|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.2.2010 22:49:08   
Anoniman
andrijana ja mislim da je to individualno kao i većina stvari. Meni se Luka preznoji u roku od 5 min. Bitan je momenat kada ga stavim pod jorgan.

Naime, Luki jako brzo skače T. U jednom momentu ima 37,5, a za 15min ima 39. Kada mu dam Brufen (koji je najefektivniji kod nas) treba oko 30min da počne da deluje, što je jako dugačko kada dete ima 39, znaš i sama. Tada ga tuširam, puštam da telo isparava samo vodu, pola sata nakon leka stavim ga pod jorgan i on se preznoji.

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 176
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.2.2010 22:57:24   
andrijana
U pravu si,individualno jeste. Rekla sam kako sam ja, i kako su rekli oni, koji to rade svakodnevno. Pomoglo je,hvala Bogu,to mi je najbitnije.

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.2.2010 9:17:06   
*Alexx*
Noćas se budio normalno da jede, nije bio kenjkav, ništa. Jutros je opet imao 37.9. Dala sam mu Paracetamol, iako se ne preporučuje bilo kakvo skidanje T lekovima ispod 38.5. Sada spava, a najverovatije ćemo kod lekara kad se probudi.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.2.2010 18:31:27   
Anoniman
Jeste bili kod lekara?

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 179
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.2.2010 18:55:00   
*Alexx*
Bili smo user posted image T mu se nije vraćala ceo dan, otišli smo popodne, gledao ga dr i kaže da nije grlo, pluća... Teoretski, može da bude neka infekcija (npr. mokraćna). Ako se vrati T noćas ili sutra, treba da idemo u dežurnu dečiju bolnicu (Tiršovu), pa će oni tamo odraditi krv, urin i slično.
Za sada je Andrej sasvim OK. Ja se nadam da su zubići, pošto mi se ni jedna druga prognoza ne sviđa.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.2.2010 18:57:24   
Anoniman
Moguće je da su zubići. Držim palčeve da jeste to! user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 181
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.2.2010 19:05:20   
*Alexx*
Hvala, Tashke user posted image Moram priznati da sam samu sebe iznenadila kako sam sinoć bila smirena, s obzirom da je bila prva temperatura. Ponosna sam na samu sebe user posted image Odoh!


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.2.2010 19:21:04   
mihi
Andrijana i Febricet i Paracetamol i Eferalgan sadrze istu aktivnu supstancu Paracetamol  i nesme se davati kako si ti napisala PARACETAMOL ima usku terapijsku sirinu i lako se predozira kod male dece i  zato mora da se postuje vreme izmedju dva davanja 6 sati najmanje. Dozira se na kg telesne tezine deteta. Mogu sa se kombinuju Ibuprofen i Paracetamol ali iskljucivo po savetu lekara.

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.2.2010 19:27:36   
mihi
Alexx ako mu se vrati temperatura ne daj boze odmah proverite urin.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
21.2.2010 23:00:27   
mihi
Alexx jel beba dobro?user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
22.2.2010 8:31:20   
*Alexx*
Dobro je, mihi, hvala ti user posted image Za vikend nisam bila mnogo na forumu, pa sam previdela poruku.
Već je on u subotu popodne bio "onaj stari", smejao se, prevrtao. Imao je tu "epizodu, a šta mu je to izazvalo, ne znam.
Nego sam ja sad zbunjena oko merenja temperature (ne znam da li imamo temu, mislim da ne). Imamo Aventov komplet u kojem dolaze toplomer duda i onaj obični. Imamo neki Samsungov digitalni, i običan, živin. Sva tri su pokazivala različito (s tim da smo test sproveli na nama, ispod pazuha). Razlika je bila do pola stepena (što mislim da nije malo).
T merena oralno bi trebalo da bude veća za 0.3 stepena u odnosu na telesnu T, a merena rektalno 0.5. Mihi (ili ko već zna), ispravi me ako grešim. Kad smo doktoru rekli da smo merili oralno, on nije bio zadovoljan, kaže bolje je ispod pazuha ili rektalno. Da budem iskrena, meni uopšte nije palo na pamet da bebi merim ispod pazuha user posted image
U subotu uveče (nakon odlaska pedijatru) smo mu izmerili sve moguće varijante i ni jedna nije bila preko 37, pa sam to shvatila da nema T. Sad sam ja malo zbunjena oko svih ovih varijanti merenja, i različitih toplomera, i različitih rezultata merenja. Prosto ne znam koji da uzmem kao reper (prozvođača i metodu merenja).


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
22.2.2010 8:50:21   
prase
Mi imamo dva digitalna termometra i jedan klasičan, živin. Ova dva digitalna su skroz luda, odstupanja su katastrofalna. Ja sam odlučila da verujem samo živinom termometru (uz merenje ispod pazuha) jer jedino on i kada sam ja bolesna pokazuje ono što manje-više očekujem da vidim prema tome kako se osećam. Jeste zeznuto izmeriti maloj bebi temperaturu ispod pazuha, pa i detetu sve dok ne poraste dovoljno da može da mu se objasni, ali šta ću kad je tako meni najbolje. Usput, temperatura može bebi/detetu da skoči i od vrištanja u odbrani od merenja temperature - provereno.

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
22.2.2010 9:20:59   
Anoniman
Toplomer KLIK

Kopirala sam postove. user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 188
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.3.2010 13:50:33   
Anoniman
Luka ima virusnu upalu grla.

Pričala sam sa dr o kombinaciji Febricet/Brufen, kae da je to ok varijanta ako dete dobro reaguje na oba leka. Međutim, Luki Brufen T skida za 30-40 min, a Febricet samo održava T da ne raste dalje. Dr je rekla da onda batalim Febricet i da dajem Brufen. Pitala sam šta da radim i kako to da radim, kada Luki T skače 3 - max 4 sata nakon Brufena, ona je rekla da kod visokih T, oko 39, Brufen sme da se daje na 4 sata.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 189
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.3.2010 19:22:21   
*Alexx*
Hvala na info, Tasha user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.3.2010 19:39:35   
Anoniman
Ne znam dal to ima veze sa godinama... 

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 191
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.3.2010 8:02:37   
NadaR
Milos je sinoc imao temperaturu ... 38.5 user posted image
Dala sam mu Panadol baby,6 ml i pala je u roku sat !Jutros je ok,spreman za akciju!
Nadam se da su u pitanju zubici,posto ocekujemo peticu ,ne kaslje i ne curi mu nos!


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.3.2010 12:08:52   
mihi
Nado i moj Miloš od utorka na sredu ima temperaturu slabo reaguje na antipiretike njemu niču trojke (imamo sve jedinice, dvojke i četvorke) sada idu trojke. Letos kada su nicale dvojke imao je 5 dana temperaturu. No bez obzira ja se uvek nasekiram ta temperatura me ubije skroz a da ne pričam što neda da mu se meri temp, što neće das pije sirup totalno je poludeo.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
29.3.2010 16:48:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

OTIka, samo kratko ovde: dr kažu da se do 38,5 ne daje ništa. Ti ćeš proceniti kada upoznaš svoje dete i u tim situacijama kako ćeš reagovati (ja recimo Luki dajem nešto za skidanje temp već na 37,7). Pitala si dal se dete vosi lekaru? DA! Recimo, meni je kriterijum za odlazak lekaru temperatura, inače me vrate kući kako detetu nije ništa jer nema T.  Samo uvek proceniš dal daješ nešto pre polaska u ambulantu, ume da se desi da se duže čeka, pa ako detetu raste temp, to ume biti zeznuto. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 194
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
29.3.2010 17:53:56   
usamljena
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

... merena rektalno 0.5.


Nama je sestrica rekla 1 stepen rektalno. Nedavno je user posted image imala T 38, 8, isli smo dr-u i oni su tamo merili. Tada nam je to rekla. Inace mi sirup vise ne koristimo jer ga Una odmah pljune, nas spas su cepici i obloge.


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
29.3.2010 19:48:50   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: usamljena

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

... merena rektalno 0.5.


Nama je sestrica rekla 1 stepen rektalno. Nedavno je user posted image imala T 38, 8, isli smo dr-u i oni su tamo merili. Tada nam je to rekla. Inace mi sirup vise ne koristimo jer ga Una odmah pljune, nas spas su cepici i obloge.



Eto vidiš. Pretpostavljam da je od pola stepena do celog stepena.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
29.3.2010 19:54:28   
Anoniman
I nama je rečeno pola. Tako piše i na uputstvu za toplomer. 

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 197
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
10.4.2010 10:46:20   
Lu
IZVORNA PORUKA: Lanica

Molim vas ako bilo ko može da me posavetuje. Sin (9 meseci) mi se razboleo. Juče je imao temperaturu oko 38,6 C, onda je spala na 37,5, pa je uveče porasla na 39,6. Dala sam mu paracetamol i ujutro je temperatura ponovo pala na 38,3. Šta još mogu da uradim da mu bude bolje?



IZVORNA PORUKA: Maya21

Mozes mu dati kombinaciju na cetiri sata, paracetamol pa brufen. ali to samo ako temperatura prelazi 38,5. Dosta tecnosti ( caja ) i to je to. A naravno treba otici i do doktora da vidi da nije neka bakterija u pitanju jer za njih trebaju i lekici. Nadam se da cete brzo ozdraviti!user posted image


IZVORNA PORUKA: guppy RR

Draga Lanice,

da li tvoj sin uz povišenu temperaturu ima i neke druge simptome bolesti, na primer kašalj, proliv, ... da li dovoljno pije i jede? Kakve su promene raspoloženja?

Kao što kaže Maya21, pobrini se da pije dosta tečnosti, a paracetamol možeš dati kada temperatura pređe 38,5 C. Pre nije dobro, jer je temperatura ipak "borac protiv bolesti", pa je koristna za naše bebice, kada se njihovo telo brani od neprijatelja.

Mi smo trenutno u sličnoj situaciji, i moj sin se razboleo sa povišenom temperaturom i kašljem. To, što ja uradim uz paracetamol je, da ga brišem vlažnim krpicama ili okupam u vodi temperature 34-35 stepeni, koju polako hladim do 32 stepena C. U takvoj vodi neka bude oko 15 minuta, tako bar preporučuje naš pediatar, ali jako je važno, da voda nije odmah hladna, jer je to šok za telo, već da je postepeno hladiš.

Druga bitna stvar je redovno čišćenje nosa fiziološkom i, ako si u mogućnosti, vlažne inhalacije disajnih puteva. Mi imamo mini inhalator, ali možeš to uraditi i tako, da u kupatilu napraviš paru (ili kako ja kažem, tropsku šumu user posted image ) i onda sedi sa bebicom u naručju tamo 20ak minuta. Taj je postupak po mom mišljenju malo "rizičan", jer onda bebicu nosiš iz te tople prostorije nazad u "običan" prostor, pa pitanje, kako to podnese.

I naravno... ako si nesigurna u bilo šta ili nemaš dobar osećaj, posetite lekara!
 
Brzo nam ozdravite!!!
user posted image

IZVORNA PORUKA: MaliMrav

Ja bi dodala samo neto o merenju temperature.

Nas upozorava pedijatar da uvek merimo temperaturu ispod pazduhe sa obinim toplomerom, a ne sa digitalnim u uvu. Kau, da digitalni nije toliko precizan i da treba davati paracetamol tek kada je pod pazduhom izmerena temperatura iznad 38,5 C.

Ozdravite brzo.


IZVORNA PORUKA: Lanica

Puno vam hvala!! Pokušaću i to umotavanje i javiti rezultat.

IZVORNA PORUKA: Lanica

Javljam se sa rezultatima, malo kasno ali bolje i to user posted image

Uspeli smo da snizimo temperaturu paracetamolom i umotavanjem i otišli smo kod lekara koji je rekao da je uzrok svemu tome virus.

guppy, a šta je bilo kod vas?


IZVORNA PORUKA: guppy RR

A kod nas... šesta bolest (Exanthema subitum ili Roseola infantum ili Bolest trodnevne groznice). Tri dana temperatura 39,6, onda je odjednom pala na 35,5 i tu sam malo napravila paniku, jer je sin samo spavao i nije hteo baš nešto da jede...

Kad smo dobili dijagnozu isti je dan dobio tačkice po telu, tako da nam je sve bilo jasno. Bilo pa prošlo.


IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

evo sad me teta koja mi čuva djecu zove na posao Meri dobila temperaturu 38,9, stavila joj sirće na nogice, ne kašlje , ne kiše trenutno, nema nikakvih drugih simptoma prehlade ili gripe...i samo mi nije jasno gdje se mogla razboliti jer nigdje ne idemouser posted image


IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

... sad će ko da gledam i onaj mali pokupiti...odoh da vidim za kašalj ako se ne daj Bože pojavi one rotkve i čuda 





IZVORNA PORUKA: ceca80

Poštovanje svima,
moja kćerka ima 2,5 godine i pre 2 dana je dobila povišenu temperaturu! Izlazila je i na 39 stepeni.
Bili smo i kod doktora i uspeli smo da skinemo temperaturu, ali dete i dalje ima toplo telo, crvenilo pojedinim delovima tela. Znači kada merimo temperatura je oko 37 stepeni, ali je topla u licu i po rukama i ima jako crvenilo po licu i rukama. Obrazi su joj potpuno rumeni i vrući!
Kako to da je telo tako toplo sa crvenilom a temperatura koju merimo je oko 37 stepeni?
Da li će se to rumenilo povući?
Hvala svima!


IZVORNA PORUKA: Jeca RR

moj sin koji ima 20meseci je nedavno imao jaku virusnu infekciju i vrlo visoku temp. 2 dana nakon temp je dobio osip. Ja sam mislila rubeola. Otrcali kod pedijatra. Dr je rekla da je to osip usled virusne infekcije i da je to normalno nakon visoke temp. Da to moze trajati i 4-5 dana i da ce samo od sebe proci, samo detetu davati sto vise tecnosti






_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.5.2010 12:07:26   
NadaR
Reakcija na DiTePer : 37.8 temperatura !user posted image
Dala sam mu Panadol baby , pocela je da pada!
Uf,sad cekam da vidim sta ce biti , ne znam da li da idem na posao user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.5.2010 12:10:11   
Anoniman
Dobro će to biti Nado, te reakcije na vakcinu uglavnom traju samo dan (koliko ja znam), ali bih ja danas ostala sa detetom. 

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here