|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.1.2009 12:54:26   
gracija
Tasho,bas mi je zao sto vam se to desavauser posted image .Ne znam sta da ti napisem da te ohrabrim.To sto nema snage,to ga je temperatura iscrpila i trebace mu par dana da ojaca.Jel do sad popio dvije doze hemomicina?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.1.2009 13:06:17   
Lu
Nedaj se Tasha,biće mu bolje mora biti, tek ste počeli sa novim lijekom možda treba još malo vremenauser posted image
user posted image user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.1.2009 13:52:45   
Anoniman
Ma tek jutros je popio Hemomycin, i nam da treba vremena da počne da deluje. Mota mi se po glavi ta doktorkina rečenica od juče o upali pluća, ne mogu to da izbacim iz glave. A jeste rekla i da verovatno neće biti, ali da može biti.

Valjda sada već ... kako da kažem... svi su nekako pribraniji od mene, a meni se nakupilo nespavanje, i to što ga već 3 dana gledam takvog.

Najviše psujem sebe što sam u četvrtak oišla na posao, umesto da sam odmah ostala sa njim, i ujutru ga odvela lekaru, a ne tek uveče.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.1.2009 14:00:44   
Lu
Hej neokrivljuj sebe,to na tebe utječe nespavanje,
a da malo odspavaš neka ga drugi pripaze neće mu se ništa desitiuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.1.2009 14:02:39   
Anoniman
Neće mico moja ni sa kim. Samo "mamika, mamika".

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.1.2009 15:00:25   
guppy RR
Srećice ne okrivljuj sebe kao što i lu kaže, učinila si najbolje što si mogla i znala.
Reci Luki da mamika mora da spava, a on ako želi može tiho da leži uz mamiku i da je pazi, i da gleda da li mamika stvarno spava. Reci mu neka te čuva dok pajkiš, sigurno će hteti da leži sa tobom.

Brzo nam odmori...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.1.2009 20:04:19   
Anoniman
Probudio se u 16h (do tada je spavao...od sinoć), bio je besan, istukao je i mene i mm i moju mamu user posted image  i onda je rekao da hoće da ide napolje. user posted image  Onda sam ga obukla i bio je napolju sa mm 20ak min, odlepio je jer u video klubu nema Mickey Mouse crtać. user posted image  Došao kući, popio 10 gutljaja soka, pojeo 10 zalogaja griza i spava. Temp mu je 37,6. Pričala sam sa dr, rekla je još sutra i biće zdrav. user posted image  Iz njenih usta u Božije uši. Baš sam se nasekirala.

Eh, guppy, koliko puta sam pomislila na tebe ovih par dana, kako li je tebi bilo kada ti je mali bio u bolnici? user posted image  

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.1.2009 20:07:05   
prase
Tasho, evo da probam da te utešim: upala pluća retko ide sa jako visokom temperaturom. Moj bata je imao ne znam ni ja koliko puta upalu pluća kao klinac i uvek je temperatura bila jako visoka jedan dan, pa onda nedeljama na 37 sa nešto... Drugo što mi govori da nije upala pluća, to je što kod upale pluća dete ne može ni da spava od kašlja. Na kraju, da podelim sa tobom i jedan naš porodični trik za skidanje temperature: dobro ugrejati stopala. Stopala se obično oledene kada temperatura raste, a mi onda vrelu vodu u flašu, flašu u peškir pa pod tabane. Onome ko je pod temperaturom prija, a kod nas i pomaže u skidanju temperature. Meni je u 99.9% slučajeva dovoljno samo da mi se ugreju stopala i temperatura spadne. Kod mog bate ponekad treba i da se preznoji, ali muka je bila kada je bio mali pa ne može ni da zaspe od izmrcvarenosti, a samo u snu se znoji. E onda neko priča sa njim dok ne zaspe, pa ga pokrije još jednim ćebetom (nije dozvoljavao kada je budan). To je sve što mi pada na pamet sada, ako padne još nešto ja ću da dodam. Drži se i ljubi nam Luku da brzo ozdravi!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.1.2009 20:11:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase

Kod mog bate ponekad treba i da se preznoji, ali muka je bila kada je bio mali pa ne može ni da zaspe od izmrcvarenosti, a samo u snu se znoji. E onda neko priča sa njim dok ne zaspe, pa ga pokrije još jednim ćebetom (nije dozvoljavao kada je budan).


Pa to sam ja rekla u onoj temi Temperatura i spavanje pa mi jeca i lu kažu da ne smeju deca da se utopljavaju kada imaju temp jer mogu da dožive fras. user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.1.2009 20:28:13   
prase
Evo pitala sam mamu, kaže da jeste puštala batu da se preznoji ali mu je rashlađivala glavu oblozima, što sam ja skroz zaboravila user posted image Kaže, kada je dovoljno toplo u sobi, onda mu skroz skvasi kosicu i ona se za tren osuši pa ponovo. To je sve radila po savetu pedijatra koji je specijalizirao dečiju pulmologiju i kardiologiju. Kada je malo porastao, davala mu je neke lekove za preznojavanje umesto umotavanja u ćebad, ali se ne seća koje user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.1.2009 20:32:00   
Anoniman
Hvala. Ja kopiram tvoje postove i u drugu temu. user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.1.2009 5:34:56   
gracija
Tasho,jeste li danas bolje?user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.1.2009 7:35:42   
Lu
Ja sam sigurna da je već boljeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.1.2009 10:46:58   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

IGRA SE SA PRADEDOM!!!!!!!!!

Dobro je. Nema temp, jeste da sam mu na 4h davala na smenu Febricet i Brufen, ali makar nema temp (to na preporuku pedijatra). Jako puno je spavao, i ao mene pitate, za nekih 1,5h će opet spavati. Baš ga je iscrpelo. Neće da jede, na silu sam ga nahranila mixiranom bananom.

Dobio je proliv.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.1.2009 11:00:10   
Jeca*
Supeer što mu je bolje. A proliv je verovatno dobio od iscrpljenosti i "silnih" lekova user posted image  Nadam se da će se sad brzo vratiti u normalu. Kako si ti?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   [Obrisana poruka]
19.1.2009 11:58:41   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.1.2009 12:23:09   
kumara
Tasho, ljubi Luku!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.1.2009 13:00:16   
Anoniman
Eto ga - spava.

Znam da je proliv od lekova i od nejedenja... iskrena da budem ne znam ni šta kaki kad ne jede već danima. user posted image  Stavila sam mu ProbioKid Immuno u sok, popio je, pa će biti bolje.

Razmišljam dal bi možda bilo dobro pitati dr dal da primi jednu infuziju, s obzirom na to da ne jede... da malo ojača. user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.1.2009 13:05:18   
kumara
Pa ako ti je jako iscrpljen, mozda to i ne bi bila tako losa ideja.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.1.2009 13:14:24   
Anoniman
Videću sa dr... valjda bi ona to predložila da treba. Jer u principu, bitno je da dete pije, ne toliko da jede. A on je počeo da pije.

A tanjir kada vidi odmah viče "Ne mogu više", a još nisam ni uzela kašiku u ruku. user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.1.2009 13:23:50   
kumara
Joj muceno dete!!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.1.2009 13:47:37   
Lu
Pomalo,bitno je da nema više temperaturu a postepeno će da pođe i da jede,
a ti se mamika nedaj,jedi dobro jesi čulauser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.1.2009 13:54:42   
Anoniman
Mamika već 5 dana jede samo čokoladu... smanjuje joj nervozu. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.1.2009 13:52:56   
Anoniman
Juče mi se učini da Luka opet ima šlajma, i nikako mi se nije dopalo to što mu dajem lek koji smiruje kašalj, jer smatram da šlajm treba da se izbaci. Pomislila sam da mu upržim šećer sa mlekom, al posle razmišljam, ako počne da povraća, a skoči mu temp... kako ću da mu skinem temp ako bude povratio lek? Odlučim da to ostavim za danas... međutim... jao ja više ne znam. Odem kod državnog lekara jer sam do sada bila na godišnjem, nadajući se da će ovo mnogo brže proći nego što prolazi, ali sada mi je već imbecilno da trošim godišnji, i otišla sam da otvorim bolovanje. Opet dr koja ga je gledala prvi put - naravno, ne kažem joj da je privatna dr promenila terapiju, ona ga detaljno posluša, kaže PUN JE ŠLAJMA i spušta se na bronhije. Preporuči inhalaciju 2x na dan, i da ga utoplim kod kuće da ne dobije upalu pluća. Kažem VAŽI, stave ga na inhalaciju, neki Spalmotil... jedva sam čekala da sestra izađe iz ambulante da mu to skinem sa lica jer ne znam dal sme to sa terapijom koju je privatni dr prepisao. Izađemo iz ambulante, nazovem privatnu dr, ližem dup*.. objasnim da ja njoj verujem i da sam kod državnog otišla zbog bolovanja, pa onda kažem i šta su mi rekla, ona mi objasni da Luka nema šlajma (tako preko tel) i da ona danas ne može da ga gleda, da ćemo se sutra videti, da ga ja samo vodim napolje na svež vazduh. Opet sam zabrinuta. user posted image  Ne znam šta da mislim.
Planiram večeras da odem kod trećeg lekara (onog što je lečio i mene i mog brata kada smo bili mali... otišla bih u startu kod njega da je tada bio u NS), da mu kažem sve i da mi kaže ŠTA DA RADIM SA OVIM MOJIM JADNIM DETETOM?!

On je inače super volje, nema temperaturu Nije i dalje zainteresovan za hranu, ali ipak po malo jede i puuuuuuuno pije. Nema proliv.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.1.2009 18:17:53   
Anoniman
Bili smo kod trećeg lekara - upravo mi je mama rekla da sam luda! user posted image

Kaže dr da bacimo sve antibiotike, da mu ne trebaju, da su grlo i uši ok. Čak je njegova pretpostavka zbog tako duge visoke temp da je bila virusna upala grla koja bi svakako prošla bez antibiotika, ali kao nema veze. Pluća - da, šište, ima bronhitis. Uzeo je Ventolin pumpicu i i Spalmotil pumpicu, to treba da idemo da udiše i sutra i prekosutra, i kaže dr u petak će biti zdrav!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here