|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
15.6.2012 20:00:20   
purplish
Nova mamica, cestitke user posted image user posted image . I ja sam bila pod slicnim utiscima, ali u 2009... nadam se da ce u predstojecim godinama user posted image biti samo jos bolje gore!

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
15.6.2012 21:11:20   
gagagaga
Vece drageuser posted image Nova.M. cestitamuser posted image neka ti je sa srecom.. I meni se priblizilo i lepo je cuti da je sve proslo kako treba sa osobljem i doktorima..ANAID ja idem svaki mesec u MedicoS i radim 4d ultrazvuk imam sve slicice bas sa 4d ovi zadnjih 3 meseca a za 2 nedelje idem ponovo ako izguram dotaduser posted image

(odgovor članu purplish)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
15.6.2012 21:37:15   
bojana86
Pozdrav za sve trudnice.... ja sam bila na nasem paprikovcu prije 19dana...porodila sam se 27.05.
vodila sam trudnocu na poluklinici,i isla sam na blef na paprikovac,pukao vodenjak i ja fino gore,bez mita i korupcije,i super prosla...imala sam srecu da doktoricu koju poznajem privatno,bila dezurna,a pojma nisam imala da je ginekolog,posto je jako mlada,2.5 sata trajali bolovi i krenuo porodjaj i sve brzo bilo gotovo... babice su bile super,extra,al ih se mora slusati i sebi olaksati,bez vristanja i galame nepotrebne...
na odjelu su isto dobre sestre,ja i nisam ocekivala da me tetose,sve je super,ja sam zadovoljna sestrama!
tako da vi koje tek trebate gore sretno i hrabro,bice sve ok!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ne idi onuda kuda staza vodi.
Radije kroči onamo gdje puta nema
i ostavi trag..."

(odgovor članu gagagaga)
Direktna veza do poruke: 453
   [Obrisana poruka]
15.6.2012 22:15:58   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu bojana86)
  Direktna veza do poruke: 454
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
16.6.2012 21:48:52   
anajid
Bojana cestitam i tebi.Samo neka nam stizu bebe i lepe vesti iz nase bolnice.Kad sve dobro prodje onda posle zaboravimo ruzne momente.user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
16.6.2012 22:40:28   
bojana86
Hvala vam puno..... Ma samo nek nam bebice budu zdrave,a kao sto kazes sve se brzo zaboravi!
user posted image user posted image

_____________________________

"Ne idi onuda kuda staza vodi.
Radije kroči onamo gdje puta nema
i ostavi trag..."

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
18.6.2012 12:11:46   
malenac76
IZVORNA PORUKA: Nova mamica
Dobijes tri poklon paketa,sa svim neophodnim stvarcicama za prve dane zivota tvoje bebe i tebe posle poroda,plus prirucnici o svemu sto ti je potrebno da znas !
Ako neka ima jos pitanja,na raspolaganju sam... user posted image I da,moje iskustvo je bez mita i korupcije proslo !


Nova mamice cestitammmmm user posted image user posted image  drago mi je da si imala koliko toliko pozitivno iskustvo user posted image
ako uspijes molim te napisi nam sta se dobije u tim paketima za bebicu da ne kupujemo duplo kao cemo dobiti tamo .

uzivaj sa bebicommmm user posted image

(odgovor članu Nova mamica)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
18.6.2012 12:12:30   
malenac76
bojana cestitammmmm user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
19.6.2012 18:58:36   
Nova mamica
Sto se tice paketa koji se dobiju po rodjenju deteta...radi se o tri sponzora koji doniraju poklone,a to su Pampers,Violeta i Fis ! Sto se tice paketa violete i pampersa dobijes kremice za bebu,sampon,mnoooogo pelena sto za dan sto za noc,vlazne maramice za bebu,za majku,za intimnu negu...tako uglavnom njihove proizvode,ali sve sto ti treba u svakom slucaju. Da,i mnooogo raznim ulozaka :) A,Fisa sto se tice dobijes nekog medu,paket od tri bodija za bebu,mali prekrivac pamucni za bebu,carapice,kapicu,siperak...mozda sam nesto zaboravila ali od prilike je to to ! Uz to sve jos mnogo brosura,literature o odgoju,prvoj godini ziv

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
19.6.2012 19:00:08   
Nova mamica
...prvoj godini zivota,roditeljstvu,dojenju....nece ti biti dosadno dok lezis,bar sam se ja s tim zabavljala u satima kada beba nije bila samnom. Srecno ! i samo hrabro user posted image

(odgovor članu Nova mamica)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
19.6.2012 19:04:52   
Nova mamica
Jos sam se setila necega sto bi da podelim sa vama... Ne znam koliko ste upoznate,ali kada rodite imate pravo na jednokratnu finansijsku pomoc. Treba da odpusna pisma iz bolnice,kopiju lk,rodni list bebe i ziro racun odnesete i predate u socijalno,i svaka majka ima pravo na tu neku jednokratnu pomoc od nekih 250 km. Nije mnogo,ali zasto propustiti ono sto ti pripada...

(odgovor članu Nova mamica)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
19.6.2012 19:08:13   
anajid
Nova mamice jel se to odnosi i na majke koje su zaposlene?Jel se dobija i za drugo i trece dete?Nesto ne mogu da se sjetim jesam li dobila te pare za prvo dijete?

(odgovor članu Nova mamica)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
19.6.2012 19:39:08   
Nova mamica
Ne znam dali se odnosi samo na nezaposlene majke,ali ne verujem jer su nama u bolnici rekli za to,i jos su nam savetovali da sve odemo po tu pomoc jer nam to pripada a mnogo zena cak i ne zna za to. A,za nezaposlene majke postoji nesto drugo sto se zove majcinski dohodak ili tako nekako,to su primanja za nezaposlene majke u iznosu od 80km godinu dana.

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
19.6.2012 19:48:14   
purplish
Anajid, ta jednokratna novcana pomoc se primala jos i 2009., a i ranije koliko znam...ali naravno niko ti ih nece donijeti, nego moras ici cini mi se u centar za socijalnouser posted image , davno je bilo pa sam zaboravila user posted image .
E sad, ako se dobro sjecam, iznos za 3. dijete je i vece od tih 250km.

(odgovor članu Nova mamica)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
19.6.2012 22:38:18   
mj85
nova mamice cestitam ti od srca, i mnogo ti hvala sto si podelila svoje iskustvo sa nama. Uzivaj sa svojim bebacomuser posted image

(odgovor članu Nova mamica)
Direktna veza do poruke: 465
   [Obrisana poruka]
19.6.2012 22:48:06   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu mj85)
  Direktna veza do poruke: 466
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
20.6.2012 9:04:06   
NadaR
Ja sam čini mi se dobila 350 KM te jednokratne pomoci. Tada je (2008.) za drugo dijete bilo oko 500 a trece 600 ili 700.
Ispravice me neko ako sam lupila ovo za trece ,nisam 100% sigurna .
Mislim da za blizance postoji jos posebna nadoknada . E sada ,to je bilo prije skoro 4 godinice,ne znam sta se promijenlo u medjuvremenu . user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
20.6.2012 9:08:47   
anajid
Pa bas super,mene ce ova moja djeca obogatitiuser posted image ,mo's mislit.

Neko mi rece da se drzava dosetila kad su blizanci u pitanju pa isplacuju samo za porod,bez obzira koliko je dece rodjeno.Kakav bezobrazluk,ako je istina.user posted image

Bez obzira sto ce se roditi iz jedne trudnoce,ipak ih je dvoje a nama ce biti drugo i trece,majku mu pa jedna se mora roditi prvi.Joj drzave.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
20.6.2012 9:14:07   
NadaR
123 to go .. user posted image .. kad prije ???
Ma,sto kod nas ima , to nema nigdje . user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
20.6.2012 9:17:45   
anajid
123 to go .. .. kad prije ???


Nisam skontala Nado,sta kad prije?

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
20.6.2012 9:20:12   
NadaR
Kad prije profurase oni ostali dani ? user posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
29.6.2012 0:11:32   
lenox
drage moje pozdrav...
nisam nikako uspjela prije da napisem svoje iskustvo,u pocetku nisam mogla od rane a kasnije me svaki put nesto zezne,ali evo sada cu...

ja sam se porodila 21. maja,kada mi je i bio termin,...
sto se tice poroda stvarno je protekao za pozeliti svakome rodila sam za 2 sata,a u radjaonu sam usla bez nekih pretjeranih bolova,vise su mi noge trnule,....
i ja sam se naslusala svakakvih prica,ali sami sebi kazete da ce to biti u redu i ne mislite na to,ja sam zatvorila oci i razmisljala kako me malo djeli od trenutka kada cu vidjeti svoju bebu...

trudnocu sam vodila privatno,a gore sam otisla bez ikakvih veza i vezica...
jako je bitno da se slusaju babice jer su one te koju su i stalno tu uz vas...uz sam cin poroda prisustvovala je i doktorica koja je stvarno bila divna i cijelo vrieme smo se cak i zezale i pricale,..

sto se tice odjela ja sam lezala na 4,ma svi su divni,ginekol.sestre i pedijatrijske.dr savic pedijatar i dr gnjatic koji je sada odjeljenski ljekar tu,on je stvarno ziva legenda,meni je stvarno bilo super gore i uopste se i nisam osjecala kao da sam u bolnici,cisto je i uredno,mada kreveti su jos uvijek malo visi pa je jedino to malo nezgodno zbog rane..

drage moje ako neko ima konkratno pitanje samo neka me pita,i ne bojte se samo hrabro.velika pusa

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
30.6.2012 16:31:11   
purplish
Bravo za brz porodjaj user posted image . Bas je lijepo cuti i takva pozitivna iskustva user posted image

(odgovor članu lenox)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
5.7.2012 9:57:18   
bubamara2011

IZVORNA PORUKA: Nada RR

Ja sam čini mi se dobila 350 KM te jednokratne pomoci. Tada je (2008.) za drugo dijete bilo oko 500 a trece 600 ili 700.
Ispravice me neko ako sam lupila ovo za trece ,nisam 100% sigurna .
Mislim da za blizance postoji jos posebna nadoknada . E sada ,to je bilo prije skoro 4 godinice,ne znam sta se promijenlo u medjuvremenu . user posted image

Prošle godine je bilo za sve 250KM. Koliko su meni objasnili, to sve zavisi od države, tj. oni odrežuju koliko kad daju i nije svake godine isto.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
24.7.2012 17:35:45   
Mamy2013
Zdravo svima, nova sam na ovom forumu. Divno je sto postoji jedno ovakvo mjestasce za razmjenu iskustava. Ja sam trudna oko 12 nedelja, ovo mi je druga trudnoca. Do sada sam uspjela otici samo jednom na pregled i tad sam saznala da sam u drugom stanju. Bila sam kod dr. Stosic i nije bila losa. Prvu trudnocu mi je vodila dr, Zora Antonic. Sad razmisljam da predjem na "knjizicu" kod dr. Jordanke Topic koja ordinira u nasem DZ-a. Ali citajuci ovdje komentare debelooooo se dvoumim. Cula sam za neku dr Jadranku Pešević Pajčin u nekoj klinici Rosic, cini mi se.... Ima li ko kakav savjet za mene???? :)))

(odgovor članu purplish)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here