su bile zabranjene posete.Bila sam u trokrevetnoj sobi sa kupatilom.Sestre su divne,ima i baksuza ali ne moze bas svaka da bude dobra.Ekipa lekara super.Sve u svemu ne, mogu da kazem da sam nezadovoljna.Beskrajno sam zahvalna jer su mi pomogli da zadrzim trudnocu.
Posle toliko lezanja bila sam ocajna,deci tamo nije dozvoljen ulaz,a ja moje dete nisam videla toliko dugo.E onda mi je glavna sestra sama rekla ako zelim da mi ga dovedu.Ali ja sam zahvalila i nisam zelela jer bi bilo gore  i meni i njemu.Bila sam vezana za krevet,na tokolizi i zaista nisam zelela da me vidi takvu.
Pocetkom marta cu ponovo u bolnicu na kontrolu.Sada o porodjaju ne razmisljam uopste,epidural mi ne pada na pamet.A iskreno se nadam da mi nece ni dr trebati.

(odgovor članu Grejs)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: GAK Višegradska
19.2.2010 9:48:16   
buhla
sanja user posted image dobro nam dosla! Drago mi je sto si imala dobro iskustvo na prvom porodjaju i zelim ti da ti i drugo prodje isto tako! user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu s.a.nj.a.)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: GAK Višegradska
19.2.2010 9:54:13   
LillyT
Dobrodosla Sanja user posted image

Drago mi je da ti je prvi porodjaj tako prosao, svidja mi se takav stav, izuzetno si realna.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: GAK Višegradska
19.2.2010 9:54:57   
s.a.nj.a.
Hvala punouser posted image   i ja tebi zelim lagan ostatak trudnoce i jos laksi porodjaj.Koja si ti nedelja?

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: GAK Višegradska
19.2.2010 10:05:06   
s.a.nj.a.
Hvala,trudim se da budem.
Opet se vracam na moje lezanje u bolnici.Svi pljuju one sestre,a one jadne ne znaju gde im je glava.Ima stvarno onih koje je bas briga za sve,ali bar na mom odeljenju je bilo mnogo vise onih koje stvarno brinu o pacijentima.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: GAK Višegradska
19.2.2010 10:06:09   
buhla
ja sam 34 nedelja... jos malo pa gotovo! user posted image

Imas ovde teme na kojima se druzimo... kao npr trudnice trece tromesecje




_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu s.a.nj.a.)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: GAK Višegradska
21.2.2010 14:39:41   
mira0
Moze neko da mi kaze kakva iskustva ima sa dr.jelenom dukanac i koja dokumenta mi trebaju da bih se porodila na GAKu-Visegradska ,jer sam iz Kragujevca

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: GAK Višegradska
22.2.2010 18:50:49   
s.a.nj.a.
Direktna veza do poruke: 95
RE: GAK Višegradska
21.2.2010 14:39:41

Ja sam pacijent dr Dukanac.O njoj samo reci hvale,prvo sto je izuzetna zena i vrhunski strucnjak.Za fetalne anomalije je br.1 na GAK-u.Zahvaljujuci njoj sam zadrzala ovu trudnocu i Boze zdravlja iznecu je do kraja.Danas sam bila kod nje na kontroli,i sve je ok.Jedini je problem sto je uvek u zurbi,ali tako je sa vecinom lekara na klinici.Za period od 18 dana koliko sam lezala u bolnici videla sam je 3-4 puta,ali su svi znali da sam njen pacijent i radili samo kako ona kaze.Ako odes kod nje,budi sigurna da si u poravim rukama.
A za dokumentaciju koja ti je potrebna zaista ne znam, pozovi kliniku pa se lepo informisi da li ti treba nesto osim uputa iz Doma zdravlja.

(odgovor članu mira0)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: GAK Višegradska
1.3.2010 14:12:09   
mirka77
Pozdrav devojke, evo i ja sam nova na forumu. Sada sam 35-ta nedelja, jos malkice...
Prvi put sam se porodila u GAK Visegradska pre 2.5 godine, i ponosna sam mama jednog Nikoleuser posted image ...sada cekamo devojcicu!
Evo mog iskustva, moze nekome biti zanimljivo. Meni je prvu trudnocu vodila dr. Dukanac, evo vodi mi i ovu drugu, i mogu reci da je sasvim korektna. Zena u guzvi, radila je pre na VRT-u, pa je sada na CR, meni je doduse preporucena preko sestre, te sam tako dosla do nje, iako ne spadam ni u jednu od ove dve kategorije jer sam se porodila prirodno. Ona btw radi i kao profesor, vecito je vijaju neki studenti po hodnicima vezano za ispite i tako to, pa ne mozete ocekivati da ce svakog drzati ko malo vode na dlanu. Ono sto je meni bilo dovoljno je da je svaki put na pregledu bila korektna (obavezno spremiti spisak pitanja jer ce vas zbrzati i za 3 min. cete izaci sa UZ a da vam je ona rekla samo jedno mlako: sve je u redu), i da je prisustvovala mom porodjaju, urgirala sestrama da mi daju anesteziju dok su mi radili epiziotomiju i naravno obisla me nakon porodjaja.
A sada porodjaj: termin mi je bio 10. 08.07, ali nije bilo ni nagovestaja od kontakcija na CTG-u.11.08. ujutro sam dosla opet na CTG, dr. Dukanac me stavila na sto, da izvinete "procackala vaginalno" i rekla da idem da setam i da cu se poroditi do uvece, najkasnije te noci. Tako je i bilo. Vec u 3 popodne mi je ispao sluzavo krvavi cep, kontrakcije su krenule oko 6 popodne, ja sam resila da u bolnicu ne krecem pre nego sto one krenu na 5 min, a to je bilo tek u 10 uvece, i oko pola 11 sam bila u porodilistu. Na prijemu mi sestra konstatuje da sam otvorena tek 1,5 prst i da idem kuci (a kontrakcije vec na 3 min!) na sta sam ja rekla da mi ne pada na pamet, da je dr. Dukanac nocas dezurna i da sam ja dosla da se porodim. tada me je primila i rekla ok, ajde onda, i poslala me na odeljenje. Sledila je klizma i sve to, na stolu u porodilistu sam bila negde oko 11, pola 12. Naravno, psihicki sam se celu trudnocu spremala na epidural, kupila set za isti (tada se to kupovalo i donosilo, i nije kostalo tragicnih 20.000 rsd!) i tada krece agonija...Dolazi mi neka zena anesteziolog, opsti utisak o njoj "zbunjena ko ludak u buretu" i krece da me bocka po ledjima dobrih 45 min. Kontrakcije su vec isle na svakih minut, dva...Da bi mi na kraju prisla s prednje strane i rekla:"ja se stvarno izvinjavam ali ja ne mogu da vam nadjem prostor izmedju L4 i L5, ne mogu da vam dam epidural"!!!! What the f..k, pomislim, pridje Dukanac, pita u cemu je problem, ova joj kaze da ne moze da mi da anesteziju, na sta je doktorka rekla da se skloni i da me ne bode vise. Tako sam se ja otvarala malo po malo, kontrakcije razvaljivale, ja disala kao sto sam ucila na onim pripremnim casovima (bilo je koristi verujte!), prikacili mi malo indukcije i ja se nakon 5 sati, u 5 ujutro najzad porodih! Jupi! Nikola je bio ogroman, 4,5 kg, ne znam kako sam izdrzala, uradili su mi epiziotomiju sa 9 savova, zarastala sam narednih mesec danauser posted image
Trebalo mi je tacno 3 meseca da se sastavim sama sa sobom i sa bebom, da se oporavim psihicki i fizicki, i verujte devojke, sve se zaboravi, pocinju divne setnje sa bebom, postajete uigran tim i to je to. Nemojte se nadati da ce bebe spavati ko topovi i da ce sve biti kao pre, jer nikada vise nece. Bice potrebno da prodje dobrih godinu i po da pocnete da spavate celu noc, dok ne prodju najpre grcevi, pa dok ne porastu svi zubi, ne prodje period prezivljavanja snova, i uvek nesto iznova...Ali je apsolutni hit kada vam dete kaze - mama ja te volim najvise na svetu! Isplati se! cmok svima!

(odgovor članu s.a.nj.a.)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: GAK Višegradska
2.3.2010 19:59:22   
buhla
IZVORNA PORUKA: sanji

Evo i mog iskustva sa GAK-a! 19 dana u bolnici a od toga 16 na patologiji, 2 1/2 CR i 1/2 intenzivna! Na patologiji kupatilo renovirano i čisto, riba se minimum 3-4 puta dnevno čak i vikendom! Sestre fenomenalne! Doktori jako stručni. Buba nema! user posted image Jedini problem je neslaganje međusobno lekara, pa ako ležite tamo kako ko dođe u vizitu tera svoju priču iz inata onom prethodnom! user posted image

ja cu od 17og marta da lezim tamo! user posted image
danas mi zakazali prijem i dala mi spisak analiza koje treba da uradim... urin, urinokultura, kks, i ostale stvari iz krvi, cervikalni i vaginalni bris... sve to ne starije od 7 dana. ali nigde nisam videla ono hepatitis c i kopokultura, pa mi sad nije jasno da li ja da to ipak uradim, ili ce to oni tamo da mi rade?


< Poruku je uredio buhla -- 2.3.2010 20:02:51 >


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: GAK Višegradska
2.3.2010 20:47:54   
micketta
IZVORNA PORUKA: buhla

ja cu od 17og marta da lezim tamo! user posted image



user posted image

hej, a sta ako se do tada porodis? user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here