|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: 4D ultrazvuk
26.2.2011 18:15:46   
Ana007
Ma Mima je divnauser posted image mogu da ti posaljem broj na pp


_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: 4D ultrazvuk
28.2.2011 12:19:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mirjanica

Citam sta pisete pa rekoh da dodam sta sam cula pre neki dan u cekaonici dz! Tamo smo skoro sve trudnice cekale samo doznake, inace sve vodimo trudnocu negde drugo, uglavnom zene idu privatno! Nikad ranije cula nisam za tog Zivanica, ali ga trudnica do mene toliko napljuva da nemam reci! Nisam bila, prvi put cujem za coveka, ali posle njene price nikad ne bih ni otisla! Upravo to sto je marijamarjuca napisala, kaze da pregled tako otalja, prepusti te sestri, pare debe uzima i bitno da su ispred ordinacije crni dzipovi i audiji! Eto to sam ja cula! I da, cula sam da je dobar neki dr Stankovic u Jovanovoj, samo i radi na 4D i kazu odlican je! Eto, mozda je neko za njega cuo!



Ne mogu da se složim. Bila sam kod dr. Živanića, i prema meni je bio izuzetno ljubazan, prvo smo pričali, onda je uradio ultrazvuk i sve mi detaljno objasnio. Sestra je tu da ti pomogne da se namestiš na stolu i posle je za kompjuterom dok dr radi pregled. Drugarica koja je kod njega nekoliko puta radila 4D mi je rekla da on ne govori mnogo, samo najbitnije, ali sa mnom je bio baš pričljiv, odgovorio na sva moja pitanja, detaljno pregledao bebu (koliko je to moglo u 10. nedelji). Tako da je moje iskustvo, a i iskustva mojih drugarica koje su išle u Analife, izuzetno pozitivno.

(odgovor članu mirjanica)
  Direktna veza do poruke: 252
   RE: 4D ultrazvuk
28.2.2011 13:40:12   
mirjanica
Ok, ja ti kazem samo sta sam cula od devojke sa kojom sam sat vremena pricala dok smo cekale doznake!
Kod njega je isla jos pre trudnoce, upravo na preporuku da je odlican, i to zbog nekih polipa!
Medjutim, niti joj je posvecivao paznju, davao joj terapije koje su se kasnije ispostavile kao pogresne! I sve je to trajalo prilicno dugo! A i kostalo papreno! Da ne detaljisem vise, kazem, tako sam cula od nje, pa sam prosto napisala jer cujem da pisete o tom coveku!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: 4D ultrazvuk
28.2.2011 16:56:01   
Debeljuca
Takodje pozitivno iskustvo... sto se tice Zivanica... uradili smo danas 4d uz, Jer mi je dete imalo rubeolu, kad sam bila 9 nedelja... i vazan mi je bio morfoloski pregled...

Raspricao se covek.... Sve lepo pokazao... glavu, oci, usi, nos, ruke , noge prste., bubrege...

SVE KOMPLET...


Mada ipak za kompletno vodjenje trudnoce mog profu ne bih menjala...

Dosta zavisi i od nas kakve smo.... Ja sam lepo otisla sredjena, namontrirana... Ljubazna... ne može ni on da bude skot...

A kad god se pojavim negde ko namcor baba.. uvek me veci namcor doceka...

Kako ti pema drugima zracis energiju tako ce i oni prema tebi....

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: 4D ultrazvuk
4.3.2011 8:30:38   
mjaumjau
Evo konacno i ja da podelim svoje iskustvo!
Prvi put sam radila 4D uz u 20. nedelji kod doktora Aleksandra Jurisica u ordinaciji 'Jurisic' i imam samo reci hvale....ma ne mogu bas ni jednu zamerku da nadjem! Doktor je prema meni bio predivan,lepo raspolozen,odlican pristup pacijentu,pricljiv,sve mi je detaljno objasnio,na svako moje pitanje se potrudio da odgovori opsirno,pregled je trajao oko sat vremena i uzivala sam u svakom trenutku! Doktor je detaljno pregledao 'sve moguce i nemoguce' organe,kosti,proporcije,ma apsolutno sve,i za svaki segment je uz sazeto objasnjenje konstatovao kako je to savrseno,i to tako puno znaci,konacno mogu da se opustim!
Doktor je zaista expert,aparat na kome radi je izvanredan,celokupna ordinacija i osoblje na nivou,cena pregleda je 7000,oo rsd i vredi svaki dinar,i vise od toga! Zaista ga preporucujem od srca!
Inace,ovaj morfoloski pregled ploda u 2. trimestru je najbolje raditi izmedju 20 i 24. nedelje,meni je sledeci uz savetovan oko 28. nedelje,znaci za 2 meseca,naravno nije obavezno,ali ja cu svakako otici jer uverenje da bebica napreduje i da je u savrsenom redu je nemerljivo. I eto,do tada nista,trudnocu mi vodi moja doktorka iz fronta,a on mi u medjuvremenu nije izmisljao neke bespotrebne preglede i tretmane kao sto mnogi privatnici rade...
I naravno,dobila sam cd sa 50ak jako lepih slicica! user posted image

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: 4D ultrazvuk
4.3.2011 12:01:16   
M@rty
evo i ja da se ukljucim...Moj doktor meni od pocetka vodi trudnocu sa 4D ultra zvukom, a koristi i obican, ali svaki put kad sam bila na pregledu, videla sam bebca i na 4D i stvarno je vrh. Vidim da veceina vas ide i u bolnicu i kod privatnika, ja samo idem kod ovog mog privatnika, s tim sto je vrhunski, a i radio je do skoro u bolnici, a pre toga je imao i svoju privatnu ordinaciju, sa kojom je nastavio da radi kada je dao otkaz u nasoj sugavoj bolnici...

_____________________________

...ti si moja snaga, ti si sve u mom zivotu...
02.05.2010. M&V

(odgovor članu mjaumjau)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: 4D ultrazvuk
4.3.2011 12:07:49   
M@rty
e da Mjaumjau, i ja dobijam svaki put posle kontole CD sa slikama mog bebca... Bas je to dobro... i svaki put i mog muzica pusti da i on bude unutra i da gledamo svo troje bebu. I imam sve reci hvale za mog doktora, nikad me nije na brzinu pregledao, uvek ostanemo po sat vremena, sve detaljno pregleda i polako...a usput nam objasnjava, sta mu je ovo, ono i sl.user posted image A mm posle toga bude presrecan, kaze nisam verovao da cu nekad i ja gledati svoje dete, jos dok je u stomaku i da nema lepseg osecaja od toga sto se vidi...user posted image

< Poruku je uredio M@rty -- 4.3.2011 12:09:33 >


_____________________________

...ti si moja snaga, ti si sve u mom zivotu...
02.05.2010. M&V

(odgovor članu M@rty)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: 4D ultrazvuk
4.3.2011 12:53:38   
mjaumjau
Da,zaista je fascinanto prisustvovati tako necemu... Ja sam bila sa mamom i drugaricom jer mi muzic nije u Srbiji,a mozes misliti koliko tek njemu znaci da vidi te slicice i ucestvuje u svemu ovome cak i ako nas dele hiljade kilometara,neopisiv osecaj! Naravno,odmah smo poslali slike bakama i dekama,u cije vreme je 4D bio fikcija,e tek njihovo odusevljenje... user posted image

(odgovor članu M@rty)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: 4D ultrazvuk
4.3.2011 18:57:18   
kliklik
Imam potpuno suprotno iskustvo s Jurisicem, vec sam napisala u temi rast ploda po nedeljama, sat vremena me je gledao, nije progovarao, nego huktao i vrteo glavom, kad sam ja pocela da placem od muke, rekao mi je "Ne vredi vam da placete gospodjo", na kraju mi rekao dijagnozu i uputio na konzilijum za fetalne anomalije. Bas divan pristup pacijentu. Nikad vise kod njega. A bas sam na osnovu komentara s ovog foruma odlucila da idem kod njih iako mi je moja doktorka preporucila da odem kod Zivanica.

(odgovor članu mjaumjau)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: 4D ultrazvuk
4.3.2011 23:27:55   
mjaumjau
Klikklik,pa koja je bila dijagnoza??
Ako je nesto lose ne mozes ni da ocekujes da doktor cvrkuce,jednostavno ne postoji lep nacin da se saopste lose vesti,mozda je tvoje iskustvo negativno zbog toga...

(odgovor članu kliklik)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: 4D ultrazvuk
9.3.2011 12:08:06   
Joj@
Izvini, ali reci nesto tako :Nevredi vam da placete gospodjo" da se zena jos oseca krivom zbog necega na sta nije mogla da utice je krajnje neprofesionalno i jos gore krajnje NEETICKI svaki medicinski radnik zna zar par stvari koje se zovu medicinska tajna, medicinka etika i socijalna psihologija, osim ako nije kupovao diplomu (sto mnogi privatnici rade, niste vi drage moje svesne koliko vas je islo kod kursadzija a ne pravih diplomasha) pa nije imao odredjene predmete. Savesnost i uzdrzanost doktora i lekara je svojevrsna disciplijnovanost koja se trenira godinama. To njegovo ponasanje je katastrofalno i da je uradio tako nesto na praksi ili staznoj probi nebi diplomu dobio u zivotu. Nazalost, vremenom medicinari zaborave na primarne zadatke svog poziva, jednostavnije receno, zaboravljaju humanost svog posla te cinjenicu da su oni tu da pomognu pacijentu. Strasno sam zgrozena, samoj sebi cu oduzeti dozvolu za rad i spaliti sve diplome budem li jednog dana i ja postala takav kreten

_____________________________

*They can crush my cookie, but they can NEVER steal my fortune*


(odgovor članu mjaumjau)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: 4D ultrazvuk
9.3.2011 12:16:37   
Olga75
ima tema o negativnim iskustvima sa lekarima klik 


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Joj@)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: 4D ultrazvuk
9.3.2011 12:44:24   
mjaumjau

IZVORNA PORUKA: Joj@

osim ako nije kupovao diplomu (sto mnogi privatnici rade, niste vi drage moje svesne koliko vas je islo kod kursadzija a ne pravih diplomasha) pa nije imao odredjene predmete.


Mislim da si potpuno promasila temu,ovde se ne radi o tome da li neki doktor sledi moralne principe ili ne,vec razmenjujemo iskustva iz ordinacija,a kada se govori o 4D ultrazvucnoj dijagnostici,u celoj Srbiji najcenjeniji,najobrazovaniji i najbolji doktori su dr.Zivanic iz 'Analife-a' i dr.Jurisic iz ordinacije 'Jurisic',i bilo bi mi zao da neka nova trudnica ne dobije prave informacije zato sto neko ovde vezba za ispit iz etike.

(odgovor članu Joj@)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: 4D ultrazvuk
10.3.2011 22:39:43   
Didy
IZVORNA PORUKA: Didy

Hajde, žene, da bacim još jednu buvu - razmišljam da odem na 3D uz negde u 20. nedelji. Onako, iz hira, da imam lepe bebine slike gde se tačno vidi šta je šta, a ne ovde da nagađam da li je glava ili raširene ruke.user posted image Može li neko da mi preporuči kod kog doktora bih mogla to da uradim u NSu i koliko košta to zadovoljstvo?


Iskopirala sam svoj post iz Drugog tromesečja. Preletela sam vaše poštove, ali nisam našla nigde da iko hvali nekog konkretnog dr u NSu. Možda sam i omašila, a baš sam tražila...user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mjaumjau)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: 4D ultrazvuk
11.3.2011 2:01:21   
mala_koala
Didy ja imam pozitivna iskustva sa dr Todorovicem. 

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: 4D ultrazvuk
11.3.2011 20:42:19   
Didy
IZVORNA PORUKA: Malecka074
Didy, kazu da je Vejnovic odlican i da radi 4D, ali je skuuuup! Oko 8000 din je pregled.


IZVORNA PORUKA: Didy
Malecka, čula sam da je doktor Vejnović dobar, ali meni ne treba 3D uz da bi doktor ustanovio nešto, već čisto zbog doživljaja, tako da mi nije stručnost toliko presudna da bih dala tolike pare. Mislim, potpuno verujem u stručnost svog ginekologa, što se toga tiče, zaista mi ne treba neko kome bih zbog imena toliko platila pregled. Ako me razumete... Najviše idem zbog sličica, ništa drugo. Ima li šta povoljnije?


IZVORNA PORUKA: bubulence
didy, mogu ti preporuciti dr Lugonjica, ima 3d i kosta oko 4000din (sada ce nas moderatori opomenuti jer postoji tema za ovo user posted image ), ja idem kod njega 6 godina i jako sam zadovoljna ali sam sada zbog finansija presla i u dz pa cu kod njega ici svaki drugi mesec... covek fin, ljubazan, strpljiv...


IZVORNA PORUKA: Didy
Super, bubo, hvala. I cena mi baš odgovara, s obzirom na to da ja ovde plaćam običan uz na kojem se ništa ne vidi isto toliko.user posted image Ako možeš da mi pošalješ broj telefona na pp da bih mogla da zakažem.




_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mala_koala)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: 4D ultrazvuk
16.3.2011 12:21:05   
Joj@
Cekaj, a cemu ta prozivka? Krajnje nepotrebno, nismo babe sa pijace (bar ja nisam). Ja sam ispit polozila davno, nista ja nevezbam, samo me izludjuju takvi doktori. Zna se kako se treba ophoditi prema pacijentu. A to ko je najcenjeniji a ko nije, misljenja se nikada nepodudaraju stopostotno, ali ajde necu da "vezbam" za ispit iz statistike, i to sam davno polozila user posted image ozbiljno teto (seko, kako god), mozda sam zvucala napadno, to je zato sto mi je slaba tacka neeticko ponasanje doktora, prosto me boli to. E sad, to sto sam ja (najverovatnije) time uvredila nekog docu koga ti gotivis, nije mi bila namera, pricala sam objektivno, ninakoga konkretno nisam mislila. A za ovaj epitet "najobrazovaniji" necu ni komentarisati (kapiram da si se iznervirala pa u afektu malo preterala, sama sam kriva jesam ispala nekolegijalna, ipak shvati, jako sam mlada i jos uvek se previse pozivam na etiku i moral, s vremenom, kazu starije kolege, naucis malo da otupis). Elem, interesuje me da li ima neko iskustva sa Dr Ristic ordinacijom, imaju martovski popust na 4d ultra zvuk i htedo da svratim.

IZVORNA PORUKA: mjaumjau


IZVORNA PORUKA: Joj@

osim ako nije kupovao diplomu (sto mnogi privatnici rade, niste vi drage moje svesne koliko vas je islo kod kursadzija a ne pravih diplomasha) pa nije imao odredjene predmete.


Mislim da si potpuno promasila temu,ovde se ne radi o tome da li neki doktor sledi moralne principe ili ne,vec razmenjujemo iskustva iz ordinacija,a kada se govori o 4D ultrazvucnoj dijagnostici,u celoj Srbiji najcenjeniji,najobrazovaniji i najbolji doktori su dr.Zivanic iz ''Analife-a'' i dr.Jurisic iz ordinacije ''Jurisic'',i bilo bi mi zao da neka nova trudnica ne dobije prave informacije zato sto neko ovde vezba za ispit iz etike.


< Poruku je uredio Joj@ -- 16.3.2011 12:23:51 >


_____________________________

*They can crush my cookie, but they can NEVER steal my fortune*


(odgovor članu mjaumjau)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: 4D ultrazvuk
16.3.2011 12:24:02   
Olga75
koleginice ili buduca koleginice , ima tema i pozitivna i negativna iskustva sa lekarima user posted image
a etika i sve to , to je neka treca tema user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Joj@)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: 4D ultrazvuk
16.3.2011 12:33:30   
Joj@
Aman, ja sam samo odgovorila na komentare, neka devojka se zalila na doticnog doktora, prosto je krenuo razgovor u tom smeru, to je sve. Buduca, buduca, ja sam student (zato i mracim toliko sa etikom haha, znas vec kako to ide, kad si na faksu, mlad i neiskusan pa bi sve nepravde sveta da ispravis. Kapiram ja da nije sve crno i belo, svi mi to govore, ali sad sam u toj fazi prosto) Uglavnom, ja sam samo htela da vidim, kao i druge gde da se ushaltam za 4 D, posto vidim da svi o tome pricaju gde su bile i koga preporucuju, pa sam logicno zakljucila da je to tema. Sowwy user posted image  

_____________________________

*They can crush my cookie, but they can NEVER steal my fortune*


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: 4D ultrazvuk
16.3.2011 12:35:51   
Olga75
 nadam se da si naisla na neko iskustvo koje ce ti pomoci da nadjes pravog dr za 4D UZ user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Joj@)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: 4D ultrazvuk
16.3.2011 12:54:32   
Malecka074
Didy, ja cu krajem meseca kod svog doktora (dr Todorović) raditi UZ, ali cu pitati da mi uradi i 3D, pa ti javim utiske. Na prvom expertnom mi je ukljucivao 3D, ali nije mi stampao slicicu sa 3D.

_____________________________

Sve se moze kad se hoce i kad se mora :)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: 4D ultrazvuk
21.3.2011 21:14:36   
Didy
Važi, draga.user posted image Ja svakako planiram da idem tek u 22. nedelji, tako da imam još vremena da odlučim.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Malecka074)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: 4D ultrazvuk
24.3.2011 22:51:32   
zmajeva
Drage trudnice i mame, evo nas dve da se predstavimo. Ovo je snimak sa 4D iz 22 nedelje, to je moja Kristina, sutra ulazimo u 30 nedelju.user posted image


4D snimak klik





_____________________________

www.kreirajzivot.com

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: 4D ultrazvuk
24.3.2011 22:59:25   
New Mom
Dobrodošla, zmajeva!user posted image
Imaš temu Trudnica u 3.tromesečju, kao i Spisak rr trudnica, pridruži se!user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu zmajeva)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: 4D ultrazvuk
24.3.2011 23:01:08   
Anoniman
Duša mila mala!!!! user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Cvećka: Moja porođajna priča
Prva VTO i to uspešna, doktor na UZ vidi dve mrvice, našoj sreći nema kraja! Naravno, kao kod svake trudnoće, velike bri...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

На радно место после породиљског одсуства.
пеперутка16

Са којим изазовима се суочавате када се вратите на посао након породиљског одсуства?

Click Here