|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada Vam se ujutru budi beba,dete?
21.7.2010 21:14:32   
New Mom
Zaspi oko 21h i sisa oko 4h ili 6h, ali odmah nastavlja sa spavanjem do 9h-10h, tada se zvanično budimo. user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Kada Vam se ujutru budi beba,dete?
22.7.2010 10:23:10   
choopa choops
Kad je bila manja budila se oko 11h user posted image (ali je bila nocna ptica, nije isla u krevet prije 00h user posted image ), a sada oko 8h (ide da spava oko 21/22h i ne spava preko podne).

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Kada Vam se ujutru budi beba,dete?
23.7.2010 17:39:48   
bratzz
Milica nema ustaljenritam svaki drugi dan je druga prica

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Kada Vam se ujutru budi beba,dete?
23.7.2010 17:55:47   
minavb
IZVORNA PORUKA: New Mom

Zaspi oko 21h i sisa oko 4h ili 6h, ali odmah nastavlja sa spavanjem do 9h-10h, tada se zvanično budimo. user posted image

Jao blago vama. Moj se nekad budi u 6, nekad u 7, nekad u 8, uopste nema pravila. Jutros je budan od pola 7.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Kada Vam se ujutru budi beba,dete?
23.7.2010 18:29:33   
Nensi*
Vuk zaspi oko 22h i spava do 5-6h kako koje jutro,tad sisa,pa nastavlja do 8-9h

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Kada Vam se ujutru budi beba,dete?
2.8.2010 10:30:41   
*Alexx*
Ja sam mislila da se budio rano zbog vrućina, ali ne - sve vreme se budi tako, poludeću! Danas je u 6:15 već cvrkutao user posted image user posted image Preko dana spava OK, uveče zaspi oko 21h... Zašto ne spava bar do 7?user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Kada Vam se ujutru budi beba,dete?
2.8.2010 10:39:04   
LillyT
Kada budem saznala, napisacu ovde user posted image
Kao i u ostalim oblastima, ni ovde nema pravila, budi se kada joj se cefne


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Kada Vam se ujutru budi beba,dete?
2.8.2010 10:43:13   
*Alexx*
LillyT, onda je još mala. A i to je promenljivo. Andrej se uvek budio oko 7-8, kad je bio manji, onda čak spava i do 9, ali ovo je sad ludilo.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Kada Vam se ujutru budi beba,dete?
16.8.2010 6:36:40   
zwezica _
Moja devojčica zaspi oko 21h i budi se prvi put oko 3h, pa u 6h.
U 9h se zvanično budimo user posted image

< Poruku je uredio zwezica _ -- 16.8.2010 6:37:12 >

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Kada Vam se ujutru budi beba,dete?
16.8.2010 19:00:52   
Daca88
Jaoj mi sa spavanjem muku mučimo.
U 21h se kupa
u 22h sisa
u 23h zaspe
pa u ponoć opet sisa,pa u 02h opet,pa u 04h opetuser posted image
onda spava od 04h do 08h,pa tada ustajemo.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu zwezica _)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Kada Vam se ujutru budi beba,dete?
3.10.2010 0:16:59   
Anck Su Nmaun
Beba mi spava celu noc nekad bez budjenja! Super naravno!
Zadnji obrok joj je u 21... i obicno trazi oko 5-6 jutros sam je JA probudila u 7 da bi ruckala, jer nije jela citavu noc s tim sto sam se 10 minuta mislila Da li da je budim user posted image Jesam li trebala ili ne?

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Kada Vam se ujutru budi beba,dete?
3.10.2010 0:20:40   
Mishica 77
Ja ti odgovorila na pitanje. Pogledaj. user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Kada Vam se ujutru budi beba,dete?
3.10.2010 3:37:44   
Verus
Zaspi oko 20h ili 20:30 a budi se oko 4:30 da opet jede, pa onda opet spava...do 7, 8 kako kad....

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Kada Vam se ujutru budi beba,dete?
3.10.2010 8:19:50   
Crvenkapa85
prva na tapeti danasnja tema......znaci zaspala je negde oko pola 11,a ustala je u 5h....i nije htela da zaspi dok mm nije stigao iz nocnog zivota.....a sad cu njemu da user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Kada Vam se ujutru budi beba,dete?
4.10.2010 12:38:24   
MamaMkd
zaspi negde oko 9-9;30, budi se nekoliko puta tokom noci razlicito skoro svaki dan,a ujutro spava do 7, 7;30 a evo danas do 8;30. znaci nema bas neki pravilan red, kako kad. danas kako je ustao oko 8;30 mislila sam da nema sanse da zaspi do 1 popodne, a njega uhvati kriza oko 10;30 i zaspao u 11 evo jos spava :).

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Kada Vam se ujutru budi beba,dete?
17.11.2010 10:02:48   
Anoniman
Hvala Jeco, to je ta tema, nažalost.

Nadala sam da će se ovo promeniti kad krene u vrtić, ali nije. Promenilo se samo to što se više ne budi noću.

Svako jutro, između 5:30 i 6:15 dođe kod mene u krevet, traži sok, i kad ga popije, ustaje. Dakle, najkasnije u 6:30 je na nogama. Ali je to uglavnom ranije, oko 6. A zaspi uglavnom oko 20h

Probala sam sve. Da mu postepeno pomeram vreme za spavanje, ili da ga doooobro izmorim pa da zaspi u 21h, ali ne pomaže. Kad god da legne, u pola 8 ili pola 10, budi se u isto vreme. Raspoložen, veseo, ali prerano. Probala sam da pogasim sva svetla, da ostavim u hodniku "tanko "  svetlo, da uključim tv,da ga isključim, da mu ostavim flašicu sa čajem u krevetu da se ne razbudi dok mu napravim sok ujutru...ništa nije pomoglo.
A nije mi normalno, jer imam utisak da postoji neki razlog za to. Kod babe i dede je pre neki dan spavao do 7. Meni bi i to bio pomak.
Ja bih se još nekako navikla,teško, al morala bih... ali je problem vrtić. Njega uspavljuju pre ostale dece, pa se pre i probudi, pa ih sve razbudi...jer on ne može da izdrži do podne kad ostala deca ležu. Vikendom mi već u 10 traži da spava.

Ima li neko ideju zbog čega, šta može da uzrokuje tako rano buđenje, jer on voli da spava? I naravno, kako to da rešimuser posted image

(odgovor članu MamaMkd)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Kada Vam se ujutru budi beba,dete?
17.11.2010 10:39:35   
Jeca*
a da probate da izdri u vrticu? mucice se par dana pa ce uspeti. Mislim da je samo stvar navike...

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Kada Vam se ujutru budi beba,dete?
17.11.2010 11:17:44   
prase
Neđo, mi smo imali sličnu situaciju sa Urošem, odjednom je počeo da se budi ujutro oko 6 umesto oko 8. Isto je tražio da pije sok, ali je ponekad znao i da zaspe kada ga popije. U svakom slučaju, ja sam provalila da njima spuste roletne u zabavištu za spavanje i da je on navikao da spava u mraku. Onda sam ja počela da spuštam roletne pre nego što on legne da spava i stvarno je počeo da spava duže. Drugo, primetila sam da mu ništa ne znači da se igra sa nama u kući popodne, mnogo ga više izmori šetnja ili odlazak u supermarket, sledeći dan definitivno nema nameru da ustane pre vremena. Na kraju, ono što smo još provalili jeste da je mnogo manje motivisan da ustane iz kreveta spavao ili ne kada vidi da mi nemamo nameru da ustanemo. Stan je i tako bezbedan u smislu da ne može ništa da mu se desi ako krene da šeta sam po njemu, on ustane, obrne jedan krug, vrati se i legne (doduše pored mene a ne u svoj krevet) i čeka da ja ustanem. Pri tom obično zaspe i nastavi da spava i nakon što ja ustanem... Jutros je na primer ustao pre 6, došao kod mene u krevet, tata mu je dao sok i spustio roletnu a on se malo vrteo kada je popio sok i kada je video da ja nemam nameru da ustanem, nastavio da spava. Jedva smo ga probudili u 7:45 da ga spremamo za zabavište.
Inače, uveče se spremamo za spavanje između 20h i 21h, nemamo fiksno vreme jer tu negde uklapamo i bebino kupanje, hranjenje i stavljanje na spavanje pa se još uhodavamo. Bez obzira kada zaspe, uvek ustaje u isto vreme, bez greške. U poslednje vreme, to je između 7 i 7:30, navika za odlazak u zabavište. Ako i bude izuzetaka, to je da spava duže a ne kraće.
Uzgred budi rečeno, traženje rešenja i isprobavanje raznih ideja u cilju pomeranja njegovog buđenja sa 6 na bliže 8 je trajalo mesecima... i u međuvremenu smo prešli na zimsko računanje vremena, tako da mislim da je baš dobro prošlo.
Nadam se da ćete se i vi brzo vratiti na staro...


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Kada Vam se ujutru budi beba,dete?
17.11.2010 11:23:45   
red sonia
oko 6user posted image ...u poslednje vreme zaspi u 19 i 30user posted image  i budi se oko 24 h i 4 h da popije mleko onako u snu i onda nastavi da spava...a do pre 2 meseca je prespavala celu noc

< Poruku je uredio red sonia -- 17.11.2010 11:26:32 >

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Kada Vam se ujutru budi beba,dete?
17.11.2010 13:06:31   
Anoniman
Jeco, oni su probali da ga drže budnim malo duže, čini mi se da su 3 dana pokušavali, međutim, on toliko bude umoran da se raskenjkavi, počne da plače, pa niko od dece ne može da zaspi od njega, i naprave opštu pometnjuuser posted image I onda on na kraju odspava samo sat vremena, pa mi uveče zaspi u 19:3ouser posted image

Prase, kod nas je mrkli mrak noću. Moj krevet je pored njegovog, i on se samo skotrlja kod mene, i skače po meni dok ne ustanemo mm ili ja. Dakle, nema nameru da ustane dok mi ne ustanemo, ali ni da odustane u nameri buđenjauser posted image

Uvek je žedan ujutru, ali ne može da zaspi posle soka user posted image
Pokušaću opet da mu ostavim flašicu u krevetu, pošto sam to izbacila pre par meseci, dok se još budio i noću. Možda mi sad to uspeuser posted image
Hvala drage mojeuser posted image

(odgovor članu red sonia)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Kada Vam se ujutru budi beba,dete?
17.11.2010 13:14:40   
Jeca*
a da izbacis sok? ionako nema nikakve dobre strane od tog soka....user posted image  plakace nekoliko jutara, pa ce odustati. Daj mu vodu, nece biti toliko interesantno
mene je luka nocas u 2h povukao za kosu i rekao mama daj mi mleko. Sokirala sam se. Ali sam ga iskulirala i on je nastavio da spava posle par minuta. Nije meni tesko da ustanem i donesem mu mleko, ali sam pomislila, sta ako mu se svidi pa trazi svake noci...bolje ne user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Kada Vam se ujutru budi beba,dete?
17.11.2010 13:23:32   
Anoniman
Eh, Jeco...još uvek mu neću ukidati flašicu, jer adaptacija na vrtić još nije gotova, dakle, još uvek se nije skroz navikao, a psiholog i pedagog su mi savetovali da ništa ne menjam kod kuće dok traje adaptacija (da u tom periodu nema skidanja pelene, ukidanja dude, flašice ili bilo kakvih "trauma" i oduzimanja od deteta). A to pijenje soka mi daje šansu da odremam još pola sata dok on pije sok, možda zvuči sebično, al ja ne mogu da ustajem u 5, a on je zaista žedan, a ako mu dam iz čaše da pije, ustaće odmah.
A vodu pije samo iz čaše, ma ustvari flašica nam je samo za uspavljivanje, i ujutru čim ustane...ma grozno zvučim sama sebiuser posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Kada Vam se ujutru budi beba,dete?
17.11.2010 13:28:45   
Jeca*
ma ok, svako dete priča za sebe. Meni Luka pije mleko kod kuće kad se uspavljuje, na flašicu. I ujutru čim otvori oči traži mleko. Ja to razmišljam da mu izbacim ali zasad nemam pojma kako ću....baš voli
Pa ništa, onda stisni zube dok ste na adaptaciji (baš sam ti pomogla user posted image ), a posle toga nešto moraš da menjaš...ili će njemu već sve to dosaditi pa ce smisliti neki novi stos

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Kada Vam se ujutru budi beba,dete?
17.11.2010 13:30:36   
Anoniman
Pa pomogla si mi, rekla si da je to normalnouser posted image
Kritikuje me muž, kaže što praviš od muve slona, mo'š misliti dete ustaje u 6...Možda i ne greši, a?user posted image user posted image user posted image
U svakom slučaju, izguraćemo ovako dok ne  prođe adaptacija, pa ćemo polako tu flašicu da izbacujemo, već mi je dosadilauser posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Kada Vam se ujutru budi beba,dete?
17.11.2010 13:36:29   
Jeca*
meni je više muka od flašica...a ne kupuju mi se nove...baš su nas udesili naši vršnjaci user posted image
Luka uglavnom ustaje izmedju pola 7 i 7. A spava oko 21h
sinoc smo ga jedva oterali na spavanje u pola 10. PEvao je do 22h...ja sam zaspala pre njega. Popio mleko i kao meni se ne spava user posted image user posted image  onda se probudio u 2h, trazio mleko, nije dobio, pevusio je, recitovao, prebacio se u nas krevet, kad je video da ga kuliramo zaspao je. Ustao je u 6:50, popio mleko i u pola 8 smo bili na putu do vrtica

nekad sam ga budila za vrtic, spremna za posao, pa se na brzinu spremimo i idemo...sad mi kaze idi mama sminkaj se ja gledam pepu...user posted image
zeza za medalju user posted image  a ima i koga user posted image

< Poruku je uredio Jeca RR -- 17.11.2010 13:37:06 >


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here