|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 18:53:34   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: sephora

savetujem svim trudnicama psihofizičku pripremu, zaista pomaže da na porođaju sačuvate snagu, budete pribranije i smirenije...


Ako je moguce, psihofizicku pripremu treba pohadjati pod obavezno! Mene je jedino drzalo to sto sam disala, pa sam brojala koliko sam puta disala tokom kontrakcije, i to mi je davalo snage da istrajem, jer sam znala da ce kraj kontrakcije uskoro. Napone nisam osecala zbog epidurala - mada, ima zena koje napone ne osecaju generalno, pa sam mozda ja i u toj grupi bila, otkud znam.

A ja sam bila impresionirana osobljem u Frontu, a pricali su da je Front najgori.

< Poruku je uredio Alexx -- 9.11.2009 18:55:09 >

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 18:57:53   
gagana83
Ja sam se naslusala negativnih komentara o osoblju naseg porodilista i u bolnicu sam otisla ocekujuci tako nesto,medjutim nosim prijatno iskustvo sto se toga tice(druge stvari su mi smetale-npr. nehigijena).Mozda je razlog tome sto sam poznavala nekoliko sestara a babica na porodjaju mi je bila ujna. Bilo je par njih koje su umislile da su uhvatile Boga za .... ali uglavnom su bile prijatne. A slazem se sa tim da ima histericnih zena koje ne slusaju doktora i babicu i tako ugroze bebu. Ja kad sam se poradjala bila je jedna koja je urlala bukvalno celu noc,nije saradjivala i gurala pa su bebca jedva izvukli i to vakumom.Pa jbt mora da boli,bolelo je i mene al nisam urlala.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 19:02:40   
sephora
ja na prvom porođaju nisam imala napone i zaista je tako teže poroditi se, ali pošto sam naučila napinjanje na pripremama- izgurala sam i tako bez problema...zato su vežbice ZAKON...

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 19:02:42   
gagana83
IZVORNA PORUKA: sanji

Naravno! U bilo kojoj ustanovi (ne samo u bolnici) imaš bar 30% šansi da naletiš na nekog zlotvora koji do podne mrzi sebe a od podne ceo svet! Ne treba reagovati na takve ljude i to je to! Treba se koncentrisati na ono zbog čega si tu i slušati korisne savete!

Bas tako. Sve zavisi od coveka,u svakom zitu ima korova.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 19:06:17   
Brand new mama
OK,ajde sve....porodilja nece da se porodi,dere se i ko zna sta,udara nogom babice doktore i ostale trudnice(plus za vezivanje nogu),ali sto je Lu dobila samar za tusiranje?Meni je najstrasnije sto se tako ponasaju zene prema zenama...Ili ona varijanta sa:kad si se...tad nisi vristala. Otkud taj neko zna da li recimo ja vristim u toku pravljenja beba?Mislim,ja sam stvarno ko Monika Seles i sta da radim povodom toga?Samoubijem seuser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 19:11:08   
sephora
ma ja bih tim što vređaju odbrusila dobro...sram ih bilo...a da neko udari porodilju zbog tuša pa ja bih po kratkom postupku presavila tabak pa jedna masna tužba...ta ludača- ako nju neko zlostavlja kod kuće nema prava da se leči zlostavljanjem porodilja...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 56
   [Obrisana poruka]
9.11.2009 19:14:47   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 19:15:38   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Brand new mama
Ili ona varijanta sa:kad si se...tad nisi vristala. Otkud taj neko zna da li recimo ja vristim u toku pravljenja beba?Mislim,ja sam stvarno ko Monika Seles i sta da radim povodom toga?Samoubijem seuser posted image

user posted image user posted image user posted image KLIK


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 19:16:15   
sanji
Šamar bih joj uzvratila u svako doba!  user posted image To je stvar koju ne opravdavam! A i te kretenske fore kad si se  user posted image   nije te bolelo ili nisi vrištala ili slične gluposti  user posted image   verovatno ne bih prećutala. A to je ta nesreća kad naletiš na taj neki procenat kretena. Mislim da ne treba generalizovati ni porodilje ni babice! Ima nas raznih! user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 19:16:31   
Buba76
Boze!!!!!!!!!!!!!!!! Umesto glupaca da ti pomogne. Pa i da nemas uvek postoji vestacko...

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 19:19:14   
Brand new mama
Vidis ,Gagi,to ti je rekla da ti uspostavi dotok mlijeka i probudi majcinski instikt,a to sto si se ti ubila u pojam,a suze same navrle je zato sto ti nisi skontala kako je ta sestra divna osoba koja je sve ucinila da ti uljepsa najsrecnije dane u tvom zivotu...
P.S.Kontam ja da ima svakakvih,ali ovakvim nije mjesto da rade sa ljudima.Ako vec ima neki problem nek se obrati psihijatru,a ne da dokazuje svoju "vellicinu" zenama koje su ipak u tom trenutku i nemocne i uplasene i trebaju njenu pomoc

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 19:19:31   
gagana83
IZVORNA PORUKA: gagi

Meni je sestra rekla u bolnici kad sam rodila prvo dijete i nisam uspjevala uspostaviti lakatciju da ce mi djete u roku od mjesec dana umrijeti od gladi.Da sam nesposobna biti majka,da sam idiot itd.

Strasnouser posted image Moja sestra je imala slicnu situaciju-beba je rodjena na CR i nekoliko dana je nisu donosili. Bebu su prehranjivali i posle nije htela siku. Osuli su drvlje i kamenje po njoj kao da je ona kriva,pricali joj kako se ne trudi...Kao da njoj vec nije bilo dovoljno tesko sto beba nece da sisauser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 19:19:41   
sanji
IZVORNA PORUKA: gagi

Meni je sestra rekla u bolnici kad sam rodila prvo dijete i nisam uspjevala uspostaviti lakatciju da ce mi djete u roku od mjesec dana umrijeti od gladi.Da sam nesposobna biti majka,da sam idiot itd.

Trebala si da joj kažeš da je ona idiot i da je to njena stamota zato što ona i jeste tu da bi tebe naučila kako se to radi, A to što je ona nesposobna da odradi svoj deo posla je druga priča pa ćeš ti naći nekog ko je sposoban!
Koriste to što su žene zbunjene ali čim im neko pokaže zube podviju rep!


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 19:21:26   
marince1
Ja samo mogu reci da bez obzira ksto mi se porodjaj iskomplikovao i dr i babica su prema meni bili divni!
sve su uradili da mi olaksaju,umivali me i salili se da miskrenu paznju sa onog groznog usianja
user posted image user posted image user posted image  za njih.
da je bilo drugacije ostale bi bez uva user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 64
   [Obrisana poruka]
9.11.2009 19:27:20   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 19:36:41   
Brand new mama
Gagiuser posted image ,ovo je bila cista ironija.Ne da je nisam opravdavala,nego...ja bih to sve g..... motkom,a samo da sam bila blizu vidjela bi ona ko je idiot.Ja takve sestre,doktore ili tetke na salterima uopste ne kontam kako mogu biti takvi.Nikom zivot nije sjajan ali to im nije opravdanje da se ponasaju kao totalni kreteni.Realno bi bilo da ti tako prije stane mlijeko od stresa.Stvarno mi je zao sto se ikome od vas desilo tako nesto,jer sam ja ovdje dozivjela da mi je babica donijela dorucak u krevet,slikala mi bebu,napravila kolaz sa slicicama a sve su bile savrsene. I kad sam ih pitala sta je pristojno da donesem iz zahvalnosti(jer su stvarno bile predivne prema meni i bebi)-rekle su da one samo rade svoj posao i da vole to sto rade-Odnijela sam im praline i kafu i zene su se zahvaljivale kao da sam im ko zna sta donijela.A znam da bi kod nas neke na to pogledale kao da sam im donijela crknutog misa-samo cash sestro

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 66
   [Obrisana poruka]
9.11.2009 19:40:10   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 19:47:32   
Brand new mama
Ma znam,mila.ja sam ovdje tek godinu dana,a Srbiju,Bosnu i Hrvatsku znam cijeli  zivot...I definitivno nisam potvrdjivala da se iko smije tako ponasati prema trudnicama i porodiljama.Mislim,pa sta ako neko vristi-sigurna sam da nijedna zena ne zeli da povrijedi svoju bebu niti da je ugusi,ma sta sestre odvaljivale.Sorry,ali kad neko kaze tako meni stvarno bude zao.Pa nismo sve iste-neko se porodi za 5 minuta,neko 20 sati.Ali svakoj treba pomoc,a ne deranje i omalovazavanje. Ja sam u bolnici bila skoro 24h-sta bi meni radili u tom slucaju?Oduzeli mi bebu jer se nisam brze porodila?user posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 19:54:09   
sanji
Slažem se, i moja sestra se prvi put porađala dan i po, ne svojom greškom i pri tome imala nesreću da naleti na idiota od doktora sa kojim se svađala 12 sati koliko mu je trajala smena.
Ja ne branim takve idiote, samo klažem da ima raznih ljudi i sa ove i sa one strane. I da se ne treba plašiti da odbrusite takvima, to su samo kompleksaši koji se leče tako što maltretiraju druge. A BNM ima i onih porodilja koje bih i ja tukla. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 20:00:25   
Brand new mama
Pa ima,ali opet...kad sam radila dolazili su razni likovi koje bih tukla,ali ja sam se smjeskala i slusala ih sa sve klimoglavom,te objasnjavala jedno te isto po sto puta.Ali tu je fora-ako ga ja osamarim ili nazovem idiotom-otici ce i ja gubim klijenta i posao.Kad bi bilo tako i u zdravstvu-dosta bi ih poradilo na bon ton-u

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 20:04:33   
sanji
IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Pa ima,ali opet...kad sam radila dolazili su razni likovi koje bih tukla,ali ja sam se smjeskala i slusala ih sa sve klimoglavom,te objasnjavala jedno te isto po sto puta.Ali tu je fora-ako ga ja osamarim ili nazovem idiotom-otici ce i ja gubim klijenta i posao.Kad bi bilo tako i u zdravstvu-dosta bi ih poradilo na bon ton-u

I ja radim sa ljudima, i radim upravo tako, smeškaj se klimaj glavom, objašnjavaj... Razlika između nas i onih u državnoj službi je -može im se! Na žalost! Ali treba im odgovoriti istom merom.


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 20:12:11   
Trcosava
ja ćem za sad samo ćutim i molim Boga da imam neku sreću sa onim sestrama u bolnici...plus što moram da molim da polako pričaju da ih razumem... ako me tad ne otera u pm.....

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 20:24:37   
Verus
a sto da polako pricaju?user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
9.11.2009 20:27:51   
Trcosava
sporo kapiram... user posted image user posted image user posted image user posted image

šalim se, verka ja sam ti srpkinja u sloveniji.... razumem ih, ali maaalo samo sporije da pričaju - ako ga zbrzaju - ujku ću razumemuser posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Trcosava -- 9.11.2009 20:30:22 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnice u pojedinim bolnicama nazivaju i...
10.11.2009 14:33:01   
Verus
user posted image  ne bi ih ni a razumela!  E mozda da zoves guppy da prevodi?user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ana RR: Moja porođajna priča
Tražim ga očima, babica ga umotava i dodaje mi to malo, čupavo klupko, i istog trenutka kada ga stavljam na sebe on pres...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image
Click Here