|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  97 98 [99] 100 101   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Skidamo pelenu!
16.5.2014 9:20:40   
Peace*
Ja ne znam kako je sa devojčicama, ali moji dečaci su brzo skinuli dnevnu pelenu, za max 7 dana je sve bilo gotovo, a pravi haos je trajao svega 2-3 dana.
Noćnu je Luka vukao do 4te, jednostavno, nije se budio kad se upiški, uopšte se nije sećao da sam ga presvlačila, da sam menjala posteljinu - pa nisam videla smiso toga.
Maki je skinuo nešto posle 3-eg rođusa, prosto smo se dogovorili... koliko god to glupo zvučalo. Ali u tom periodu je njemu stalno bila suva pelena, bukvalno smo 3 pelene koristili nekih 2-3 meseca, dok se ne raspadnu.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 2451
   RE: Skidamo pelenu!
16.5.2014 9:22:34   
Trcosava
Ani je jako dugo bila suva pelena noću, mnogo mnogo dugo. Ali jednostano nije htela u nošu. Probavala sam ranije da joj skinem pelenu, ali je piškala gde je stigla. Skinula je sa 3 god za bukvalno 2 dana.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2452
   RE: Skidamo pelenu!
16.5.2014 9:24:53   
Torbica
Moja cerka je skolski skinula - dnevnu pa za nekih nedelju dana nocnu, sa 2 god. Ali ovaj mali se upiski a evo tri ipo godinice. Ma dok ne zaredja suvu, necu ni da razmisljam....

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2453
   RE: Skidamo pelenu!
16.5.2014 10:17:23   
tijatija
Ja nocnu skidam 7 (optilike) dana posle dnevne, kad je dete svesno sta se radi na nosi.Meni je Marta 2.5 god vec godinu ne nosimo dnevnu ni nocnu... jednostavno sam imala srece do sad. Jedina je u grupi koja ne nosi pele jos od septembra od kad je krenula. Ja ne vidim svrhe zasto satavljati detetu pelenu po noci ako je skroz suva vec danima...Ja sam ih u pocetku budila oko 12 i nudila, posle su se navikli sami. Mozda se dva puta popiskila u krevet do sad

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 2454
   RE: Skidamo pelenu!
16.5.2014 10:25:40   
Torbica
Moj sin redovno osvane mokar, iako ga dignem pre svog spavanja, nije zreo jos za skidanje nocne definitivno... Drzala sam ga skinutog 5 meseci i odlepila... Nije vredelo. I nije mi tesko presvlaciti ga i to, nego poludim sto bude mokar i ohladjen user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 2455
   RE: Skidamo pelenu!
16.5.2014 11:39:05   
jovicaa
aha, nisam ja skontala da vi drzite nocnu i dalje.... sta znam nemam iskustva sa tim... ja bih mu pre stavila onaj podmetac ispod guze to uvek kupimo kada je period odvikavanja od pelena, to mozes da odneses i u vrtic vikiveki i da ima kazes evo stavite ovo ispod, ako vas je strah da ne popiski posteljinu i resen problem.
e sad stvarno nisam pametna da li stavljati nocnu ili ne. ja sam skroz skinula sveeeee odmah, i nisam nikad vracala, za nekih pola godine je sve potpuno doslo u normalu. dnevnu ranije, a za nocno je bilo potrebno da prodje duzi period.
aleks je imao oko 2 i po godine kad smo skinuli. ja detetu preko tri godine ne bih stavljala vise pelene.


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 2456
   RE: Skidamo pelenu!
16.5.2014 11:56:05   
cockic
ja pisala sto puta ali ajde i 101 user posted image .pekija sam odvikla od dnevnih pelene sa 2g i 4m.dnevno spavanje sa 2g i 8m.a nocnu mesec dana pred treci rodjendan.

sa lenom je krenulo lakse skidanje pelena sa 21mesec je skinula dnevnu,dnevno spavanje smo stavljali do pre mesec dana skinuli sa 2g i 2m.ubrzo skinuli i nocnu jer sama nije htela da je stavi pred spavanje rekla necu pelenu.omane i dalje nocu,ali ja joj pelene ne vracam.vodu pije kad joj se pije.neko vece vise neko manje.ona mleko ne pije uopste,ne voli pije preko dana jogurt.tako da joj je jedina tecnos u vecoj kolicini voda,a posle vode najvise voli sok.to pred spavanje nedajem.uglavnom samo vodu.imam mesec dana kako joj nocnu pelenu nestavljam.desi se da se neupiski 5 noci pa 6tu se upiski.tako da sad nije lose.ali stavljam je nocu da piski,nekad jednom nekad dva puta.sve zavisi koliko je tecnosti pila.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2457
   RE: Skidamo pelenu!
16.5.2014 12:35:13   
Torbica
Ma sa dnevnom je lako. A tu nocnu mu stavim u snu, nema on pojma i skinem mu cim ustane, onako bunovan, dok jos mnogo ne misli... Mnoooogo je bolje nego sto je bilo, otprilike svaka treca bude pomalo mokra, samo nek dodje leto, necu mu stavljati vise, ako nastavi ovim tempom. A najmanji ce da skine dnevnu sigurno, on vec sad vice kaka, nekad donese nosu... Taman ce biti pune dve. Vec uveliko prica tako da ne ocekujem neke probleme.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 2458
   RE: Skidamo pelenu!
16.5.2014 12:39:32   
jovicaa
i ja se nadam da ce sa maksimom ici na leto, posto isto fino prica i kapira sve....
e torbice tek sad kapiram da su nama deca istog uzrasta, tj tvoje drugo i trece i moje prvo i drugouser posted image
tj izmedju djoleta i aleksa je samo nedelju dana razlike.

< Poruku je uredio jovicaa -- 16.5.2014 12:40:30 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 2459
   RE: Skidamo pelenu!
16.5.2014 13:12:28   
Torbica
user posted image da da

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 2460
   RE: Skidamo pelenu!
16.5.2014 16:33:52   
Azra_
Jao, ja sam baš nešto uplašena kako će kod nas ići. Moje dete i kad počne da piški u kadi kad se kupa, i to vidi, odmah prestaje. Kao da se uplaši. Kada sam ga ostavljala u gaćicama znao je da bude po par sati suv i nervozan. Sedi na noši, sve ok, ali bez rezultata. I uhvati me panika da će mu eksplodirati bešika, stavim mu pelenu, bude prepuna za 15ak minuta. Sada je već veći, možda bude bolje. Inače, od 1,5god on odlično komunicira, sada je već po tom pitanju jako sazreo i sarađuje uglavnom na svim poljima, ali ovo...user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 2461
   RE: Skidamo pelenu!
29.5.2014 14:13:07   
vonavoj
Skinula sam T dnevnu pelenu pre mesec i po dana,ali sad je pocela da zeza,ukaki se u gace..ne znam koja je to faza..i juce i danas,stane iza njene kuhinjice,kao nesto gleda,i samo vidim da se ukakila..user posted image ..i kako da reagujem..poludim..vec zna,i lepo je govorila..
a za nocu joj je pelena suva,ali me je sve strah da je skinem...cim se probudi mora na nosu...a sad je toplo..kakve podmetace imate za ispod..ja imam neki,ali je mali..i mislim da se sva upari na njemu!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2462
   RE: Skidamo pelenu!
29.5.2014 14:21:01   
vikiveki
I ja sam Stefanu skinula i dnevnu i noćnu pelenu još pre jedno mesec dana.dešavalo se i meni da se u početku ukaki u gaće...Von isto kao i tvoja ćera i moj sin je imao običaj da stane negde i da se kaobojagi zagleda u nešto , a ja kada mu priđem samo viče: Pusti me,pusti me"nekoliko puta kada se to desilo dobro sam ga izgrdila i video je da sam baš ljuta,pa je vremenom prestao dsa kaki u gaće i sada skoro uvek traži nošu tj. kaže kada hoće da kaki
Inače pre sam umesto mušeme stavljala nešto kao tj. slično pampers peleni što se stavlja na dušek da se on ne bi nakvasio, za to mi je rekla jedna mama koja je radila u apoteci,super stvar

< Poruku je uredio vikiveki -- 29.5.2014 14:23:31 >


_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2463
   RE: Skidamo pelenu!
29.5.2014 14:23:17   
vonavoj
dobila je po guzi i naljutila sam se,za kaznu je otisla i da spava... valjda ce skontati,uskoro..

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 2464
   RE: Skidamo pelenu!
29.5.2014 14:27:39   
Anoniman
Una se gadi kada se ukaki, tako da ne kaki u gace, samo se nocu upsiki po nekad, a skinuli smo pelenu , pa u julu ce godinu dana.

Von sledeci put joj pokazi, neka vidi kako je to ruzno i smrdi, i vise nikada se nece ukakiti.

Viku, moze li slika za to, ili naziv da probam da pronadjem kod nas?

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 2465
   RE: Skidamo pelenu!
29.5.2014 14:38:13   
vikiveki
UM ja sam to iskoristila koliko sam imala jer posle dva ili tri puta kada se upiški počne da se oseća i da se skupljaju sitne grudvice slično kao u pampersu.Ta žena tj. majka deteta koje sam čuvala je radila u apoteci tj. mislim da je apoteka bila njena ,ona mi je dala jedno pakovanje u njumu je bilo oko 10-tak komada ne mogu tačno da se setim da li je imalo neki naziv,pošto se to prodavalo na komad.Ja to sačuvala ,pa stajalo mi je 4 god jer onda mi je ovaj srednji sin bio tek skinuo pelene,ali za njega ih nisam upotrebljavala,a za Stefana mi je dosta pomoglo.Nisam tražila da vidim da li to ima i dalje da se kupi u apotekamauser posted image Izgleda kao neka marama tj. kvadratnog je oblika i skoro je providno a unutra je ispunjeno nekim kao faticama ili je to neka specijalna supstanca koja upija mokraću

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2466
   RE: Skidamo pelenu!
29.5.2014 14:43:41   
Anoniman
Viki moracu da potrazim! Hvala!

Una se ne upsiki stalno, ali jednom ili 2-3 x u mesec dana mora, cim ide bosa, eto nje, zato je sada budim oko 1, pa oko 5 i piski u nosi. Ne mogu vise da perem posteljinu, a najgore je sto ona kada se to desi ne oseca do jutra bi bila mokra....

< Poruku je uredio Unina mama -- 29.5.2014 14:44:55 >

(odgovor članu vikiveki)
  Direktna veza do poruke: 2467
   RE: Skidamo pelenu!
29.5.2014 14:51:15   
vonavoj
Sestra ima to,to je kao za babe i dede,koliko shvatam,kad leze...
UM,ona se zgrozi,urla kad vidi govno..odavno,ali dzabe!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2468
   RE: Skidamo pelenu!
29.5.2014 14:53:11   
cockic
nama je nocno piskanje bilo problem jedno mesec dana mozda i malo vise.a sad se neupiski,ja je stavim svakako jednom nocu da ne trpi do jutra.tako da se jedno 10 dana nije nocu upiskila user posted image

a za preko dana njoj se svega par puta desilo da se ukaki u gace,na pocetku odvikavanja.sto je bilo jos u novembru.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2469
   RE: Skidamo pelenu!
29.5.2014 14:54:09   
Anoniman
Moracu da potrazim!

Von moja samo sto ne povraca kada vidi govno u wc solji ili u nosi, bas je gadljiva!

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 2470
   RE: Skidamo pelenu!
29.5.2014 17:11:17   
little_one
Mi odavno imamo nocnu pelenu suhu, jedino dok je bila bolesna prije nekih mjesec dana je strasno nocu pila vode a posto jeimala dosta slajma davali joj i tad bi se ujutro budila mokre pelene. Cim je ozdravila opet je bila suha.

Inace na tuti smo od devetog mjeseca i od tad uglavnom kaki na tutu, mozda bi se u mjesec dana 1-2 puta ukakila u pelenu i tako je non stop od tada. Od prije 3 mjeseca smo na adapteru i na solji i super je prihvatila i samo nastavila da tamo radi posao, ujutro po ustajanju bi piskila tamo, kakila redovno i super. Prije 15tak dana je iznenada pocela da shvata da joj izlazi nesto iz guze, znala je ona to i ranije al nikad nije gledala, a onda se desio peh, iskakila se, to je bucnulo u vodu i izgleda joj pokvasilo guzu prepala se i odjednom odustala od kakenja i piskenja u solju, plac i bukvalno strah....to je trajalo nekih 7 dana, mi je ohrabrivali i tjesili i nismo silili na solju a ona kakila u pelenu ali bi svaki put prijavila da se ukakilauser posted image i ajde...zadnjih nekoliko dana se opet ne plasi da piski i kaki na solju mada ja preventivno nabacam tolet papira u solju da joj ne bucka i da se ne prepadne opet...trazi da kaki, nekad prije nekad kasnije i ozbiljno razmisljam da se bacimo na skidanje pelene cim malo otopli. Mislim da ima sanse da barem pokusamo a mozda i uspijemo....ujutro sad imamo problem jer se probudi u 6 ujutro, neocekivano ali kako je navikla da ide u wc da piski imam utisak da se budi jer mora u wc...skinemo je i ona kuka i brzo trci u wc i vidim da trpi do solje a onda se fino ispiski. Tako da s emoramo izgleda pomiriti sa ustajanjem u 6. E sad znam da ima tema, al da li bi mi savjetovali skidanje i nocne odmah?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2471
   RE: Skidamo pelenu!
30.5.2014 0:21:53   
Azra_
Von, mislim da je reč o onom nepromočivom podmetaču kao što smo nosile u porodilište. Ima ih i u Aksi. http://shop.aksa.rs/flufsan-baby-nepromocivi-podmetac-60_x_90-10-kom.html

Ja se spemam da ovih dana krenemo u pokušaj skidanja pelene. Jao žene, ja sam počela da sanjam to koliko mi je opterećenje jer znam da neće biti lako poznavajući dete. Da li je neka od vas koristila ovo: pelene za odvikavanje ? Recimo dok smo po kući oblačila bih mu gaćice, a kada imam obaveze i moram nešto da izađem, nisam baš sigurna da mogu da nosim stvari za presvalačenje i to obavljam po gradu. Dakle, ako se upiški, biće mokar, on će oset___iti, ali da ne pređe na pantalone.

< Poruku je uredio Azra_ -- 30.5.2014 0:26:30 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2472
   RE: Skidamo pelenu!
30.5.2014 0:30:25   
Ivanka 75
Azra, ja sam Ivi skinula pelenu u sred februara, kakve pelene za odvikavanje, skines pelenu, obuces gacice, sedis kod kuce nekoliko dana da isteras to do kraja, nudis nosu svakih 15min i 3-4 dan gotovo.
Iva je imala 2g i 4 meseca. Treci dan vise nije bilo presvlacenja ali smo je i dalje stavljali na nosu svakih pola sata, pa produzavali razmak a ona u medjuvremenu sve cesce pocela da prijavljuje "piski", "kaki"
I nocna pelena je "otisla" nakon mesec dana.
user posted image

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 30.5.2014 0:32:18 >

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2473
   RE: Skidamo pelenu!
30.5.2014 0:40:51   
bubulence
kazu da je najveca greska roditelja kada oblace deci gacice, odvikavaju od pelena a opet ponekad stavljaju pelenu. deca se zbune.
mi smo od 8. meseca isli na nosu. posle par dana je shvatila za cega sluzi i od tada je kakila iskljucivo u nosu, ne znam da li se i jednom od tada ukakila u pelenu. sa godinu dana smo bili skinuli i dnevnu pelenu na dva meseca. znaci ustane i piski i onda je nudim na pola sata. posle par dana sama,lepo pokaze na nosu kada joj treba. mislim da se za ta 3 meseca nije upiskila vise od 3 puta. a onda smo zaglavile u bolnicu gde je zbog prejakih antibiotika dobila ne proliv nego ne znam ni ja sta. iz nje je isla voda stalno, nismo znali da li piski ili kaki i dnevno smo trosili po veliko pakovanje pelena. kada se sve stabilizovalo vratila se da kaki na nosu ali ne i da piski. ponekad pokaze a nekad ne. tako da smo drugo skidanje imali sa njenih 20 meseci, identicno kao prvi put. znaci skinem joj pelenu i kraj. napolje nosimo po 4 preobuke ali pelenu ne stavljam i za 3-4 dana resen problem iako vam prva 2 dana izgleda da se to nece nikada desiti

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2474
   RE: Skidamo pelenu!
30.5.2014 0:45:31   
vikiveki
Da, i ja se slažem da je za dete zbunjujuće kada mu skinemo pelenu pa onda opet počnemo da mu oblačimo

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  97 98 [99] 100 101   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  97 98 [99] 100 101   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...
HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here