|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li verujete u babske priče?
4.8.2009 16:08:27   
dadaa
ja se nikada nisam smejala onima koji su pricali da zbog sujeverja rade razne stvari...mislim da svako ima pravo na svoje misljenje..ali pored vas mislim da nije prijatno reci ono sto stvarno mislim..sem ako to nije isto sto i vi mislite...

_____________________________

nikada nemoj ici vec napravljenom stazom..sam sebi napravi put

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Da li verujete u babske priče?
4.8.2009 18:40:51   
dadaa
IZVORNA PORUKA: dadaa

ja se nikada nisam smejala onima koji su pricali da zbog sujeverja rade razne stvari...mislim da svako ima pravo na svoje misljenje..ali pored vas mislim da nije prijatno reci ono sto stvarno mislim..sem ako to nije isto sto i vi mislite...


_____________________________

nikada nemoj ici vec napravljenom stazom..sam sebi napravi put

(odgovor članu dadaa)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Da li verujete u babske priče?
2.9.2009 22:10:18   
marince1
Danas mi kaz sveki da kad izsdjem iz porodilista mora 3 zene da umese po pogacu,ona ce da kupi posto nije vesta.
Ali najbitnije je da pogaca ne bude lisnata da se bebi ne ljusti koza user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Da li verujete u babske priče?
3.9.2009 1:03:16   
gagana83
IZVORNA PORUKA: marince

Danas mi kaz sveki da kad izsdjem iz porodilista mora 3 zene da umese po pogacu,ona ce da kupi posto nije vesta.
Ali najbitnije je da pogaca ne bude lisnata da se bebi ne ljusti koza user posted image

Za ovaj obicaj sam cula,zove se babine ili karavaj-tako nekako. Donosi se jos peceno pile,crni luk,sir...i porodilja mora da proba sve od toga

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Da li verujete u babske priče?
3.9.2009 7:38:50   
afrodita
IZVORNA PORUKA: marince

Danas mi kaz sveki da kad izsdjem iz porodilista mora 3 zene da umese po pogacu,ona ce da kupi posto nije vesta.
Ali najbitnije je da pogaca ne bude lisnata da se bebi ne ljusti koza user posted image


ovo prvi put cujemuser posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Da li verujete u babske priče?
3.9.2009 8:11:09   
Anoniman
A ja sam juce cula da sve sto budem kupovala za bebu pred porodjaj ne treba da unosim u kucu u koju beba dolazi nego da sve: na primer krevetac, kadu, kolica...sve to treba odneti negde drugde do porodjaja...Kad se beba rodi, onda se moze prebaciti sve..Kao da se ne urekne...

(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Da li verujete u babske priče?
3.9.2009 8:19:00   
Anoniman
većina ovih babskih priča ima logično objašnjenje
nemoj rezati nokte naveče-razlog prije nije bilo struje, nego pod svijećama ili nekim lampama na nešto, naravno slabije se vidi

nemoj naveče kupiti veš - pa bude puno onih mušica, naročito ljeti

za te razne priče, nemoj ovo 40 dana nemoj ono, pa ljudi su se svega bojali...sve te priče datiraju Bog te pita od kada ...iz doba inkvizicije i spaljivanja vještica na lomačiuser posted image user posted image user posted image user posted image

ja nisam djeci ništa naopako oblačila, nego sam im na odjeću kačila mašala a naći ću slikicu pa ću vam postaviti, isto na fazon kao što neko veže crvenu trakicu ili končić oko ruke




(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Da li verujete u babske priče?
3.9.2009 8:37:34   
marince1
Pa da.Ranije medicina nije bila razvijena dovoljo,pa siu deca cesce umirala i nijese znaorazlog,zato su se zene plasile svega i svacega.

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Da li verujete u babske priče?
3.9.2009 8:41:01   
božana
Moja svekrva je otišla kući u suzama zato što joj nisam dala da maloj stavi na ruku crveni končić kad se rodila.Ne verujem u uroke.Joj kad se samo setim kako je plakala.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Da li verujete u babske priče?
3.9.2009 8:44:38   
marince1
a za te urokljive oci sam ja nasla objasnjenje.
Mene i kad sam bila mala i sad od nekih ljudi(konkretno 2 neke zene) zaboli glava.
Matorci su ze te ljude pricali da imaju urokljive oci,a ja sam ukapirala kad sam porasla da su sve to neki losi ljudi,puni negativne energije,koji sire zlo cim te pogledaju i progovore.
Tako da urokljive oci=negativna enrgija

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Da li verujete u babske priče?
3.9.2009 8:45:18   
marince1
I naravno nemislim da crven konac pomaze...

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Da li verujete u babske priče?
3.9.2009 8:47:35   
Anoniman
mislim da nema veze sa tim da li ne vjerujemo ili vjerujemo u babske priče, ali jednostavno čovjeku je sve to negdje u podsvijesti, pa se onda ufatimo kako nećemo nešto da uradimo jer smo čuli da ne valja, a pogotovo kad su djeca u pitanju 

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: Da li verujete u babske priče?
3.9.2009 9:07:02   
Anoniman
Ja mislim da nisu sve bapske price glupe...jednostavno to je deo nasledja i etno kulture jednog naroda...meni je sve to simpaticno i smesno i naravno, necu kaciti crveni konac jer ne verujem u to ali...verovatno nova mama od silne zelje da beba bude dobro i od silnog straha za dete veruje u svasta i radi sve da ga zastiti.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Da li verujete u babske priče?
3.9.2009 9:09:03   
Anoniman
 
Ima negativnih(urokljivih)  ljudi ali mislim da je njihova moc da naude nekom velika koliko i njihov pozitivan stav.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: Da li verujete u babske priče?
3.9.2009 9:10:39   
Lu
IZVORNA PORUKA: OTI

A ja sam juce cula da sve sto budem kupovala za bebu pred porodjaj ne treba da unosim u kucu u koju beba dolazi nego da sve: na primer krevetac, kadu, kolica...sve to treba odneti negde drugde do porodjaja...Kad se beba rodi, onda se moze prebaciti sve..Kao da se ne urekne...


Aaaaaa,svašta pa kako ćeš sa malom bebom sve to spremiti,mislim i na pranje i peglanje bebine odjeće ako se i to podrazumijevauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Da li verujete u babske priče?
3.9.2009 9:12:26   
Lu
I molim vas da neko pojasni taj "crveni konac",ja još nisam shvatila na koji način on djelujeuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Da li verujete u babske priče?
3.9.2009 9:23:26   
Anoniman
Ma taj konac kao stavis bebi oko ruke da tera od uroka...
Kao svi ljudi koji bebu vide pa je gledaju pa vicu: Jao sto je slatka i slicno
konac ce da otera mogucnost da se beba urekne.

To je kao ona fora kad pljuju kad pohvale bebu
Kao: Jao sto je lepa beba " pa onda Puj,puj,puj!

Isti princip je i za one zene (ne znam da li ste to nekad videle) koje da ne bi urekle bebu kazu bebi: Gade jedan kako si ruzan! ili
" Puj,puj kako si ruzna"

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: Da li verujete u babske priče?
3.9.2009 9:29:33   
marince1
IZVORNA PORUKA: OTI

Ma taj konac kao stavis bebi oko ruke da tera od uroka...
Kao svi ljudi koji bebu vide pa je gledaju pa vicu: Jao sto je slatka i slicno
konac ce da otera mogucnost da se beba urekne.

To je kao ona fora kad pljuju kad pohvale bebu
Kao: Jao sto je lepa beba " pa onda Puj,puj,puj!

Isti princip je i za one zene (ne znam da li ste to nekad videle) koje da ne bi urekle bebu kazu bebi: Gade jedan kako si ruzan! ili
" Puj,puj kako si ruzna"


Ili kao ono ''puj,puj,puj posuser posted image ale te kokske user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Da li verujete u babske priče?
3.9.2009 9:33:06   
Rivana
A meni rekli kad mi kazu kako je beba lepa da se pogladim po riuser posted image pa po bebinoj glavi, da je ne ureknu user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Da li verujete u babske priče?
3.9.2009 9:35:11   
sephora
zdravo zenice,...
pa, ja ne verujem u te sve "obicaje", jer kada pomislim da ih ima toliko mnogo, svaki kraj zemlje neki svoj obicaj, dolazim do zakljucka da su to samo izmisljotine...
po meni treba se drzati onoga sto religija propoveda (npr. krstiti dete,...) i uzdati se samo u Boga...
bar je tako mnogo lakse...
svako vece pred spavanje pomolis se za dobrobit svog deteta i kakvi uroci, kakvi bakraci...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Da li verujete u babske priče?
3.9.2009 9:37:24   
Rivana

IZVORNA PORUKA: sephora

zdravo zenice,...
pa, ja ne verujem u te sve "obicaje", jer kada pomislim da ih ima toliko mnogo, svaki kraj zemlje neki svoj obicaj, dolazim do zakljucka da su to samo izmisljotine...
po meni treba se drzati onoga sto religija propoveda (npr. krstiti dete,...) i uzdati se samo u Boga...
bar je tako mnogo lakse...
svako vece pred spavanje pomolis se za dobrobit svog deteta i kakvi uroci, kakvi bakraci...


Slazem se potpuno ja moje dete umijem ponekad sa svetom vodicom mada nije jos krsten planiramo to ovih dana. Verujem u Boga i andjela cuvara....

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Da li verujete u babske priče?
3.9.2009 10:54:08   
Anoniman
Ja sam ateista tako da ...
Obicaje ne pratim ali ih znam jer kao sto sam rekla simpaticni su mi.
Verujem da treba ja da budem OK da bi i moje dete bilo OK.
Verujem da treba ja da budem dobar covek i da ce tako i moje dete da nasledi dobru energiju...u tom pravcu se trudim da zivim
Ali vernik nisam.

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Da li verujete u babske priče?
3.9.2009 13:12:59   
gagana83
IZVORNA PORUKA: lu

IZVORNA PORUKA: OTI

A ja sam juce cula da sve sto budem kupovala za bebu pred porodjaj ne treba da unosim u kucu u koju beba dolazi nego da sve: na primer krevetac, kadu, kolica...sve to treba odneti negde drugde do porodjaja...Kad se beba rodi, onda se moze prebaciti sve..Kao da se ne urekne...


Aaaaaa,svašta pa kako ćeš sa malom bebom sve to spremiti,mislim i na pranje i peglanje bebine odjeće ako se i to podrazumijevauser posted image


Moj brat i snaja nisu hteli nista za bebu da kupuju dok se ne rodi,kao ne valja se. Rodio se mali,ja i brat ko blesavi jurili po gradu,kupovali,prali bebinu odecu...sou program. Oni su ostali svega 2 dana u bolnici. Tog dana su trebali u 3 popodne da izadju,a u 2 bebine pelenice i benkice jos na zici za ves-mokre. Ja peglala ko suntava dok nisu bile suve-ubola sam ludilo
Ja sam za mog bepca jos davno pocela da kupujemuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Da li verujete u babske priče?
3.9.2009 14:49:56   
Anoniman
ispostujes bapske price i napravis rodbini karambol...moraju da peglaju i peru do iznemoglosti!!!
Eto kako je to glupo. ali sta da se radi...
Mozda cu i ja tako kad mi se priblizi porodjaj.user posted image user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Da li verujete u babske priče?
3.9.2009 15:04:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Skoki

I ja se grozim na babske price, nisam vernik i ne volim da mi neko namece sta treba, a sta ne da radim. Moja svekrva je u tom fazonu, ali smo jos na svadbi raskrstile sa tim, tako da znam da mi ne pominje takve stvari. Ali sto ne poznati ljudi vole na ulici da vam dobace neku, to me je izbacivalo iz takta.user posted image

Ni ti nisi vernik?

(odgovor članu Skoki)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here