|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bušenje ušiju
14.9.2012 14:03:00   
Olga75
da , npr mojoj bebi su probusene usi od mesec dana
i nista joj nije , niti primecuje da ima mindjuse ni onda ni sad
i ne vidim cemu iscudjavanje i sablaznjavanje , to se ovde radi odavno i eto , neko taj " obicaj " ispostuje neko ne


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Bušenje ušiju
14.9.2012 14:04:07   
lesica
Mene su od kako smo dosli iz porodilista krenuli svi da dave sa pitanjem "Kada ces da joj busis usi?" I mislim da L ima kolekciju od preko 15 mindjusa. Uglavnom,nisu joj izbusene usi i sto se mene tice tek kad sama izrazi zelju za tim,tada cu je odvesti da izbusi usi. Nek radi ko sta hoce,nisam ja nesto generalno protiv toga cak zna da mi bude i slatko ali kad moje dete Demijan nije u pitanju(ona bi otkinula celo uvo,a ne samo mindjusu)

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Bušenje ušiju
14.9.2012 14:05:18   
Modessty
stvarno mi nije namera da nikoga uvredim, ali kad vidim da se bebama buše uši, a eno gore se upravo o tome piše kako patronažne to rade bebama od samo mesec dana starosti, ja se naježim! I ne mogu da se ne pitam zašto je to toliko bitno?!
Ja sam sama išla da izbušim uši i stavim mindjuše sa 14 godina. Znači bio je samo moj izbor. Zašto je tako teško ostaviti detetu taj izbor? Zašto je toliko bitno da devojčica ima mindjuše?

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Bušenje ušiju
14.9.2012 14:05:36   
Anoniman
A šta ako ona ne bude želela bušne uši? Mislim da je okrutno vršiti takve izmene na nečijem telu kao što je bušenje rupa bez njegovog znanja i pristanka.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 154
   RE: Bušenje ušiju
14.9.2012 14:09:27   
purplish
Evo, i ja se pridruzujem protivnicama busenju usiju user posted image ...
razlog- pa i meni su sa 3-4 godine probusili usi i evo i dan danas ih stavim mozda 3 puta godisnje, cisto da ne zarastu rupice user posted image . Zato sam svojoj maleckoj ostavila izbor da sama odluci kada bude dovoljno velika zeli li busiti usi ili ne.

A i iskreno, bio bi me strah kao sto je neko vec spomenuo da je neko npr. ne povuce za mindjusu u vrticu tj. imajuci njene talente na umu, da se ne zakaci sama za nesto.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Bušenje ušiju
14.9.2012 14:50:11   
ishler
I ja smatram da je nepotrebno muciti dete,
ne zelim da se neko uvredi ali po meni je to pomodarstvo,
Kada poraste neka uradi sta zeli.

(odgovor članu purplish)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Bušenje ušiju
14.9.2012 14:54:21   
Olga75
eto busenjem tela sam je izzlostavljala plus uvela u okultnu tajnu sektu plus svata
i ako ne bude htela da ima probusene usi patice i mrzece me kao sto ja mrzim moju mamu koja je meni probusila usi kao sto ona mrzi njenu pokojnu mamu koja je verovatno mrzela svoju i tako user posted image
eto jos jedne besmislene rasprave gde ce neko morati da se brani

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Bušenje ušiju
14.9.2012 15:01:12   
jovicaa
ja bih isto ostavila detetu izbor, da samo odluci kada malo poraste, isto kao i sa krstenjem.
tako su moji roditelji uradili sa mnom, usi sam probusila sa 7-8 godina, a krstila se sa 10. sve na moju inicijativu, ili sam barem tada tako mislilauser posted image
sve sto nije neophodno da se uradi sa detetom, ostavicu njemu izbor da sam odluci kada bude porastao.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Bušenje ušiju
14.9.2012 15:27:56   
MicinaMama
Ja nisam nikakav protivnik nicega,istina za mene je rano bar do 6mj.Opet kako ko zeli,ali isto tako nisam bas ni za to : detetov izbor.Mislim bar sto se mindjusa tice.Ipak i na mindjuse se treba nauciti vremenom i naviknuti.A meni opet i te mindjuse predstavljaju zenstvenost.

Naravno svako ima svoj izbor i misljenje.I ne kazem da smatram druge mame koje se ne slazu samnom da grese.Nismo svi isti.Ja sam postavila pitanje jer ja iskreno prvi put cujem u svom zivotu da se bebama tako rano buse usi.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Bušenje ušiju
14.9.2012 15:34:50   
Snelle
Ja sam svom detetu bušila uši mesec dana pred drugi rođendan, i to zato što je ona tražila. Da, videla je da ja nosim minđuše, baka....i bila je oduševljena time. Mesec dana nakon skidanja medicinskih je odbijala da joj stavimo zlatne, tako da je opet bilo po njenom i eno je, zarasle joj uši, za džabe smo ih bušili user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Bušenje ušiju
14.9.2012 15:42:39   
Lu
IZVORNA PORUKA: Modessty

Zašto je toliko bitno da devojčica ima mindjuše?

Iz istog razloga zašto i dječaci trebaju imati kratku kosu, valjda da se zna ko je kojeg spolauser posted image
Šalim se i nemoj da se ko vrijeđa, meni je to svejedno šta ko radi sa svojim djeteom, ja imam jedno muško duge kose još da mu stavim naušnice i biće baš cooluser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Bušenje ušiju
14.9.2012 16:29:47   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Olga RR
i ne vidim cemu iscudjavanje i sablaznjavanje ,


Iskreno sam umorna od toga što se svaka tema počinje tretirati "ako ne mislim kao ti onda ti sigurno grešiš" user posted image
Baš lepa tema i ako ne želiš da bušiš uši, napišeš ne želim i gotovo, a oni koji žele neka se dopisuju kako, kad, ko, da li boli, kakva su iskustva itd...

Šta je sledeće? U temi Zimnica izbiće svađa oko toga ko koristi konzervans, a ko ne?! user posted image user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 162
   RE: Bušenje ušiju
14.9.2012 16:34:54   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: n i n a


IZVORNA PORUKA: Olga RR
i ne vidim cemu iscudjavanje i sablaznjavanje ,


Iskreno sam umorna od toga što se svaka tema počinje tretirati "ako ne mislim kao ti onda ti sigurno grešiš" user posted image
Baš lepa tema i ako ne želiš da bušiš uši, napišeš ne želim i gotovo, a oni koji žele neka se dopisuju kako, kad, ko, da li boli, kakva su iskustva itd...

Šta je sledeće? U temi Zimnica izbiće svađa oko toga ko koristi konzervans, a ko ne?! user posted image user posted image


A zašto je loše obrazložiti zašto si protiv nečega ako si protiv? Ili svi koji imaju suprotno mišljenje smeju da odgovaraju samo sa da i ne da se neko ne bi uvredio?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 163
   RE: Bušenje ušiju
14.9.2012 16:38:46   
Anoniman
Pa Boga mi poslednje strane su pune obrazloženja i "osuda" onih koji se za bušenje dečjih ušica odluče, ne može se naći ni jedan savetodavan post vezan za samo bušenje ušiju.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 164
   RE: Bušenje ušiju
14.9.2012 16:43:56   
Modessty

IZVORNA PORUKA: gae_gr

A zašto je loše obrazložiti zašto si protiv nečega ako si protiv? Ili svi koji imaju suprotno mišljenje smeju da odgovaraju samo sa da i ne da se neko ne bi uvredio?


Baš tako!

Kao što rekoh, nije mi bila namera da bilo koga uvredim.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Bušenje ušiju
14.9.2012 16:48:21   
Modessty

IZVORNA PORUKA: n i n a

Pa Boga mi poslednje strane su pune obrazloženja i "osuda" onih koji se za bušenje dečjih ušica odluče, ne može se naći ni jedan savetodavan post vezan za samo bušenje ušiju.


Evo jednog vrlo doboronamernog saveta:
Nemojte bušiti uši deci pre prvog rodjendana! Postoji niz zdravstvenih razloga protiv i nijedan za. Ako je bitno da ima mindjuše, bušite uši kad napune godinicu i to kod nekog u koga zaista imate poverenja. Izbegavajte bušenje od strane devojčuraka koje rade po zlatarama. I proverite da li su medicinke zaista pozlaćene ili zlatne.
Najbolje bi bio da se odmah stave vaše zlatne mindjuše koje su predhodno nekoliko sati bile potopljene u alkohol

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Bušenje ušiju
14.9.2012 16:49:47   
red3lilu
Pošto imam poverenja u svoju patronažnu i objasnila mi je tačnu proceduru šta i kako će da uradi,a kad probušimo uši detaljisaću ceo procesuser posted image
Meni su bušili uši sa 13 godina i sećam se toga jako dobro i ostalo mi u lošem sećanju.
Moja mama ima tri sestre, i sve su ubrzo nakon rođenja dobile minđuše koje nose i dan danas bukvalno ih nisu skinule ni dan...
P.S. tada su patronažne bušile uši "na krompir" vrućom iglomuser posted image

< Poruku je uredio red3lilu -- 14.9.2012 16:51:46 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Bušenje ušiju
14.9.2012 20:10:04   
jovicaa
evo ja samo da usput spomenem da u usima ima dosta akupunkturnih tacaka i busenjem usiju moze da se vrsi los uticaj ne neki organ i sl ako se potrefe te tacke.. samo da znate. sto uopste nije dobro, tako organizam moze da pati.
ja volim mindjuse i nosim ih, ali samo par sati dnevno i ne svaki dan...
lu meni su preslatki decaci sa dugom kosicom....

< Poruku je uredio jovicaa -- 14.9.2012 20:12:19 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Bušenje ušiju
28.9.2012 18:59:58   
sirko
ja sam za busenje usiju sto ranije...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Bušenje ušiju
28.9.2012 22:38:56   
cani
Ja sam veliki fan mindjusa,imam ih 18 na oba uva ukupno,ali ne bih detetu busila dok ono ne pozeli,ako uopste pozeli ikad.user posted image

_____________________________

Once upon a time I could control myself...

(odgovor članu sirko)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Bušenje ušiju
1.10.2012 11:50:53   
Figaro88
Andrea mi vec par dana trazi da ima mindjusice kao ujkauser posted image Ja ne znam sta da radim.Sta ako je bude puno bolelo pa nebude htala da probusi i drugouser posted image Nemam pojma sta da radim,a ona zapela,mislila sam da ce zaboraviti ali ne.....

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu cani)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Bušenje ušiju
1.10.2012 12:06:54   
Olga75
prvo joj objasni da ce je boleti pa ces videti
mislim to verovatno boli , da mi nisu probusili kad sam bila beslovesna ja sigurni nikad na bih busila usi a decu ne treba lagati , malo ce bocnuti ( to je ok za inekciju ) a za usi ako se secas koliko je tebe bolelo tako joj objasni
mozda se sad predomisli a mozda i ne user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Bušenje ušiju
1.10.2012 12:11:56   
Figaro88
Ja sam sa 16g htala da izbusim jos rupica na usima ali posle jedne sam odustala koliko me bolelouser posted image Ma rekla sam joj,al ona navalilauser posted image Jedino kada bi mogli u isto vreme na oba da joj probuse,a i ne znam gde da je odvedem da joj buse,nisam mislila da ce mi to traziti bar dok ne krene u skolu......

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Bušenje ušiju
1.10.2012 12:13:56   
Olga75
pa to rade u zlatarama tako " velikima "
ne znam sta da ti kazem ako bas hoce odvedi je pa Boze moj za drugu rupicu drugi put
nadam se da ce se javiti neko ko ima iskustva sa starijom decom user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Bušenje ušiju
1.10.2012 12:30:19   
Figaro88
Sad smo opet i ja i mm pricali,i objasnili da ce da je boli i da necu ja to da joj radim nego neka teta i ona i dalje hoce,prosetacu sa njom do neke zlatare i raspitati se malo,mozda i mogu obe u isto vremeuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here