|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 13:12:22   
mama Jo
Ju, ocigledno se mnogo razlikuju plate. I da su nedovoljne to je sasvim jasno.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1576
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 13:14:13   
vonavoj
Moja kuma je vaspitacica,ne moze vaucer da uzme..kolika je njena plata onda?

Prethodne dve godine su povecane plate u drzavnom sektoru,u skoli,medicinskim radnicima..Drugarica radi u dispanzeru,sa dezurstvima,visom skolom dogura do 59.000..ne bi me lagala..U drzavnim firmama imaju platne razrede,po strucnoj spremi,sa fakultetom nemaju manje od 60.000...znaci i vaspitacice tu pripadaju,uciteljice...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1577
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 13:24:51   
dunja RR
Moja mama je bila vaspitačica (sa višom školom), sada je u penziji, mislim da joj je penzija blizu 50.000. Nekom mojom logikom, plata mora biti veća?

< Poruku je uredio dunja RR -- 15.7.2020 13:25:47 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 1578
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 13:30:09   
vonavoj
Pa i jeste😁


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1579
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 13:34:27   
mama Jo
Ne znam, iskreno nista mi nije jasno. Bas bih volela da se javi neka vaspitacica da cujemo kolika im je plata 😁
Ja mislim da vise od 45 nije... Ali moguce da gresim.
Ja sam radila u skoli, i sa punom normom koju sam jedva posle 3 godine skupila, imala sam 42... Zalosno.
Koliko lekari imaju?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1580
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 13:35:25   
mama Jo
Mislim, da se razumemo, daj boze da vaspitacice imaju 70, one rade toliko odgovoran posao. Ja bih i njima i svima dala duplo vise nego sto imaju, ali ne znam koliko je to istina kod nas.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1581
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 13:39:51   
vonavoj
Drugarica koja je glavni vaspitac ima 70.000...

Mama jo,kad si ti radila u skoli,porasle su plate..bila su povecanja....Ne bi pisala da nemam u okruzenju ljude koji rade na takvim mestima.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1582
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 13:53:58   
physio70
Mozda kao glavni vaspitac. Kako je moguce da se toliko razlikuju plate za isti posao.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1583
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 13:59:04   
mama Jo
Ja evo 5 godina kako ne radim, znaci pre 5 godina sam imala pun fond sa tom olatom.
Hvala bogu da su im porasle plate.
Ne znam da li se prosveta finansira samo iz republickog budzeta ili i iz budzeta lokalne samouprave? Mozda se zato razlikuju plate... Pa razvijenije opstine imaju vecu

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 1584
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 14:03:14   
vonavoj
U bre mama jo,ja sam pre 5g imala 30.000😂😂


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1585
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 14:04:51   
physio70
Vonavoj to je strasno. Kako da prezivis sa tim?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1586
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 14:18:37   
Ana RR
Ja nemam iskustva sa državnim vrtićem ali znam da u privatnim kod nas imaju max 350 evra. I one sve rade - služe hranu, sklanjaju, čiste, sve...



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 1587
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 14:26:02   
mama Jo
Tako je Ana, ja kad sam bila na ovom razgovoru od vaspitacica se sve to trazilo, plus kod kuce da im pravis razne neke senzorne table, da smisljas igre, direktorica je napravila viber grupu sa vaspitacicama i trazi bukvalno ceo dan da si joj dostupan za neke njene prohteve (poznajem devojku koja je prosla na razgovoru i prihvatila posao i vrlo kratko radila). Ero pre tri godine je to biko za 25, sad je nesto vece.

Von, eto vidis koliko sam izgubila kompas. Nadam se da ti se do sada plata bar duplo povecala ako ne i vise.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1588
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 14:30:12   
physio70
Sada ce biti uspeh zadrzati posao zbog haosa koji pravi korona. To je jos jedan od problema.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1589
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 14:35:37   
vonavoj
U privatnim vrticima jeste oko 40-50.000 plata.  I mnogo vise rade nego y drzavnim. 

Pricam za Pa,rade od 7 do pola 1,i od pola 11 do 15 i 45..a dezurstva su im od pola 6 i do 17 i 30..U privatnim se radi 8h..Mama jo,nazalost,nije dupla😂😂

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 1590
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 14:43:40   
Ana RR
Mama Jo, da naša drugarica je sve to radila u privatnom vrtiću dok nije izgorela načisto i dala otkaz.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1591
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 18:15:45   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: vonavoj

.. .Mama jo,nazalost,nije dupla😂😂


Von, pa u persun onda... Ti onda realno imas malu platu.
Je l' tvoja firma drzavna ili privatna? Kakvi su ti sefovi, ima li sanse da porozgovaras sa njima na tu temu i da usvoje povecanje?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1592
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 19:05:28   
vonavoj
Privatna firma. Imam dvojicu vlasnika,nerealnih...a pametnih..


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1593
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 20:57:48   
branki*
Ja se nasmejah.em dva vlasnika,em nerealni,em jos i pametni!hahah

Von,ludilo.Plata u prosveti nije tajna.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1594
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 20:59:32   
physio70
Branki, pa jel nije opisala tipicnu srpsku firmu u jednoj recenici?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1595
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 21:19:43   
vonavoj
Hahah,branki,pa oni se prepucavaju preko mene..

Npr.isplata regresa,ovaj kaze idi kod onog drugog,ja odem,kaze a sto te je poslao kod mene...ja se vratim,kaze ja ipak ne mogu sam da odlucim...Vruc krompir sa jednog na drugog prebacuju..Jedan ima faks,masinski,drugi je kypio diplomu (ne zna ni komp da upali)....ovaj sve mora da nacrta da bi razumeo,a drugi je kako cemo,lako cemo..vi ty samo čukate..to moze svako?!?!Branki,znam da nisu tajna,ali nisu 50hilj😂

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1596
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 21:21:14   
mama Jo
Najveca cinjenica je da niko nije placen onoliko koliko zasluzuje. Zalost velika.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1597
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 22:38:44   
branki*
Vece su ,von.bar moja jeste.s tim sto ja imam 14 godina staza.

Jao,bas ludilo.zamisljam skroz.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1598
   RE: Problemi u Srbiji
16.7.2020 6:07:14   
Misha i Ljisha
Puna norma u skoli je 55000 a 70 000 je npr uz putne troskove i to moras biti bas daleko. Znaci realno je 60 000 uz putne troskove. To je i dalje malo iskreno. Vaspitacice kod nas u drzavnom imaju oko 40 000. Inace prica se da ce vaspitacice da dobijajuminimalac zbog korone. A mnoge firme su objavile bankrot kao npr IGB firma u Indjiji. Pola Indjije tamo zaposleno. Strasno. 

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1599
   RE: Problemi u Srbiji
16.7.2020 7:14:07   
jess021
Evo ja cu se opet ograditi samo na Novi Sad, prodavnice, ne sve, imaju izmedju 40-45 mozda ne 50, apoteke farm tehnicar 45-55, farmaceut i mnogo vise. Ja za prosvetu stvarno ne znam koliku ima platu, ali ako krenem da poredim drzavnu i privatnu sluzbu, samo se iznerviram. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here