|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  97 98 99 [100] 101   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Skidamo pelenu!
30.5.2014 1:01:32   
Azra_
Ovo izgleda kao pelena, ali osećaj je apsolutno isti kao da ima gaćice. Dakle, čim pusti kap, oseća da je mokro.

Ivančice, i ja tako planiram, da se malo više motamo po kući i oko kuće, ali kako uvek imam neku obavezu u gradu, a na mm ne mogu da računam, niti imam dete kome da ostavim, obično ga vucaram sa mnom u nabavku, opštinu, poštu...pa rekoh da se u tim slučajevima obezbedim.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 2476
   RE: Skidamo pelenu!
30.5.2014 1:03:55   
Ivanka 75
Od svega ti je najbitnije da mu redovno nudis da piski i kaki dok ne ukapira, u pocetku ce to spontano raditi u nosu ali ce za nekoliko dana da savlada. Ne brini, kad jednom shvati gotovo je.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2477
   RE: Skidamo pelenu!
30.5.2014 1:11:25   
Azra_
Hehe, znam Ivančice... Samo da dočekam da shvati! Uh! user posted image Kad sam prošle godine pokušala da skinem pelenu, obukla mu gaćice, nije hteo da piški 3-4h, postao nervozan, uplašen...čim sam mu stavila pelenu, napunio je za minut. E sad, da li dete tako preneraženo pomilovati i vratiti mu pelenu, ili ga pustiti da se nekako izbori sa tim i konačno upiški pa makar i u gaće?

< Poruku je uredio Azra_ -- 30.5.2014 1:14:32 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2478
   RE: Skidamo pelenu!
30.5.2014 1:16:14   
Ivanka 75
Ne brini, shvatice, Ivu bio strah od nose nihe ni htela da,sedne na nju a kamoli da nesto uradi, kad amo to prevazisli ceo proces trajao nekoliko dana. U nedelju skinula pelenu i obukla gacice, 3x presvucena taj dan, u ponedeljak isto 3x, u utorak 1x u sredu vise ne. Eto koliko je trajalo.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2479
   RE: Skidamo pelenu!
30.5.2014 1:24:19   
Azra_
Super ste bili. user posted image

Ovaj moj hoće da sedi na noši, njemu je to zabava, šta li... I kada mu kažem da ustane, on odgovara ˝pa ne mogu! moram još malo da kakim!˝. Zna da sedi i po 15 minuta i da ništa ne uradi. Dr reče da ne valja baš da sede dugo nego da mu se ponudi, hoćeš-nećeš i ćao. Ali u tom procesu privikavanja valjda se toleriše da dete posedi malo duže na noši. Ma samo kada bi hteo da se opusti i upiški bez pelene, tada bi počeo da shvata. On nema odbojnost prema noši, nego prema gaćicama. Kupila sam neke sa omiljenim crtanim likovima, ali videćemo, nisam optimista po ovom pitanju.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2480
   RE: Skidamo pelenu!
30.5.2014 6:06:53   
Ivanka 75
Ko kaze da ne valja da sede dugi na nosi? Iva i sada sedi po pola sata, ispiski se, gledacrtani, pa malo kasnije i kaki.
Znaci nosa i gledanje crtanog, po mogucstvu Robo spasioci kod nas obavezno
user posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2481
   RE: Skidamo pelenu!
30.5.2014 6:12:19   
Misha i Ljisha
Ne znam da li ovde da pisem ili u temi nosa. No dobro povezano je. Moja D ima neku cudnu fazu u proteklih par dana. Piski ona i dalje u nosu i kaki ali bar jednom na dan se desi sledeci scenario. Znaci sedne na nosu, kaki, ustane sakrije se iza komode za presvlacenje i piski i cereka se kao blesavauser posted image . Prosto mi je neverovatno da ona iskontrolise sebe da ne piski u isto vreme kad i kaki, vec se strpi da ode tamo da se upiski. I to joj je toliko smesno i sve gaca nogicama po mokraci. Sad naravno vec znam caku ali necu da je grdim niti bilo sta slicno (kaze moja mma udari je po guzi par puta-ne pada mi na pamet to da radim da slucajno ne bih dobila suprotan efekat). Njoj je sad to toliko zanimljivo da vam ne mogu opisati. Da li je neko dete bilo u toj fazi? Sta ste radili? Ja cekam leto da bude gologuza i da shvati kako je to superiska biti bez pelene (tj cekam vrucine preko 30) pa kao da krenemo sa skidanjem polagano. S obzirom na to da zna da trazi i da obavlja na nosi pokusacemo eto preko leta. Nego mi je prosto cudno da obozava da se ispiski u cosku. Slatka mi je jako i smesna ali mi nije smesno to sto radi. No sta sad???

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2482
   RE: Skidamo pelenu!
30.5.2014 10:20:09   
Azra_
Ivančice, nama je dr rekla da dete ne sedi dugo na noši, ali verovatno zato što mu se pojavila fisura (ranica), a kod takvih stanja i hemoroida dugo sedenje na noši nije povoljno. To mi sada i otežava situaciju. Jer on hoće da sedi na noši baš dugo. Ima knjižice oko sebe, miran je... Istina, ništa ne uradi, ali stavljam ga. Naravno, tek kad mu skinem pelenu i obučem gaćice možda će biti napredka. Evo sada čita knjigu Miško Piško. Već menja izraze lica, nije baš prijatno.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2483
   RE: Skidamo pelenu!
30.5.2014 12:36:28   
Azra_
Obukla sam mu gaćice. Za 2 sata se 3 puta upiškio. Jednom baš baš, napravio baru. A posle tek da se nakvasi da mora na presvlačenje. Uf, uf! Pričamo, objašnjavamo....

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2484
   RE: Skidamo pelenu!
30.5.2014 14:26:40   
vikiveki
M i LJ tvoja ćera izgleda u tom činu piškenja u ćošku baš uživauser posted image Jesi li probala da je ponudiš da piški pre nego što počne da ide u ćošak?

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2485
   RE: Skidamo pelenu!
30.5.2014 14:27:32   
Misha i Ljisha
viki ona ustane sa nose a prethodno je kakila i ode bas tamo da piskiuser posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 2486
   RE: Skidamo pelenu!
30.5.2014 19:32:49   
Misha i Ljisha
evo je opet ustala sa nose i otisla u njen cosak da piski. Kaze mm da joj stavljam nosu od sada tamouser posted image . Moram pokusati majke mi. Ne razumem ovu fazu, al tacno se djubrov smeje i ide da odradi svoje. Kakva lopuza.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2487
   RE: Skidamo pelenu!
30.5.2014 19:37:14   
Ivanka 75
Pa ti je vrati ba nosu - smeskaj se i ti- .neka to bude igra ali neka zavrsi na nosi na kraju

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2488
   RE: Skidamo pelenu!
30.5.2014 19:38:31   
Misha i Ljisha
jesam vratila sam je i evo upravo kakiuser posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2489
   RE: Skidamo pelenu!
30.5.2014 19:46:36   
Misha i Ljisha
evo kakila i opet ustala i naterala sebe da opet piski tamo u cosku tacno se videlo da je "na silu" piskila

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2490
   RE: Skidamo pelenu!
30.5.2014 19:48:25   
Ivanka 75
samo ti nju vracaj nazad user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2491
   RE: Skidamo pelenu!
30.5.2014 21:14:10   
Torbica
Moji to nisu radili...Desavalo se da omanu, ali da imaju neko mesto za to, ne.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2492
   RE: Skidamo pelenu!
30.5.2014 22:16:43   
Misha i Ljisha
Torbice ja nemam pojma sto je njoj sad to tako zanimljivo. Eto traje vec nekoliko dana. Kazem necu da je "kaznjavam" niti bilo sta, samo joj kazem da nije lepo i da se piski na nosi. E jeste blesavo ovo moje dete. A to koliko se ona cereka u tim momentima ja vama ne mogu ni da opisemuser posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 2493
   RE: Skidamo pelenu!
30.5.2014 22:39:30   
Torbica
Znas sta, fora je u takvim situacijama ne pridavati tome preveliki znacaj, prosto, upecala te. Bacila je udicu i primila si se. Mislim, ko ne bi? Psiholog kaze da dete u takvim nekim situacijama misli ovako - Opa, moja mama se cudno ponasa, a to sve zbog onog sto sam uradila... Probaj da je malko iskuliras. Prvo, po meni, imate ihaj vremena za pelene, probaj apsolutno da ne reagujes. Presvuci je, slegni ramenima i vozi dalje. user posted image Par dana, pa ces videti. a kad krene da se cereka, nemoj biti publika, idi svojim poslom.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2494
   RE: Skidamo pelenu!
30.5.2014 22:41:40   
Misha i Ljisha
e fora je u tome sto sam je jednom tako ignorisala i okliznula se najstrasnije i palauser posted image tako da ja sad uvek pridjem. Mislim da cu da je zeznem i da stavim tu jedan peskir na poduser posted image pa da vidim da li ce ga sklanjati ili ce piskiti po njemu (ako bude piskila po njemu bar se nece okliznuti). Probacu ponovo sa ignorisanjem

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 2495
   RE: Skidamo pelenu!
30.5.2014 22:46:00   
Maslacak15
ja mislim da je ona mala i da ne kapira ceo koncept do kraja, nego joj je sad zanimljivo i tera inat. Ko sto rekoh nije poenta nuditi detetu nosu, poenta je da dete pocne samo da trazi nosu. Ja bih probala nesto drugacije. Obukla bih joj pelenu neko vreme da zaboravi pricu sa coskom...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2496
   RE: Skidamo pelenu!
30.5.2014 22:50:36   
Misha i Ljisha
Maslacak ali ona meni zna da trazi nosu. I kapira ceo koncept ali jednom na dan ona to uradi. Znaci ne svaki put nego tacno jednom na dan i to uvece.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2497
   RE: Skidamo pelenu!
30.5.2014 22:50:45   
Torbica
user posted image hehe, svakako je akcija sledeca - skrenuti fokus sa coska!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2498
   RE: Skidamo pelenu!
30.5.2014 22:55:10   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Torbica

user posted image hehe, svakako je akcija sledeca - skrenuti fokus sa coska!

user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 2499
   RE: Skidamo pelenu!
2.6.2014 12:27:39   
Azra_
Mame, nama je danas 4.dan bez pelene. Sve manje-više ide ok. Već drugi dan je kakio i piškio u nošu.

E sad, imamo problem, pa rekoh da pitam da li je to uobičajeno. On ne traži sam kada mu se piški- to i ne očekujem, rano je. Ali od trenutka kada se unervozi, ja primetim da mu se piški i stavimga na nošu, zna da prođe i po sat vremena. Bude na noši 10ak minuta, pa ustanemo, onda se opet za minut-dva unervozi, pa opet na nošu, ništa, obučemo se i tako iz 3.-4.pokušaja on uspe da piški, a između toga je nikakav, niti može da se umiri, zaigra, samo trčkara. Šta vi mislite? Ima neko takvo iskustvo?

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  97 98 99 [100] 101   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  97 98 99 [100] 101   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...
Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here