|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li verujete u babske priče?
8.5.2011 9:49:27   
jelena038
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: jelena038

IZVORNA PORUKA: eni26

ne kradi u trudnoci,beba ce imati beleg user posted image

hehehehe
ahahahah, ludilo, znam za to, jadna deca koja imaju belege, stalno su izlozena tumacenju, bulje zene u belege ko u rorsahove mrlje, i dok se usaglase, detetova majka ispadne kleptoman koja krade od igle do lokomotive user posted image




user posted image
pa stvarno user posted image


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 851
   RE: Da li verujete u babske priče?
8.5.2011 9:52:51   
jelena038
IZVORNA PORUKA: nela79

Ide moj muz prekuce i unosi bebin suhi ves koji se susio napolju. Nebi mi jasno sta mu bi da on to odradi a da ga nisam napomenula... a onda sam se sjetila... natjerao ga svekar da pokupi ves sa zice da bebine stvari nebi bile napolju kad se smraci. To iz nekog razloga ne valja. Moracete pitati mog svekra zastouser posted image
jaaaaaaaaao, daaaa! i to! ja umrla od smeha kad su mi to rekli. ljudi, ja se porodila u sred januara, u 4 popodne je vec mrak! user posted image dok masina svaki dan otkuva dve masine vesa, nema sanse do 4 da ih osusim user posted image a bio lep neki januar, suncan, bilo mi zao da susim unutra i saplicem se o zice, kad vec imam deset metara dugacku terasu napolju. tada, sad sam gospodja, imam veseraj user posted image


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 852
   RE: Da li verujete u babske priče?
8.5.2011 10:00:44   
minavb
IZVORNA PORUKA: jelena038

IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: jelena038

IZVORNA PORUKA: eni26

ne kradi u trudnoci,beba ce imati beleg user posted image

hehehehe
ahahahah, ludilo, znam za to, jadna deca koja imaju belege, stalno su izlozena tumacenju, bulje zene u belege ko u rorsahove mrlje, i dok se usaglase, detetova majka ispadne kleptoman koja krade od igle do lokomotive user posted image




user posted image
pa stvarno user posted image


A inace hiperplazija krvnih sudova (hemangiom) nastaju zato sto je mama nesto drpila u trudnoci. Kako da ne.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 853
   RE: Da li verujete u babske priče?
8.5.2011 15:31:47   
mirks
ja imam beleg na desnoj butini...po toj prici moja majka je nesto ukrala i dirnula se posle toga...ali gle sad: i moje dete ima isti beleg na desnoj butini na istom mestu...a ja se ne secam da sam ukrala nestouser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 854
   RE: Da li verujete u babske priče?
2.8.2011 22:24:50   
Inica
Joj, koliko glugosti. Moja sveki je stavila beli luk ispod krevetca, tako neshto, to sam sluchajno otkriLa user posted image
Onda, u vreme grcheva, dok mala plache na sav glas, onako zabrinuto gleDa i komentarishe- neko je popreko pogledao. Uf, tad kad nisam odlepila.
Hma neka baba u komshiluku i dok sam bila trudna govorila je da se pocheshem po dupetu ako je vidim :D AHAHAHA
Pupak kad je otpao ona ga je sachuvala.. Posle mi ga je davala al sam joj rekla da ga baci. .
Unosila je stwari bebine pre mraka. Sigurno ima josh toga, al ne mogu da se setim :D

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 855
   RE: Da li verujete u babske priče?
2.8.2011 22:26:13   
indy_25
ne vjerujem uopste cak sta vise mrzim kad neko prica o tome user posted image

(odgovor članu Inica)
Direktna veza do poruke: 856
   RE: Da li verujete u babske priče?
2.8.2011 22:29:01   
Anoniman
Kaže meni danas jedan poznanik "Još nema zube? 11 meseci? Znaš kako kažu, ako bebi rano izađu zubi, mama će brzo opet da zatrudni, a ako izađu kasno, neće mama skoro opet da bude trudna!"
Još me je i pitao kad su Luki izrasli zubi! user posted image

(odgovor članu indy_25)
  Direktna veza do poruke: 857
   RE: Da li verujete u babske priče?
2.8.2011 22:32:14   
Inica
Ma ja sam ludela. Kad se porodim opet- Budem li chula rech tih gluposti, mislim da cje me zapamtiti. Ja kapiram starije ljude, ali opet, koliko trebamo biti primitivni da prvo pomislimo-npr- da je neko pogledao chudno dete- pre nego da ga muchi neshto? ? ? user posted image

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 858
   RE: Da li verujete u babske priče?
3.8.2011 2:19:05   
vukosava

IZVORNA PORUKA: minavb

A inace hiperplazija krvnih sudova (hemangiom) nastaju zato sto je mama nesto drpila u trudnoci. Kako da ne.


meni su rekli da sam se uplasila pa se uhvatila za to mesto gde beba ima. cim se uplasim oma se fatam za (*), kako da ne

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 859
   RE: Da li verujete u babske priče?
3.8.2011 8:45:45   
tijatija

IZVORNA PORUKA: Tash

Kaže meni danas jedan poznanik "Još nema zube? 11 meseci? Znaš kako kažu, ako bebi rano izađu zubi, mama će brzo opet da zatrudni, a ako izađu kasno, neće mama skoro opet da bude trudna!"
Još me je i pitao kad su Luki izrasli zubi! user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image Mojoj starijoj cerki je prvi zub izasao sa 8 mes. a ja sam bila trudna vec 4muser posted image user posted image To znaci da se moja N. treba roditi sa zubom user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 860
   RE: Da li verujete u babske priče?
3.8.2011 10:01:01   
PoisonEve
Ko sto Indy rece, nervira me i kad neko prica o tomeuser posted image Inace, moja mama koja nije uopste ni sujeverna ni preterano pobozna sad krenula da mi prosipe neke price tipa: Prvo da se beba rodi, pa cemo lako za stvariuser posted image Kazem ja njoj: Slusaj Marina, nisam te nikad gledala ko zatucanu i glupu zenu, sad me stvarno iznenadjujes... To joj je valjda udarilo na sujetu pa se onda izvlacilauser posted image

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 861
   RE: Da li verujete u babske priče?
3.8.2011 10:23:50   
Anoniman
"Kad osetiš prvi bebin pokret, u koga si pogledala takve će oči imati"
"Ako dete pije kafu izrašće mu rep!" user posted image
"Ako sediš na ćošku stola, nećeš se udati"
"Jedi slatko u trudnoći ako želiš devojčicu"
"Ako spavaš na udžbeniku, bolje ćeš se sećati šta si učio" user posted image
"Ne otvaraj kišobran u kući da ti ne bi prokišnjavao krov"
"Dete treba popljuvati protiv uroka"

Ja ne verujem user posted image

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 862
   RE: Da li verujete u babske priče?
3.8.2011 10:47:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Inica

Onda, u vreme grcheva, dok mala plache na sav glas, onako zabrinuto gleDa i komentarishe- neko je popreko pogledao. Uf, tad kad nisam odlepila.


ovo je kao grcko urokljivo oko! i ladno svi veruju u to! mm tvrdi da moze da prepozna kad ga zbog toga boli glava, a ja sam ga toliko ismevala za to da vise nit pominje nit ga boli glava user posted image
a negde sam pisala sta je moja instruktorka aerobika rekla da je njena svekrva htela da uradi kad je njen sin kao beba imao grceve - da pozove zenu koja bi mu izvadila dlaku user posted image  maltene da depiliraju malu bebu jer mu kao neka dlaka urasta. pa naravno da ce posle od straha da ucuti!

a  n i n a, samo u udzbenik nemoj da mi diras - uvek sam pred neki test u skoli spavala sa knjigom pod jastukom user posted image

(odgovor članu Inica)
  Direktna veza do poruke: 863
   RE: Da li verujete u babske priče?
3.8.2011 10:48:53   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

"Ne zameraj se trudnici da ti ne izađe čmičak!!!" user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 864
   RE: Da li verujete u babske priče?
4.8.2011 14:56:09   
tijatija
Izasao ti je pupak u trudnoci ??? sigurno je decko user posted image user posted image , sigurno user posted image user posted image i u prosle dve trudnoce mi je pupak bio izasao ali su se moji decki izmutorali u devojke user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 865
   RE: Da li verujete u babske priče?
4.8.2011 15:02:21   
Anoniman
O Boze znaci i kod mene je decko user posted image user posted image

(odgovor članu tijatija)
  Direktna veza do poruke: 866
   RE: Da li verujete u babske priče?
4.8.2011 15:03:04   
cani
E pa ja sam vezala detetu crveni koncic oko ruke,ne moze da mu skodi a vrlo je delotvoran user posted image  

_____________________________

Once upon a time I could control myself...

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 867
   RE: Da li verujete u babske priče?
14.8.2011 10:33:11   
Dove
Do 40 dana nocu navlaci tamne zavese ne sme da se vidi svetlost iz bebine sobe na ulicu.Ispod jastuka noz,beli luk i konci.Svaku noc pred spavanje da mu bajes da ne skace i da se ne plasi u snu.Ko god dodje da vidi dete za njim obavezno da se uhvatis tamo doleuser posted image i da recitujes bajalicu da ga ne ureknu.
Sve su ovo saveti moje svekrve.Nista bizarnije u zivotu cula ni videla nisam.Jednom sam je ulovila kako mu nesto baje iznad krevetica i izbacila sam je iz sobe.Nikad od tad vise nije usla u nasu sobu,ima tome vec 2 godine.
STRASNO!!!

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 868
   RE: Da li verujete u babske priče?
14.8.2011 10:36:42   
lajla
Joooj svasta od babskih pricauser posted image Ja sada nosim decaka a pupka nigde na vidiku....mozda su lekari pogresiliuser posted image

_____________________________

Boze,daj mi strpljivosti da prihvatim stvari koje ne mogu da promenim,hrabrosti da promenim one koje mogu,i mudrost da uvek pravim razliku izmedju njih.

(odgovor članu Dove)
Direktna veza do poruke: 869
   RE: Da li verujete u babske priče?
14.8.2011 10:36:46   
jelena038
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ne bih je ja izbacila, ukljucila bih kameru i snimila dokumentarac user posted image


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Dove)
Direktna veza do poruke: 870
   RE: Da li verujete u babske priče?
14.8.2011 10:40:34   
Olga75
IZVORNA PORUKA: Dove

Do 40 dana nocu navlaci tamne zavese ne sme da se vidi svetlost iz bebine sobe na ulicu.


sto se tice svetlosti , neki autori savetuju kada krenu grcevi da se svi podrazaji smanje tj. da se zamraci sve , sve utisa , beba uzme u narucje i samo ljuljuska , bez ikakvog obracanja ili glasa
mozda je ovo nekad neka baba primetila pre doticnih autora user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Dove)
Direktna veza do poruke: 871
   RE: Da li verujete u babske priče?
14.8.2011 10:41:12   
tijatija

IZVORNA PORUKA: lajla

Joooj svasta od babskih pricauser posted image Ja sada nosim decaka a pupka nigde na vidiku....mozda su lekari pogresiliuser posted image

user posted image user posted image user posted image a neeee ona linija (posred stomaka ) je presudna user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lajla)
Direktna veza do poruke: 872
   RE: Da li verujete u babske priče?
14.8.2011 11:11:15   
lajla

IZVORNA PORUKA: tijatija


IZVORNA PORUKA: lajla

Joooj svasta od babskih pricauser posted image Ja sada nosim decaka a pupka nigde na vidiku....mozda su lekari pogresiliuser posted image

user posted image user posted image user posted image a neeee ona linija (posred stomaka ) je presudna user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Boze,daj mi strpljivosti da prihvatim stvari koje ne mogu da promenim,hrabrosti da promenim one koje mogu,i mudrost da uvek pravim razliku izmedju njih.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 873
   RE: Da li verujete u babske priče?
15.8.2011 11:48:50   
Dove
Svakako,to sam i ja cula.Ali po njenom ako svetlost iz bebine sobe dopre na ulicu moze svako da urekne bebu ili daleko bilo da je omadjija!!!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 874
   RE: Da li verujete u babske priče?
15.8.2011 18:02:08   
Mariya
Ja bi svekrvi pukla takvu šamarčinu da nikad više ne pomisli da tako nešto radi. Grozno!! Mene je užasnulo kad sam videla kako pljune kad kaže nešto za bebu, ono kao:"jao što je lepa, pu pu, da je ne ureknem", pa nije da samo kaže nego onako pljucne po bebi, fuuuj.
A mama mi je pričala kako je i moja baba sa tatine strane bajala, vezivala za krevet i tako to, ona se isto užasavala i nikad nije htela da nas vodi kod nje. Čuj, beli luk i nož ispod jastuka?!

(odgovor članu Dove)
Direktna veza do poruke: 875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here