|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Preeklampsija
30.4.2012 13:33:43   
Anoniman
Hristinice, ja sam se sa preeklampsijom porodila prirodno sa epiduralom. Eo i Žabe i mene žive i zdrave. Strah je tvoj najveći neprijatelj jer dodatno diže pritisak i otežava situaciju, zato udahni duboko i opusti se. Preeklampsija je najopasnija ako se ne uoči i ne kontroliše. Tvoj dr zna o čemu se radi tako da glavu gore i misli o kolicima, posteljini, zekama i ostalim stvarima koje dolaze posle. T_o je bila moja psihoterapija.

(odgovor članu Hristinica)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Preeklampsija
30.4.2012 14:03:44   
Olga75
Hristinice , ja sam imala povisem pritisak i pila methyldopu 3x1 pa nisam imala preeklampsiju

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Preeklampsija
30.4.2012 23:08:02   
Hristinica
Hvala drage moje na bodrenju!user posted image i ja pijem sad 3 puta dnevno metildopu, ali mi je pritisak i dalje varirajuci i nekad visi, donji mi je od kad su vrucine oko 90 i nestouser posted image ne znam, mnogo sam uplasena, a znam da mi to dodatno povecava pritisakuser posted image i meni je dr rekao da mi se kao preporucuje epidural..videcu sad kad budem otisla u porodiliste..joj tako mi smetaju ove vrucineuser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Preeklampsija
30.4.2012 23:12:15   
Anoniman
Ne daj se! Ako ti zatreba podrške tu sam. Meni je preeklampsija krenula mnogo ranije, ja sam 6 i po meseci provela u krevetu. Miruj, ne mrdaj, ležanje strogo.

(odgovor članu Hristinica)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: Preeklampsija
1.5.2012 23:24:42   
Hristinica
Hvala puuuuno dragauser posted image user posted image user posted image meni ovaj dr iz doma zdravlja nista nije rekao, samo mi je dao uput za porodiliste, i rekao da to nije preeklempsija..ne zam...a jel pila mozda neka od vas pored metildope i bensedin ili rivotril? ja povremeno uzimam rivotril, mnogo me smiri, je r sam ranije imala neku vrstu anksioznosti, i pila antidepresiv...dr kazu da bensedin i rivotril nemaju stetno dejstvo na plod..i zbog toga se mnogo brinem, a nekad me uhvati toliki strah i glavobolja, da ne mogu da izdrzim, i kad popijem rivotril sve prodje...pitalA SAM NEKOLIKO GInekologa rekli su mi da smem da pijem, a i neuropsihijatra koga poznajem mi je rekla da rivotril nema teratogeno tj. stetno dejstvo na plod..mnoo se brinem i zbog toga, da li ce nesto bebi smetatiuser posted image na svakom uz je sve bilo u redu, radila sam i ekspertski, i dr mi je rekao da je sve normalno razvijeno..joooj valjda ce biti sve u redu i nadam se da ce Bog biti uz nas!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Preeklampsija
1.5.2012 23:30:15   
Anoniman
Ja pila bensedin i ujutru i uveče, pila sam ga od 8. nedelje pa sve do 3 meseca posle porođaja. Nije uticao ni na bebu ni na mleko. Mi smo se na patologiji vodili devizom: Bensedin je najbolji prijatelj svake trudnice! user posted image Moja sestra nije imala povišen pritisak ali su je skoro celu trudnoću pila bensedin zbog kontrakcija. Samo polako, korak po korak. Gde ćeš se porađati?

< Poruku je uredio gae_gr -- 1.5.2012 23:36:59 >

(odgovor članu Hristinica)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Preeklampsija
1.5.2012 23:35:15   
madre
i ja sam pila bensedin u trudnoci, sigurno par meseci (da mi se opuste misici materice, krvarila sam) i imam zdravog bebanauser posted image samo pozitivnouser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Preeklampsija
2.5.2012 10:41:32   
Figaro88
Hristinice meni su davali injekcije bensedina i jos jednog leka,ne secam se tacno kog ne mogu sad da trazim,ali sa istom namenom,nisu imali nikakav uticaj na bebicu,ne briniuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Preeklampsija
2.5.2012 18:56:03   
Hristinica
jOJ HVALA VAM ZENSKE PUNO! bas ste me umrile sto se tice toga! poradjam se u zemunskoj epiduralno,tj. zahtevacu epidural..sutra idem u porodiliste na ctg, nadam se da nece da me ostave tamo zbog oteklih noguuser posted image

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Preeklampsija
2.5.2012 20:50:29   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Hristinica

jOJ HVALA VAM ZENSKE PUNO! bas ste me umrile sto se tice toga! poradjam se u zemunskoj epiduralno,tj. zahtevacu epidural..sutra idem u porodiliste na ctg, nadam se da nece da me ostave tamo zbog oteklih noguuser posted image


Ako budu predložili da ostaneš koji dan, nemoj da se buniš, ostani, preživećeš i dva ekstra bolnička dana, alli je najbolje da imaju uvid u sve i da sve isprate.

(odgovor članu Hristinica)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: Preeklampsija
2.5.2012 21:02:07   
Figaro88
Hristinice slazem se sa Gae.Nije to nista strasno,a znaces kako si i sta se desava.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Preeklampsija
2.5.2012 23:34:09   
Hristinica
Vazi, zenske! Javljam sta je bilo..

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Preeklampsija
4.5.2012 10:42:43   
Figaro88
Hristinice jesi bila na kontroli,nema te da se javisuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Preeklampsija
7.7.2012 16:08:16   
MicinaMama
da li je moguce da neko ko ima preeklampsiju nema visok krvni pritisak?

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Preeklampsija
7.7.2012 17:10:29   
Figaro88
Koliko sam ja shvatila citajuci o tome nije.Ne brini se,a ako ti je lose zasto ne odes kod doktora?

< Poruku je uredio Figaro88 -- 7.7.2012 17:11:35 >


_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Preeklampsija
7.7.2012 17:14:42   
MicinaMama
zato sto ja imam sve i jake simptome preeklampsije,a trenutno nemam samo visok pritisak....
Tj imala sam ranije da mi je dolazio i do 150 sa 100 ali od kada pijem svako juto kasiku maslinovog ulja i sok od paradaiza ja nemam problema sa tim.Ali napadi vrucine,uzasno zamucenog vida,proteini u urinu,otok lica...i bas to jako lose podnosim....to sve imam.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Preeklampsija
7.7.2012 17:15:55   
MicinaMama
naravno i mucnina i glavobola,bas mi je juce bilo muka,i bolela me glava sve do jutros a celi dan juce me boleo gornji deo stomaka ali bas bas..

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Preeklampsija
7.7.2012 17:19:14   
Figaro88
Mico sto se ne javis doktoru?Ti nisi odavde pa ne znam kako to funkcionise kod vas,ali ja bih otisla odmah.Moji simptomi su bili otok lica,glavobolja ali meni je pritisak povremeno skakao,a kad je utvrdjena preeklampsija onda je stalno bio visok,ali opet se ja ne bih zezala sa timuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Preeklampsija
7.7.2012 17:25:01   
marince1
Mm obavezno se javi lekaru

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Preeklampsija
7.7.2012 17:25:27   
Figaro88
Mico sad sam citala u trecem kako se osecas.24 je daleko,ja bih otisla u hitnu kada mi se slosi,oni te moraju pregledati,i obave4zno skupljaj urin da proveris proteine.Nadam se da ce sve biti u reduuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Preeklampsija
7.7.2012 17:29:16   
MicinaMama
Figaro i meni je pre do skoro mesec isto skakao pritisak povremeno...npr jednom na dan i to mi bas bude lose jer celi zivot imam nizak pritisak tako da mi pozli kada se to desi.Nisam morala da izmerim pritisak da vidim da li je skocio nego osetim i znam i kada izmerim potvrdi to sto jeste.
Jednom sam otisla kod dr generaliste ali bila sam dobro,izmerio mi pritisak i bio je 140 sa 70-80...do duse jos uvek ok..i samo me je skinuo sa dnevnog reda.Pocela sam prirodnim putem da se lecim tako da mije kod moje ginekologice uvek pokazivalo pritisak 130 sa 85...to je bilo i na proslom pregledu.Pomaze mi maslinovo i sok od paradaiza.

Medjutim sada u nedelju mi je test sa trakicom u malo urina pokazalo da imam 0.3g (a procitala sam da te trakice ili ne primete proteine ili pokazu max 0.1-0.3g,a sta ako ja imam jos vise?!...a obicno je u 24h urinu granica 0.3g koliko sam cula...a kod mene u malo mokrace toliko.
Bas imam gadne te napade vrucine i zamucednog vida...ponekada pomislim kao da sam pred slepilom.Danas sam cula da nesme lice da otice a meni lice naj vise i otice,pogotovo ujutru.A ja sve obracala paznju na ruke i noge.

Razocarana sam....tuzna....neznam sta da uradim,sledeci randevu mi je 24-og.

U hitnoj u nedelju su mi otkrili te urine i nisu bili zadovoljni,merili su mi stalno pritisak ali je bio na normali pa su me samo pitali kada imam randevu sa svojom gin i pustili me kuci.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Preeklampsija
7.7.2012 17:34:54   
Figaro88
Klinička slika
Bolest obično nastaje postepeno i može da se nadoveže na već postojeću nefropatiju. Karakteriše je brz porast težine trudnice i znatno povišen krvni pritisak. Količina izlučene mokraće može biti smanjena, a proteinurija (proteini u mokraći) izražena. Postoje manje ili više izraženi otoci na nogama, licu i donjim delovima tela.


U razvijenom stadijumu bolesti javljaju se i izrazitiji simtomi. Trudnica je podnadula, malaksala, oseća se loše. Često se žali na glavobolju, zujanje u ušima i smetnje u vidu. Može biti nervozna i razdražljiva Ako joj se u tom stadijumu ne pomogne energičnim lečenjem, mogu se pojaviti pravi eklamptični napadi.
Dijagnoza
Dijagnoza preeklampsije može biti propraćena zapažanjem bezbolnih otoka ruku, nogu i/ili lica, uz nenormalan dobitak na težini. Krvni pritisak pacijentkinje se meri na svakoj kontroli kod ginekologa. Pritisak iznad 140/90, ili povećanje "gornjeg" za 30 mmHg, a "donjeg" za 15 mmHgm, predstavlja signal upozorenja. Ukoliko se još u pregledanom urinu nađu belančevine, a mereno u 24 satnoj mokraći pređu količinu od 0.5 g, onda je dijagnoza preeklampsije veoma jasna i potvrđena.
Evo ovo sam nasla,znaci ako ti je pritisak pre bio nizak,onda je i taj za tebe visok.Bas je komplikovano,ali idi opet ili pokusaj da pomeris pregled ili da odes privatno.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Preeklampsija
7.7.2012 17:53:30   
MicinaMama
Znaci svekijevicima nesmem dati u kucuuser posted image .
Juce mi je i pistalo u usima...eto vidis a meni je svaki dan sve gore i gore...i to za mokrenje nisam vec dva dana piskila kako treba u mlazu,sve nesto po malo i retko.kao da se zakocilo.Neznam sta da uradim,mm-a nerviram sa zalbom da mi nije dobro ,jer to radim svaki dan.On me samo poklopi,eto na pregledu ti je bilo dobro sve...i njega je sramota mojoj ginekologici prevesti sve sta me muci tako da i ginekologica nema pojma sta je samnom.Ali eto sada imam dokaz od proteina,sigurno ce zahtevati 24h urin da sve proveri.SAmo sto mi je daleko randevu,neznam kako da pomerim randevu ranije,neznam kako to funkcionise ovde u bolnici.

Hvala dragauser posted image

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Preeklampsija
7.7.2012 19:40:47   
Anoniman
Draga, zovi bolnicu, reci da je preeklampsija u pitanju i traži pregled kod svoje dr. Ako to ne upali prvi put kad ti se ma i malo sloši pravac u hitnu. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu MicinaMama)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Preeklampsija
7.7.2012 19:47:43   
MicinaMama
U pravu si gae...bolje je da mi pozli pa odmah da odem pa makar i sama,mene uvek koci sto neznam dobro jezik ali kada odem pa rec po rec ima da upali i da skontajuuser posted image .
Ti me jedina i tesis,tj tvoje stanje preeklapsije i opet savrseno se sve zavrsilo...kada sam usla na ovu temu i pocela citati sve se spominje ono naj gore malo je falilo da me infarkt spuca ...

Jbg ja bar mislim da ja nemam tezak oblik toga,cim mi pritisak i ne skace bez obzira sto ovo dvoje pijem...ne pijem lekove,mislim jer su jaci i sigurno bolji.Da je nesto strasno pritisak bi rastao bez obzira na sve...bar ja tako mislim i tome se nadam...?!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Trudnice
ljubavce

Dali ste bile iznenadjene kada vam je lekar saopstio da nosite decaka (tj.devojcicu), a vi ste se nadale suprotnom?

da (52%)

ne (48%)


Ukupan broj glasova: 79

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here