|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  63 64 [65] 66 67   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi u Srbiji
16.7.2020 7:30:40   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Puna norma u skoli je 55000 a 70 000 je npr uz putne troskove i to moras biti bas daleko. Znaci realno je 60 000 uz putne troskove. To je i dalje malo iskreno. Vaspitacice kod nas u drzavnom imaju oko 40 000. Inace prica se da ce vaspitacice da dobijajuminimalac zbog korone. A mnoge firme su objavile bankrot kao npr IGB firma u Indjiji. Pola Indjije tamo zaposleno. Strasno. 



Ja imam 38 hiljada jer nemam puno normu i ne racunaju mi sedmi stepen. To su promenili jos pre neki mesec. Tamo da je moja plata smesna u prosveti🙄

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1601
   RE: Problemi u Srbiji
16.7.2020 8:44:44   
mama Jo
Prosveta ima smeane plate u odnosu na to kakav posao se radi.
Slazem se sa Ljishom za platu i putne troskove, opet bar za ovo podrucje gde sam radila a to je Indjija.

Tacno IGB je najavio da ce preko 200 radnika ostati bez posla. Ovde u selu vec znam neke koji su dobili otkaz. Nasi prikatelji - 3 njih iz kuce radi tamo.
Strasno.

Jess, isto, kad krenem da uporedjuje skoci mi pritisak.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1602
   RE: Problemi u Srbiji
16.7.2020 9:34:08   
physio70
Ljudi ce biti srecni ako ne dobiju otkaz zbog korone. O povecanju plata moze da se sanja.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1603
   RE: Problemi u Srbiji
16.7.2020 14:00:56   
vonavoj
Kako se tako razlikuju plate vaspitaca? Nase sve imaju fakultet,zavrsen u Vs,mozda zato..

Mozda je puna norma 55..pa plus staz,staresinstva..Moja sestra ima vecu platu,fond 110%,ali nema master..Strasno koliko ce biti losa situacija...otkazi,nema posla.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1604
   RE: Problemi u Srbiji
16.7.2020 14:08:15   
mama Jo
Ja sam taman krenula da trazim posao i lepo mi je poslo... ali bukvalno tik pred pandemiju. Sada su svi na cekanju, kazu tesko da ce biti mogucnosti za otvaranjem novih rasnih mesta :((((

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1605
   RE: Problemi u Srbiji
16.7.2020 15:26:53   
vonavoj
I da...haos pocinje..danas sam imala razgovor sa direktorom,jedna od dve koleginice je "visak",pa da se odlucim koja?@! Kao nema posla za nas tri....kako da ne.. rekla sam nijednu ne dam...


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1606
   RE: Problemi u Srbiji
16.7.2020 15:27:39   
mama Jo
Joj Von, eto i kod vas :(

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1607
   RE: Problemi u Srbiji
16.7.2020 15:38:04   
physio70
Taj problem viska ljudstva ce pogoditi mnoge firme. Odluku o tome ko ce od kolega dobiti otkaz je sigurno tesko doneti.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1608
   RE: Problemi u Srbiji
16.7.2020 16:50:59   
Didy
Joj, Von, strašno! Ne znam da li bih mogla nekome da dam otkaz, ne bih imala srca. 

Kod nas u školi je sad baš čupavo za časove. Planirali smo letnje kurseve programiranja za decu i odrasle da organizujemo, ali nam je ovaj drugi talas korone pomutio planove, pa smo odustali. Nastavnica informatike sad nema fond časova ni za minimalac minimalca, samo nešto malo onlajn drži, ali nemam srca da joj ne dam platu ili da joj uručim otkaz ili bilo šta slično. Dogovorile smo se da nam napravi sajt škole, videćemo od septembra kako će biti sa časovima. 

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 1609
   RE: Problemi u Srbiji
17.7.2020 7:28:03   
Misha i Ljisha
Eh da sad kad si rekla minimalac minimalca. Jedino u prosveti imas npr 30 posto i platu od 20 000 koji nije ni minimalac. Ako ke minimalac 30 000 onda za sve prosvetare koji imaju fond ispod 30 000 da im doplate za minimalac. Oni se racunaju da imaju posao. Sta ja imam od 26 000 u skoli? Dzeparac? Da nemam posao sa strane.... 


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 1610
   RE: Problemi u Srbiji
17.7.2020 8:39:51   
jess021
I ja sam na stand by-u sto se tice trazenja posla. PLAN je bio od sept, ali obzirom kakva je situacija sa koronom i ko zna kad će krenuti u vrtic, bicu kuci do daljnjeg. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1611
   RE: Problemi u Srbiji
17.7.2020 8:49:00   
Didy


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Eh da sad kad si rekla minimalac minimalca. Jedino u prosveti imas npr 30 posto i platu od 20 000 koji nije ni minimalac. Ako ke minimalac 30 000 onda za sve prosvetare koji imaju fond ispod 30 000 da im doplate za minimalac. Oni se racunaju da imaju posao. Sta ja imam od 26 000 u skoli? Dzeparac? Da nemam posao sa strane.... 





Da, Ljišo, to si potpuno u pravu. Čitav sistem zapošljavanja u prosveti mi ide na živce. Inače, ne znam da li znaš, ja sam dala otkaz u školi 2017. i imam svoju privatnu školicu (jezici, programiranje, pripreme za završni ispit, pomoć pri učenju iz svih predmeta...). Nemam više živaca da posle više od 10 godina rada u prosveti čekam svakog avgusta da li ću imati pun fond ili ne. To mi je postalo tako ponižavajuće! 

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1612
   RE: Problemi u Srbiji
17.7.2020 10:13:34   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: Didy

Nemam više živaca da posle više od 10 godina rada u prosveti čekam svakog avgusta da li ću imati pun fond ili ne. To mi je postalo tako ponižavajuće! 


To je jedan kd razloga zasto sve manje zelim da radim u struci. I sto se situacija ne menja, i kako se cini skoro nece biti bolje.

Didy, je l' ti lakse sad kad si sama svoj gazda, da tako kazem?


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 1613
   RE: Problemi u Srbiji
17.7.2020 11:59:41   
Didy


IZVORNA PORUKA: mama Jo
Didy, je l'' ti lakse sad kad si sama svoj gazda, da tako kazem?




Apsolutno. Nikad se više neću vratiti u sistem redovnog školstva. Zvali su me više puta i iz moje škole i iz drugih, nisam nikad više ponovo razmatrala povratak. Tek kad sam se izmestila, shvatila sam koliko mi je energije odlazilo na nebitne stvari, na silnu besmislenu papirologiju. Počeli smo mnogo više da se bavimo formom (papirologijom), a ne suštinom (nastavom i decom) jer ti sistem tako nameće. Ovde u svojoj školi na svojim časovima se zaista bavim suštinom - decom i nastavom. Nedostaje mi momenat starešinstva, zaista sam volela taj momenat kad tu decu doživiš kao svoju, ali i ovde imam dece koja mi dolaze već 6 godina na časove i koju već doživljavam kao svoju.Finansijski, nema tu neke velike zarade, dok poplaćaš poreze, zakupe i ostale troškove, dođeš na platu malo veću nego u prosveti, ali barem imaš mogućnost da se proširuješ, držiš više časova ako želiš... Ja kažem - Ko je birao prosvetu, taj je to birao srcem, a ne željom da zgrne neke velike pare. 😂

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1614
   RE: Problemi u Srbiji
17.7.2020 12:36:09   
branki*
Ufff...ja cesto razmislajm o dodatnoj zaradi..a,ne znam sta bih..mislim da sam sposobna za neki biznis,ovakav ili onakav,ali se ne bih odrekla drzavnog svog posla.za sad.

Didy,bravo za hrabrost!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 1615
   RE: Problemi u Srbiji
17.7.2020 12:39:51   
mama Jo
Svaka cast Didy, zelim ti jos veci uspeh svake naredne godine.
Na nesrecu, kedan predivan prosvetarski posao se pretvorio u nesto takvo kao sto opisujes, nadamse da ce se nekada stvari i kod nas promeniti.
Sa jedne strane, drzavni posao jeste negde sigurnost, ali zavisi u kojoj firmi.
U prosveti je bas sve tako kako si opisala.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1616
   RE: Problemi u Srbiji
17.7.2020 19:43:29   
Didy
U prosveti državni posao nije nikakva sigurnost jer se broj dece stalno smanjuje, odeljenja prekrajaju, škole spajaju, seoske gase i učitelji i nastavnici ostaju bez norme svake godine. U mojoj školi je bilo 8 odeljenja kad sam ja išla u školu, pa je spalo na 6, pa na 5 i ove godine upisano prvaka samo za 3 odeljenja. 

Ja sam radila s koleginicom u privatnoj školi i nismo bile zadovoljne odnosom vlasnika prema nama, platom, odnosom prema roditeljima, đacima... Na kraju sam joj rekla - Ma, hajde da otvorimo nas dve zajedno školu! Što su oni pametniji i sposobniji od nas? Ona se nećkala 3-4 godine i na kraju pristala. Sada mi se zahvaljuje što sam je pogurala. Zaista nije nikakva velika nauka, podržavam svakoga ko želi, verujem da ako se daš i zauzmeš za nešto, to mora da uspe. Prve godine sam radila paralelno u državnoj i u privatnoj i kad sam videla da se sve fino zahuktalo, dala sam otkaz u državnoj. 

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1617
   RE: Problemi u Srbiji
18.7.2020 8:10:07   
gagana83


IZVORNA PORUKA: Didy

U prosveti državni posao nije nikakva sigurnost jer se broj dece stalno smanjuje, odeljenja prekrajaju, škole spajaju, seoske gase i učitelji i nastavnici ostaju bez norme svake godine. U mojoj školi je bilo 8 odeljenja kad sam ja išla u školu, pa je spalo na 6, pa na 5 i ove godine upisano prvaka samo za 3 odeljenja.  


Koliko je ovo strašno. 
To je tako mali period da je i jedno odeljenje manje - mnogo.
U školi u koju Una ide je pretprošle godine upisano 30ak manje petaka u o odnosu na godinu pre toga. Glavni razlog - roditelji su menjali školu jer u našoj nije bio nemački jezik kao drugi strani jezik. Što bi značilo - roditelji već sada pripremaju decu da odu iz ove države. Nemačka - obećana zemlja.
Kada su videli koliko im dece odlazi, uveli su nemački, pa sada može da se bira između nemačkog i italijanskog. To je izazvalo druge probleme pa je nastavnica italijanskog tužila školu, dolazila je inspekcija...sve u svemu cirkus!

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 1618
   RE: Problemi u Srbiji
18.7.2020 9:07:26   
flamingos
Da,strašno je.U našem selu od septembra imaće 4 učenika ukupno-predškolsko,pa do četvrtog razreda.


(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 1619
   RE: Problemi u Srbiji
18.7.2020 9:11:08   
mama Jo
Joj gagana, to stvarno zvuci strasno 😔

Ja sam radila, takodje, u selima kada sam pocela, pa po tim zamenama obisla sam sva sela ovde... I jos od onda ima po 1 odeljenje svakog razreda. Jako tuzno, jako. Pocevsi od toga, pa do toga da ljudi koji tu rade nemaju sanse za normu, od toga da u selima nema mladih, samim tim ni buducnosti. Skroz me to deprimira. Kako ce sve izgledati za jedno 10 godina, ne mogu ni da zamislim...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1620
   RE: Problemi u Srbiji
23.7.2020 19:27:48   
dunja RR
Danas mi se desilo sledeće, pa mi recite molim vas, da li je to normalno ponašanje radnice u banci ili sam ja luda?

Došla sam u banku da ostavim štednju (došao je i mm i deca, jer i njemu treba da dam ovlašćenje, ali su ostali napolju), odlučila sma da promenim banku, jer mi se čini da su u NLB najbolje kamate. A ne želim novac da držim u kući.
Čekala sam najpre ispred, recimo 10 minuta, dok nije izašlo dvoje. Portir je bio napolju, za to vreme, pitala sam ga li trebam da idem kod nekog službenika, a ne na šalt_er, on je rekao na šalt_er, ok, čekam ja. Pusti me on poske 10 minuta, dolazim na šalt_er, radnica kaže, morate kod koleginice sto pored, ne na šalt_er. Koleginica u tom brzinski ustaje, čula je da ima stranku, i nestala je, nema je nkih 10 minuta. Portir mi kaže da sednem. Sela sam. Čekam. Posle nekih 7-8 minuta ulazi novi klijent, pita na šalt_eru za kredit, kažu mu da mora kod koleginice, ali da se zakazuje. Portir mu kaže sedite (ide kod iste žene koju ja čekam), sačekajte da zakažete termin. Ona se u tom vraća, seda za sto, portir je pita da li ja mogu da priđem, ona odmahuje je rukom. Zvoni joj tada telefon, i sa nekim kljentom razglaba 10 minuta. Završava razgovor. U tom neki čovek s''vrata pita da li može u banci da otvori račun za socijalnu pomoć, ona pokazuje rukom portiru da ga se otarasi (čovek koji je pitao nju ne vidi). Portir kaže čoveku, ne otvaramo "takve" račune.
Tu ja već čekam nekih pola sata, malo jače. Ona ustaje prilazi meni i ovom čoveku koji je došao nekih 20 minuta posle mene. Pita šta čekamo, ja kažem da želim da oročim deviznu štednju, i ona mi pokazuje da priđem njenom stolu, čovek kaže da želi kredit, da želi da zakaže termin. U tom ona s njim kreće da razglaba, dok ja i dalje čekam, razglabaju nekih par minuta. On joj kaže da želi da zakaže termin za kredit, i ona pita ko je prvi stigao on ili ja, ja kažem ja, on kaže gospođa, misleći na mene. Utom ona više ne zna šta će, toliko želi njega da primi preko reda, a još malo pa je kraj radnog vremenam da li ima procenat od kredita pa se plaši da joj ne zbriše. Bez ikakvog blama, meni kaže da se vratim u hol da čekam, a da on prvi završi kod nje. Retko kada dolazim u takvu situaciju da men neko tako providno pravi budalom, ili ako dođem u situaciju, takva osoba više ne postoji za mene, ukoliko situacija dozvoljava. Pošto ovde nije taj slučaj, svašta sam joj rekla, blago povišenim tonom, čak je i ovaj čovek pokušao da me ubedi da on zapravo već ima zakazano (koji kreten!!), znači i on je krenuo da laže bez ikakvog blama, da bi stigao na red pre mene, ali nije im prošlo naravno, jer sam rekla da nekog drugog prava budalom. ja nisam uopšte iznervirala, samo mi je nekako tužno da postoje takvi ljudi. Portir je naravno ćutao jer ja znao da sam došla sa decom, ihahaj odavno, i vrlo dobro je čuo kada je ovaj čovek posle mene u redu, rekao da tek treba da zakaže termin za kredit) i da oboje očigledno lažu.

Zakazala je ona meni na kraju sutra da dođem iako se za oročavanje štenje sve odmah završava, ali joj u mom slučaju treba potvrda o poreklu para (imam iz druge banke ali nisam ponela, njisam znala da treba, kaže ne treba za manje iznose, a uglavnom svi oročavaju manje.)
I tako... inače u tu banku dolazim 12 godina već za firmu, sada ne znam da li me prepoznala, zbog maske, ali ona je meni uvek izlgedala kao jedan nafrakani neradnik, za ovih 12 godina, iako nismo imale direktnog kontakta, do sada.

< Poruku je uredio dunja RR -- 23.7.2020 19:29:03 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1621
   RE: Problemi u Srbiji
23.7.2020 19:45:27   
pari
Strašno dunja! Ja bih napravila scenu, išla dapeičam sa šefom...ja ne podnosim takvo ponašanje!



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1622
   RE: Problemi u Srbiji
23.7.2020 19:57:26   
dunja RR
Mene ne bi čudilo da je u ovoj poslovnici (mala je banka jako) ona baš šef, tako se ponaša, a i ostali cvikaju od nje.
Napravila sma ja scenu, na granici pristojnosti recimo, ali mogla sam i grublja da budem.

< Poruku je uredio dunja RR -- 23.7.2020 19:58:04 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1623
   RE: Problemi u Srbiji
23.7.2020 20:00:21   
dunja RR
S vremena na vreme dobijem mail od njihovih, pitaju za sugestije, kako smo zadovoljni uslugom, i jednom sam im rekla već kako u ovoj banci nikada nisam imala prednost kao trudnica, što mi je strašno. I oni su rekli kao ne mogu da veruju, istražiće, pre godinu ipo recimo.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1624
   RE: Problemi u Srbiji
23.7.2020 21:32:35   
flamingos
Strasno Dunja.Jako su neljubazni i bezobrazni(čast izuzecima).Ma trebala si da je postaviš na svoje mesto.❤


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  63 64 [65] 66 67   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  63 64 [65] 66 67   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here