|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
20.3.2013 18:09:52   
Sanja90
Pa nista samo je pusti nek siki koliko god zeli ona ce sama sebi navuci mleka koliko joj treba. I nikako se nemoj nervirati jer tako se samo usporava proticanje mleka kroz kanalice. ja sam se redovno izmlazavala,ali rucno,nisam koristila pumpicu, pa sam imala mleka za izvozuser posted image Pa sta cu volela sam da stimulisem da imam sto vise mleka nekako sam bila mirnijauser posted image ] A onda sam krenula u skolu za dojenje i shvatila da nisam trebala bas toliko i naucila sam dosta togauser posted image
Samo nek ona siki kad god trazi,prati mokre pelene i ako jos i lepo napreduje onda nema potrebe da brines,i cim tako lepo spava mozes biti mirna. Mi smo zene stvorene za dojenje zbog toga i imamo dojke,priroda nas za to stvorila i sto manje razmisljamo bolje i za nas i za bebeuser posted image

< Poruku je uredio Olga RR -- 20.3.2013 18:16:57 >


_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
20.3.2013 18:14:13   
jovicaa
jeste sanja, ja sam resila da pustim mozak na pasu i samo dojim jos tri nedelje do sledece kontrole.... pa cemo videti
mali misu moj maksim nema nikakav red u sisanju, nekad sisa na sat, nekad na 2,3,4 sve zavisi.. ponekad ceo dan cesto sisa.. mislim da je sve to normalno.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
21.3.2013 10:50:43   
Mali_miš
Haha Sanja, koliko god to smešno zvučalo, mislim da je do kraja stvarno tako. Ja sam se prvo nervirala što ne ide onako kako sam planirala, ali onda sam se setila reči naše instruktorke u školi za trudnice koja je rekla "Kako sve romkinje imaju dovoljno mleka? One ne kupuju dohranu svojoj deci, a čisto sumnjam da se hrane bolje od vas, pa kako svaka romkinja ima dovoljno mleka za svoju bebu?" i tada sam rešila da batalim pumpicu i davala joj bukvalno svaki put kada zatraži - posle pola sata - posle pola sata, posle sat vremena - posle sat vremena, bukvalno kada god poželi i odmah sam i ja raspoloženija, a i bebica je bila sita čini mi se. Onda me je malo zbunilo kada je krenula opet da zija non stop i odmah posle podoja, ali već sinoć je bilo bolje, a i danas je.

Hvala vam žene puno na podršci i savetima!user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
21.3.2013 11:01:42   
vikiveki
I ja sam moje dojila na zahtev,čim hoće da sisaju dam im da sisaju i nisam se opterećivala da li im je dovoljno ili nije...i sva je bilo ureduuser posted image mada sam imala ljude u okruženju,moja bivša svekrva, koji su me ubeđivali kako ja nemam mleka, kako mi nije kvalitetno,to je bilo sa prvim detetomuser posted image ali ja nisam odustajala i sve je bilo ok...Kako neke žene kažu:"Mleko kod žene ne dolazi iz grudi nego iz glave".Ako se majke budu opterećivale sa tim da li imaju mleka ,da li je to dovoljno ? onda će ga stvarno i stvarati manje..ja mislim da psiha utiče i na samo stvaranje mleka.
Još nešto da dodam...kako sam ja znala da je mojo bebi dosta tj da nije više gladna....ako neće više da sisa i ako neće ni vodu niti nešto drugo posle podoja...a sećam se kako je na početku moja bivša svekrva maltretirala moju bebu sa flašicom vode posle podojauser posted image jer ja navodno nisam imala dosta mleka pošto je beba plakala,a plakala je zbog grčeva što oni tako pametni nisu znali i nikad nisu čuli za tako neštouser posted image
Naravno bebac nije hteo ni gutljaj vode pošto mu je mleko bilo sasvim dovoljno

< Poruku je uredio vikiveki -- 21.3.2013 11:08:54 >

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
21.3.2013 11:06:12   
Sanja90
Ja sam se uvek pitala kako to da svekrve,tetke,strinke,komsinice i ostale znaju da je nekome mleko ne kvalitetno ili da ga nema dovoljno? Pa valjda majka zna najbolje. I uvek se glasno nasmejem kad mi neko sa strane kaze tako nesto. One ne mogu znati bolje od same majke.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
21.3.2013 11:12:01   
vikiveki
Sanja90 imaš sreće što nisi nikad živela sa takvim osobamauser posted image u trenucima kada treba da te podrže i posavetuju ,oni te psihički uništavaju,samo ja se nisam tako lako predavala....njih sam puštala da pričaju šta hoće a ja sam svome detetu pružala ono što mu je trebalo...user posted image

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
21.3.2013 11:14:38   
Sanja90
Da u pravu si,kod mene su manje-vise svi bili za dojenje. A jos mi je draze kad cujem da se neko izborio sa "dobronamernim savetima". Te zene kao i ti vikiveki su zaista za pohvaluuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
14.4.2013 10:47:54   
Rosita
ja uvek dajem samo jednu dojku. mala mi je beba, ali on nakon 10aqk min uvek zaspi, ne mogu uvek ni da ga podrignem posteno, kamo li da dajem drugu. ne spava uvek lepo, stenjucka i grci se, ali to mora da je od grceva, ne od gladi. kad bas zaplace, uvek nudim da jede, koliko god vremena da je proslo. pa cu da vidim za nedelju dana na kontroli. ovo da je im je zeludac kao sacica sto kazes Verus, prosto mi neverovatno, mislim nije da ne verujem, al ako je tako ne cudi me obilno bljucanje user posted image

< Poruku je uredio Rosita -- 14.4.2013 10:49:36 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
17.4.2013 21:44:06   
Mali_miš
Nisam znala gde da postavim ova dva pitanja, pa ću ih postaviti ovde, jer se jedno od njih tiče i same teme.

Ovako, pre 10-ak dana mi se bebana razbolela, pa je slabije jela jer joj je stomak bio prepun šlajma i smanjila mi se količina mleka. Bacila sam se na sve pokušaje da vratim količinu - stavljala sam bebu na siku non stop, izmlazala posle podoja, pila puno tečnosti i velikim delom se vratilo mleko, ali još uvek nemam dovoljno za poslednji podoj.

Odlučila sam da dam bebici svoje mleko koje sam tokom prethodne noći i tog dana sakupila. ALI! Nisam znala kako da joj dam. Na kašikicu ne zna da pije, pola prospemo, jer počne da mlatara glavom. Na špric i gazu isto ne konta šta treba da radi. Flašicu ne zna da koristi. Malo vuče, pa počne da je žvaće i premešta sa jedne strane na drugu. Da li imate još neki predlog kako mogu da joj dam to svoje mleko, jer ovako em pola prospemo em mislilm da na kraju zaspi, jer odustane od pokušaja da dođe do mleka. =/

Drugo pitanje, kako znate da je bebi dosta mleka iz flašice? Ja kada sam davala sinu na flašicu (on je i sikio i dobijao dohranu), on bi obično sve popio iz flašice ili bi izbacio flašicu iz usta. Ne znam kako da sada znam da je uzela dovoljno mleka kada iovako pijenje na flašicu izgleda kao bokserski meč sa 30 rundi. =/

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
17.4.2013 21:52:23   
Moiraina
Ja sam davala moje mleko na špric: ubacim vrh šprica bebi u ugao usta, znači da mu mlaz ide onako u obraz, ne direktno u grlo, pa ubrizgam npr. 0,5ml, pa on proguta i tako to traaajeeee. Kad je bio stariji, samo ponekad bih mu dala, kad neće da sisa, pa moram da ispumpam, ali tad je već znao šta ga čeka, samo otvori usta i čeka da mu se slije. Uglavnom, ovaj način je prilično nepraktičan, ali moj nije hteo drugačije.

A za flašicu, možeš da probaš, ako već nisi, prvo da daš dudu, pa kad lepo uhvati na brzinu izvučeš i ubaciš flašicu (ovo je kod nas upalilo samo par puta, posle je potpuno sa nekih mesec dana odbio flašicu).

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
17.4.2013 22:04:52   
Mali_miš
Uh, nadam se da neću morati ponovo ovako da se "igram", ali hvala na idejama. =) Ja sam na kraju stiskala cuclu flašice kako bi curilo mleko iz nje bebani direkt u usta, ali to ide beskrajno sporo i verujem da je na kraju zaspala od muke. =) A ne znam da li je uspela da popije ukupno 30-40ml (mada mislim da nije ni toliko, a ja entuzijasta ugrejala 100ml kao da ona pije 2dl po obroku =))))))) ).

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
17.4.2013 22:08:26   
Moiraina
Mislim da ti je špric ipak bolja opcija od flašice, jer neke bebe mogu da se ulenje od flašice (ipak brže ide), ali eto, moj je nikada nije zavoleo, pa sva sreća nisam imala taj problem da odbija da sisa zbog flašice. A znam koliko traje hranjenje na špric, tako da se nadam da ćete uskoro i to izbaciti kad se skroz reguliše količina mleka :)

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
17.4.2013 22:14:21   
Mali_miš
Moraću da probam špricem ako baš budem primorana da i sutra dodajem. Sada sam isforsirala sike, stavila sam je opet da siki (pre ovog slavnog dodavanja naceđenog mleka), uhvatila se pumpice i iscedila i poslednju kap iz njih. Valjda će sike skontati poruku priče. =)

Moiraina, hvala ti u svakom slučaju na savetu i ideji. =)

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
24.4.2013 19:55:11   
Mali_miš
Koliko otprilike treba vremena da se uspostavi odnos ponude i potražnje? Imam osećaj da se nalazim na beskonačnoj klackalici. =(

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
24.4.2013 20:06:29   
Zemunka85
Ja ti ne mogu pomoci, jer kod mene to od pocetka ide glatko. E jedino sto uvek ide jedan mlaz, pa onda krenu vodopadi za oko minut, e a posto je ona sada veca i nestrpljivija i ujeda me, ja lepo pre nego sto cu da je stavim na sisu, pipnem bradavice par puta :-) i kada osetim da je krenulo, turim gu :-).

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
24.4.2013 20:14:28   
Sanja90
mali misu ponuda i potraznja se non stop uspostavlja jer kako je beba sve veca njoj treba i vise mleka,ali kako postaje jaca i jace vuce, duzina podoja se smanjuje,skokovi u razvoju su nezgodni,ali se vremenom to sredi.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
26.5.2013 20:54:10   
Mali_miš
Da li je moguće da je moja beba gladna iako kaki 1-2x dnevno? Jako mi loše spava, pogotovo noću. Doduše, ima problem i sa gasovima, ali se sve mislim da nije možda i gladna. Sada sam posle poslednjeg podoja jedva izvukla nepunih 20ml. =/

Inače je raspoložena i sve je to ok, ali loše spava. Baš sam se sada zabrinula kada sam videla da tako malo ima 15-ak min posle njenog jela... =(

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
26.5.2013 21:01:08   
Sanja90
Mali misu u skoku ste u razvoju sa 3 meseca,a i kako je sve starija malo istrazuje. A ono sto izmlazas je samo visak i to nije merilo kolicine mleka u grudima.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
26.5.2013 21:02:29   
Sanja90
E da i ako joj je stolica zlatno zuta znaci da nije gladna i da nema potrebe da brines.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
26.5.2013 21:07:41   
Moiraina

IZVORNA PORUKA: Mali_miš

Da li je moguće da je moja beba gladna iako kaki 1-2x dnevno? Jako mi loše spava, pogotovo noću. Doduše, ima problem i sa gasovima, ali se sve mislim da nije možda i gladna. Sada sam posle poslednjeg podoja jedva izvukla nepunih 20ml. =/

Inače je raspoložena i sve je to ok, ali loše spava. Baš sam se sada zabrinula kada sam videla da tako malo ima 15-ak min posle njenog jela... =(


Ja nikada nisam uspevala NIŠTA da izvučem posle podoja (tj. dok sam još koristila pumpicu, sada mi skuplja prašinu), a bebac je super napredovao. Kao što Sanja reče, to je skok u razvoju, samo daj da sisa kad god hoće, za par dana ćete se vratiti u normalu, a količina mleka će se povećati.

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
27.5.2013 8:33:57   
magde
evo moje pitanje.....moja beba ima 1 nedelju jos se nismo uklopili sa grude nemam iskustva prvi dve dece nisam doila i sad neznam dali joj je kolicina dovoljna...dodajem joj ujutro kok 40ml i pred spavanje 40....preko dana nekako spava ali opet precesto zeli da sisa...sta da radim...kako da znam koliko treba da traje podoj ona siki pa spava i opet i opet..sto znaci to spavanje na siki nema smisla da je ja cekam da mi spava na siki :)....sta je ok u ova moja prica a sta gresim>>>???

_____________________________

sacuvaj ne bozeeee

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
27.5.2013 8:57:09   
Sanja90
Magde tvoja beba je jos mala pa je potrebno dojiti je na zahtev,unutar 2h jedna dojka ili ukoliko je potrebno i cesce i posle svakog podoja istiskaj ostatak mleka napolje. Potrebno je sada da beba sto vise siki da bi se uspostavila ponuda i potraznja tj. da navuce beba sebi dovoljno mleka. Ako primetis da spava na siki da ne guta aktivno,malo je stipni za obraz ili joj golicaj nogicu kako bi se razbudila i nastavila dalje da siki. Mora da se cuje da beba guta. Kad ispusti dojku ponudi joj drugu,ako je ne zeli tu je kraj podoja i pustis je da spavauser posted image nadam se da ce ti ovo biti od koristi.user posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
27.5.2013 9:39:52   
magde
hvala SANJA.....samo mi nije jasno na koliko vremena da menjam dojku sad je sikala 20 min od jednu i evo zaspala je ...e sad cu na drugu valjda....uh dok uhvatim red....desava se i da je dojim 1.30 min sa spavanje i sve to....

_____________________________

sacuvaj ne bozeeee

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
27.5.2013 9:47:44   
Sanja90
Pa ovako, neka bude sto duze na jednoj dojci,pa kad je pusti ti joj ponudi drugu,ako je ne zeli tu je kraj podoja. Posle 2h kad se probudi onda joj das tu drugu puniju i sve tako,a posto je sad sikila 20 min.na jednoj i zaspala,kad se probudi ti joj ponudi drugu. Trenutno nema pravila,morate sami da uspostavite ritam,jer je jos malauser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
27.5.2013 10:21:34   
magde
a sta kad povrati mleko i opet potrazi da siki.........

_____________________________

sacuvaj ne bozeeee

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
Dr Raičević: Male bebe NEMAJU ŠTA da traže...
Doktor Jovan Raičević, pedijatar koji živi i radi u Kotoru, podelio je jedan vrlo važan savet sa roditeljima koji ga pra...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here