|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li verujete u babske priče?
5.3.2013 8:38:56   
anci kv
Mm je alergican na to!!cini mi se da se po tom pitanju vise nervira od mene. ja sve pripremiti pre porodjaja jer mnogo uzivam u tome!!

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 1001
   RE: Da li verujete u babske priče?
5.3.2013 8:51:17   
Sanja90
I moj mm je uzasno alergican,a inace on je veliki vernik i uzasno ga nerviraju babske price. kad je moja baba dosla(mamina mama) i htela da baje mojoj mladjoj cerki,a on onako smireno joj kaze: Draga baba,nemojte to raditi inace ce biti svastauser posted image A moja baba kaze ali dobro je to ce vidis,ima svu muku da odnese,a on kaze neka hvala,ja bi pre sa mukom da se borimuser posted image user posted image ja sa mojom babom ne mogu da izadjem na kraj teska zena,sta zacrta tako mora da bude,zato sam mm prepustila da se izbori,kad je video kakva je hteo je da me ubije,a meni bilo smesnouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 1002
   RE: Da li verujete u babske priče?
5.3.2013 10:14:18   
Modessty
Uvek se nasmejem kad pročitam ovu temu! user posted image Nek mi niko ne zameri ali meni je sve to stvarno smešno.
Tetka mog muža kad je došla da vidi Danila, donela pored poklona za dete i tanjir sa suhomesnatim, sirom i crnim lukom. Pogača naravno nezaobilazna. Rekla sam hvala i odnela ukuhinju. Ona jadna sedela, pila kafu i sve nešto cupka u mestu, kad na kraju nije mogla da izdrži kaže: "Znaš treba da probaš od svega što sam donela i obavezno da pojedeš tu glavicu crnog luka" user posted image Moj muž hteo da umre od smeha. Samo sam joj rekla da hoću sigurno, da ne brine, ali malo pre sam jela pa ću malo kasnije. user posted image Bila je sva zbunjena. Valjali smo se od smeha kad je otišla. Suhomesnato i sir smo naravno pojeli. pogače obožavam a ona ih lepo pravi pa se i to pojelo. ALi luk naravno da ne user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 1003
   RE: Da li verujete u babske priče?
5.3.2013 10:18:30   
Trcosava
Koja je ovo razbibrigauser posted image nikad bre nisam verovala i već sam to pisala... moram i jopet user posted image

Kakve priče user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1004
   RE: Da li verujete u babske priče?
5.3.2013 10:20:16   
Sanja90
moja mama je pravila pogacu i pekla pile i naravno luk koji ne mogu da smislim,jer nikakav luk ne podnosim,i moja mama pravi fenomenalnu pogacu i divno ispece pile da kad je vidis podje ti voda niz ustauser posted image Posle bolnicke hrane to ti dodje kao specijaliteuser posted image Jedino za to se ne bunim i za ono da treba da odmaram,manje radim,ne smem da podizem nista tesko itd. to sve prepustam onima koji su mi to rekliuser posted image

< Poruku je uredio Olga RR -- 5.3.2013 10:22:57 >

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1005
   RE: Da li verujete u babske priče?
5.3.2013 10:21:48   
Olga75
pa jedno su babske price i sujeverje drugo su obicaji
je li user posted image
mislim ono donesu ti rucak , obicaj
utaknu u jabuku paru - nehigijenski ali obicaj
stave crvenu brojanicu ali ne krste dete - sta je user posted image
mislim daaa , crveno ce da uplasi vraga i demona , mislim
sve je to nekako i zabavno

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1006
   RE: Da li verujete u babske priče?
5.3.2013 10:22:31   
Modessty
eee Trco ovde treba imati živaca i izboriti se sa tim. user posted image Dok si mlad i neiskusan nerviraš se, onda shvatiš da je bolje da se smeješ i sve okreneš na šalu nego da se nerviraš. user posted image

Šta da ti kažem kad mi rodjena tetka savetovala da dete prvi put kod kuće kupam u jajetu ?! user posted image Zgranula sam se jer tako neku glupost prvi put od nje čujem! Naravno da dva meseca kasnije sinu i snajki nije smela tako nešto ni da pomene user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1007
   RE: Da li verujete u babske priče?
5.3.2013 10:25:05   
Modessty
jooj Olga lepo me podseti za jabuku! user posted image To se ranije vidjalo po selima, sad se nešto izgubilo. Mi smo rado primali pare, ali smo umesto jabuke imali kasicu prasicu user posted image Vrlo koristan običaj user posted image I ko što reče Sanja - koristan i taj običaj da te iz porodilišta dočeka pogača i pile user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1008
   RE: Da li verujete u babske priče?
5.3.2013 10:28:25   
Olga75
ja svojm detetu za materice dam jabuku sa utaknutim kovanicama
nije luckasta da to jede
a meni lepo kako izgleda i onako mi super kad joj darujem
ali to je obicaj user posted image
a imam i pricu kad je mamica vezala moz mislit crvenu trkau oko ruke jer dete place , i posle dve nedelje ja pitam je su li prosli grcevi a ona , naravno , nisu
pa koji si bog to detetu vezala , sto place jeli
kako majkumu da ne pomaze
sujeverje , babske price a izuzetno moderna i liberalana mama
ahaaaa user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1009
   RE: Da li verujete u babske priče?
5.3.2013 10:36:59   
bea83
Od trudnoće nisam ovde pisala al sad se set_ih jednog hitauser posted image
Kad je Viktor imao oko 4 meseca krenuli mu zubići pa počeo da se budi noću po 100 puta. Zove mene svekrva sva važna da da svoju dijagnozu i terapiju za spavanje. Naime, to budjenje je rezultat urokljivih ljudi tj njihovih očiju (jer bože moj on je tako lep i buckast pa ga svi gledaju, ispade kao da je to nešto negativno) a terapija se sastoji u tome da ga svaki put kad dodjem kući uhvatim za noge i okrenem naopačke i tako ga umijemuser posted image  Zamišljam sebe kako izbezumljeno dete od tadašnjih 9 kg držim iznad sudopere i polivam vodomuser posted image Naravno da to nikad nisam uradila ali eto on se i dalje budi noću, tako da ko zna možda sam grdno pogrešila što je nisam poslušalauser posted image

< Poruku je uredio bea83 -- 5.3.2013 10:38:01 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1010
   RE: Da li verujete u babske priče?
5.3.2013 11:15:06   
anci kv
hihihi...ovo je presmesno,dete naopako..
nama ce verovatno pokusati da udele savet,pogotovu svekriva,moja mama je gora od mene po tom pitanju,ali mogu jednom da mi pomenu,dovoljno ce biti da ih pogledam i pustim muza na njih,a posle ce reci kako smo tvrdoglava omladina.
za vencanje nikom nismo dali da se mesa,sami smo sve organizovali i najblizima dali pozivnice.a tek kad beba dodje,samo cemi saputati iza ledja

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 1011
   RE: Da li verujete u babske priče?
5.3.2013 11:26:58   
Sanja90
kaze meni mama nikako nemoj da sutiras macke i pse,a ne kaze mi zasto,i krenem ja u prodavnicu i neki pas krene na mene kad sam ga sutnula nogom odleteo metaruser posted image user posted image Kazem ja to mami kad ona meni neeeeeee,nisi smela to da radis,ja njoj sta ne,jel trebalo da pustim da me ujede,mislim mozak. Ima jos,odem na slavu kod komsinice sa mm i svi ono pitaju sta nosim a ja kazem zensko,kad jedna zena kaze ne moguce ti si jako lepa trudnica,sigurno je musko(kao zenska deca uzimaju mami lepotu) i naravno ja rodim devojcicuuser posted image user posted image user posted image E inace ruke su mi se podmladile,bas su mi nekako lepe,jel postoji za to neka babska prica?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 1012
   RE: Da li verujete u babske priče?
5.3.2013 11:29:59   
anci kv
ako su ti se ruke podmladile,onda ti je muz vredan.
user posted image user posted image

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 1013
   RE: Da li verujete u babske priče?
5.3.2013 11:33:06   
Trcosava
@ Mod - ahahahahahaha ok e vala za to prvi put čujem!!!!

@ Bea - qq i lele, dakle samo sam te zamislila user posted image

A to za crven'' konac - imala i moja majka fore, ali to onako da mi neko ne urekne dete user posted image samo sam je pogledala i sve joj je bilo jasno.

Pisala sam već da sam se svađala sa mamom pre nego što se Ana rodila, ja sve kupila, oprala, spremila... ona će meni ''''pa zašto, to se ne valja!''''

Šta su običaji, a šta ne... za dete ćeš se nekako izboriti... Postoji nešto sa čim čak ni ja nisam mogla da se izborim, ali to nema veze sa decom niti rađanjem... e tek tu običaja... joj, odma'' me zaboli glava

< Poruku je uredio Trcosava -- 5.3.2013 11:39:45 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 1014
   RE: Da li verujete u babske priče?
5.3.2013 11:33:22   
Sanja90
ahahahhahhahahahahaha user posted image user posted image user posted image Vidi stvarno,juce je sredio celu kucu jer meni nije bilo dobro ahahahahahahaahahahahahauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 1015
   RE: Da li verujete u babske priče?
5.3.2013 11:41:54   
anci kv
moja mama jedva ceka da idemo u nabavku. vec juri materijale za posteljinu da sije.i sama kaze da treba sve da sredim onako kako meni odgovara i da uzivam u tome maksimalno.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 1016
   RE: Da li verujete u bapske priče?
11.3.2013 15:14:28   
bojana92
Iskreno,i ne verujem bas puno u te price...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1017
   RE: Da li verujete u bapske priče?
11.3.2013 15:16:20   
17 joka
ja  u  te  price  ne  verujem,  da  je  bilo  par  slucaja koji  su  se  poklopili  bilo  je
u  mom  okruzenju  bas  ima  njih   dosta  koji  veruju  u  te  babske  price

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 1018
   RE: Da li verujete u bapske priče?
11.3.2013 15:17:12   
Pretty78
OOOOOOoOOOOOoOoO moja sveki je punaaaaaaaaa ti prica i pricica....jednom cu da ih ispisem sve......ali ne verujem ni najmanje

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 1019
   RE: Da li verujete u bapske priče?
11.3.2013 15:27:10   
Sandricak
joooj, bapske price...
ja kada sam bila trudna naslusala sam se svega i svacega...
kaze ti meni komsinica nemoj slucajno ici preko kabla u kuci ili u dvoristu, ja pitam a sta cu sa onim kablovima koji su ispod tepiha, a ona ce e pa ne znam za te...
ta ista komsinka kaze nemoj nositi trenerku kad si trudna, a sta treba da nosim minic... Sve je to ne znam ni ja, smesno...

ali ima i onih koje robuju time, koje su preopterecene time, te nemoj preko kabla, nemoj preko raskrsnice, nemoj sutirati macke i kerove, nemoj uzimati i davati nista preko praga i bla, bla, bla....

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 1020
   RE: Da li verujete u bapske priče?
11.3.2013 15:35:52   
dijana1*
Ne verujem u bapske price. To su za mene gluposti. Ljudi ne znaju sta ce od sebe pa smisljaju koje kakve price.

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 1021
   RE: Da li verujete u bapske priče?
11.3.2013 15:40:47   
anci kv
najjace price su- nisam se sisala u trudnoci,kazu ne valja.pa ne valja se depilirati,pa nemoj nokte nedeljom da skracujes..

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 1022
   RE: Da li verujete u bapske priče?
11.3.2013 15:42:22   
Ivanka 75
Ne kradi voće kad si trudna imaće ti dete beleg u obliku tog voća user posted image

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 1023
   RE: Da li verujete u bapske priče?
11.3.2013 15:43:07   
madamme
uglavnom ne, jer su neracionalne, ali ima nesto sto mi ima logike, pa mi se onda i taj bapski rezon svidiuser posted image

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 1024
   RE: Da li verujete u bapske priče?
11.3.2013 15:47:34   
Anoniman
ja u to ne verujem i vec se unapred nerviram sto ce moja sveki da me zaskoci sa milion nebuloza kad zatrudnim. Sta god je cula od neke babe,ona je ispostovala user posted image

(odgovor članu madamme)
  Direktna veza do poruke: 1025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here