|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: GAK Višegradska
20.6.2010 21:00:40   
buhla
mogu i svoje i njihove... samo na porodjaj ides u njihovim!

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: GAK Višegradska
20.6.2010 21:02:26   
Anoniman
Hvala draga

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 152
   RE: GAK Višegradska
21.6.2010 20:50:16   
mmilicaa
Pozdrav svim mamama i buducim mamama user posted image

ja sam nova ovde pa bi mi mnogo znacilo kada bi me malo uputile u sve i svasta :D

...usla sam u 35. nedelju, prva trudnoca, i treba da se porodim u Visegradskoj... ...meni je receno da cu morati na carski, sto ce mi potvrditi tokom ove nedelje, jer sam imala intervenciju na srcu pa bi mi mnogo znacilo kada bi se javila neka kojoj je radjen carski i rekla mi kakva je procedura (koliko se ostaje u bolnici, da li postoji nesto sto je neophodno imati kod sebe tokom boravka u bolnici pored klasicnog spiska, da li treba da uzimam apartman - mishljenja su podeljena pa sam u problemu...) ...inace, procitala sam sve sto ste pisale i svaka vam cast - sjajno ste prenele svoje utiske user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: GAK Višegradska
21.6.2010 21:24:10   
Anoniman
mmilicee, dobrodosla!
prijavi se u temu SPISAK TRUDNICA!!!

sto se tice mojih utisaka iz Visegradske, sve sam ih ovde u ovoj temi napisala...
po meni apartman je bacen novac bez razloga.

zelim ti da prodjes super na porodjaju...i da se druzis sa nama.,..

pogledaj u temama sve sto te interesuje.

(odgovor članu mmilicaa)
  Direktna veza do poruke: 154
   RE: GAK Višegradska
21.6.2010 21:54:51   
mmilicaa
mmilicee, dobrodosla!
prijavi se u temu SPISAK TRUDNICA!!!

sto se tice mojih utisaka iz Visegradske, sve sam ih ovde u ovoj temi napisala...
po meni apartman je bacen novac bez razloga.

zelim ti da prodjes super na porodjaju...i da se druzis sa nama.,..

pogledaj u temama sve sto te interesuje.
IZVORNA PORUKA: OTI

mmilicee, dobrodosla!
prijavi se u temu SPISAK TRUDNICA!!!

sto se tice mojih utisaka iz Visegradske, sve sam ih ovde u ovoj temi napisala...
po meni apartman je bacen novac bez razloga.

zelim ti da prodjes super na porodjaju...i da se druzis sa nama.,..

pogledaj u temama sve sto te interesuje.



hvala puno... :)
evo citam sve redom :)
odmah cu se prijaviti na SPISAK TRUDNICA :) user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: GAK Višegradska
21.6.2010 22:06:31   
buhla
dobrodosla mmilice! user posted image

ja sam se pre dva meseca porodila na cr u visegradskoj. ja sam pre porodjala provela 3 nedelje na patologiji, ali se kod zakazanog carskog obicno provede 3-4 (dok urade analize krvi, ides kod interniste, urade ekg...). dan pred carski od 12h nista ne jedes, mozes da pijes tecnost do 22h. e da kupis one najvece elasticne zavoje 15x10 koje ti ujutu sestra stavi na noge. uvece te obriju (mozes i sama, a one provere) a ujutru klistiraju, pa pravac sala. sama sekcija traje oko 45minuta. kada te probude, prebacis se na onaj pokretni krevet (gledaju da ti sama predjes, pomazu ako vide da ti ne ide) pa te vode na odeljenje cr na intenzivnu gde provedes ceo dan i ako si ok uvece te prebacuju u sobu. ja sam bila u trokrevetnoj a ima i sestokrevena. apartmana ima sa jednim i sa dva kreveta. koliko sam primetila u apartmanu ima tv, kupatilo i moze poseta ceo dan da dolazi. ako je sve ok izlazis 4 dan od cr (dan kad je radjen cr se ne racuna!)
ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj... imas i temu bas o carskom rezu!

p.s. ja sam za varijantu da se bude u bicnoj sobi, imas drustvo, a i daleko bilo nesto da ti se desi ima ko da priskoci ili pozove sestru, posto one obilaze samo kada su terapije ili merenje T i pritiska.


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: GAK Višegradska
21.6.2010 22:50:07   
Anoniman
buhla, čitala sam u Kamperskom vodiču za porodilište, ali više ne znam za koje porodilište... Kuma moja treba da se porodi u Višegradskoj, da ne mislite da sam luda što se toliko raspitujem user posted image ... Jel mora da se nosi zatvoreno pakovanje pelena, ili mogu da se izvade pelene i spakuju u tašnu?

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 157
   RE: GAK Višegradska
21.6.2010 22:53:53   
buhla
meni nisu trazili pelene, cak i kad smo izlazili moji doneli malo pakovanje neotvoreno, ali sesta nije uzela ni jednu pelenu. stavila njihovu. najbolje da nenosi, pa ako traze neka joj donesu a ima i da se kupi u porodilistu (cula sam od nekih da traze, ali to verovatno ako im je nestasica)

< Poruku je uredio buhla -- 21.6.2010 22:54:23 >


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: GAK Višegradska
21.6.2010 22:55:12   
Maya21
Tashke nije valjda da se vec priblizilo??? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: GAK Višegradska
21.6.2010 22:55:33   
Anoniman
Stvarnoooo???? Blago vama. Nama celo bogatstvo ode na pelene u porodilištu! user posted image

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 160
   RE: GAK Višegradska
21.6.2010 22:56:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Maya21

Tashke nije valjda da se vec priblizilo??? user posted image user posted image user posted image


Ušla je u deveti. user posted image

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 161
   RE: GAK Višegradska
21.6.2010 22:58:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tashke

buhla, čitala sam u Kamperskom vodiču za porodilište, ali više ne znam za koje porodilište... Kuma moja treba da se porodi u Višegradskoj, da ne mislite da sam luda što se toliko raspitujem user posted image ... Jel mora da se nosi zatvoreno pakovanje pelena, ili mogu da se izvade pelene i spakuju u tašnu?


ja sam odnela otvoreno i ne celo pakovanje pampersa 1
i bebi ulje.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 162
   RE: GAK Višegradska
21.6.2010 23:00:28   
Anoniman
Tebi su znači trebale OTI?

A jel tu baby friendly?

Jel pelene imaju veze sa načinom porođaja (prirodno, CR)?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 163
   RE: GAK Višegradska
21.6.2010 23:03:20   
Anoniman
ne.samo je jedan dan dosla sestra i rekla:
"molimo ko moze da donese jedno pakovanje pelena, jedne vlazne maramice i jedno bebi ulje"

niko nije proveravao ko je doneo a ko nije.
jednostavno KO MOZE I HOCE!
ja sam odnela...sva tri.ali pelene nisu bile cele...odnela sam nekih 25 komada.
i nivea bebi ulje i vlazne maramice.

ne znam..tada sam smatrala da je to ok.


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 164
   RE: GAK Višegradska
21.6.2010 23:05:43   
Anoniman
Što ne bi bilo ok, nego nisam znala da kod vas tako funkcioniše. Jer u Betaniji sestra nekoliko puta na dan prođe po sobama (šok i poluintenziva, nakon CR) i pokupi pelene za bebu, od svake porodilje isti broj. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 165
   RE: GAK Višegradska
21.6.2010 23:10:37   
Anoniman
ove nisu ni prolazile nego su rekle da donesemo u boks sa bebama
jedan dan mm doneo sve to i ja otisla tamo i dala sestrama...

znam da sam posle pitala zene sa mog sprata i sve su rekle:
"ma ne pada mi na pamet da dajem to"user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ne znam..meni je jasno da su nam porodilista u teskom stanju i da nema...
zalile su se i na benkice za bebe...da su lose, propale, jadne..
teu su donosili par puta u benkici a okolo pelena...nekad je to bila sasvim ok benkica a nekad sa rupama..user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 166
   RE: GAK Višegradska
21.6.2010 23:12:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tashke

Tebi su znači trebale OTI?

A jel tu baby friendly?

Jel pelene imaju veze sa načinom porođaja (prirodno, CR)?



e da, i nije kod mene bio bebi friendly.
mene niko nije ni pitao da li zelim baby friendly.
smestili me u sobu i to je to.


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 167
   RE: GAK Višegradska
21.6.2010 23:13:52   
Anoniman
Hvala user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 168
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 9:04:58   
minavb
IZVORNA PORUKA: buhla

dobrodosla mmilice! user posted image

ja sam se pre dva meseca porodila na cr u visegradskoj. ja sam pre porodjala provela 3 nedelje na patologiji, ali se kod zakazanog carskog obicno provede 3-4 (dok urade analize krvi, ides kod interniste, urade ekg...). dan pred carski od 12h nista ne jedes, mozes da pijes tecnost do 22h. e da kupis one najvece elasticne zavoje 15x10 koje ti ujutu sestra stavi na noge. uvece te obriju (mozes i sama, a one provere) a ujutru klistiraju, pa pravac sala. sama sekcija traje oko 45minuta. kada te probude, prebacis se na onaj pokretni krevet (gledaju da ti sama predjes, pomazu ako vide da ti ne ide) pa te vode na odeljenje cr na intenzivnu gde provedes ceo dan i ako si ok uvece te prebacuju u sobu.


Buhlica je sve lepo napisala. E sad, odeljenje carckih reyova je pre dve nedelje preseljno, pa sad postoje samo trokrevetne, dvokrevetne sobe i apartmani. Sve sobe imaju klimu, tv i svoje kupatilo i sve je sasvim pristojno i cisto. Ja sam upala u sred nedovrsene selidbe odeljenja, pa sam celu noc posle operacije provela u lokvi krvi jer je nemoguce dozvati sestru, a dugme za zvanje je na zidu suprotnom od bolesnicke postelje. O ostalom ne bih, mislim da cu sledeci put da se poradjam negde drugde. I jos nesto, iz bolnice su me bukvalno isterali cetvrti dan posle operacije.


< Poruku je uredio minavb -- 22.6.2010 9:06:46 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 9:20:57   
Anoniman
hm...ja imam lepo iskustvo sa visegradske.
bila sam na IV spratu, dvokrevetna soba.
nisam imala dugme za sestre ali su stalno dolazile, bile u hodniku i mogla sam da ih dozovem.
ne znam kako je za CR>
meni je bilo sasvim ok.
user posted image user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 170
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 10:59:18   
mihi
 Ja sam takođe bila na IV spratu ali u apartmanu sve je super soba, klima, TV, dobar krevet. Posle CR sam bila na intezivnoj od 12h do sutra ujutru, sutra ujutru posle vizite sam prešla u apartman i bilo je sve super. U apratmanu sam inače bila i dva dana pre CR jer na odeljenju kontrole fertiliteta nije bilo WC (renovirao se) pa su trudnice odatle išle u WC odeljenja visoko rizičnih trudnoćauser posted image  E sad ne znam gde se sele CR tada su bili u prizemlju (pisala Mina).  U bolnici sam ostala 7 dana, dva dana pre CR i 5 posle. Mislim da je 4. dana rano za izlazak. Ja sam mogla jer sam se stvarno zbog CR u epiduralu fenomenalno brzo oporavila ali lekar nije hteo da me pusti pa sam faktički izašla 6. dana računajući i 0 dan kada je bio CR.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 12:43:10   
marija32
Ja idem za dva dana u bolnicu da legnem na odeljenje humane reprodukcije, koje je sada u prizemlju, umesto na III spratu, sada je tu odeljenje SC, gde sam cula da su dvokrevetne i trokrevetne sobe, i sto me najvise raduje svaka ima svoj toalet, tako da cu verovatno odustati od apartmana. Ja se nadam da cu proci ok, i ne zelim da razmisljam drugacije, uvek ima i zadovoljnih i onih koji to nisu. Jedino cu izvrsiti suicid, ako moram da cekam do SC 3 nedeljeuser posted image
I by the way, devojke su mi omnogome pomogle u odluci da je Visegradska pravi izbor, i zato ljubim odabrane...prepoznace seuser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 12:55:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: marija32

Ja idem za dva dana u bolnicu da legnem na odeljenje humane reprodukcije, koje je sada u prizemlju, umesto na III spratu, sada je tu odeljenje SC, gde sam cula da su dvokrevetne i trokrevetne sobe, i sto me najvise raduje svaka ima svoj toalet, tako da cu verovatno odustati od apartmana. Ja se nadam da cu proci ok, i ne zelim da razmisljam drugacije, uvek ima i zadovoljnih i onih koji to nisu. Jedino cu izvrsiti suicid, ako moram da cekam do SC 3 nedeljeuser posted image
I by the way, devojke su mi omnogome pomogle u odluci da je Visegradska pravi izbor, i zato ljubim odabrane...prepoznace seuser posted image


draga, mislim da sam ti dala moj broj...ako se dobro secam?
za sve sto treba zovi i pitaj ako mogu da ti pomognem


(odgovor članu marija32)
  Direktna veza do poruke: 173
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 13:00:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

hm...ja imam lepo iskustvo sa visegradske.
bila sam na IV spratu, dvokrevetna soba.
nisam imala dugme za sestre ali su stalno dolazile, bile u hodniku i mogla sam da ih dozovem.
ne znam kako je za CR>
meni je bilo sasvim ok.
user posted image user posted image



cekaj bre...nisam ja bila na 4.nego na  3.spratu.
na 4. su porodjajne sale, valjda.
zaboravila sam
ali znam da su bile dvokrevetne sobe i apartmani, da svaka soba ima svoje kupatilo, ja sam bila u sobi 5 na kraju hodnika.
cekaonica je lepa, zidovi su zuti i bordo, uredno je sve.
sa druge strane hodnika je boks sa bebama i uvek sam mogla da odem tamo (tamo je sala za iskuvavanje vestackih bradavica i flasica pa sam tamo nosila bradavice a nekoliko puta sam isla da vidim teu kad je imala infekciju pupka...naravno kad je radila sestra koja mi je to davala..)

tako da..tamo gde sam ja bila, apartman je bacanje para.
kakva god cimerka je bolja nego da si sam...moja je bila uzasna (prva, posto sam imala dve)...ali bolje i to nego sama...
a to sto su posete stalno dozvoljene u apartmanima i nije nesto dobro. ja ne bih volela da mi je neko (pa cak ni muz )tu stalno kad sam imala borbu sa grudima, izmlazavanjem, krvarenjem...


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 174
   RE: GAK Višegradska
22.6.2010 13:04:26   
mmilicaa
jos nesto, iz bolnice su me bukvalno isterali cetvrti dan posle operacije.
IZVORNA PORUKA: buhla

dobrodosla mmilice! user posted image

ja sam se pre dva meseca porodila na cr u visegradskoj. ja sam pre porodjala provela 3 nedelje na patologiji, ali se kod zakazanog carskog obicno provede 3-4 (dok urade analize krvi, ides kod interniste, urade ekg...). dan pred carski od 12h nista ne jedes, mozes da pijes tecnost do 22h. e da kupis one najvece elasticne zavoje 15x10 koje ti ujutu sestra stavi na noge. uvece te obriju (mozes i sama, a one provere) a ujutru klistiraju, pa pravac sala. sama sekcija traje oko 45minuta. kada te probude, prebacis se na onaj pokretni krevet (gledaju da ti sama predjes, pomazu ako vide da ti ne ide) pa te vode na odeljenje cr na intenzivnu gde provedes ceo dan i ako si ok uvece te prebacuju u sobu. ja sam bila u trokrevetnoj a ima i sestokrevena. apartmana ima sa jednim i sa dva kreveta. koliko sam primetila u apartmanu ima tv, kupatilo i moze poseta ceo dan da dolazi. ako je sve ok izlazis 4 dan od cr (dan kad je radjen cr se ne racuna!)
ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj... imas i temu bas o carskom rezu!

p.s. ja sam za varijantu da se bude u bicnoj sobi, imas drustvo, a i daleko bilo nesto da ti se desi ima ko da priskoci ili pozove sestru, posto one obilaze samo kada su terapije ili merenje T i pritiska.



buhla, hvala puno :)

mnogo si mi pomogla... sada mi je nekako lakse kada znam kako ce to, otprilike, da izgleda...
...razmishljala sam o apartmanu ali mislim da cu se ubiti od dosade ako budem sama...kada sam isla na operaciju srca bila sam u sobi sa jos dve devojke i brze nam je vreme proslo, tako da sam se odluchila za obichnu sobu :)
...a sada sledi bezbroj pitanja: :)
...a kakvi su to zavoji koje ti stvaljaju na noge? ..pitam ne vredjam, stvarno ne znam sta je to :)
...da li je klistir mnogo odvratan? :) ...i da li mozemo da kupimo u apoteci klizmu pa da sami to odradimo - citala sam na nekom forumu da i to dozvoljavaju ali ne u svim bolnicama

..procitala sam celu temu CR, sinoc, ali si mi ti nekako lepse napisala - mozak mi je malo na ispashi od kako sam trudna pa ne kapiram najbolje user posted image

...imam ja josh brdo glupih pitanja tako da cu ti sigurno postaviti josh koje, samo da se setim :)


(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here