|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li verujete u babske priče?
8.6.2012 14:15:51   
Figaro88
Bas sam se slatko nasmejalauser posted image Mi nismo praktikovali te "valja se" stvari.Kad sam bila trudna otisli mi kod mm-a na selo i prolazi pored mene macka a njegova tetka mi mrtva ozbiljna kaze-Nemoj slucajno da sutiras macku,pogotovo ako je trudnauser posted image Umrla sam od smeha,posle mi bilo krivo zato sto je njoj bilo neprijatno.Isto su me ubedjivali da stavim beli luk pod dusek u krevetac,zbog uroka,to sam uradila samo kad je mamaina maceha dolazilauser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Cunce)
Direktna veza do poruke: 976
   RE: Da li verujete u babske priče?
9.6.2012 23:49:11   
Cunce
uh, luk, crven konac.. već se jednom osula paljba na temi na kojoj je bilo mama koje to praktikuju user posted image
mislim, nisam ih ja napadala, samo sam rekla da su to gluposti user posted image
figaro, ja čak živim na selu kod mame svog dragog user posted image s tim što je žena, za razliku od većine ovde, obrazovano, svesno, inteligentno, normalno biće user posted image pa odbrusi umesto mene ako neko nešto kaže user posted image

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 977
   RE: Da li verujete u babske priče?
24.6.2012 16:18:32   
Maca7
Drage moje,vjerujem u babske priče!Svega ima danasuser posted image Kad sam bila prvi put trudna ni pod razno nisam željela prva dva,skoro tri mjeseca da pričam ikome da sam trudna,čak ni svekrvi.Ona je poslednja saznalauser posted image I rodila sam zdravu djevojčicu,koja je sad,hvala Bogu,velika.Drugi put kad sam ostala u drugom stanju,odmah sam "pojurila"da kažem koleginicama i rodbini kako sam trudna i ubrzo poslije toga sam počela da krvarim,da imam komplikacije u trudnoći.I završilo se missedom -uginuće ploda iako doktor nije mogao da mi kaže zbog čega jer su mi nalazi(svi)bili uredni.Tako,da drage moje trudnice,čuvajte svoju intimu za sebe jer pouzdano znam da pojedine user posted image žene nisu željele da me gledaju srećnu...ali opet.ima Boga...tako da zlo se vraća...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 978
   RE: Da li verujete u babske priče?
25.6.2012 2:11:06   
anuksunamun

IZVORNA PORUKA: Ljishka

Danas cujem da treba vodu u kojoj se beba kupa ostaviti da "prenoci" i prosuti je tek ujutru. Da li je neko jos cuo za to user posted image . Kaze drugarica tako svi u njenoj familiji rade. Ne razumem zasto.

Dios mio,koji glibozderi!

(odgovor članu Ljishka)
Direktna veza do poruke: 979
   RE: Da li verujete u babske priče?
14.8.2012 9:09:27   
Anoniman
Ima jedna babska priča koja me redovno "ujede za dupe" user posted image
Kažu bebinu/dečju garderobu ne treba sušiti napolju preko noći, da bi beba mirno spavala...
Sad mi se slobodno smejte, i ja se smejem svaki put, ali kad god Mićkov veš prenoći napolju, redovno se budi nekoliko puta u toku noći plačući, da li nešto ružno sanja šta li, jedva ga umirimo...
Sinoć se budio čak tri puta uz neke krike, ja pitam muža je l' pokupio sinoć veš, kaže da nije user posted image A to mi tek nakon trećeg buđenja palo napamet...
Znam da je totalno sumanuto, ali nama se nekako uvek poklopi user posted image

(odgovor članu anuksunamun)
  Direktna veza do poruke: 980
   RE: Da li verujete u babske priče?
14.8.2012 9:12:19   
minna
user posted image
Mi se budimo i sa vesom i bez vesauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 981
   RE: Da li verujete u babske priče?
14.8.2012 9:13:42   
Anoniman
user posted image tako je i nama bilo kad je bio manji... Iskreno na ovo sam obratila pažnju tek negde poslednjih godinu dana, on inače spava kao klada, a eto budi se kad se sušimo preko noći user posted image

< Poruku je uredio n i n a -- 14.8.2012 9:14:08 >

(odgovor članu minna)
  Direktna veza do poruke: 982
   RE: Da li verujete u babske priče?
14.8.2012 9:15:10   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Maca7

Drage moje,vjerujem u babske priče!Svega ima danasuser posted image Kad sam bila prvi put trudna ni pod razno nisam željela prva dva,skoro tri mjeseca da pričam ikome da sam trudna,čak ni svekrvi.Ona je poslednja saznalauser posted image I rodila sam zdravu djevojčicu,koja je sad,hvala Bogu,velika.Drugi put kad sam ostala u drugom stanju,odmah sam "pojurila"da kažem koleginicama i rodbini kako sam trudna i ubrzo poslije toga sam počela da krvarim,da imam komplikacije u trudnoći.I završilo se missedom -uginuće ploda iako doktor nije mogao da mi kaže zbog čega jer su mi nalazi(svi)bili uredni.Tako,da drage moje trudnice,čuvajte svoju intimu za sebe jer pouzdano znam da pojedine user posted image žene nisu željele da me gledaju srećnu...ali opet.ima Boga...tako da zlo se vraća...


ma daaaaj! user posted image
ja sam razglasila odmah svima kad sam ostala trudna sa Daniilom pa sam imala fenomenalnu trudnoću i lak porodjaj!

(odgovor članu Maca7)
Direktna veza do poruke: 983
   RE: Da li verujete u babske priče?
14.8.2012 9:16:31   
Modessty

IZVORNA PORUKA: minna

user posted image
Mi se budimo i sa vesom i bez vesauser posted image


user posted image i kod nas isto tako. Sve negde do pune dve godine. Onda je počeo da spava po celu noć. Mi bili presrećni. E onda smo rešili da skinemo pampers skroz i sad se obavezno budimo jednom u toku noći da piškimo user posted image

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 984
   RE: Da li verujete u babske priče?
14.8.2012 10:29:00   
aleksandrova
ne verujem...po svim bapskim nagadjanjima i pricama i postavljanjem "zamki" moje babe da se sazna sta nosim jer na UZ do skora nisu bili sigurni trebalo bi da rodim musko al moja devojcica se pokazala i 100% znamo da je devojcica...te su me solili krisom,te neke igle mi stavljala pod prekrivac te noz i makaze te po stomaku te po kojecemu ja nosim musko dete ali nije nosim devojcicu a baba i dalje tvrdi kako su njene prognoze tacne i da doktori pojma nemaju ona zna da je musko i dzabe smo kupili roze stvarcice user posted image kad ce biti decko...eto toliko o bapskim pricama a i druge zene su bile ubedjene da nosim musko kad sam rekla da je zensko i da sam ja lepo videla svojim ocima i da su mi potvrdili dr. samo su se zabebeknule i kao "nemoguce musko je" jedva cekam da se porodim i pokazem im moju lepoticu

_____________________________

mozak mi je otiso na odmor

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 985
   RE: Da li verujete u babske priče?
26.9.2012 14:50:34   
dudarajko
Ma jok takve price su konfuzne i ima ih previse , najcesce su kontradiktorne i definitivno nemaju smisla, nastale iz cistog dokonluka !  Npr1. jedne bp. : ti nosis decaka , nisi otekla... stvranost: moja prijateljica rodila dva decaka , kaze da su joj trudnoce bile potpuno razlicite, od toga kako nosi, kako se oseca itd. Npr2. bp. sanjala sam da si rodila decaka sa plavom kosom i plavim ocima, bice 100% decak, Stvarnost : Nije decak , devojcica je !....

(odgovor članu aleksandrova)
Direktna veza do poruke: 986
   RE: Da li verujete u babske priče?
30.12.2012 4:16:47   
panonkinja
cujem ih od majke svakodnevno, trudim se da ne dizem galamu i trudim se da cujem ali ne upijem do kraja.... bas opterecuje....

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 987
   RE: Da li verujete u babske priče?
8.2.2013 17:49:35   
sneza24
Malo pre mi nešto palo na pamet da izmerim D da vidim koliko je visok jer ga odavno nisam merila.Uzela ja santimetar i merim onako pored njega jer nije hteo da stane uza zid i kaže sveki da ne valja da merim njega nego treba da stane on uza zid pa da merim zid.Kažem ja njoj : Ma mani me to neke bapske priče.Kaže ona da to nisu bapske priče nego ne valja to tako da se radi.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu panonkinja)
Direktna veza do poruke: 988
   RE: Da li verujete u babske priče?
9.2.2013 10:18:59   
tijatija
Nevalja majka sa detetom do 40danada idekod svojih user posted image A pogotovo NE direkltna linija posle porodilista. A sta ako neko zivi sa mm kod svojih?user posted image Da uplati majki zimovanje-letovanje 40 dana user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 989
   RE: Da li verujete u babske priče?
9.2.2013 20:03:38   
serpica
Ja ne verujem u te price,ali uopste,moja deca nisu nosila crveni konac niti obrnute carapice,a svako ko je hteo da ih popljuje vise nije u mojoj blizini..jednostavno mislim da su to izmislile dokone zene u vreme kad nisu imale sta da rade pa su svaku nedacu povezivale sa nekim ko je bio u blizini slucajno ili ne.
Razlog sto za ovu trecu trudnocu nisam odmah rekla svima je,da sam htela da se uverim da je beba dobro,tj.da srce kuca i da rastemo samo to,inace nikakvog sujeverja tu nema...ako je sudjeno da se nesto desi,desice se,ako ne onda ce se roditi i to je to...
Eto ja verujem u neku sudbinu,a bapske price,,piiih,kazu meni "ti ne verujes pa yato na tebe ne deluje"user posted image user posted image

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 990
   RE: Da li verujete u babske priče?
19.2.2013 22:41:19   
Figaro88

IZVORNA PORUKA: serpica

,a svako ko je hteo da ih popljuje vise nije u mojoj blizini.

Ahahaha,ne verujem da neko pljuje decuuser posted image Jedna moja poznanica je nosila prevrnut ves,beli luk u grudnjaku,nije izlazila napolje kad padne mrak,nije isla na raskrsnice,niko nije smeo da dodje kod nje 40 dana nakon porodjaja,i milion stvari jos.Meni nije jasno da neko u danasnje vreme moze da veruje u takve gluposti.


_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 991
   RE: Da li verujete u babske priče?
4.3.2013 20:01:14   
Sanja90
Jao bas sam se nasmejala,ima dosta tih babskih prica,na primer,kad se zensko dete rodi ispod jastuka joj staviti cesljic,beli luk i zveckati sitnim paricama(navodno da bude bogata),kad ides u goste prvi put,zenskom detetu obavezno se daju jaja(da bi bila plodna i radjala puno dece). Ne valja bebin ves da bude napolju posle zalaska sunca. Nikako ne ostavljati malu bebu samu napolju ako si ti u kucu usla makar na minut recimo da uzmes nesto,a ostavila si otvorena vrata da mozes da vidis jer ce je napasti demoni. Svakakvih gluposti sam se naslusala od moje babe,cak je htela da baje mojoj deci gde sam odmah skocila na nju i nisam dozvolila,kad sam cula sta izgovara u tim bajalicama zgrozila sam se,a moja mama nije nista bolja. Uzas!user posted image

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 992
   RE: Da li verujete u babske priče?
4.3.2013 20:07:42   
Dada81

IZVORNA PORUKA: serpica

Ja ne verujem u te price,ali uopste,moja deca nisu nosila crveni konac niti obrnute carapice,a svako ko je hteo da ih popljuje vise nije u mojoj blizini..jednostavno mislim da su to izmislile dokone zene u vreme kad nisu imale sta da rade pa su svaku nedacu povezivale sa nekim ko je bio u blizini slucajno ili ne.
Razlog sto za ovu trecu trudnocu nisam odmah rekla svima je,da sam htela da se uverim da je beba dobro,tj.da srce kuca i da rastemo samo to,inace nikakvog sujeverja tu nema...ako je sudjeno da se nesto desi,desice se,ako ne onda ce se roditi i to je to...
Eto ja verujem u neku sudbinu,a bapske price,,piiih,kazu meni "ti ne verujes pa yato na tebe ne deluje"user posted image user posted image

Isto tako kazu i za mene user posted image
A,ja sam odmah rekla za ovu trudnocu,skoro,koju sam izgubila inace,videlo se svejedno (zbog pojacanih mucnina)da sam trudna,ali ne mislim da je to zato sto sam rekla,stvarno,prvo mi je stres pao na pamet i naravno drugi medicinski razlozi..Mada ,jeste uvek pitanje ,zasto meni...

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 993
   RE: Da li verujete u babske priče?
4.3.2013 20:42:17   
Sanja90
E da,da dodam,ja se inace ne bunim kad mi mama i svekrva donesu pogacu i pile,jer se tada bas najedem(od bolnicke hrane ogladnis totalno),a i ima taman rucak za nekoliko danauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 994
   RE: Da li verujete u babske priče?
4.3.2013 20:57:17   
anci kv
slatko se ismejah. ja jos nisam rekla za trudnocu,da budem sigurna da je sa bebom svo ok. a te price,izbegavace me,znaju da sam drcna.jedino sto znam da necu dozvoljavati da svi vrsljaju po bebinoj sobi i da balave oko nje,to me izludjuje.ionako me smatraju ostrokondzom.
a crni luk.konac,macke i ostalo,zaobilazim

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 995
   RE: Da li verujete u babske priče?
4.3.2013 21:17:12   
Torbica
Ne verujem. Svako ima pravo na svoje misljenje. Ja verujem u Boga, svu decu smo krstili 40-i dan, pa dobise svog andjela cuvara! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 996
   RE: Da li verujete u babske priče?
4.3.2013 21:19:54   
Torbica
A da, ja sam svima javljala odmah posle uradjenog testa, bukvalno, sa sve tri bebe. Mm se cudio, pa kazem ni kod dr nisi bila, to je ona 4-a nedelja. Ma test pozitivan, to je to, stici cemo i do dr a do tad su svi znali uveliko. user posted image Rodila sam predivnu decicu! user posted image user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 997
   RE: Da li verujete u babske priče?
4.3.2013 21:37:28   
anci kv
naravno,svako ima pravo na misljenje. ali vera je jedno a bapske price drugo.
mislim da smo mi mnogo ovde u srbiji preterali sa smisljanjem obicaja mesajuci sve to sa verom

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 998
   RE: Da li verujete u babske priče?
5.3.2013 8:14:47   
mali_mis
Mene od svih bapskih najvise nervira ona da ne valja kupovati stvari za bebu dok se ne rodi user posted image
I to mi je jos gore kad tako nesto odvali muskarac. Bapske price su za dokone babe, muskima tu nije mesto.

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 999
   RE: Da li verujete u babske priče?
5.3.2013 8:33:57   
Sanja90
Iza svih tih babskih prica stoji neka pozadina,pre je bilo recimo sramota da trudnica seta nocu pa su zato stavili ono "ne valja se" ili je bila veca smrtnost beba pri porodjaju pre, pa zato ne valja se kupovati stvari pre porodjaja,pa svasta nesto sto se pre desavalo danas se pretvaralo u "ne valja se" A sve ono luk,konac itd. je zbog baba vracara kod kojih su pre isle zene,a znamo da su babe vracare jedno cisto zlo,one nikom ne zele dobro.

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 1000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here