|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
9.12.2011 22:05:46   
majax3
Zelena stolica nije uvek od gladi, pokazatelj da beba dovoljno sisa je barem 5 dobro napiškanih pelena u toku dana!
Maco samo se ne nerviraj zbog kilaže, moje nijedno nije ni udvostručilo ni utrostručilo kilažu sa godinu dana, pa da ih vidiš znodnice i super gimnastičarke, ma glupost, sve bebe imaju svoj tempo!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
9.12.2011 22:18:52   
Anoniman
majo, ma ne serkiram se ja (ako si na mene mislila user posted image ), moja ksenija je udvostrucila kialzu sa 4 meseca. sad nas dr fizijatra kritikuje da imamo hiponiju ramenog pojasa zbog njene kilaze, kao lednja beba, mnogo mazena, pazena..  ali da ne idem vise u off..


(odgovor članu majax3)
  Direktna veza do poruke: 177
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
3.1.2012 16:48:37   
ikacc
Mi smo bili 1.12 tada je imala 4700, a sve sam mislila da ce preci bar 5kg, nego , dobro, dr. kaze da je sve ok. A vidim da je bas otisla u duzinu, tako da ne moze sve odjednom... bice vitka manekenka...user posted image Sada sisa duze, mada jos nismo bili na pregled.. tj. merenje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
15.10.2012 12:14:30   
tixy1
Žene, treba mi savet!
Da li treba da se brinem? Moja bebica pocela nesto da mi kilavi preko dana sa jelom. Pojede samo iz jedne sike, posle mrljavi drugu. Do prosle nedelje je lepo jela, zapravo kako kad, nisu svi obroci bili jednaki, ali uglavnom je jela iz obe sike, pa jos malo na flasicu. Ne znam šta se dešava, brinem se da li jede dovoljno. Zna onda da se probudi ranije, na pola vremena između podoja, pa joj dam vode. Pre smo dosta sladili, a sad pije i neslađenu.
Šta da radim?

< Poruku je uredio tixy1 -- 15.10.2012 12:23:14 >

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
15.10.2012 13:20:10   
Snelle
tixy, ja bih rekla da se laktacija kod tebe regulisala pa je jedna dojka dovoljno puna za jedan obrok. Ti sama najbolje znaš koliko ti je dojka puna pre podoja, tj da li ima mleka. Ako beba nije kenjkava, lepo spava, jede u običajeno vreme, stolice kao i do sada žute i redovne, onda nema brige.

< Poruku je uredio Snelle -- 15.10.2012 13:26:13 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu tixy1)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
24.10.2012 12:01:36   
marince1
Meni je Dunja sa mesec dana spavala celu noc,a sad se u poslednje vreme budi nocu na 3,4 sata,kao joj nije dovljno.
A nekako imam osecaj da mi je mleko vise vodenasto nego ranije.
Imam osecaj joj slabo drzi sitost user posted image
Dajem joj i dohranu,popije dnevno mozda 3 merice.

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
6.11.2012 17:58:43   
nina26
Mene ovo isto muci, nikad ne znam da li je dovoljno pojela i stalno se brinem oko toga....

U stanju je da mi bude i po sat vremena na grudima, ali zna i vecim delom samo da se igra....i cim dotakne grudi ona odmah zaspi, a pre toga je npr sve vreme trazila siku, i ja cim joj dam, malo povuce i zaspi u roku od 2 min.....inace je hranim na 3 sata nekad i manje, u stvari ja njoj ne dozvoljavam da zaplace kad je gladna, odmah joj dajem da jedeuser posted image

jedan obrok joj dopunjujem sa vestackim mlekom, i ne popije nikad celu dozu koju joj dam..

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
6.11.2012 19:24:57   
jovicaa
ovo i mene muci... gledaj po ksaki nina , ako je sadrzajna i zuckasta beba nije gladna..


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
7.11.2012 17:41:36   
nina26

IZVORNA PORUKA: jovicaa

ovo i mene muci... gledaj po ksaki nina , ako je sadrzajna i zuckasta beba nije gladna..



e pa bas je takvauser posted image super,ovo nisam znalauser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
8.11.2012 2:50:48   
jovicaa
pa da, znaci kaka nekad moze biti i zelenkasta, posebno ako malo odstoji u pampersu posto oksidise... ali ako ima nesvarene delove mleka(kao zrna susama) i sadrzajna je , onda je ok. i piskenje je dobar pokazatelj, ja sam bas primetila kako je maksim odjednom poceo da pisa kao car, puni pampersi od kad vise sisa.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
8.11.2012 9:34:07   
MarijaBg
Najbitinije je da fino piski, kaka nije nikakav pokazatelj. neke bebe tako fino svare i iskoriste mleko da ne kake po 3-4 dana (neke i duze).

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
23.11.2012 15:43:07   
Zemunka85
Ja mojoj ceri ponudih prvi put dohranu posle podoja i ona u cugu popi 90, u soku sam. Imam fino mleka, ona dobro napreduje...ja verujem da je alava a ne gladna. Jer ona uvek hoce da sisa, a nikada se nismo uobrocile, i dalje, sa tri meseca, smo na zahtev. I ne bunim se za to, sama tako hocu, nego sta bi s ovim vestakom...ijuuuu...

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
23.11.2012 15:50:37   
marince1
Zemunka iskuliraj vestaka.AKo imas mleka i ako je beba zadovoljna,lepo spava,kaki itd. netreba joj dohrana.Ako joj dajeh dohranu,smanjice se tvoje mleko.
I zaista zavidim mama koje su uspele dasamo doje svoje bebe user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
23.11.2012 16:04:53   
jovicaa
zemunka a mozda posle toga malo duze nije jela nego obicno... mislim posto se skroz napunila. ovako je navikla da dobija kada zeli da rucka i onda nema potrebe da se pretrpa...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
11.3.2013 20:45:54   
mica0
mojoj potici tece mleko s starne i bljucne

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
11.3.2013 21:02:24   
Sanchy
Kada je beba zadovoljna,lepo puni pelenu i lepo spavauser posted image

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
20.3.2013 17:11:18   
Mali_miš
Ja sa mojom Lenom nikada nisam načisto da li se najela ili ne. Ona non-stop zija i kontam da bi mogla još da jede, a kaki po 4-5 puta na dan, piški sve u šesnaest i obrazi bujaju. A mali alavko zija i traži siku STALNO! Onda me često istripuje da nemam dovoljno mleka i da je gladna. =/

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
20.3.2013 17:15:12   
Sanja90
Nemojte se opterecivati time. ako ima redovne mokre pelene,ako lepo spava,nije razdrazljiva tj.vesela je onda je sve u redu,verovatno prolazite kroz skok u razvoju pa zbog toga trazi cesce da siki.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
20.3.2013 17:23:10   
Mali_miš
Pa još je mala da bih mogla da vidim da je "dobro raspoložena". =) Ima tek tri nedelje, tako da jedino što mogu da kažem jeste da ne plače (osim kada je baš jako gladna). I "problem" mi je što kada je budna traži da siki na maksimalno sat vremena, a za sat vremena ne stigne baš mnogo toga da se stvori. Ovo problem je pod navodnicima baš zato što meni nije problem da je stavljam na siku (čak mi je i bolje, jer će se više stimulisati lučenje mleka), ali ne znam koliko ona ima da izvuče za tih sat vremena. =)

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
20.3.2013 17:30:07   
Sanja90
Onda sa sigurnoscu mogu da kazem da prolazite kroz skok u razvoju. stavljaj JE nek siki na zahtev,time ce sama da stvori mleka koliko joj je potrebno,tako se ostavaruje ponuda i potraznja,to ce trajati par dana,pa ce biti ponovo sa 6 nedelja,pa sa tri meseca pa sa 6 meseci,to su kao neki parametri tog skoka neka deca prolaze pre neka posle,ali to je sve normalnouser posted image

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
20.3.2013 17:41:10   
Mali_miš
Da, čitala sam za taj skok, ali mi nije bilo jasno kako kada spava izdrži po 3-3,5 sata, a kada je budna ni sat vremena, pa sam mislila da je možda savlada umor, pa joj ni ne smeta što nije 100% puna trba. I još je počela poslednja dva dana da mi vuče bradavicu, što je sin radio kada nije bilo mleka ili je išlo jako sporo (njega smo i dohranjivali, jer su mu u Betaniji razvalili želudac, pa je praktično od prvog dana pio 60-80ml, a ja nisam mogla to da pratim).

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
20.3.2013 17:49:00   
Sanja90
ni mi nemamo sve odgovore,jer je svaka beba razlicita i drugacije reaguje. kod moje starije cerke nismo osetili nikakve promene,dok je kod mladje bio haos. Cim spava toliko znaci da je sve u redu,pogotovo ako lepo napreduje. Mislim da nemas potrebe da brines. Da li se posle podoja izmlazas?

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
20.3.2013 17:55:35   
Sanja90
ako zelis da navuces bebi jos mleka i time biti sigurna da nije gladna potrebno je da se posle svakog bebinog podoja izmlazas ono sto ostane posle nje i kroz par dana imaces mleka i nece morati da brines da li je dovoljno jela ili ne. Mada bebe nekad jedu manje nekad vise,nije im uvek apetit isti

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
20.3.2013 17:59:31   
Mali_miš
Ja sam se izmlazala jedno vreme, ali mi se dešavalo da dok ona podrigne, dok je smirim, dok završim sa pumpicom prođe sat-sat i po vremena. Onda ne stigne da mi se napravi dovoljno do njenog sledećeg obroka, pa joj dajem na flašicu to što sam izvukla prethodno. Onda sam shvatila da se vrtim u krug i samo neriram, što nikako ne valja, a i da je navikavam na flašicu polako umesto da samo siki. Onda sam izbacila pumpicu iz upotrebe i čini mi se da je sada bolje. Stvarno ne znam. Nisam pametna šta da radim.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
20.3.2013 18:08:54   
Olga75
Mali _ misu sigurno je skok u razvoju
nocu spava i odmara , raste , san je bebama bitan isto koliko i sika i psiho - motorno stimulisanje
to ce da traje par dana i da se smiri
stavljaja je sad na dojku kad god trazi da " napravi " sebi dovoljno mleka do sledeceg skoka
a videces da ce da uradi nesto novo i veliko za malu bebu user posted image

< Poruku je uredio Olga RR -- 20.3.2013 18:09:22 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here