|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li verujete u bapske priče?
18.3.2013 11:26:34   
anci kv
znaci spisak na zid sta sme a sta ne,a na porodjaj cu na prstima
user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1051
   RE: Da li verujete u bapske priče?
18.3.2013 11:26:51   
Cindarella
Da dodam da sveki nije dala da se M ves do 6 nedelje susi napolju ako duva vetar.
Uvece,beba nema sta da trazi napolju,a ako se mm ili ja vratimo od nekud po mraku,da ostavimo nesto iza sebe ispred vrata,da ne udje zlo za nama.user posted image

(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 1052
   RE: Da li verujete u bapske priče?
18.3.2013 11:27:13   
tea87bgd
Generalno ne verujem t ne zelim da verujem u bapske price.Medjutm desilo mi se nesto sto me je navelo da se zapitam.Bila sam na nekoj svadbi ispracaju ili sta bese vec ne secam se.Dete nisam dojila zbog zdravstvenih problema,a imala sam bas dosta mleka.Onda da ne bih isflekala haljinu a sam se izmlazala u wc solju u restoranu(pelena mi je bila skroz mokra,a morala sam da se izmuzem).Od tog dana nisam imala ni kapi mleka.user posted image

_____________________________

Hajde da ostavimo za sobom
bar mali trag na svetu ovom
kad jednom ode nam sve u vetar
i svako od nas bude nepar...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1053
   RE: Da li verujete u bapske priče?
18.3.2013 11:28:19   
Olga75

IZVORNA PORUKA: anci kv

znaci spisak na zid sta sme a sta ne,a na porodjaj cu na prstima
user posted image

e bas to , tiho i polako pa ce da bude cas posla user posted image

Trco , jos onda kad god da je nastalo to " verovanje " pa i dan danas nikad ne mozes biti siguran da ce se trudnoca do kraja dovesti uspesno user posted image
i onda ako ne kupis , valjda ne baksuziras

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 1054
   RE: Da li verujete u bapske priče?
18.3.2013 11:28:58   
Cindarella

IZVORNA PORUKA: Olga RR

pa necu Cind , tuzno mi user posted image
a to za porodjaj bez muke kazu postis jaje niz majicu i kad padne i lepo se razbije bice porodjaj super

To sam cula prvi put ovde na forumu,kazu zene da su se porodile ocas posla.Javicu ti u maju.user posted image
A za kupovinu,stvarno ne znam sta moze da bude razlog.user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1055
   RE: Da li verujete u bapske priče?
18.3.2013 11:29:56   
Sanja90
Teta Olga ne brini,ja sam objasnilauser posted image user posted image user posted image Mislim meni su smesne sva ta sujeverja. Jao juce mi je suprug rekao neku glupost....ali sam zaboravila sta....u ovoj trudnoci strasno sam zaboravna ali znam da je neka glupost u pitanju....valjda cu se setim. Inace ima i ovo: "nemoj da me preskaces ostacu mali\mala" to mi nikako nije jasnouser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1056
   RE: Da li verujete u bapske priče?
18.3.2013 11:32:13   
World

IZVORNA PORUKA: Sanja90

. Inace ima i ovo: "nemoj da me preskaces ostacu mali\mala" to mi nikako nije jasnouser posted image


sjecam se toga iz djetinjstva, pa ono kao kad hoces nekoga da zeznes namjerno ga preskaces user posted image user posted image

btw, svi smo narasli veoma uspjesno user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 1057
   RE: Da li verujete u bapske priče?
18.3.2013 11:34:00   
Cindarella
KAd smo kod preskakanja,nemojte da preskacete trudnici noge,licice joj dete na vas.user posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1058
   RE: Da li verujete u bapske priče?
18.3.2013 11:34:55   
Sanja90

IZVORNA PORUKA: tea87bgd

Generalno ne verujem t ne zelim da verujem u bapske price.Medjutm desilo mi se nesto sto me je navelo da se zapitam.Bila sam na nekoj svadbi ispracaju ili sta bese vec ne secam se.Dete nisam dojila zbog zdravstvenih problema,a imala sam bas dosta mleka.Onda da ne bih isflekala haljinu a sam se izmlazala u wc solju u restoranu(pelena mi je bila skroz mokra,a morala sam da se izmuzem).Od tog dana nisam imala ni kapi mleka.user posted image


Tea nema to nikakve veze i ja sam to isto radila,imali smo dve-tri svadbe tog leta,mada ja sam dojila,pa sam ostavila mladju cerku kod babe i dede da ih cuvaju,isto sam morala u WC-u da oslobodim grudi,i sve je bilo normalno,imala sam mleka za dalje podoje i dojila sam do njenih 13meseci,a onda sam samovoljno prestala.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu tea87bgd)
Direktna veza do poruke: 1059
   RE: Da li verujete u bapske priče?
18.3.2013 11:35:27   
Olga75
onda cu da ispreskacem snajke , em sam leeeepa em pametna pa nek lici na mene , mislim mora na nekog user posted image
a meni je jos uvek onako nedounica : ne peri ves petkom icice ti sin u rat user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 1060
   RE: Da li verujete u bapske priče?
18.3.2013 11:36:11   
Sanja90

IZVORNA PORUKA: Cindarella

KAd smo kod preskakanja,nemojte da preskacete trudnici noge,licice joj dete na vas.user posted image


E i ovo prvi put cujem, mislim za trudnicuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 1061
   RE: Da li verujete u bapske priče?
18.3.2013 11:37:43   
Sanja90
IZVORNA PORUKA: Olga RR

onda cu da ispreskacem snajke , em sam leeeepa em pametna pa nek lici na mene , mislim mora na nekog user posted image
a meni je jos uvek onako nedounica : ne peri ves petkom icice ti sin u rat user posted image


a sta je sa nama koje jos uvek nemamo sina? Ima cerke da nam idu u ratuser posted image user posted image
Sad su ukinuli vojsku kao obaveznu pa ne treba da brinesuser posted image

< Poruku je uredio Olga RR -- 18.3.2013 11:40:16 >


_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1062
   RE: Da li verujete u bapske priče?
18.3.2013 11:38:44   
Cindarella

IZVORNA PORUKA: Olga RR

onda cu da ispreskacem snajke , em sam leeeepa em pametna pa nek lici na mene , mislim mora na nekog user posted image
a meni je jos uvek onako nedounica : ne peri ves petkom icice ti sin u rat user posted image

user posted image Boze me sacuvaj!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1063
   RE: Da li verujete u bapske priče?
18.3.2013 11:39:19   
Olga75
pa ne znam , valjda mi sto imamo cerke mozem do peremo petkom , nisam pametna user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 1064
   RE: Da li verujete u bapske priče?
18.3.2013 11:41:30   
World

IZVORNA PORUKA: Olga RR

pa ne znam , valjda mi sto imamo cerke mozem do peremo petkom , nisam pametna user posted image


nemoj za svaki slucaj, vidis da sad i cure zavrsavaju vojnu akademiju.. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1065
   RE: Da li verujete u bapske priče?
18.3.2013 11:42:46   
Olga75
i to sto kazes , necu da perem ves user posted image
ima jos stosta al treba se setiti svega
sreca pa puno zaboravljam user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1066
   RE: Da li verujete u bapske priče?
18.3.2013 11:44:29   
Sanja90
e a ovo je moja baba meni rekla: "kad odvikavas dete od sise odvikavaj kad je pun mesec i nikako nemoj kad je odviknes da je ponovo vracas nazad" a ja je pitam : "Pa sto baba???" a ona meni: "Pa zato sto ne valja"user posted image user posted image user posted image Mislim se znam ja da ne valja ali zasto ne valja,nikad odgovor nisam dobilauser posted image user posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1067
   RE: Da li verujete u bapske priče?
18.3.2013 11:48:38   
World
e vidis juce mi putujemo i svratimo negdje da presvucem bebu.. i odvedu me u neku kancelarijicu (posto nigdje nema predvidjeno mjesto za presvlacenje) i tu nam neka fina teta pomogne i kaze ja sam svojoj djeci vezala crveni konac protiv uroka.. ja njoj odgovorim kako mi to ne radimo jer nismo sujevjerni.. i tako mi odosmo dalje.. kako smo krenuli moje dijete pocinje da vristi i vristi bez nekog posebnog razloga, ma jedva sam je smirila..i to onako bas se zacenula, pa prepala sam se.. a inace je bas dobrica, jedva da ikad i zaplace..
i onda ja kazem *bem ti i tetu i uroke, garant je sad ovog momenta neko urekao i cim dodjem kuci da joj stavim koncic... user posted image

ovo je samo primjer kad je covjek u nevolji, a pogotovo kad se radi o djetetu, kako nema tu nekog razumnog rezonovanja, pa uradices bilo kakvu nebulozu, samo ako posumnjas da ce djelovati...user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1068
   RE: Da li verujete u bapske priče?
18.3.2013 11:49:40   
Cindarella
Ne znam zene,ali ja svom detetu nisam stavljala ni beli luka,ni noz pod dusek,iako su se svi opkolili protiv mene. Vise sam oguglala.
Da naglasim da sam ja vlajna,a vlasi imaju jos cudnije obicaje i verovanja.user posted image

< Poruku je uredio Cindarella -- 18.3.2013 11:51:14 >

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 1069
   RE: Da li verujete u bapske priče?
18.3.2013 11:50:03   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: World


IZVORNA PORUKA: Olga RR

pa ne znam , valjda mi sto imamo cerke mozem do peremo petkom , nisam pametna user posted image


nemoj za svaki slucaj, vidis da sad i cure zavrsavaju vojnu akademiju.. user posted image


Ma koja vojna akademija, vojska je sada ''privatizovana'' ide se za pare u rat! Nemoj Olga petkom da pereš user posted image

Bre žene ja ni na crveno slovo ne gledam! (samo kad mi odgovara user posted image user posted image )

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1070
   RE: Da li verujete u bapske priče?
18.3.2013 11:50:20   
anci kv
znaci,moja je prala petkom.imam vise vojne obuke od mm,pune 4 god.
bice,sine,ide mama u rat!!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1071
   RE: Da li verujete u bapske priče?
18.3.2013 11:55:45   
Ivanka 75
Ne iznosi đubre noću ući će ti zlo.
Ne prostiri veš noću i veš ne sme da prenoći napolju, naročito bebin.
Trudnica ne sme da ide na groblje.
Trudnica ne sme da jede ribu jer će dete biti balavo user posted image
Trudna žena ne sme da skita po komšiluku user posted image


Ne mogu svega dase setim šta su mi "pametovali"

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1072
   RE: Da li verujete u bapske priče?
18.3.2013 11:57:38   
World

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Ne iznosi đubre noću ući će ti zlo.
Ne prostiri veš noću i veš ne sme da prenoći napolju, naročito bebin.
Trudnica ne sme da ide na groblje.
Trudnica ne sme da jede ribu jer će dete biti balavo user posted image
Trudna žena ne sme da skita po komšiluku user posted image


Ne mogu svega dase setim šta su mi "pametovali"


sve to ima svoju prakticnu podlogu, narocito nekad kad nije bilo ulicne rasvjete... user posted image

a za ribu ne znam, mozda da koska ne zapne u grlu? user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1073
   RE: Da li verujete u bapske priče?
18.3.2013 11:59:46   
Cindarella
I meni su trubili za sve iz ivankinog posta.
World,ne zbog koske,bas da dete ne bude balavo,al ja znam i za ,,mutavo''.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1074
   RE: Da li verujete u bapske priče?
18.3.2013 12:00:46   
Pretty78
e pa da pocnem:
-od kad se dete rodi treba da mu ispod krevetica stoji mala metla - zasto? ne pitaj!
-ako neko dodje u goste i ne daj Boze ostane duze a napolju je vec pao mrak, obavezno da ostavi koncic ili nesto svoje - zašto? da ne ponese sa sobom bebin san ??? cccc
-bebi kad dodje kuci iz porodilista treba namazati obrascice sa brasnom - zasto? da ima lep beli ten i da bude plodno ko pšenica... pa valjda onda treba da ga uvaljam i pšenicu?
-kad god odlazis od bebe uvek tri put pljucnes za bebom - zasto? no comment pljujes mi dete???
-prve bracne noci nam je dala na tacni pirinac i hleb i jos nesto ne secam se...-zasto ? da budemo plodni i da sve prodje ok...sestro slatka prolazilo je vec milion puta ok user posted image

seticu se jos


_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 1075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here