|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje na javnom mestu
31.5.2013 23:53:53   
Anoniman
Evo ja sam majka koja je svoju bebu uvek dojila na javnom mestu, kada god je ona htela, cak i u kaficu, nije me bilo sramota i ni sa cim se nisam pokrivala, zasto bi moja beba bila uskracena da jede, zato sto doji, nisam ja kriva sto ona ima da doji, a neke bebe piju adaptirano mleko, i mogu da se nahrane svuda uz pomoc flasice... misli to mi nije jasno, kada si majka i kada dojis, na prvom mestu ti je tvoje dete, a ne sta ce drugi da misle ili kazu ako vide tvoje grudi.user posted image

(odgovor članu leamalamut)
  Direktna veza do poruke: 201
   RE: Dojenje na javnom mestu
1.6.2013 0:21:15   
leamalamut

IZVORNA PORUKA: Unina mama

Evo ja sam majka koja je svoju bebu uvek dojila na javnom mestu, kada god je ona htela, cak i u kaficu, nije me bilo sramota i ni sa cim se nisam pokrivala, zasto bi moja beba bila uskracena da jede, zato sto doji, nisam ja kriva sto ona ima da doji, a neke bebe piju adaptirano mleko, i mogu da se nahrane svuda uz pomoc flasice... misli to mi nije jasno, kada si majka i kada dojis, na prvom mestu ti je tvoje dete, a ne sta ce drugi da misle ili kazu ako vide tvoje grudi.user posted image

user posted image user posted image user posted image nemam nista da dodam , sve si rekla !

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Dojenje na javnom mestu
1.6.2013 0:28:24   
Anoniman
Leamalamut user posted image user posted image ma ne nije mi to jasno, zasto moje dete da bude uskraceno da jede kada je gladno zato sto ga dojimuser posted image strasno, i nije mi jasno kako neko ko jos uvek nema decu, kao na primer moje drugarice, moze da kaze strasno tu ces da je dojis, sramota.... a jos uvek nije bila u toj situaciji da ima dete...i da je dete gladno i da jede, ovo s enaravno odnosi na to kada je beba mala, posle prve godine dojenje smo obavllali iskljucivo kuci, kada smo nas dve same...

< Poruku je uredio Unina mama -- 1.6.2013 0:30:36 >

(odgovor članu leamalamut)
  Direktna veza do poruke: 203
   RE: Dojenje na javnom mestu
1.6.2013 1:29:02   
Yula
Aman zene, MAJKA doji, a beba SISA!

Elem, moj bebac je sisao nesto jace od 4 meseca i nisam se uopste ustrucavala da mu dam da sisa ako smo van kuce. Ovde u trzim centrima uglavnom postoje specijalne prostorije za presvlacenje i hranjenje beba. Ali je bekac sisao i na drugim mestima, bilo da je kod dr-a u ordinaciji, cekaonici, parkicu, pa jednom cak i na autobuskoj stanici ( bili smo sami na njoj ). Sta cu, bilo je vreme bebi da jede, a cekao nas je put od nekih pola sata i nisam mogla da dozvolim da dete urla gladno sve vreme puta. Ja nisam imala prevelike grudi i uvek bi smo to odradjivali veoma diskretno. On je tada samo sisao i drugu alt_ernativu nismo imali.

Jednom sam se samo sablaznila i to kada sam u busu videla zenu da joj cerkica, od sigurno neke 4 godine ( ako ne i vise ), trazi da sisa i ona uzima i doji dete! Cisto preterivanje. To mi dodje isto kao kada vidim skolsko dete sa rancem na ledjima i dudom u ustima.

Dakle, podrzavam dojenje beba na javnim mestima, ali bebe starije od 8 meseci jedu vec prakticno sve, a pogotovu deca preko godine, mislim da nema potrebe da se doje na javnim mestima, jer uvek mogu pojesti neki konkretan obrok, a nije ni okolina duzna prisustvuje takvom cinu jer je mnogim ljudima neprijatno.

< Poruku je uredio Yula -- 1.6.2013 1:34:13 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Dojenje na javnom mestu
1.6.2013 1:43:51   
vikiveki
Jao ja sam imala jedno neprijatno iskustvo,na jednom nazovi rodjendanu kod nekih komšija,moj mali dok je još bio bebac od 5 meseci hteo je da sisa,a ja mu dala da sisa jer sam računala da neće biti problema jer su bile prisutne uglavnom žene...i za vreme tog rođendana ja ništa čudno nisam primetila...Posle nekoliko dana do mene je došla priča kako sam ja na tom rođendanu izbacila sise da ih svi gledaju i da prisutni muškarci nisu znali gde da gledaju....Onda su mi se svi oni smučili,ispalo je kao da sam izvodila neki striptiz a ne da sam svome detetu dala da jede

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Dojenje na javnom mestu
1.6.2013 2:31:03   
Rosita
Da jos jednom kazem, uopste nisam registrovala deo sa okupljanjem i hvala Bojanici sto me je svojim komentarom naterala da detaljno procitam, koncentracija nije moj dobar drug ovih dana (i noci :)
Ja ne da nemam nelagodnost, nego osecam ponos sto dojim svoje dete i kad sam na javnom mestu. U kaficu ga redovno dojim, kad smo u gradu biramo kafic koji ce biti adekvatan kad dodje vreme za podoj. Sto bih i u park isla kad mogu da procaskam sa nekim i osvezim se dok malisha rucka, tad je najmirniji :). Ja sad ne posmatram dojke kao simbol seksualnosti, te mi nije problem kad su muskarci tu- drug, kum, bilo ko. Kad neko blene napolju, ja ga jos direktnije osinem pogledom i razumemo se bez reci.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Dojenje na javnom mestu
1.6.2013 8:11:02   
Trcosava
Hm evo kako ja gledam na te stvari.

Ček', prvo da se osvrnem na grad, podoj i presvlačenje u njemu. Nisam dugo dojila i nisam imala priliku da dete dojim u javnosti, ali sam zato imala 'muku' da dete presvučem u gradu. U Ljubljani, kuma, Anči od nekih 7 meseci i ja. Nigde slobodne klupe, a kamo li prostorije. I ja šta ću, nađem neku zavučenu ulicu, spustim kolica skroz i presvučem je. Nije niko dužan da gleda govance mog deteta.

E sad da su dojke samo sa dojenje.... Sanjo nemoj se ljutiš, ali od svojih 70 god života (recimo) žena će dojiti koliko max 3 god? (recimo da ima dvoje dece) i kako je onda svrha dojki samo dojenje?
Apsolutno mi ne smeta da vidim dojenje u javnosti, slažem se da to treba da bude sasvim normalna stvar. S druge strane, pelena je od gaze i dete neće crći od vrućine ako se prekrije istom (Mod, drugo je kad dete skloni samo), ali ja sam tu pelenu uvek gledala kao paravan koji će bebi dati mir potrebam da sisa. Kad smo bili kod kumova na ručku, Ana je bila na flašici, a ja sam se povukla u drugu sobu iz prostog razloga - njoj treba mir kad jede/sisa.

Kući, prvih 3 nedelje moj TATA je donosio Anu da sisa jer sam mogla samo ležeći da se namestim.

Sve u svemu, podržavam dojenje u javnosti.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Dojenje na javnom mestu
1.6.2013 9:38:53   
Sanja90
Trco ma ja sam to rekla samo dok se dete doji,za taj period,ne mozes posteno ni da se kexas jer mleko curi na sve straneuser posted image Sluze i za jedno i za drugo,ali zna se kaduser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Dojenje na javnom mestu
23.6.2013 15:35:53   
Nana 71
Cao svima...
Neznam posle iskustva od srede sta da mislim ...Imam bebicu od 5 nedelja sredujemo neke papire po gradu (moram vecinom licno a nema sa kim da je ostavim)i izmedu ostalog smo morale do suda na Novom beogradu po potvrdu da mi ni jedno dete nije oduzeto ...Bebica je ogladnela...pocela je da vristi..nasla sam se u hodnuku cekajuci da suprug donese potvrdu o uplati njega u sud nisu pustili jel je bio u japankama papucama morala sam sama sa bebom da idem od saltera do saltera...morala sam da joj dam da sisa plakala je do iznemoglosti...sela sam u hodniku suda u cose i pocela da je dojim tada je dosao jedan mladic iz obezbedjenja i poceo da se DERE na mene dali sam morala bas ovde da je ovo javna ustanova...i bla bla bla...zao mi je sto nisam pogledala njegovo ime...ja sam se digla sa stolice i otisla kao mis u cose sakrila se...Dosla je posle jedna radnica kao pa nemojte da se mucite sedite tu...itd...nije mogla da veruje da se ovaj izderao na mene..a njega nije bilo nigde pobeze...i gde su svi sto podrzavaju dojenje bili u to vreme...Ja sam ostala u soku prvo dete imam citam po forumima i FB u podrzavaju dojenje na javnom mestu pa sam mislila nije greh dati detetu da jede...(nezivim u BG tako da nisam mogla da skoknem kuci da podojim dete)...Recite mi sta je onda istina jel zabranjeno dojenje na javnom mestu da nebi dosla opet u takvu bolnu i ponizavajucu situaciju...Nikome nezelim da se nade u takvoj situaciji jel sam se osecala jako jako bedno...user posted image

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Dojenje na javnom mestu
23.6.2013 15:52:31   
Figaro88
O Boze kakav kreten,naravno da nije zabranjeno dojenje na javnom mestu,i nemoj da se osecas lose,on je taj koji bi trebao da se stidi...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Nana 71)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Dojenje na javnom mestu
23.6.2013 16:01:50   
Bebilina
Joj nana user posted image zato mi je sto ti se to desilo...
Strasno iskustvo, ne mogu da verujem da ima takvih ljudi. Zaista steta sto mu nisi ime upamtila, treba njega takvog edukovati user posted image

Nase najskorije javno dojenje na krstarenju rekom. Opet bez obnazivanja, prekriveni, nijednog prekog pogleda, nijedne reci. Mislim da ljude jednostavno nije briga, zive svoj zivot i ne obracaju paznju na marginalne prolaznike user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Nana 71)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Dojenje na javnom mestu
23.6.2013 16:05:11   
Moiraina
Žao mi je što vam se to desilo i naravno da NIJE zabranjeno dojenje na javnom mestu. Sa druge strane, da bi uopšte ušla u zgradu suda, mora da bude ispoštovan određen dress code, znači ne japanke, uopšte previše otvorena obuća, ne previše kratka suknja, ne kratke i previše otvorene majice, za muškarce obavezne duge pantalone (zbog prirode posla sam često išla u sud i jednom sam se raspravljala sa obezbeđenjem da me puste a imala sam dugu haljinu koja se vezuje oko vrata, znači gola ramena, pustili su me jedva, ali činjenica da je bila moja greška). Naravno da nije trebalo da se izdere na tebe, postoji i kulturniji način da se neke stvari kažu, ali to je već odraz njegove (ne)kulture. Podržavam dojenje na javnom mestu, razumem da beba mora da jede kad ogladni i nije da opravdavam radnika obezbeđenja, ali mislim da je on samo delao u skladu sa pravilima ponašanja u javnim institucijama, na neki svoj neprimeren način.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Dojenje na javnom mestu
23.6.2013 16:15:51   
Nana 71
Naravno da nije trebalo da se izdere na tebe, postoji i kulturniji način da se neke stvari kažu


Pa u tome je i stvar da je lepo prisao i rekao mi nebi bio uopste problem ali se DRAO skoro sa druge strane hodnika da svi koji mozda nisu ni primetili da ja dojim pogledaju sta se tamo dogada..user posted image i ja sam u ovome nova pa nije ni meni prijatno da svi blenu u mene...ali kako svi kazete i slazem se sa vama BEBA JE NA 1 MESTU...
Hvala Vam na podrsci...

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Dojenje na javnom mestu
23.6.2013 16:23:17   
vikiveki
Ja ne verujem da je po pravilniku dojenje u javnim institucijama zabranjenouser posted image bar ja za to još nisam saznala a ni čula...ja mislim da je nastup tog radnika obezbeđenja njegov lični stav i pogled na svetuser posted image a za tako malo bebence user posted image ma mora da doji,trebala si ga pitati da li ima neka posebna prostorija gde se bebe doje,ako je to već zabranjenouser posted image I pušenje cigareta je strogo zabranjeno u javnim institucijama pa se toga ni sami radnici ne pridržavajuuser posted image a tebi neko hoće da zabrani da podojiš svoje deteuser posted image user posted image

< Poruku je uredio vikiveki -- 23.6.2013 16:24:39 >

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Dojenje na javnom mestu
23.6.2013 17:02:53   
Sanja90
Slazem se sa vikiveki da je to samo bio licni stav tog radnika.Ja sam dojila i po sudovima i po opstinama niko nikad nista nije rekao...Dojenje na javnom mestu nije zabranjeno.Da se na mene izdrao pokazala bih mu ja gde mu je mesto...Uh kako sam se sad iznervirala. Sledeci put kad se neko tako bude ponasao prema tebi slobodno budi i ti bezobrazna,sa takvim ljudima moze samo tako... Kreten od covekauser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Dojenje na javnom mestu
23.6.2013 21:56:58   
leamalamut
Nana 71 , tako nesto bi trebalo izneti u javnost ! To je cist bezobrazluk i nepostovanje ! Ako nece vi , dajte koji je sud u pitanju da saljemo zalbu na tako nesto , jer ovako nesto ne treba da ostane ne kaznjeno!
Nemojte da vas to obeshrabri , vama je vase dete na prvom mestu , naravno da cete dojiti tamo gde beba zahteva...

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Dojenje na javnom mestu
24.6.2013 10:07:46   
ivaMark
ali mislim da je on samo delao u skladu sa pravilima ponašanja u javnim institucijama.


ne verujem bas da su pravila ponasanja u javnim institucijama takva... a i da jesu: svi znamo da je pusenje zabranjeno na takvim mestima i svi znamo da se to ne postuje pa niko ne vice, tj DERE se na osobe koje krse to pravilo... s"tim sto naravno dojenje i pusenje ne zelim ni da poredim... ne znam sta je doticnom smetalo u samom tom cinu.. i ne smatram dojenje vidom obnazivanja-po gradu vidjamo devojke koje su obucene jako oskudno i to niko ne zabranjuje..! samo da me pogresno ne shvatite-nisam htela da kazem da treba zabraniti kratke haljinice i dekoltee user posted image

znamo i koliko moze da se ceka po tim institucijama... a beba mora da rucka, ne mozes bebi od mesec dana reci: ajde sacekaj malo, sad cemo da izadjemo odavde pa ces da cokas ......

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Dojenje na javnom mestu
24.6.2013 10:18:34   
nata11
Nana citam sta ti se desilo i neverujem user posted image . Lepo ti to trebas da das u novine pa da vidimo taj radnik da li je upravu ili ne. Sigurna sam i ja da je to samo njegov licni stav i da nije zabranjeno dojiti dete. Ja licno ne bih mozda tu dojila dete ali nikako ne osudjujem zene koje to rade.

< Poruku je uredio nata11 -- 24.6.2013 10:21:47 >

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Dojenje na javnom mestu
24.6.2013 10:28:17   
Moiraina
Ok, nisam rekla da ga opravdavam, pogotovo to vikanje koje jeste odraz njegove nekulture. Ali već rekoh da mi je posao na neki način vezan za sud, pa ne mogu da budem 100% objektivna, jer bi meni to bilo kao da dojim u kancelariji user posted image (sigurno bih srela nekog poznatog, a to mi ne bi bilo baš prijatno).

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Dojenje na javnom mestu
24.6.2013 10:36:45   
Rosita
Meni je to nečuvano. Po prirodi sam jako miroljubiva, nikad se ni sa kim nisam posvadjala, distanciram se kad mi nešto ne odgovara, nikad ni sa kim nisam došla u situaciju da ne razgovaram... ali ovde bih itekako reagovala! Pokazala bih ja njemu, a ne da se krijem po ćoškovima! Od kad imam dete, druga sam osoba kad je ono u pitanju. Potpuno se slažem da ovo treba dati u novine.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Dojenje na javnom mestu
24.6.2013 13:20:45   
Bebilina
IZVORNA PORUKA: Moiraina
jer bi meni to bilo kao da dojim u kancelariji user posted image (sigurno bih srela nekog poznatog, a to mi ne bi bilo baš prijatno).

Sto neprijatno pred poznatima, meni bi bilo opustenije pred njima, jer barem znaju koliko mi je dete, a ne nagadjaju da ima 18m a jos ga dojim user posted image
Na zapadu ni dojenje u kancelariji nije nemoguce. Znam mamu kojoj je dadilja na 3h donosila bebu na podoj. Meni su u firmi nudili posebnu prostoriju za izmlazanje, a pritom se nije radilo o novorodjencetu vec o bebi od 10 meseci. Poslodavac je u obavezi da zadovolji prava i potrebe majke.
Inace nemam priliku da idem u javne zgrade tipa sud isl, ako sam par puta usla i toliko. Ali znam zasigurno da su takva mesta obicno prva da podrze dojenje. Zasto bi u Srbiji bilo drugacije?

< Poruku je uredio Bebilina -- 24.6.2013 13:21:22 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Dojenje na javnom mestu
24.6.2013 15:28:14   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Yula

Aman zene, MAJKA doji, a beba SISA!



Dakle, podrzavam dojenje beba na javnim mestima, ali bebe starije od 8 meseci jedu vec prakticno sve, a pogotovu deca preko godine, mislim da nema potrebe da se doje na javnim mestima, jer uvek mogu pojesti neki konkretan obrok, a nije ni okolina duzna prisustvuje takvom cinu jer je mnogim ljudima neprijatno.

Ha ha ha...Yulo, ako si ti to terminoloski razjasnila, da se zna ko sisauser posted image
Sto se ove poslednje recenice tice, ma skroz si u pravu.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Dojenje na javnom mestu
24.6.2013 15:38:44   
Moiraina
Ne bih se složila da je u Srbiji baš mnogo drugačije. Skoro sam čitala negde o nekoj ženi koju su IZBACILI iz zgrade suda jer je dojila bebu (mislim, ali nisam sigurna, da je u pitanju Kanada). Naravno, slučaj je završio u medijima, "izbacivač" je pretrpeo određenje sankcije i sl. Pa samo malo izguglajte, videćete koliko slučajeva ima u zapadnim zemljama (a naročito u USA) gde su žene "zamoljene" da napuste restoran, kafić, bioskop i druga javna mesta zbog dojenja. I to su samo slučajevi koji su obelodanjeni u medijima, a ima toga ihahaj. Eto, nije Srbija najgora po tom pitanju user posted image . Bebilina, ne znam gde živiš, super ako ti nisi imala nikakvih loših iskustava, što ne znači da je "zapad" baš nešto mnogo osvešćeniji po tom pitanju (a sve i da jeste, uvek će biti pojedinaca zbog kojih će neka mama doživeti neprijatnost), samo što ja nisam videla ovde da je ijedna slična priča osvanula u medijima...

< Poruku je uredio Moiraina -- 24.6.2013 15:39:24 >

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Dojenje na javnom mestu
24.6.2013 17:33:12   
vukosava
To je bilo u Cikagu. Pa postoji razlika kad zena izbaci dojku i doji dete a da se ne prekrije ili kad to radi a kad stavi preko grudi maramu za dojenje. I naravno postoji razlika gde to radi. Tu u Cikagu su tu koju pominjes zamolili da ode u WC ali ovde WC ima cesto i stolicu za dojenje i odvojeno mesto za to, zovu se "restrooms". U SAD necete videti golu dojku na televiziji nema sanse (osim ako ne gledate Playboy). Leseve i zombije kad god hocete mozete videti, ali gole zenske grudi nema sanse to im je zesci tabu. Ako odete u sudnicu, verovatno je da ako dojite bez marame za dojenje da ce isto reagovati na to. A ako odete u neku vegan, envajormntali frendli kafic, mozete ladno da dojite jer ste mama natural niko vas ni pogledati nece. Treba da se zna samo gde se moze a gde ne.

A da ne budete u takvim debilnim situacijama nabavite nesto ovako pa nece moci niko ni a da vam kaze klikni

user posted image

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Dojenje na javnom mestu
24.6.2013 19:10:37   
Sanja90
Vukosava meni se iskreno ne svidja ova kecelja(lici mi na kecelju) prosto je nemoguce tako dojiti bebu...ja licno ne bih mogla,ima mnogo lepsih i prakticnijih marama ili pelena od ovoga...a i kome se ne svidja sto dojim bebu nek okrene glavu inace tesko njemu ako mi neko nesto kazeuser posted image Ne smetaju im klinke sa sisama na izvolte, a smetaju im bebe koje jedu...Sramota.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here