|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
19.3.2009 11:45:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

to ti je šok na šok.



Trebala si joj vratiti i reći a tebi šok na šok na šok! user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
19.3.2009 11:50:00   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: lu

to ti je šok na šok.



Trebala si joj vratiti i reći a tebi šok na šok na šok! user posted image


Da, da, ajde da se šokiramouser posted image

Kakav tretman.. A zašto je to tako jbteee? Na drugim odeljenjima nije slučaj, bar u našoj bolnici. Deda mi je imao tri srčan udara, bolje osoblje nisam videla ni na malim ekranima u Uvodu u anatomiju.. Totalna ljubaznost.


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
19.3.2009 13:45:58   
mihi
Mi se smejemo, one se tako ponašaju a mi svakog meseca izdvojimo 16%  od bruto zarade za zdravstveno osiguranje, što znači plaćamo ih da nas maltretiraju. Kad bi se sabralo šta sam za ovo vreme koliko radim iskoristila od državne ginekologije osim dva porođaja ispade da bih mogla da se porodim oba puta u najboljoj američkoj bolnici a da sam te pare štedela. Sve ostale kontrole radim privatno i plaćam jer nemam vremena da sediim danima u domu zdravlja.....

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
28.4.2009 8:50:47   
marince1
Ja mislim da bi joj skocila na glavu i u mirnodopskim u slovima,a kamoli kad sam u mukama...

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
28.4.2009 9:04:57   
marince1
Ma strasno!Postoji li  neko kome se mozemo zaliti?Mora biti neka pravna sluzba ili nesto slicno...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
15.5.2009 8:57:57   
miss
Neznam kako je tamo al kazu da je nase porodiliste najgore

_____________________________

MISS

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 12:26:36   
Minanina
Joj i ja sam se svega i svacega naslusala (a narocito da se deru na zene za vreme porodjaja)... Ma samo nek neko proba rec da mi kaze...
Mogu samo da kazem da sam spremna za najgore, sto je jako zalosno cuti od jedne trudnice koja treba da bude rasterecena i da ne brine o takvim glupostima user posted image

(odgovor članu miss)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 12:44:36   
*Alexx*
Ja sam toliko uplasena otisla na porodjaj, i bila spremna na svakakav tretman, i prijatno se iznenadila user posted image . Strasno je kad te prijatno iznenadi kad te tretiraju kao coveka... user posted image

(odgovor članu Minanina)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 12:54:24   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: miss

Neznam kako je tamo al kazu da je nase porodiliste najgore


Mislim da to kazu za svako ... kao i za nase ovde!!!!!

(odgovor članu miss)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 12:56:27   
magnetic
Kod nas moras unapred da platis sestru da bi ti posvetila paznju tokom boravka u bolnici i da bi imala koga da pitas i da ti kaze sta da radis.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 17:36:00   
Verus
Ja sam cula da to zavisi od toga kako se trudnica ponasa....valjda one sto panice, vriste, ne slusaju ih i rode modre bebe jer su svu energiju potrosile na vrisku, a nece da guraju, pa valjda na njih vicu...ne znam....moja mama kaze kad je mene rodila da je bilo nekih zena koje su se tako ne normalno ponasale, da je mogla, kaze, ustala bi i istukla bi ih!user posted image

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 17:41:52   
sanji
Moja snaja je babica (bila, sad je u inostranstvu i radi nešto deseto) i kaže da ima stvarno svakakvih žena, pa i onih na koje mora da se viče da bi porođaj prošao kako treba. Divljaju, plaču, histerišu i ne slušaju ništa što im pričaju sestre i doktori pa ako ih puste mogu da ugroze i svoj i dečiji život! Ne kažem da nema odvratnog osoblja po bolnicama ali prosto nekad moraju da reaguju. A ona tvrdi da su najgore porodilje upravo babice i medicinsko osoblje (one znaju šta sve može da krene po zlu pa najviše i paniče)!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 17:43:21   
Verus
jeste sanji....kaze mama da je ova zena samo vristala i panicila, i nije htela rec da slusa sto su joj govorili iako su bili ok prema njoj...na kraju joj je dr. rekao da mora da se smiri i gura jer vide dete al svo je modro, a ona vristi da nece pa nece....svasta, jbs ga ima da boli ko djavo al bice gotovo!  Pa mora da se izgura zbog bebe...

A svi znamo da svuda ima kojekakvih ljudi u to ne moramo ni da ulazimo....

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 18:02:21   
mejra81
Takva cu ja da budem....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 18:05:29   
Verus
ma neces!  moja svekrva kaze da je najgore reci trudnici "ma nije to strasno!". Bitno je znati da jeste, ali da ce proci!!  Nije to neki hronicni bol pa da znas da ces morati da trpis godinama, samo misli na svoju bebicu, disi duboko i polako, skoncentrisi se na nesto drugo (ja cu nositi ikonu sa sobom-kazu da treba imati objekat na koji ces se skoncentrisati da bi manje mislila na bol), i bice ok.  Sigurna sam da ce boleti i biti tesko ali proci ce.

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 18:16:25   
sanji
Pa valjda smo svi bili svesni da će boleti porođaj još kad smo počeli da pravimo bebu! user posted image I Veruška u pravu si, to boli pa prođe i sa tom mišlju treba krenuti na porođaj! user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 18:26:28   
Brand new mama
Evo,ja sam pri naponima vristala(nisam mogla dobro da guram,jer su mi naponi bili kratki,jaki i bukvalno bez pauze),babica mi je samo rekla da ce me grlo rasturati kasnije,niko me nije tukao ili se derao na mene.Mislim da je to mnogo bolje,jer me je smirila  i blago pricala sa mnom.Da me neko u takvoj situaciji udari ili se dere,mislim da bih zablokirala.I mislim da se rijetko ko dere bez veze,cisto zezancije radi.A medicinsko osoblje bi trebalo da bude vec naviknuto na sve pacijente i da zna kako se ponasa bez upotrebe fizicke sile(mislim da nisam cula da je neka porodilja samarala babicu jer je ostavila 2 sata da nije ni privirila)

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 18:36:10   
LillyT
Ja sve mislim da ce meni super proci porodjaj user posted image Nekako, verujm da cu istrpeti bol (epidural u najavi), ali da sam lajava i nezgodna, jesam. Ne znam kako bih reagovala na vredjanje, kontam da bih pocela da vristim (uzasno ne trpim nepravdu) ili bih se ugusila u sopstvenim suzama (jednom sam tako od besa pocela da se gusim). Ko ce ga znati, sve nekako verujem da ce porodjaj biti ok, normalno je da boli, sta danas ne boli?


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 18:40:24   
SUPER MAMA
Joj ljudi moji, citam vase postove i nemoguda verujem.Ja sam prosla super na porodzaju ali takodze sam slusala i doktora i babicu koji su bili fini i kulturni, sve s ajde duso....polako sada...
Ali zato jedna sto je bila do mene je urlala ja sam mislila da cu poludeti zbog nje.
Njen porodzaj je krenuo 20 min. pre moj a se vavrsio 20 min. posle mene jer ona je daval otpor drala se pricala je kako je mnogo boli da ce umreti,a nerazmisla da zamalo sto nije ugusila dete da doktor nije ga povuko jer se zaglavio a ona se jos i stegla umesto da napne,ugusila bi dete.
ja znam da to boli ali procice kao i sve mora se biti hrabar i slusati sve sto doktor i babica kazu.Ja sam slusala nisam urlala jeste da sam se jednom dernula kada je beba izasla.I na tri napona beba je izasla.
Ja mislim da ima zene koje su puuuuno razmazene i netrpe bol i zato se deru puno ali niko nije reko da je porodzaj macji kasalj, niti da postati majka je lako.
Ali tacno je da ima i bezobrazne sestre koje meru hodnike samo.
Samo jedna stra mene me iznervirala i odma sam prijavila to nacalnici ujutru kada dolaze u vizitu, i bilo je sankcionisano.



(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 18:43:15   
Verus
Pa mora se misliti na dete!!!  Treba na porodjaj gledati kao na pocetak majcinstva-i odricanja u svrhu i korist detetauser posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 18:44:57   
sephora
pokušavam nešto da napišem ali mi nešto ovde ne radi...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 18:45:43   
sanji
Naravno! U bilo kojoj ustanovi (ne samo u bolnici) imaš bar 30% šansi da naletiš na nekog zlotvora koji do podne mrzi sebe a od podne ceo svet! Ne treba reagovati na takve ljude i to je to! Treba se koncentrisati na ono zbog čega si tu i slušati korisne savete!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 18:45:50   
sephora
savetujem svim trudnicama psihofizičku pripremu, zaista pomaže da na porođaju sačuvate snagu, budete pribranije i smirenije...

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 18:46:12   
SUPER MAMA
Slazem se s tobom Verus u potpunosti.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Treba se biti hrabar o roditi dete zdravo zivo donetiga na svet.
nekazem i ja sam bila pogubljena i uplasena ali to sam progutala i bila sam nestrpljiva da vidim svoju bebu.


(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 18:47:19   
sephora
zlotvore treba tužiti, samo napisati pismeno prijavu, tog i tog dana sestra u toj itoj smeni, dovoljno predati načelniku,...pa da vidiš kako bi se promenila njihova pesmica...

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image
Click Here