|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 13:28:49   
minavb
CR je sada na trecem spratu. Kao sto rekoh, ima dvokrevetnih i trokrevetnih soba, kao i par apartmana. Sve sobe imaju kupatilo, tv i klimu. Kreveti u trokrevetnim sobama su losi, tj jako niski pa je yenama posle operacije jako tesko ustajanje i sedanje. Ja sam upala u sred selidbe pa sam malo nadrljala-kao sto rekoh, celu noc smo, i cimerka i ja, posle operacije lezale u lokvi krvi i dozivale sestre da nas  presvuku i da mi daju nam analgetik. Tek je sutradan u 9h dosla fiyioterapeutkinja, digla nas iz kreveta, i onda sam se sama oprala i presvukla.  Bilo je tu jos dosta toga, ali najgore je to sto su nas bukvalno izbacili i oterali kuci. U cetvrtak sam operisana a u ponedeljak pustena. U 10h mi je receno: "Neka vasi dodju po vas". Izgleda da imaju malo mesta na novom spratu pa se trude da se zene krace zadrze.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 13:30:23   
marija32
Draga OTI, dala si mi br, hvala puno mila!

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu mmilicaa)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 13:39:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

CR je sada na trecem spratu. Kao sto rekoh, ima dvokrevetnih i trokrevetnih soba, kao i par apartmana. Sve sobe imaju kupatilo, tv i klimu. Kreveti u trokrevetnim sobama su losi, tj jako niski pa je yenama posle operacije jako tesko ustajanje i sedanje. Ja sam upala u sred selidbe pa sam malo nadrljala-kao sto rekoh, celu noc smo, i cimerka i ja, posle operacije lezale u lokvi krvi i dozivale sestre da nas  presvuku i da mi daju nam analgetik. Tek je sutradan u 9h dosla fiyioterapeutkinja, digla nas iz kreveta, i onda sam se sama oprala i presvukla.  Bilo je tu jos dosta toga, ali najgore je to sto su nas bukvalno izbacili i oterali kuci. U cetvrtak sam operisana a u ponedeljak pustena. U 10h mi je receno: "Neka vasi dodju po vas". Izgleda da imaju malo mesta na novom spratu pa se trude da se zene krace zadrze.

o svasta sa njima.
ja nisam imala tv niti ga je bilo u sobama na tom spratu...user posted image user posted image



(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 178
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 14:08:06   
buhla
IZVORNA PORUKA: mmilicaa

buhla, hvala puno :)

mnogo si mi pomogla... sada mi je nekako lakse kada znam kako ce to, otprilike, da izgleda...
...razmishljala sam o apartmanu ali mislim da cu se ubiti od dosade ako budem sama...kada sam isla na operaciju srca bila sam u sobi sa jos dve devojke i brze nam je vreme proslo, tako da sam se odluchila za obichnu sobu :)
...a sada sledi bezbroj pitanja: :)
...a kakvi su to zavoji koje ti stvaljaju na noge? ..pitam ne vredjam, stvarno ne znam sta je to :)
...da li je klistir mnogo odvratan? :) ...i da li mozemo da kupimo u apoteci klizmu pa da sami to odradimo - citala sam na nekom forumu da i to dozvoljavaju ali ne u svim bolnicama

..procitala sam celu temu CR, sinoc, ali si mi ti nekako lepse napisala - mozak mi je malo na ispashi od kako sam trudna pa ne kapiram najbolje user posted image

...imam ja josh brdo glupih pitanja tako da cu ti sigurno postaviti josh koje, samo da se setim :)




nema na cemu... sta god... svi smo tu!

zavoji... to su elasticni zavoji, obmotaju ti oko celih nogu, valjda da nedodje do tromboze (nek me neko ispravi ako gresim!)
klistir... nije odvratan, jeste malo neprijatno, ali stvarno nista strasno kako sam mislila da ce da bude. samo obavezno ponesi wc papir sa sobom i pravac wc da ne bi negde na pola puta bilo... user posted image
ja pretpostavljam da ipak brze deluje to njihovo klistiranje, jer si stvarno posle 2 min na wc solji, a znam devojke koje su posle porodjaja stavljale te mini klizme (jer ne pustaju kuci dok nemas stolicu) pa je trebalo par sati da prodje da one odu u wc.



_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu mmilicaa)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 14:28:34   
mmilicaa
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: buhla

dobrodosla mmilice! user posted image

ja sam se pre dva meseca porodila na cr u visegradskoj. ja sam pre porodjala provela 3 nedelje na patologiji, ali se kod zakazanog carskog obicno provede 3-4 (dok urade analize krvi, ides kod interniste, urade ekg...). dan pred carski od 12h nista ne jedes, mozes da pijes tecnost do 22h. e da kupis one najvece elasticne zavoje 15x10 koje ti ujutu sestra stavi na noge. uvece te obriju (mozes i sama, a one provere) a ujutru klistiraju, pa pravac sala. sama sekcija traje oko 45minuta. kada te probude, prebacis se na onaj pokretni krevet (gledaju da ti sama predjes, pomazu ako vide da ti ne ide) pa te vode na odeljenje cr na intenzivnu gde provedes ceo dan i ako si ok uvece te prebacuju u sobu.


Buhlica je sve lepo napisala. E sad, odeljenje carckih reyova je pre dve nedelje preseljno, pa sad postoje samo trokrevetne, dvokrevetne sobe i apartmani. Sve sobe imaju klimu, tv i svoje kupatilo i sve je sasvim pristojno i cisto. Ja sam upala u sred nedovrsene selidbe odeljenja, pa sam celu noc posle operacije provela u lokvi krvi jer je nemoguce dozvati sestru, a dugme za zvanje je na zidu suprotnom od bolesnicke postelje. O ostalom ne bih, mislim da cu sledeci put da se poradjam negde drugde. I jos nesto, iz bolnice su me bukvalno isterali cetvrti dan posle operacije.



...hvala na informaciji :))


(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 14:32:48   
mmilicaa
IZVORNA PORUKA: buhla


nema na cemu... sta god... svi smo tu!

zavoji... to su elasticni zavoji, obmotaju ti oko celih nogu, valjda da nedodje do tromboze (nek me neko ispravi ako gresim!)
klistir... nije odvratan, jeste malo neprijatno, ali stvarno nista strasno kako sam mislila da ce da bude. samo obavezno ponesi wc papir sa sobom i pravac wc da ne bi negde na pola puta bilo... user posted image
ja pretpostavljam da ipak brze deluje to njihovo klistiranje, jer si stvarno posle 2 min na wc solji, a znam devojke koje su posle porodjaja stavljale te mini klizme (jer ne pustaju kuci dok nemas stolicu) pa je trebalo par sati da prodje da one odu u wc.





..hvalaaaa  user posted image
...ok, svakako cu ih kupiti, za sta god da sluze user posted image

...i wc papir :) ...izvini a gde rade klistir kada morash da trcish do wc-a? user posted image (ne morash da odgovorish na pitanje samo mi je proslo kroz glavu :) )

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 14:36:14   
buhla
klistir se radi u sobi za preglede, a na odeljenju gde sam ja lezala wc je bio na drugom kraju hodnika user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu mmilicaa)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 14:44:18   
minavb
Klistir mi je bio melem spram katetera. Kao da su mi motku ugurali a ne kateter, danima su mi suze isle dok piskim. Kazu da su sve zene tih dana imale takvu reakciju posle vadjenja katetera. Kazu, takva im cela posiljka.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 14:53:30   
buhla
uh, Mina... vidim ja da nisi bas najbolje prosla u visegrdskoj user posted image
user posted image tebe i tvog vaterpolistu!

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 14:59:13   
minavb
user posted image Bas smo buđavo prosli, ali nema veze, bar sam kuci donela moje malo čudo. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 15:17:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: buhla


jklistir se radi u sobi za preglede, a na odeljenju gde sam ja lezala wc je bio na drugom kraju hodnika user posted image


cudno.meni su radili klistir u sobi koja je imala wc...na metar od wc su mi radili klistir...user posted image user posted image

joj mina draga...user posted image



(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 186
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 15:27:01   
marija32
Jaoj Mina draga, ja cu da zmurim na tvoje postoveuser posted image

@Buhlu, jel su tebi rekli da kupis te zavoje ili je to bilo samoinicijativnouser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 15:28:58   
minavb
Meni su takodje radili u sobi za preglede na odeljenju na kom sam ležala, a onda sam se gegala do svoje sobe u kojoj sam imala kupatilo. Klistir mi čak nije bio ni neprijatan. E posle tog klistiranja počinje žurka. Svašta se meni izdešavalo u bolnici, nego neću da mračim drugim ženama.
Marija, kažu ti oni dan pred operaciju da ih kupiš. Ne brini, imaš ih i u prodavnici u okviru bolnice. Evo neću više da mračim! Sve se zaboravi kad se prvi put vidi čudo koje ti rodiš, kad ga doneses kući i skontaš da ste jedno drugom sve na svetu!!!!!!!


< Poruku je uredio minavb -- 22.6.2010 15:31:17 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 15:31:34   
buhla
rekli mi da kupim... oni su kad ides na CR obavezni, mada kad je hitan nestavljaju naravno.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 15:50:38   
liliana
Odeljenje CR je nedavno preseljeno na 3. sprat, inače je bilo u prizemlju. To što su sobe tako dobre je zahvaljujuči tome što je pre tu bilo odeljenje humane reprodukcije koje je sad u prizemlju. Najžalosnije je to što su sestre iste zadržane na carskim koje su i bile, a one su sve skotovi izuzev 2-3 njih. I kada sam ja bila u novembru-situacija je bila ista: cele noči u lokvi krvi; onda mi je od neke injekcije jako pozlilo , a sestre su se udostojile da zovnu dežurnog dr tek nakon sat i po vremena. Pa za to vreme sam mogla i umreti!!! Kada sam zamolila sestru ( ima jako čudno ime i liči na Romkinju) da mi pomopgne da ustanem, odbrusila mi je da one nisu plačene da svoju snagu troše na nas!?!user posted image Na odeljenju Carskih rezova nešto ozbiljno ne štima. Kada sam prijateljima u Sloveniji pričala kako sam tu prošla, nisu mogli čudu da se načude!!!

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 16:07:37   
marija32
E ja popuser posted image kada cujem price kao sto je Lilianina i Mininauser posted image ,svima bi otkaze podelila!!!!


_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 17:01:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: buhla



zavoji... to su elasticni zavoji, obmotaju ti oko celih nogu, valjda da nedodje do tromboze (nek me neko ispravi ako gresim!)




Meni to u NS nisu radili, sada prvi put čujem za to. user posted image

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 192
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 17:28:21   
Anoniman
mina, ja sam do kraja propustila, jesi išla u totalnu ili u spinalnu?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 193
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 17:44:31   
liliana
šegradskoj obavezni od novembra. Zbog tromboze. Prije toga nije bilo.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 17:45:12   
liliana
Trebalo je da piše: Zavoji su u Višegradskoj...

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 18:07:35   
Anoniman
Ah, možda je onda sada obavezno i u Betaniji, ja sam se davno porodila. user posted image

(odgovor članu liliana)
  Direktna veza do poruke: 196
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 18:22:19   
minavb
IZVORNA PORUKA: liliana

I kada sam ja bila u novembru-situacija je bila ista: cele noči u lokvi krvi; onda mi je od neke injekcije jako pozlilo , a sestre su se udostojile da zovnu dežurnog dr tek nakon sat i po vremena.

Isto se i meni desilo.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 18:24:21   
minavb
IZVORNA PORUKA: Tashke

mina, ja sam do kraja propustila, jesi išla u totalnu ili u spinalnu?

Totalnu. Pre totalne sam se onesvestila na stolu, vracali su me u svesno stanje da mi me onda uspavali. Vrlo uybudljivo.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 18:25:07   
Trcosava
Minaaaaaaaaa!!!!!! Pa bre nikako da te uhvatim user posted image user posted image user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 18:30:02   
minavb
IZVORNA PORUKA: Trcosava

Minaaaaaaaaa!!!!!! Pa bre nikako da te uhvatim user posted image user posted image user posted image

Uhvatila si me u Višegradskoj.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here