|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba u avionu
5.4.2012 14:13:34   
minna
Mi smo predali i ravnu korpu, uvili smo je u onaj najlon za kofere nekako, bar kao malo zastite, nije joj bilo nista, e sad verovatno smo imali srece kako inace 'paze'

(odgovor članu gracia)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Beba u avionu
5.4.2012 14:19:59   
mama kukunka
korpu umotaj na aerodromu onom folijom, pa je daj kao prtljag, a bebu u avionu u ruke..
Kad je J bila mala uvek sam joj davala da sisa kad polece i kad slece avion..kad je malo porasla dam joj neku bombonu, zvaku, bilo sta samo da sisa/zvace
Mislim da sva kolica mozete da dovezete do aviona, i da ih tu sklopite i predate stjuardesi..Oni ih stave u bagaz, i izvade vam prilikom izlaska iz aviona
Mislim da mozete da nosite flasice sa do 200 ml tecnosti .Posle , kad prodjete pasosku kontrolu i carinu u radnjama u bescarinskoj zoni mozete dakupujete flasiranu vodu i unosite sa sobom u avion..Sto se tice pripreme obroka*-stjuardesa ce vam ugrejati vodu u njihovoj mikrotalasnoj, i to sam vidjala..

(odgovor članu gracia)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Beba u avionu
5.4.2012 15:31:47   
vukosava
Mnogo vaznija stvar od bubne opne i bebinog plakanja u avionu je njena bezbednost u svakom momentu.

Ja se ne slazem sa "beba u ruke". U slucaju turbulencija veoma je nebezbedna solucija. Iz istih razloga iz kojih se bebe stavljaju u ona sedista u automobilima, bebe treba stavljati u ta ista sedista i u avionima. Mislim da se placa 10 % od karte i da se dobije celo sediste gde se pricvrsti to jaje kako se vec zove ili bilo koje drugo decije sediste koje odgovara avionu. A vecina mogu.


user posted image

Sto rece ova jedna u tekstu - ne kapiram sto roditelji cesto najcesce brinu hoce li deca biti bucna u toku leta a manje za njihovu sigurnost. klikni

Preporuke federalne organizacije vezano za avijaciju (SAD) : klikni

A ako nemate para za drugo sediste, postoje neki pojasevi dizajnirani da u slucaju trubulenicija ipak bebu zadrze uz majku a ne da se katapultira klikni za link za proizvod i video

user posted image

< Poruku je uredio vukosava -- 5.4.2012 15:37:17 >

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Beba u avionu
5.4.2012 16:04:33   
nenja22
slažem se za vezivanje beba, ali za jaje, tj. kao AS mislim da nije samo 10% karte, nego na žalost mnogo više, nekih 70, 80% tj. bar na jat i montenegro airlines letovima, jer ti oni računaju to zauzeto sedište...i shodno tome, ja para nemala...e sad, to vezivanje sa Kostom u krilu, kad smo leteli sam ga kačila kad je sletanje i uzletanje, između ne, ali da se uključivalo ono svetlo za obavezno vezivanje bih...

što se tiče kolica i jajeta, može i jedno i drugo do ulaza u avion i istovremeno (kolica velika, peg perego, isto jat i montenegro a) onda oni uzmu i milsim ide isto u prtljag, ali ga možeš uzeti odmah kad izađeš sa aviona, što je vrlo zgodno za ne nositi bebu od 10ak ili više kg od terminala, pa nadalje po aerodromu...

sa pritiskom, Kosta na sreću nema problema, jeste dobijao sisu pri uzletanju i sletanju, ali nije sve vreme ni sisao i ponašao se kao da ama ništa ne oseća (mada verujem da to jeste od bebe do bebe, ako i kod ljudi što se razlikuje)

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Beba u avionu
23.4.2012 11:42:43   
Anoniman
ovako, gae, nema problema za nasa cam kolica - mi smo nosili kolica iznad kojih smo zakacili i as. sve smo to predali na ulasku u avion (dali su nam dve one etikete, jednu smo zakacili za as, a drugu za korpu). prvi put je u avionu bila super (iako je jat poslovicno kasnio 2,5 puta, a ja na srecu imala vode za dva obroka), u povratku je malcice plakala jer je bilo kasno i u to vreme ona obicno spava, a u avinu ju je stalno nesto strecalo (oni zvucni signali i tako to).
ono sto me je iznerviralo jeste kontrola na beogradskom aerodromu. i prosle godine su se oni nesto prese..avali. znaci, isla sam isto obucena iz soluna i iz beograda (ok, druga majica, ali ista prica), u solunu mi nista nisu trazili da skinem (sem torbe i jakne) nego su me samo rucno pretrazili, a u beogradu su mi trazili cak i da izujem cizme (plus kais, sat i sve ostalo) i tri puta da prodjem kroz skener dok je ta zena drzala moje dete! takodje, u beogradu nije bilo lifta kad smo se ukrcavali! ok, bilo je lepo vreme i nisu bili klizave stepenice, a i mm je bio tu da ponese kolica, ali sta bi bilo da nije tako bilo? ili sta bi bilo da su umesto decjih kolica u pitanju bila invalidska?
uglavnom, u avionu je bila privezana za mene tim dodatnim pojasem, ali u ovom malom avionu je grozno smestati se sa malom bebom jer je tako mali prostor izmedju sedista da tesko prodje i jedna osoba, a ne da se uvuce neko s bebom (u pokusaju da se sklonim drugima sa puta i da sacekam da mm dodje i da je pridrzi dok ja skinem jaknu i torbu itd).
whatever, proslo je i to.

(odgovor članu minna)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Beba u avionu
5.8.2012 22:58:22   
Sanchy
U decembru treba da putujem za CG ,bebac ce imati skoro sest meseci...koliko sam razumela mogu kolica samnom u avion a jaje ako ga budem nosila moze u prtljag?!Ako unosim i jaje u avion moram da platim i to sediste?A ako ga ne unesem interesuje me kakvi su to dodatni kaisevi da bi beba bila vezana za mene ,trebamm li to da kupim ili sta?Ili moze li da bude u onoj hug bug marami na meni tako je isto vezan za mene??I sto se tice hrane ako mi stane mleko do tada mogu li poneti samo vodu u flasici i novalac u nekoj kesici pa da smuckam u avionu posto to ne valja ranije da se pravi??Ne znam kako to sve funkcioniseuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Beba u avionu
5.8.2012 23:17:51   
Anoniman
Pojaseve dobiješ u avionu, ne znam za hug bug maramu.
Ne znam ni kako se ad mleko pakuje, moje dete je pilo već kravlje kad smo leteli, tj, nije pilo nikakvo iz flašice.

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Beba u avionu
6.8.2012 9:36:12   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Sanchy

U decembru treba da putujem za CG ,bebac ce imati skoro sest meseci...koliko sam razumela mogu kolica samnom u avion a jaje ako ga budem nosila moze u prtljag?!Ako unosim i jaje u avion moram da platim i to sediste?A ako ga ne unesem interesuje me kakvi su to dodatni kaisevi da bi beba bila vezana za mene ,trebamm li to da kupim ili sta?Ili moze li da bude u onoj hug bug marami na meni tako je isto vezan za mene??I sto se tice hrane ako mi stane mleko do tada mogu li poneti samo vodu u flasici i novalac u nekoj kesici pa da smuckam u avionu posto to ne valja ranije da se pravi??Ne znam kako to sve funkcioniseuser posted image

Kolica ako se sklapaju iz delova, ne mogu gore u kabinu, ostaje dole u prtljagu. Mogu samo kišobran varijanta.
Dalje, jaje ide dole sem ako niste kupili kartu za dodatno sedište (ali sve aviokompanije kažu da do 2.rođendana dete nema mesto u avionu zasebno već sedi roditelju u krilu).
Ti dodatni kaiševi su kao i tvoj kaiš samo dodatak, pa kao što se ti vežeš za sedište, tako se dete veže za tebe.
Što se tiče hrane i mleka, hrana mora biti u neotvorenoj i originalnoj ambalaži. Ako ideš u CG, nećeš biti u avionu više od 2 sata, pa daj bebi da jede pre ukrcavanja i kad dođete (neće biti gladna između).
JATovi letovi su fleksibilni, daju da se za dete unese manja flaša vode ili sokić.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Beba u avionu
6.8.2012 9:38:47   
Anoniman
Ja sam pre 3 godine u JATov avion za Egipat unela i vodu i za mm i za mene, i za Luku i vodu, i sok, i senvič. user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Beba u avionu
6.8.2012 9:42:10   
New Mom
Zavisi kako koji. Prošlog leta za Kipar samo flaširana mala Rosa i mali Juvitanin sok za Kaću. Ali let je nastavljao za Tel Aviv, možda su zbog toga bili manje raspoloženi.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Beba u avionu
6.8.2012 14:00:12   
Anoniman
sanchy, mi smo imali kolica, na koja smo nakacili i auto sediste (jer nemamo sto ruku da sve nosimo odvojeno). pri cekiranju na svaki deo koji se rastavlja ti stave po jednu kao nalepnicu. kolica ostaju sa tobom do ulaska u avion, tamo ih predajes na ulasku (sta ce ti kolica u samom avionu?) i na izlasku iz aviona te cekaju kolica. nama su rekli da mozemo poneti sve sto treba za bebu, oko toga niko nije pravio problem i na srecu sto sam ponela za dva obroka  jer je let kasnio 2,5 sata! nahranila sam bebu cim smo prosli sve kontrole, a pre ulaska u avion i ponovo kad smo stigli u beograd. u povratku je bilo dovoljno samo pre ulaska u avion jer nije kasnio let. na aerodromu postoje i one kao sobice gde mozes da presvuces i nahranis bebu, ali ja je nisam tamo hranila.

vuko, ti pojasevi koje jat daje nisu kao taj na slici, bez prsluka su.

< Poruku je uredio ksena -- 6.8.2012 14:01:23 >

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Beba u avionu
7.8.2012 14:27:32   
Dusha
Nama su davali da za bebu unesemo sta god i koliko god treba (nekoliko razlicitih kasica, Aptamil u kesici, voda, plazma keks i sto sta jos), a najludje iskustvo mi je bilo na aerodromu u Briselu, kad mi je ona na kontroli rekla da ja otpijem malo vode iz flasice, da budu sigurni da je to stvarno voda, i da vam kazem, nije ni malo lako vuci iz flasice! :)

< Poruku je uredio Dusha -- 7.8.2012 14:29:28 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Beba u avionu
9.8.2012 0:06:42   
gracia
dakle, po svezim iskustvima, ravna korpa sa konstrukcijom kolica moze da se preda na ulazu u avion?
a smem li da ponesem mali termos sa toplom vodom za adaptirano mleko? i mora li aptamil u originalnoj ambalazi, ili moze potrebna doza u kutijici? kako ste vi pripremale mleko?
letimo montenegrom. oni mi stalno daju razlicite informacije, sve zavisi s kim pricam...user posted image

(odgovor članu Dusha)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Beba u avionu
9.8.2012 0:46:47   
Sanchy
Da,to me nervira jer kao i svuda jedan sluzbenik kaze jedno drugi drugouser posted image tako da ja predpostavljam da neka uputstva sto se tice bebe i njenih stvarcica moraju biti i pismeno objasnjena tako da cu ja u skorije vreme otici do aerodroma da vidim sta se desava po tom pitanju...i jos nesto,ja odavno nisam letela pa me zanima da li Montenegro ima po dva sedista ili po tri u redu?

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Beba u avionu
9.8.2012 13:26:59   
New Mom
Za JATove letove KLIK
Montenegro KLIK

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Beba u avionu
9.8.2012 13:34:16   
MicinaMama
Meni su rekli da ne smem mleko i hranu da unosim u avion,ali na aerodromu mi nista nisu rekli i dali su mi da unesem mleko...Samo su me na skeneru pitali:to je mleko za bebu? ja odg da jeste i hvala bogu unela u avion...imala je svega tri meseca,ne mogu ja nju naterati da jede pre puta,ona jede kada je gladna.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Beba u avionu
9.8.2012 16:42:28   
Sanchy
Hvala New Mom..meni aerodrom blizu pa nisam razmisljala da uputstva mogu naci i preko netauser posted image ...procitala sam za montenegro,e sad pise hrana za bebe u tecnom ili kasastom stanju sto znaci ako mi nestane mleeka pa moram formulu da nosim onda ga moram napraviti pre ulaska u avion ,ne mogu ga uneti u prahu pa neposredno smuckatiuser posted image ...ako to uradim da li je ono ok i posle pola sata posle pravljenje jer znam da pise neposredno praviti pred hranjenje??

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Beba u avionu
9.8.2012 21:57:27   
Anoniman
Ma opušteno, ništa mleku neće biti ni duže od pola sata. Meni se dešavalo da M jede recimo u 4h ujutru, ne popije sve, mene mrzi da ustanem i iznesem u kuhinju nego ostavim na noćni ormarić pored. Ujutru oko 7h on ustane pre mene, dobaulja, uzme mleko i popije. No, u svesnom (a ne spavajućem) stanju mu ne bih dala posle 3 sata. Mislim da sat - sat i po slobodno može stajati.

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Beba u avionu
9.8.2012 23:57:17   
Sanchy
Hvala Tash,taman toliko mi i treba,do Tivta ima 45 minuta plus vrzmanje po aerodromu sat i po...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Beba u avionu
10.8.2012 10:45:47   
minna
Mi cemo imati koji dan preko 2god. pretpostavljam da se to vise ne racuna u bebu i da necu moci da ponesem flasicu sa sokom. Nece mi ni trebati u avionu moze da pije iz case, mada sam ranije volela da mu dam kad polece zbog pritiska.

A jel zna neko kako se placa za decu od 2 god, odmah puna cena ili imaju neki popust? Mislim da cemo ici montenegrom

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Beba u avionu
10.8.2012 11:49:45   
MarijaBg
Minna, sad sam gledala, dete preko 2 godine ima vrlo malo umanjenje, nekih 1000-1500 din user posted image Mozes da pogledas cene karti na nekom od pretrazivaca, ne znam da li smem da stavljam linkove, ali guglaj pa ces naci. Ja karte uvek kupim online gde mi budu najpovoljnije.

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Beba u avionu
10.8.2012 12:57:27   
minna
Hvala Marija, da sad sam bas gledala, uglavnom mali covek ce placati kao velikiuser posted image

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Beba u avionu
30.10.2012 17:48:21   
Sanchy
Danas zovem Jat da pitam u vezi hrane za bebu sta smem da unesem u avion i on mi rece 100 ml hrane ili tecnosti za bebu je dozvoljenouser posted image ,sta cu ja sa 100 mluser posted image ..dva sata ranije na aerodrom plus let sat vremena ,prtljag dok uzmem i stignem do odredista proci ce 5 sati od kad je jeo,,to je nemoguce...sta da radim

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Beba u avionu
30.10.2012 18:10:08   
Anoniman
to ti je neko neupucen rekao. za bebu je dozvoljeno da poneses sta god da treba. ja sam na srecu imala pola litra prokuvane vode jer je avion kasnio 2,5 sata i sve sam potrosila. a imala sam, cini mi se, i caj i naravno ad mleko...

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Beba u avionu
30.10.2012 22:33:58   
Sanchy
Moguce ,rekao mi je i da ne mogu kolica u avion pa se onda kao konsultovao pa ipak mogu ako se sklapaju ...zar se ne sklapaju sva kolicauser posted image ...molim te reci mi mogu li da ponesem vecu flasicu pa ako bas bude tako da ne moze onda da je ispraznim pa da ponesem samo flasicu ,,da mi ne traze i flasicu da bacim,nista me ne bi cudilo...

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here