|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li verujete u bapske priče?
19.3.2013 18:09:43   
*Maki*

IZVORNA PORUKA: tijatija


IZVORNA PORUKA: Olga RR

a ako zenska persona ima menstruaciju i drzi bebu , beba ce garant da se ospe user posted image
kako da neee , beba tako reaguje na kojekakve hormonalne podrazaje , cudo jedno
daj babe ajte vi na svoj posO , idite u pozoriste , citajte novine , gajite pilice , sta god volite i zelite

user posted image user posted image
to znaci da babice neidu na posao kad dobiju user posted image

user posted image user posted image

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 1101
   RE: Da li verujete u bapske priče?
20.3.2013 8:43:47   
anci kv
ako naidjes na neki konac na putu,ne preskaci ga zaobidji ga,ili pomeri u stranu

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 1102
   RE: Da li verujete u bapske priče?
20.3.2013 8:51:18   
Pretty78
sta sad sa lupom da hodam ulicom? konac user posted image user posted image

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 1103
   RE: Da li verujete u bapske priče?
20.3.2013 8:55:38   
anci kv
rekoh ja,papir na zid sta se sme a sta ne. ja nereagujem na te price uopste.

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 1104
   RE: Da li verujete u bapske priče?
27.4.2013 17:37:10   
sanjalica978
E danas se ne bih nasmejala da ne posetih ovu temu user posted image

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 1105
   RE: Da li verujete u bapske priče?
3.5.2013 13:33:23   
dada951
Samo da odgovirim na konto prvog posta sa prve strane: jedino sto mi ima nekog smisla je mozda ovo za crno vino, s tim sto ne mora biti povezano sa pobacajem, nego sa posledicama koje moze alkohol da ostavi na bebu.
Nisam citala celu temu pa ako se ponavljam, izvinite. Cula sam od svoje familije (jos davnih dana), a i od mladih mama, da se detetov ves ne sme ostavljati preko noci na striku napolju, kao dete, bebea ce imati nocne more, valjda ce ga 'maltretirati' vestice i djavoli.
Moja kuma je, kaze, imala problem sa bebom, stalno se budio nocu, i otkako je prestala da ostavlja njegov ves napolju da prenoci, on navodno vise nije imao nocne more. Licno ne verujem u to.

(odgovor članu sanjalica978)
Direktna veza do poruke: 1106
   RE: Da li verujete u bapske priče?
25.6.2013 13:18:17   
Leptiric123
Ne verujem ni malo...
neko mi je skoro rekao kad se beba rodi da joj stavim crveni konac, protiv zlih ljudi i uroka, ja kazem imam ja po dva šamara protiv zlih ljudi bolje radi nego taj konac user posted image

sve te priče su bzvz, kad bi u sve verovale, 9 mesec bi bile u jednom istom polozaju, na jednom istom mestu, ne bi piškile,kakile, disale, jele...bzvz

(odgovor članu dada951)
Direktna veza do poruke: 1107
   RE: Da li verujete u bapske priče?
25.6.2013 14:06:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Leptiric123
neko mi je skoro rekao kad se beba rodi da joj stavim crveni konac, protiv zlih ljudi i uroka, ja kazem imam ja po dva šamara protiv zlih ljudi bolje radi nego taj konac user posted image


user posted image

to sa crvenim koncem mi je grozno! a vidjam u poslednje vreme bas cesto i to kod nazalost intelektualaca... user posted image

(odgovor članu Leptiric123)
  Direktna veza do poruke: 1108
   RE: Da li verujete u bapske priče?
20.7.2013 16:00:05   
ivaMark
Jooooj, crveni konac user posted image bilo je nekih koji su mi pominjali, medju njima i mm: pa kako ovi stavili detetu, pa oni isto, sta ima vezeee, ne moze da joj steti... Ma kakav konac, lukovi i ostale gluposti-NE!
Nego, juce mi kod svekrve i samo sto stigoh, izvadila sam bebu zajedno sa jajetom iz auta i stavila je na sto u dvoristu u hladovini i kaze meni jedna "pametna" zena: nemoj na sto da je stavljas! Zasto? pitam je, misleci da je prljav od necega a da nisam videla.. tek ce ona meni: pa ne valjda, kod nas se na sto ne stavlja nista jer se samo "mrtvaci" stavljaju na sto user posted image e, poludela sam i kazem joj: Ja u te gluposti ne verujem a kod nas se na sto stavlja hrana, cvece itd... user posted image poludela sam....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1109
   RE: Da li verujete u bapske priče?
20.7.2013 16:30:39   
majared
Najveci biser je moja svekrva koja je 39-ti dan pokusavala da nas nagovori da ne izlazimo napolje i da sacekamo 40 dana user posted image .

Sta ja znam, ja se nisam sisala svo vreme trudnoce zbog verovanja da sisanje skracuje bebi zivot. Znam da je to glupost ali posto sam se u prosloj trudnoci sisala pa izgubila bebu to je bilo jace od mene.

A koncic sam vezala vise sto je gor pomenuta baba insistirala a ne sto u to verujem

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 1110
   RE: Da li verujete u bapske priče?
5.8.2013 8:05:02   
NadaR

IZVORNA PORUKA: yuslike

::: Skloniti dečje pelene sa žice pre mraka :::
Ne valja se da dečje pelene, kao ni ostala garderoba na žici za sušenje dočeka mrak, jer se dete čije su stvari može jako razboleti i umreti.

Ovo može da bude tačno, ali ne zbog veštica koje bacaju čini na pelene, već zbog noćnih insekata i drugih životinjica koje se tokom noći mogu uvući u tkaninu i tu ostati neprimećene sve dok se dete ne obuče...
http://www.astrosolaris.com/pricaonica/index.php?sta=prikaz&tema=9&k=4



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1111
   RE: Da li verujete u bapske priče?
5.8.2013 22:05:53   
doktorkakristal
Ljudi veruju stvarno u svakakve gluposti.Nisam sujeverna pa nece biti tih gluposti koje su vec navedene ,ali jesam vernik kao i moj suprug,beba ce nositi brojanicu i bice ikona pored krevetca,naravno geladcu da je krstim sto pre,jer sam ja Hriscanka i zelim da moja princeza bude sto per HriscankaUzasavam se crvenog konca,belog luka,bajalica ,topljenja olova.
Jedina stvar koja je ok je ne dolazenje gostiju 40 dana pritom ovde se ne misli na roditelje!Gosti i ne treba da dolaze jer PORODILJA MORA DA DODJE SEBI DA SE UKLOPI U NOVONASTALU SITUACIJU,BEBA JE PREVISE MALA,NEMA IMUNITET,JOS NISJE STEKLA NAVIKU DOJENJA I SPAVANJA.
Eto to je jedino sto smatram da je ok,ostalo su gluposti.
I jos nesto nema uroklhjivih ociju vec samo ljudi koji imaju losu energiju,e sad sto se pogodi da dete bas tada zaplace ja to smatram pukom slucajnoscu.
Meni su sve te babe i zene rekle da nosim decaka,pa je na UZ devijcica,a one na to arzrogace oci pa kaze NEMOGUCE user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 1112
   RE: Da li verujete u bapske priče?
6.8.2013 0:06:43   
Yula

IZVORNA PORUKA: Macaki

IZVORNA PORUKA: Leptiric123
neko mi je skoro rekao kad se beba rodi da joj stavim crveni konac, protiv zlih ljudi i uroka, ja kazem imam ja po dva šamara protiv zlih ljudi bolje radi nego taj konac user posted image


user posted image

to sa crvenim koncem mi je grozno! a vidjam u poslednje vreme bas cesto i to kod nazalost intelektualaca... user posted image



Ja nisam ni malo sujeverna i smaraju me saveti sujevernih "baba". Imam srecu da moja sveki deli moje misljenje, kao i majka, pa ne moram dodatno da se nerviram i objasnjavam. ALI, jevrejske bebe redovno vidjam sa crvenim koncicima oko ruke! user posted image

Moje dete je maltene od rodjenja nosilo crvenu brojanicu, baka mu kupila, samo to smo praktikovali.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1113
   RE: Da li verujete u bapske priče?
6.8.2013 12:27:31   
Sanja90
Odem ja kod moje babe sa decom da ih posetim,a tamo su bili tetka i teca sa svojom decom tek dosli sa mora. Ja stavila jednu ogrlicu sto ide uz vrat,mindjuse,full sredjena. Kad smo stigli tamo tetka odmah na mene vice: " skidaj to odmah! " Ja onako zbunjena pitam: "A zasto?Sta fali ogrlici?" A ona meni: "Ne valja da trudnice nose ogrlice,moze bebi pupcana vrpca da se obmota oko vrata,ne daj Boze" WTF?user posted image Ja onako je pogledam i pocnem da se smejem najglasnije,ona me gleda zacudjeno,a ja joj kazem: "Au bre tetka ne mogu da verujem da si toliko sujeverna,to su gluposti,nosila sam ogrlice i sa ove moje dve pa je sve bilo i vise nego u redu,aj opusti se" Samo me je onako ljutito pogledala u fazonu radi sta hocesuser posted image Inace ona je zdravstveni radnik,ocni lekar... Ali koliko je sujeverna toliki je i baksuzuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 1114
   RE: Da li verujete u bapske priče?
6.8.2013 12:45:00   
Torbica
user posted image user posted image user posted image
E svakakvih nas ima! Nisam sujeverna, bebice cuvaju njihovii andjeli cuvari user posted image , sve troje smo Krstili 40-i dan od rodjenja.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 1115
   RE: Da li verujete u bapske priče?
6.8.2013 15:21:19   
doktorkakristal
E SANJA odlicno si joj rekla,to su stvarno smesne stvari,ja se iznerviram pa povisim ton,ali covek treba samo da iskulira te gluposti.Meni je prosto neverovatno da mlade devojke veruju ,znam par njih koje se ne farbaju,ne idu kod kozmeticarke i tako to kao ne valja za bebu xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa,a CRVENI KONAC jao kada to vidim da nose mlade majke e pa uvela bih poseban krug pakla za to kao sto kaze cuvena POKOJNA MILEVA

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1116
   RE: Da li verujete u bapske priče?
6.8.2013 15:51:02   
Sanja90
A bilo mi je jako smesno,prvo zato sto je zdravstveni radnik a drugo zvucala je kao neka baba iako je relativno mlada zeneuser posted image ipak sam to ocekivala da ce baba to reci a ne onauser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1117
   RE: Da li verujete u bapske priče?
6.8.2013 17:56:12   
doktorkakristal
To je i meni cudno,zena skolovana,sta joj trebaju te gluposti,al eto nema pravila

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 1118
   RE: Da li verujete u bapske priče?
17.11.2013 11:34:24   
buba m
Svega se načitah ovde!
Meni samo govore da pazim da se od nečeg ne uplašim, to ne valja i ako se uplašim da se ne hvatam nigde za telo. user posted image Kako da znam da li ću se uplašiti ili neću!
Elem, kad sam bila možda 4. mesec počne neka grmljavina iznenada. Imala sam utisak da je neko zapucao. Taj trenutak sam se baš uplašila i od straha poklopim usta rukom. A moja mama na to kaže: E jbg! Stvarno ne znam kako da odreagujem na takve stvari.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1119
   RE: Da li verujete u bapske priče?
17.11.2013 11:38:11   
buba m
Inače, sada sam 6. mesec i još ne znam pol bebe. Baba mog supruga zna! Pita me jedan dan da li se šarenim iza vrata? Jer ako se šareniš, tj ako koža vrata promeni boju biće devojčica. Pošto je utvrđeno da kod mene šarenila nema, definitivno je dečak. user posted image Cirkus narode!

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 1120
   RE: Da li verujete u bapske priče?
17.11.2013 11:38:49   
minnica
Uglavnom mi se želudac okreće od raznih narodskih teorija. Bebu muče desni, očekujemo da nam izbije zubić i redovno mi "savetuju" da mu dam koricu hleba. Ma, evo odmah! user posted image A pritom još nije počeo da jede čvrstu hranu, a kamoli hleb.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 1121
   RE: Da li verujete u bapske priče?
17.11.2013 12:14:21   
doktorkakristal
BUBA odmah da ti kazem da je to sa sarenilom glupost,kod mene nije bilo promene i rodila sam devojcicu user posted image

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 1122
   RE: Da li verujete u bapske priče?
17.11.2013 12:17:45   
Alexxa
Ma, sve su to gluposti.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1123
   RE: Da li verujete u bapske priče?
17.11.2013 12:54:13   
Janncica

IZVORNA PORUKA: buba m

Svega se načitah ovde!
Meni samo govore da pazim da se od nečeg ne uplašim, to ne valja i ako se uplašim da se ne hvatam nigde za telo. user posted image Kako da znam da li ću se uplašiti ili neću!
Elem, kad sam bila možda 4. mesec počne neka grmljavina iznenada. Imala sam utisak da je neko zapucao. Taj trenutak sam se baš uplašila i od straha poklopim usta rukom. A moja mama na to kaže: E jbg! Stvarno ne znam kako da odreagujem na takve stvari.


Moja mama ima beleg(kako li se to zove) na stomaku sa desne strane.Kao uplasila se baba pa se tu uhvatila. A moja J na istom mesu ima isto to.Znaci,baba i ja se iste stvari uplasile i za isto mesto uhvatile. user posted image user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 1124
   RE: Da li verujete u bapske priče?
17.11.2013 13:09:38   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: minnica

Uglavnom mi se želudac okreće od raznih narodskih teorija. Bebu muče desni, očekujemo da nam izbije zubić i redovno mi "savetuju" da mu dam koricu hleba. Ma, evo odmah! user posted image A pritom još nije počeo da jede čvrstu hranu, a kamoli hleb.

Ili mu mazi desni belim vinom user posted image

(odgovor članu minnica)
  Direktna veza do poruke: 1125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here