|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
25.7.2012 21:54:46   
anajid
Mamy 2013 dobro nam doslauser posted image

Sve vise nas je ovde iz Banja Luke i okoline i bas mi je drago zbog toga.Sto se tice doktora,tu nemam sta pametno da ti preporucim,obzirom da je svako od nas sa nekim od doktora zadovoljan a sa nekima nije,tako da je odluka samo na tebi.

Meni je dr.Lazic stavljao serklaz pa sam onda i ostala kod njega,jer sam isla na kontrolu i to je tako ostalo.

Verujem da ce sve biti u redu i da ce nase bebice dobro.

Pridruzi nam se i na ostalim temama,stavi i tiker da mozemo da vidimo koliko ti je dete i da pratimo tvoju trudnocu.user posted image

(odgovor članu Mamy2013)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
27.7.2012 11:21:45   
Nova mamica
I ja zelim dobrodoslicu novim clanovima ! I slazem se sa predhodnim postom,dr Lazic za svaku preporuku !user posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
27.7.2012 15:05:26   
mlada_mama
Mamy 2013 dobro dosla user posted image
doktorica Jadranka Pajcin radi na poluklinici u Domu zdravlja u BL, mozda radi i privatno - ne znam , imam iskustva sa DZ-om i zadovoljna sam, tako da ne znam da te posavjetujem oko doktora privatne prakse

(odgovor članu Nova mamica)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
29.7.2012 19:19:12   
Mamy2013
Mene konkretno zanima kakva je ona kao doktorica, pa ako neko nesto zna nek' sarne ovde. :))

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
29.7.2012 20:20:13   
mama76
Dr Pajcin je izuzetan dr,meni nije vodila trudnocu ali je bila moj dr u jednoj teskoj situaciji i zena sa kojom mozete o svemu porazgovarati u svakom slucaju moja preporuka je za nju

(odgovor članu Mamy2013)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
2.8.2012 18:32:45   
sonrisa
Veliki pozdrav svima od novopecene mame koju su vasi komentari i saveti i plasili i zasmejavali, kolebali, ohrabrivali i svasta jos. Tek se sad ukljucujem jer sam bila lenjivac ranije, a sad bih samo da iznesem svoje iskustvo. Ne bih da plasim buduce mame, pa upozoravam da prica moze biti malo obeshrabrujuca i ko ne zeli da slusa takva iskustva, neka ne cita. Sve u svemu, porodjaj je bio manje-vise grozan. A sve je pocelo ovako...
Oko 3:30 stizem u porodiliste zbog puknutog vodenjaka. Brzi pregled dezurne dr, klistir i brijanje i pravac sala. Posto sam bila malo otvorena (2cm) i sa blagim kontrakcijama, ostavili su me tu narednih par sati. Pojavljivale su se sestre, popunjavale formulare, vrzmale se i nista posebno. Da, bio je i jedan grub pregled. Kad je dosla druga smena, oko 7 cini mi se, krenula je vizita i dali su mi nesto za ubrzavanje porodjaja, koji bi ovako, kazu, potrajao i do kasnog popodneva. Reakcija je bila brza i vrlo bolna. U roku od 20 min imala sam utisak da cu se raspasti. Pri tom, moj dr treba da stigne tek u 10h, a uzasne kontrakcije su pocele vec oko pola 8. Pregledao me opet neki dezurni dr i rekao, citiram: Ovo je cudo, kako se odjednom otvori ovoliko!? (6-7cm) U toj agoniji slusam urlike iz okolnih sala i gledam u sat, iscekujuci tih 10h kad treba da mi dodje moj dr i ekipa anesteziologa da mi da epidural. bolovi su zaista bili grozni i nepdonosljivi. Kad je napokon dosao moj dr, pregled i nagovaranje da odustanem od epidurala jer bolovi koje sam tada vec imala su zapravo ti najgori porodjajni i nece biti gore, pa kad sam do tad izdrzala, da se strpim jos malo. Posto sam insistirala da mi se anestezija ipak da, dosla je ekipa i muke su prestale. Delovali su malo zbunjeno tj nesigurno, jer nemaju mnogo iskustva sa epiduralom, ali su uradili odlican posao ipak. Bol je smanjen na veoma podnosljiv nivo, ali ne potpuno, kako bih mogla aktivno ucestvovati u finisu. Bila sam vec sva iscrpljena i nikakva i zaista ne znam kako bih izgurala bez anestezije. Ovako, prateci instrukcije babice Nede, koja je zaista za svaku pohvalu, ali i ostalih, rodila sam svog sincica i prezivela user posted image momci sa hirurgije koji su mi dali anesteziju takodje su bili odlicni, moj dr manje-vise kao mesar, sestre ok. U par navrata sam pomislila da ce neko izvuci kameru i snimati citav dogadjaj. u sali je bilo 15ak ljudi koji su ljubopitljivo zavirivali i gledali, komentarisali i sl, nemajuci konkretno svog posla tu. Pretpostavljam da epidural nije svakidasnja pojava ovde pa je sve izgledalo kao da igra mecka ili ne znam sta. Na kraju, svi su odahnuli, dobro smo prosli. Rekli su mi da je sve proslo ok i da su bili malo zabrinuti jer su u par navrata imali neke probleme na porodjajima sa epiduralnom. Kakve? Ne znam, nisam mogla da pitam od iscrpljenosti. Bog me dakle pogledao! user posted image Sve u svemu, EPIDURAL JE SPAS! Najtoplije ga preporucujem svima. Kosta 500km i vredi svake pare. Kod mene je napravljen samo taj propust sto nije dat na vreme, a nije jer smo cekali doktora koji nije dosao ranije jer mu je javljeno da porodjaj sporo napreduje itd, itd. Na kraju svega, porodjaj za mene nije bio lepo iskustvo, ali jeste rezaultirao najdivnijim darom i opet bih kroz sve to prosla za svog malog andjela. To je zapravo i jedini razlog zasto bih dobrovoljno prolazila kroz one muke. Dakle devojke, moje iskustvo kaze da epidural zaista spasava stvar, ne treba ga se plasiti, bezbolan je i brzo deluje. Mozda novac moze biti problem, ali ga je svakako bolje uloziti u to nego podmicivati kojekakve bolnicke frikove. verujem da ako se da na vreme, zena uopste ne dozivi porodjaj kao nesto traumaticno ni bolno.
Necu dalje siriti, to je otprilike to, a ako nekoga zanima jos nesto u vezi porodjaja, smestaja i tretmana u oporavku, ili bilo sta drugo neka pita.

Drage moje, samo hrabro!
Pozdravcic svima

(odgovor članu mama76)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
2.8.2012 21:11:33   
mlada_mama
prvo, cestitke na hrabrosti i na bebcu, a za epidural, ne bi se usudila, prije bi se prepustila majci prirodi koliko god da nauser posted image ebem, pogotovo sa nasim doktorima ne bi rizikovala ali svako ima svoje misljenje. Mozes li malo da opises odjel nakon porodjaja i vrijeme sa bebom gore, hvala

(odgovor članu sonrisa)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
9.8.2012 23:10:19   
sonrisa
Hvala na cestitkama user posted image

Posle porodjaja sam neko vreme bila u jednom hodniku iza porodjajne sale odakle su me prebacili na 4.sprat. Soba dvokrevetna, svetla, vruce je bilo jako (tih dana je bas bila paklena vrucina), sve u svemu obicna bolnicka soba. Tus kabina i toalet se dele sa devojkama iz sobe pored, dakle, 1 tus i 1 toalet na 2 sobe, sto je korektno. Nije korektna (ni najmanje!) higijena tusa i toaleta, malena kanta za smece vecito puna krvavih ulozaka i kojecega jos, pa su ti ulosci lezali i oko kante, wc solja neretko krvava i tako to. user posted image Cistacica se pojavljivala s vremena na vreme ali ocito nedovoljno. Ja sam pod tusem provodila dosta vremena, sto zbog vrucine, sto zbog dosade (nema se kuda ici niti sta raditi kad beba nije tu) pa mi je stvarno bilo uzasno gledati tu zarazu user posted image . Elem, kreveti u sobi su prilicno visoki i tesko je penjati se i silaziti, mada sam ja imala srecu - moj je bio 15ak cm nizi od cimerkinog, i opet je bilo mucenje kad treba ustati ili leci. Sve ukupno soba je prava bolnicka, pomalo bezveze s obzirom da je ipak u pitanju porodiliste. Trebalo bi to malo ukrasiti i razveseliti. Sto se tice sestara, ima svakakvih. Neke su samo korektne, neke cak i fine, ali ima i grubih i nadrndanih koje samo vrebaju sta radis pogresno pa da se obruse. Licno nisam imala neprijatnosti sa njima. Opominjale su me za upotrebu telefona, citanje novina i tako neke stvari, uglavnom zbog higijene. I to je ok. Jedino sto mi je stvarno bilo bezveze jeste cupanje i stipanje dojki da ispitaju ima li nade da ce pristici mleko, krajnje grubijanski, ko da im je covek nesto kriv pa se svete... Desilo se i da mi je 2 dana bila krvava posteljina, jer su me nekako preskocili pa su potrosili ciste na druge, mozda neke teze slucajeve. Prevrnes fleku na drugu stranu i cutis user posted image . Posete su od 4 do 5 cini mi se, tako nesto, i niposto se ne sme izlaziti iz malog prostora na ulazu u odeljenje, tamo prema liftu jer bliski kontakt sa ljudima van porodilista nije dozvoljen, opet zbog bakterija i sl. U ovom dozvoljenom prostoru se napravi guzva jer su svi tu, ali dobro. Draga lica ipak poprave dan. I u vreme kad nije poseta mogu vam doneti stvari ili hranu i dati sestrama koje sve uredno proslede. Posle posete donose bebe i ostave ih negde do 22h otprilike sa majkama. Posle ih opet donesu, negde oko ponoci ili malo kasnije. Pokupe ih oko 3, 4, kako kad i kako koju bebu (ako je majka ne doji nekad je i ne donesu), pa ih opet vrate ujutro pre vizite koja je oko pola 8. Tokom vizite ne smete imati gacice kako bi vas mogli brzo pregledati, a posle mozete obuci sta hocete, niko ne pita nista. Tokom boravka u bolnici bebe prodju razne analize, vakcinacije i preglede, o cemu majka uglavnom ne zna mnogo. Ja sam saznala da mi je beban isao na UZ srca zbog sumnje da ima sum na srcu tek kad su nas otpustali kuci. Sve u svemu, prezivi se tih par dana bez narocite muke, i vreme nekako brzo prolazi. Cekas da ti donesu bebu, pa se zanimas oko nje, u medjuvremenu malo spavas i to je to. Mislila sam da ce mi biti gore i teze u bolnici, ali nekako nije strasno. Samo se uvek seti da su sestre i svi ostali tu radi tebe a ne obrnuto, i ne sklanjaj im se mnogo inace...user posted image
Eto, opet kilometarska ispovest user posted image


(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
10.8.2012 7:39:43   
little_one
Sonrisa, prvo da ti cestitam na bebanu i da vam pozelim samo beskrajno uzivanje sad kad ste kuci a beban nek je ziv i zdrav user posted image

Hvala ti na ovim detaljima, stvarno mnogo znace. Htjela sam da te pitam u vezi stvari koje si nosila u porodiliste? Da li si odmah nosila neke stvari za bebu ili oni sve imaju tamo? Dok je beba tih 5 sati kod tebe u sobi (od posjete pa do 10 navece) jesi li je presvlacila i da li si imala stvari kod sebe za bebu spremne?

(odgovor članu sonrisa)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
10.8.2012 11:08:37   
anajid
Little one.ne samo da ne presvlacis bebeu,nego ja tijelo svoje bebe uopste nisam vidjla dok nisam dosla kuci,samo glavu jer su bebe umotane kao sarme.Lazem samo jedan dan mi sestra brzinom svjetlosti odmotala Andriju i rekla "evo da vidite da nije u tijelu modar" zato sto je bio u licu ko sljiva plav,namucen od poroda.Od stvari za bebu sam nosila pelene i moji su mi donosili kasnije jer traze svaki dan.Drugo nista za bebe,mislim na kupke,kreme....
Za izlazak iz bolnice mm je doneo za mene i bebu sta cemo obuci.Sto se tice analiza i pregleda koje rade bebi,nista ama bas nisat nisam znala dok nisam posla kuci pa maltene sama procitala na otpusnoj listi sta je sve radjeno.Mene nisu stipali za bradavice.

Ali,od svega mi je najgluplje i ne razumem zasto porodiljama brane upotrebu mob telefone.I onako sam tamo kao u zatvoru,nikoga ne vidim,ne cujem,dosadno je,nisam mogla ni da spavam.Dok je bila cimerka u sobi hajde i nekako,ali bila sma i par dana sma,mislila sam da cu presvisnuti.
Cak mi je jednom pedijatrijska sestra iscupala punjac iz struje i zabranila da koristim mob,pa sam krijuci trcala u kupatilo da zovem svoje ili posaljem poruku,ma gluposti.
Ja sam bila na trecem sratu,za koji sam cula da je puno "gori" od cetvrtog.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
10.8.2012 11:25:56   
little_one
Anajid, hvala sto si se javila....ovakve info kao sto si ti dala imam i ja...ali me zbunilo ovo sto kaze sonrisa da bebu ostave oko 5 sati s tobom u sobi...mislim ne bunim se ali nisam bila spremna na to da imam kod sebe bebu toliko dugo prije nego izadjemo iz porodilista...hmmm...

Znaci samo pelene...ja sam mislila da ponesem one babylove...nadam se da se nece buniti protiv njih i zahtijevati pampers...kremice ne treba...ok...kontam da nije lose ponijeti neki podmetac za bebu dok lezi u krevetu samnom...ipak mi je malo to nehigijenski pogotovo sto ne mijenjaju posteljinu kako cujem...

Eto ja sam prije par dana cula sasvim drugo iskustvo koje je bilo pozitivno. Zena je pricala kako su bile izuzetno ljubazne prema njoj, kvasile joj usne, pricali sa njom i zezali se i jako joj puno pomagali na porodu. Milion i jedno iskustvo i to svako razlicito jedno od drugog. Ali komplet. Pitam se da li to ima veze sa tim da li ljudi potplate gore sestre i babice pa su bolji prema njima ili nesto drugo...cula sam i za tarifiranje sestara..min 20 maraka sestrama...babici jos vise...pa patronaznoj....iskreno sve mi se to gadi...uh...a o tome se najmanje prica...prosto se pitam kako zenama nije neprijatno kad treba da tutnu pare u ruku toj sestri...ja sam pokusala milion puta da se zamislim u toj situaciji i svaki put sam se toliko neprijatno osjecala da je to strasno...et mislim da cu pokusati da prodjem bez podmicivanja...neka ih moj dragi pocasti nekom kesom sa keksima, slatkisima, sokovima, kafom...al pare ne znam kako da gurkam...user posted image


(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
10.8.2012 12:22:15   
anajid
Ne ja nikome nisam dala prebijene pare,ni aj ni muz.Na otpustu je mm kupio kesu i predao sestri koja je obukla Andriju.Eto iskren odgovor.Dole na porodjajnom su bili svi ekstra ljubazni,nemam reci,mozda su ocekivali pare,ne znam ali ih nisu dobili.A sestre na trecem su bile user posted image ,tacno vidis da samo cekaju pare.Jedna je maltene otvoreno trazila parfem od mene koji sam dobila od muza,jer je taj dan kad se Andrija rodio bio dan zaljubljenih.

Sto se tice podmetaca,mozes poneti,ja sam ubacila par platnenih pelena a i oni su menjali redovno u onom bebi krevecu.Bebe su bile od prilike 3 sata kod nas,a tri sata kod njih.Mozes se sa pedijatrijskim sestrama sve dogovoriti,one su OK.Ja sam jednu noc zamolila da mi ga ne donose jer nisam spavala 5 dana i 5 noci pa da pokusam zaspati.Eto od svih su mi najbezobraznije bile sestre zaduzene za nas zene.

Kako sto akzes svaka zena ima neko svoje iskustvo,ali eto,prodje i to,zaboravis i ides dalje.

Za ove mame koje su skoro rodile,jel trebaju nase spavacice ili se dobije od njih?Ja kada sam bila dobijali smo od njih,a sad neko rece da se nose.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
10.8.2012 12:38:52   
little_one
Ja sam spremila 3 spavacice...u jednoj mislim na porod jer je skroz kratka i nema otvor na grudima vec je na bretele...ali ako budu davali njihove naravno da cu uzeti...anajid, super si to odradila, nadam se da cu tako i ja, ne moraju da me tetose al ne moraju ni da mi odmazu. Vidjecemo jos...hvala od srcaauser posted image user posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
10.8.2012 12:45:16   
malenac76
ja uskoro idem gore pa cu napisati kako sam ja prosla ..da imate svjeze info user posted image
stvarno svaka zena ima drugaciju pricu kao da se ne radi o istoj bolnici user posted image  valjda ima i do toga koliko ko ima srece ko ce da te zapadne i jel mjeseceva mjena user posted image
odlucila sam da ponesem sitnih para ali vidjecu hocu li ih dati ..ne bude mi se sad tvrdoglava a na svoju stetu user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
10.8.2012 12:46:27   
anajid
Ma little One samo iskuliraj,opusteno,bez panike,slusaj sta ti oni govore i sve ce biti OK.

Sto se tice spavacica i ja sam prvi put nosila 4 ,ali nisam svoje oblacila.Znala sam se presvuci i po 3-4 puta dnevno,pa sam trazila od njih, i na prijemu su mi dali svoju u kojoj sam bila na porodjaju.
Jos sto bi ti bilo korisno,a ne znam jel neko pomenuo,one mrezaste gacice,imas u apoteci Biljana i cim prodje vizita obuces i ko covjek bar mozes izadji i na posjetu i sve drugo.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
10.8.2012 12:49:09   
malenac76
ja sam spakovala mrezaste gacice..pa kako da hodam sa uloskom a bez gacica user posted image  kazu moraju se skinuti samo kad je vizita
a spavacice kazu sada se ne dobijaju..kao nemaju dovoljno user posted image  valjda cuvaju za one sto su duze tamo i na cuvanju trudnoce

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
10.8.2012 13:28:14   
anajid
Ja sam bial 8 dana pa su mi valjda zato davali spavacice.
Nemam pojma vecina njih ne zna za te mrezaste pa stisnu ulozak izmedju nogu nekako ili nose ove gacke obicne(tako je moja cimerka).

Malenac srecno i obavezno nam javi kakvo je stanje najnovije,tako da znamo sta nositi,sta ne.Kiss!user posted image

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
10.8.2012 13:35:55   
malenac76
ja sam vec spakovala torbu pa vidjecemo sta ce misve od toga trebati ... a jel ta torba ide samnom u radjaonu ili bolje da mi je moji donesu kad izadjem iz radjaone a da u radjaonu ponesem samo neku manju torbu sa uloscima i onim sto treba samo za radjaonu?

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
10.8.2012 13:46:45   
anajid
Ja sam ponela sve u radjaonu,ne sekiraj se,sestra stavi to kraj onog stola,pa kad rodis i zavrsi se taj dio procedure,onda ostajes jos 2 sata dole u hodniku.Sestra ti odmah stavi torbu pod noge,doda mobilni itd.

Uloske stavi na vrh torbe tako da sestra moze izvaditi lakse.

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
10.8.2012 13:58:50   
malenac76
ja sam stavila i nekih slatkisa i plazma keks..jel to smiju vidjeti ili da sakrijem user posted image

ponijela sam i
par jednokratnih podmetaca - onih baby love ,
pakovanje baby love newborn pelena,
2 obicne pelene,
par gazica,
mrezasate gacice 10 kom ,
bivacin sprej za ranu,
3 para carapica,
gumene japanke,
4 pakovanja mrezastih ulozaka,
2 velika peskira,
2 mala peskira,
3 spavacice,
toalet papir,
par pakovanja maramica,
tufere za grudi,
vlazne maramice,
multi mam balm,
AD uljane kapi,
diklofenak i paracetamol
kozmetiku
planiram spakovati i pumpicu za grudi

< Poruku je uredio malenac76 -- 10.8.2012 14:05:22 >

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
10.8.2012 15:04:27   
anajid
Ma te slatkise i plazmu zguraj negde sa strane.Pumpicu ne verujem da ce ti dati koristiti,nama barem nisu.Oni hoce da se laktacija prirodno uspostavi.Ma istrpis tih par dana gore,a kad dodjes kuci,onda po svom.user posted image

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
10.8.2012 15:18:14   
little_one
Hej anajid, imam neke jednokratne gacice spremne, nemam pojma da li su mrezaste moram provjeriti...mozda i nisu...valjda ce i one da posluze a ako ne donijece mi dragi te mrezaste...

Malenac super ti je spisak....mislim da nista nisi promasila...a tu pumpicu nemoj da nosis, nek ti dragi donese bolje jer ona zauzima dosta prostora. Anajid, pa valjda ce mi dati pumpicu da koristim ako mlijeko bude nadolazilo a beba ne bude jela...cesto se cuje da donesu site bebe kod majki...


(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
10.8.2012 15:37:40   
anajid
Da ali nas su forsirali kao da se rucno izmlazamo,nemam pojma pokusaj poneti mozda i dozvole.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
11.8.2012 16:52:58   
gogino
Pozdrav svima, evo da i ja konacno napisem svoje iskustvo ovde :) Porodila sam se prije 7 dana, 4.8. Pa da krenem iz pocetka...termin mi je bio 15.8. U subotu rano ujutro oko 3h probudila sam se sva mokra, shvatim da mi je pukao vodenjak, sto je mene iznenadilo, ja stalno ocekivala neke bolove, a ne da mi pukne vodenjak ...u roku desetak minuta krenemo u bolnicu. A osim sto plodova voda i dalje curka, ja nikakvih drugih znakova nemam da cu se poroditi, nista me ne boli, beba se jako umirila, skoro da je i ne osjetim, ali znam i da su mi svi rekli da se umiri pred porod. Dodjemo na prijem, sacekamo dezurnog doktora, tad je bio dr Djukic, mislim da se zove Vladimir. Fin covjek, nemam sta lose reci. Pregleda me, kaze otvorena samo 2cm, a posto nemam apsolutno nikakve bolove smjestice me na odjel patologije, pratiti stanje bebe i mene, i cekati bolove, kaze ne vrijedi da te saljem u radjaonu, mozes se namuciti satima i satima, moramo izazivati porodjaj, bolje cekaj prirodno.Sestra me tu malo obrije dole, bila sam obrijana, ali je samo malo popravila, i ja se presvucem u svoju spavacicu, pozdravim se s muzem i sestra me odvede na odjel, tu mi urade odmah ctg, dobar, beba dobro, i hitno primim antibiotik zbog bebe da ne dodje do infekcije zbog manjka plodove vode. Ja zabrinuta za bebu, pitam koliko dugo smijemo cekati bolove, beba ostaje bez vode i dalje, kaze dr ne brini u toku dana mora te zaboliti. U 7h dolazi smjena, vizita, dr Lazic prvi dezurni, kaze mi isto cekati bolove, znamo mi sta radimo. Jedina moja zamjerka je sto nisu uradili uzv u toku tog dana, bebi je bila omotana pupcana vrpca oko vrata sto se tek vidjelo kad sam rodila, na kontroli par dana ranije nije bila. Ali su stalno pratili otkucaje srca bebe da reaguju odmah u slucaju da se br.smanjio.Sto se tice osoblja, nemam sta reci, sestre su fine, ljubazne, nista lose nemam reci. I tako sam se ja dosadivala negdje do pola 5 popodne, a onda su pocele blage kontrakcije, kao blagi menstrualni bolovi, na svakih pola h, da bi do pola 8 bile na svakih 5 min i toliko jake da sam se pocela presavijati od bolova i zvala sestru, ona me pregleda i kaze u radjaonu, slijedi klistiranje, nista strasno, koliko su meni to preuvelicavali. U 8 sam bila vec u radjaoni, u 1o sam se porodila i ugledala svoju Laru. Bolovi su bili uzasni, sto rece neko kao da se raspadas, ali izdrzi se.Babice su bile ok, a od dr sa mnom je bila tu mlada specijalizantica Sara Jovanovic, preljubazna i jako fina dr, ona je samo nadgledala, a babice su sve obavile. Nisam imala vezu za dr.Poslije smo joj ponudili novac kao znak zahvalnosti, nije htjela da uzme, kupite kaze bebi nesto, ne dolazi u obzir. Sve vrijeme je bila prisutna, bodrila me, kvasila mokrom gazom po licu, po usnama, jer vode ne smijemo piti. E onda sam smjestena na 4. sprat, isto sam svasta cula ovako onako, ali ja zaista nemam zamjerke sto se tice sestara, sve su ljubazne, posebno bih izdvojila Bogdanu. Dr Gnjatic je uvijek u viziti a od pedijatara Duska Savic. Mrezasti ulosci bez gaca samo kad ide vizita, poslije obucete vase obicne gace, sestre dozvoljavaju, ustvari niko i ne provjerava, ali ja sam pitala jednu kaze moze, samo je bitno kad ide vizita da nema. Ja sam bila pripremila i one mrezaste gace ali sam ipak vise nosila obicne , nekako mi je bilo udobnije kad stavim po dva uloska.Za sobe i toalet, kao i tus vam je vec neko napisao. U sustini moje iskustvo dosta pozitivno, kakvih sam se prica naslusala o Paprikovcu, ja sam bas bila pozitivno iznenadjena, nije kao u hotelu i i to niko i ne ocekuje, ali nije ni toliko strasno kao sto se prica.Mada sam cula da je na trecem spratu osoblje neljubazno, mada ja mislim da je to sve od osobe do osobe, ima i nas svakakvih. Hrana je grozna, ali izdrzi se tih nekoliko dana, a vasi vam uvijek mogu donijeti od kuce. Da, za bebe, njih donose cesto, gore se radi po onom programu Baby friendly, tako da bebe i majke dosta vremena provode zajedno. Ujutru budjenje od 5 do 6, zavisi kako kad, tusiranje, i donose bebe, onda budu sa nama nekoliko sati, one koje doje hrane ih, one koje ne, kao ja recimo sto nisam smjela, zamolite sestru da vam donese flasicu da i vi mozete hraniti svoju bebu.I prije posjeta budu bebe sa vama, kao i poslije, a po noci donose onima koje doje, meni nisu.Sto se tice dojenja ima svega, nekom ide, nekom ne ide, ali sestre pokusavaju bar savjetima da pomognu. Ako sam nesto propustila, a zanima nekog, slobodno pitajte, ja sam trazila bilo kakvu info dok sam bila trudna, znam kako je. Veliki pozdrav i sretno svima.

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
16.8.2012 21:43:54   
sonrisa
Little_one hvala na cestitkama! user posted image

Torbu nosis sa sobom, drzace je kraj tvog kreveta tokom porodjaja, posle ce je prebaciti u sobu, i bezbedna je, niko tu nista ne rovari,samo kad zatrebaju ulosci, pa je zgodno da budu pri vrhu. Ja sam imala i pribor za maticne celije i o tome su vodili racuna takodje, tako da nema brige oko stvari. u torbu sam strpala 3 spavacice, dobro je da imaju otvor za dojenje ili da su na kopcanje, tako nesto. Koliko god poneses dobro ce ti doci. Ne daju bolnicke spavacice, cak je bio problem da se nadje jedna za neku zenu koja nije imala u sta da se presvuce a iskrvarila po svojoj. Meni su tokom porodjaja skinuli spavacicu da bi mi dali epidural pa sam bila gola user posted image a na kraju su me umotali u neku njihovu koju su po dolasku u sobu uzeli. Znaci, imaju spavacice, ali ih ne daju. Ulosci mrezasti debeli, ja ponela 3 pakovanja pa mi moji doneli jos 3, potrosila 4 ukupno, pampers new born za bebu, uzimaju po 2 dnevno, pa ti treba recimo 10ak, ne vise. Ponela sam i uloske za grudnjak i grudnjak za dojenje ali mi u sustini nisu trebali. Pribor za licnu higijenu i peskiri, peskira takodje slobodno natrpaj, trebace. Mrezaste gacice su mi jako dobro dosle jer sam imala neke grozne konce kao zice od kojih sam jedva mrdala i obicne pamucne gacke bi me verovatno povredjivale a ove se prekticno ne osecaju. Ja sam preko akse narucila neke mrezaste koje se peru i stvarno su super. Nosila sam ih i posle porodjaja kod kuce, sve dok rana nije zarasla. Cimerka mi rece da imaju da se kupe te iste u apotekama i da su bolje od onih jednokratnih. Ponela sam vode i plazmu i cim sam dosla u sobu pitala sam smem li da pijem vodu i rekose: "naravno, sto vise" pa navalih. Obavezno ponesi papuce i to neke gumene ili tako neke perive, ne macaste i cupave jer ce svasta da upijaju. Ponela sam i nekolike zastitne prostirke za krevetac, mada ti to ne treba ako ti budu menjali posteljinu redovno. A da bi to i uradili trazi im i to rano ujutro jer posle nema. Toalet papir obavezno poneti, a trebace i maramice i vlazne maramice. Lekove nisam nosila nikakve. U slucaju da zatreba dace ti sestre paracetamol. Ako ne nude same, trazi. Nisam imala kod sebe ali sam posle otkrila da je zaista super rastvor rivanol. Smiruje ranu i potpomaze zarastanje. Koristila sam ga kad sam stigla kuci i toplo ga preporucujem. Pumpicu nisam ni imala pa su mi moji kupili i doneli. Trebala mi je jer je mleko preko noci nabujalo i probudila sam se sa silikonima user posted image a kupili su mi i silikonske bradavice jer su moje male pa beban nije mogao da uhvati lepo da sisa. Kupovali su mi i puno sokova jer sam jedino to pila i pomalo jela plazmu. Hrana je prava bolnicka i zato racunaj da ce ti trebati nesto za gric, a i ne znas kad ces doci u sobu pa te mozda i mimoidju obroci. Ne secam se tacno kad je koji. Za bebu sam ponela samo pampers i pavlovicevu mast, mada ovo drugo nije trebalo, za razliku od nekih drugih porodilista. Nista drugo i ne treba. Marka pelenica nije bitna. Imala sam i preparat za bradavice mum care lanolin ali mi nije trebao u bolnici, vec tek kasnije kad beba pocne da sisa ozbiljno pa da ne nastanu rane i da se umiri nadrazaj.

Sto se tice boravka bebe u sobi, ako je majci nezgodno da beba bude sa njom, samo treba da kaze sestrama i uzece je. Takodje, kad beba neutesno place, sestre dodju i uzmu je. Nikad mi bebana nisu donele mokrog ili gladnog, pa pretpostavljam da lepo brinu o njima. Jesu umotani ko hlebovi mali, ali sam ja mog secera odmotavala, pa posle zamotala opet. Nisu nista rekli. U principu, dolazak bebe u sobu je zvezdani trenutak dana i samo se to ceka, a ako ti se i spava, stavis bebu pored sebe i spavas. Pazljivo! Ko nemirno spava neka stavi bebu u njen boksic, da ne bi ne daj boze... Mi smo uzivali u tim zajednickim trenutcima, pricali, gledali se i mazili i brzo su prolazili sati. Ne moras ni biti uz bebu stalno, spustis je u boks za bebe i odes da se okupas, jedes, malo se sredis ili sta vec.

Proleti vreme i nije strasno kako mozda zvuci. Kad pregrmis porodjaj, sestre azdaje i neugledna soba su smesni. Svakako ima i normalnih sestara, da ne gresim dusu user posted image

Glavu gore i samo mirno, snaznije smo nego sto mislimo!!! user posted image

(odgovor članu gogino)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here