|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Histeroskopija
18.12.2009 14:00:52   
melania
Jel moze jedno pitanje,da li ste posle histeroskopije dobli ciklus na vreme i posle koliko ste poceli da radite na bebi,hvalauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Histeroskopija
18.12.2009 14:07:42   
cipiripi
ja sam kod njih sve radila, super su user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Histeroskopija
18.12.2009 14:11:42   
melania
Ja sam isto njima jako zadovoljna,nego mi nije jasno doktor mi je rekao da mogu odmah raditi na bebi a citam na drugim forumima da je potrebno tri meseca da kao prodje,i bas dosta devojaka je dobilo takav savet.Dobro jedino sto je mozda sto mi nije nista nasao,ma otkud znam!!!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Histeroskopija
18.12.2009 23:37:29   
cipiripi
Jel ti Radulovic radio?

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Histeroskopija
14.2.2010 20:29:20   
Lenka_
Devojke, možete li mi reći nešto o samoj pripremi za histeroskopiju. Da li ste pile neku terapiju? Koji dan ciklusa se radi? Šta vam je trebalo od analiza?
Ja bi trebalo da uradim histeroskopiju ovog meseca.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Histeroskopija
14.2.2010 21:25:38   
lence
Savetuje se da krenes sa uzimanjem antibiotika nekoliko dana pred zahvat kako ne bi doslo do infekcije. Takodjer mislim da se u tom ciklusu trebas suzdrzavati od nezasticenih odnosa. Oporavak je stvarno brz. user posted image

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu Lenka_)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Histeroskopija
24.2.2010 16:07:02   
Lenka_
E evo javljam se posle urađene histeroskopije. Stvarno nije ništa strašno, čak lakše od HSG-a (mada sam i jedno i drugo radila sa anestezijom). Dijagnoza je ENDOMETRITIS i dr je poslao isečak na biopsiju. Rezultati su za 7 dana. Dao mi je da pijem hemomicin od sledećeg ciklusa.

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Histeroskopija
24.2.2010 16:08:45   
2002m
sta to znaci?(endometritis)

(odgovor članu Lenka_)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Histeroskopija
24.2.2010 17:05:32   
Veca77

IZVORNA PORUKA: Lenka_

E evo javljam se posle urađene histeroskopije. Stvarno nije ništa strašno, čak lakše od HSG-a (mada sam i jedno i drugo radila sa anestezijom). Dijagnoza je ENDOMETRITIS i dr je poslao isečak na biopsiju. Rezultati su za 7 dana. Dao mi je da pijem hemomicin od sledećeg ciklusa.

Lenka, kako sam shvatila, dijagnoza ti je upala endometrijuma! Bzvz! Nadam se da se to lako leci! Ako ti nije problem, napisi mi ili ovde ili u pp kako ti je izgledala priprema za histeroskopiju i gde si je radila. Meni se posle odradjenog HSGa proslog meseca preporucuje histeroskopija i laparoskopija zbog nekog mioma i polipa u materici! user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Lenka_)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Histeroskopija
24.2.2010 17:06:34   
solle
Dali neko ko ima iskustva sa histeroskopijom moze da mi kaze koje analize trebam sakupiti. I da li se to radi odredjenim danima u mesecu mslim na menstruaciju,,pre ili posle. Predlozili su mi da radim,a nis bas nesto raspolozeni za detaljnije obajsnjenje.
Radila bi u Novom Sadu posto mi je to najblize,,pa isto tako molim ako neko zna dobrog doktora kome bi mogla da se obratim
Hvala puno...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Histeroskopija
24.2.2010 18:20:54   
Lenka_

IZVORNA PORUKA: 2002m

sta to znaci?(endometritis)


ENDOMETRITIS je uplala sluznice materice (endometrijuma), dr kaže da nastaje usled infekcija i da može biti prepreka trudnoći jer je zid materice neravan i plod se ne može usaditi. Leči se antibioticima. Nije ništa strašno niti nelečivo. Meni je samo čudno kako nisam imala nikakve simptome osim bolnih menstruacija koje imam od uvek.
Veco, šaljem ti pp

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Histeroskopija
26.2.2010 5:31:25   
jeni

IZVORNA PORUKA: Lenka_

E evo javljam se posle urađene histeroskopije. Stvarno nije ništa strašno, čak lakše od HSG-a (mada sam i jedno i drugo radila sa anestezijom). Dijagnoza je ENDOMETRITIS i dr je poslao isečak na biopsiju. Rezultati su za 7 dana. Dao mi je da pijem hemomicin od sledećeg ciklusa.

Ja sam radila histeroskopiju prije cetri dana u Australiji! Nije bilo strasno,totalna anestezija ! Ali danas poslije cetri dana ja imam bolove podnu stomaka i krsta ! Stomak mi je otekao ! Osim protiv bolova nisu mi dali nista drugo od lijekova.
Nalazi ce biti za 10 dana ! Jeli normalno da oteknem i imam bolove ? Imali iko takvo iskustvo?

(odgovor članu Lenka_)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Histeroskopija
26.2.2010 21:21:51   
Lenka_
Ja stvarno nisam od neke koristi jer nikog ne znam da je radio histeroskopiju, osim sebe, ali ja sam imala bilove možda 15 minuta posle intervencije i posle toga, ama baš ništa. Čitajući druge forume, nisam naišla na devojke sa sličnim iskustvima kao što je tvoje. Zašto ne pitaš lekara? Da li krvariš? Javi šta je bilo.

(odgovor članu jeni)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Histeroskopija
26.2.2010 21:27:21   
Lenka_

IZVORNA PORUKA: solle

Dali neko ko ima iskustva sa histeroskopijom moze da mi kaze koje analize trebam sakupiti. I da li se to radi odredjenim danima u mesecu mslim na menstruaciju,,pre ili posle. Predlozili su mi da radim,a nis bas nesto raspolozeni za detaljnije obajsnjenje.
Radila bi u Novom Sadu posto mi je to najblize,,pa isto tako molim ako neko zna dobrog doktora kome bi mogla da se obratim
Hvala puno...


Trebaju ti vaginalni i crvikalni bris i bris na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu (naravno sterilni), ništa se ne jede 4 sata pre intervencije, a od trećeg dana ciklusa se pije mikroginon (kontraceptiv). Neke ordinacije traže i krvnu sliku, urin i urinokulturu, ali kod mene to nije bio slučaj. Trebalo bi da se radi od 11-14 dana u ciklusu, ali neki rade i ranije. Meni je bio deveti dan, ali mi krvarenje traje 2 dana. Za kliniku iz Novog Sada ti ne mogu pomoći, jer sam sa juga user posted image ali verujem da če se za to javiti već neka devojka. Puno sreće ti želim.

(odgovor članu solle)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Histeroskopija
12.3.2010 14:14:43   
Veca77
Pepino, videla sam da si skoro radila histeroskopiju. Posto to i mene ceka za nekih mesec i po / dva, mozes li mi samo reci kroz kakve pripreme si sve prosla i kako je sam zahvat tebi izgledao i, naravno, sta i kako posle hist.? Uh, koliko pitanja!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Lenka_)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Histeroskopija
12.3.2010 14:17:54   
cipiripi
Veco, moras da pazis sad...ako ti je zakazana histero, nesmes da zatrudnis...

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Histeroskopija
12.3.2010 14:35:03   
pepino
Ma pitaj sve Veco slobodno,i ja sviju smaram ja mislim sa tom temom!
Ja sam pisala sve vec o tome u temi subseptum materice(ja sam imala septum),ali pokusacu ti bar u kratko napisati,al cisto sumnjam da ce biti tako....user posted image
Naime,imala sam 2 spontana,nakon prvog su mi rekli da ga imam(septum),ali ga nisam otklonila....Inace dugo sam radila na bebi prije toga,policisticni jajnici,zavaljena materica,....
Ali da se vratimo na temu,imala sam histerioskopiju 2.2.,nista strasno,od nalaza sam morala izvaditi krv,urin(detaljne slike,krv vade iz prsta i ruke),morala sam snimak pluca uraditi,EKG,nalaz od interniste i anesteziologa,ali ne mora znaciti da ces i ti sve to,sve je slicno,ali u svakoj bolnici malo drugacije.
Jedan dan dosla u bolnicu,uradili mi ultrazvuk,tad sam sa svim tim nalazima otisla kod anesteziologa,on daje zavrsnu rijec da li mozes na operaciju.
Sledeci dan totalna anestezija,ja sam bila oko sat vremena uspavana jer mi je bio velik septum i instrumenti su doktore zezali tokom operacije pa se oduzilo.
Kad sam se probudila boljelo malo,al moze da se istrpi,odma mi prikopcali infuziju,poslije par minuta od nje bol pocinje da me prolazi i kako me tada prestalo nije me vise nikako ni zaboljelo,vidjeces,nista strasno,ja bi isla na histeroskopiju i 10 puta ako moram.
Sledeci dan me ginekoloski pregledali(nekog poslije i ne pregledaju,vec ga puste kuci,pa mu zakazu kontrolu) i kuci!
Znaci bila sam u bolnici 2 dana.Iscjedak imala 18 dana,jako sam se bila prepala,koga sam god pitala imali 4-5 dana,nazovem doktora kaze to je normalno.
Sad cekam da dobijem pa kad me menst. prodje idem na prvu kontrolu nakon toga.
Rekli mi da pauziramo 2 mjeseca pa raditi na bebi.Zasto je ti radis?Ja cu ubrzo kuci,na poslu sam,ali pitaj ako ti sta zatreba,veceras cu se opet javiti.
Al sam skratila!!!user posted image

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Histeroskopija
12.3.2010 14:38:01   
Veca77

IZVORNA PORUKA: cipiripi

Veco, moras da pazis sad...ako ti je zakazana histero, nesmes da zatrudnis...


Nije zakazana! Imam jos jedan mesec folikulometrije, pa ako ni to ne uspe, onda krecem u proceduru za histeroskopiju i/li laparoskopijuuser posted image
Hvala ti sto mislis na mene!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Histeroskopija
12.3.2010 14:39:57   
cipiripi
e dobro je..daj boze da je ne zakazujes uopste user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Histeroskopija
12.3.2010 14:42:38   
Veca77

IZVORNA PORUKA: pepino

Ma pitaj sve Veco slobodno,i ja sviju smaram ja mislim sa tom temom!
Ja sam pisala sve vec o tome u temi subseptum materice(ja sam imala septum),ali pokusacu ti bar u kratko napisati,al cisto sumnjam da ce biti tako....user posted image
Naime,imala sam 2 spontana,nakon prvog su mi rekli da ga imam(septum),ali ga nisam otklonila....Inace dugo sam radila na bebi prije toga,policisticni jajnici,zavaljena materica,....
Ali da se vratimo na temu,imala sam histerioskopiju 2.2.,nista strasno,od nalaza sam morala izvaditi krv,urin(detaljne slike,krv vade iz prsta i ruke),morala sam snimak pluca uraditi,EKG,nalaz od interniste i anesteziologa,ali ne mora znaciti da ces i ti sve to,sve je slicno,ali u svakoj bolnici malo drugacije.
Jedan dan dosla u bolnicu,uradili mi ultrazvuk,tad sam sa svim tim nalazima otisla kod anesteziologa,on daje zavrsnu rijec da li mozes na operaciju.
Sledeci dan totalna anestezija,ja sam bila oko sat vremena uspavana jer mi je bio velik septum i instrumenti su doktore zezali tokom operacije pa se oduzilo.
Kad sam se probudila boljelo malo,al moze da se istrpi,odma mi prikopcali infuziju,poslije par minuta od nje bol pocinje da me prolazi i kako me tada prestalo nije me vise nikako ni zaboljelo,vidjeces,nista strasno,ja bi isla na histeroskopiju i 10 puta ako moram.
Sledeci dan me ginekoloski pregledali(nekog poslije i ne pregledaju,vec ga puste kuci,pa mu zakazu kontrolu) i kuci!
Znaci bila sam u bolnici 2 dana.Iscjedak imala 18 dana,jako sam se bila prepala,koga sam god pitala imali 4-5 dana,nazovem doktora kaze to je normalno.
Sad cekam da dobijem pa kad me menst. prodje idem na prvu kontrolu nakon toga.
Rekli mi da pauziramo 2 mjeseca pa raditi na bebi.Zasto je ti radis?Ja cu ubrzo kuci,na poslu sam,ali pitaj ako ti sta zatreba,veceras cu se opet javiti.
Al sam skratila!!!user posted image


Pepino, skontala sam da si ti imala pregradicu u materici i da su ti je odstranili! Ja imam jedan poveci miom u zidu materice i na HSGu, koji sam radila u januaru, nasli su mi i neki polip! E sad, meni je dr rekla da je sastavni deo pripreme za histeroskopiju uzimanje nekih kontraceptiva. Tebi to nisu daliuser posted image Da li treba to da se uzima user posted image
Hvala ti puno! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Histeroskopija
12.3.2010 14:43:29   
Veca77

IZVORNA PORUKA: cipiripi

e dobro je..daj boze da je ne zakazujes uopste user posted image user posted image

joooooj, daj Boze! Bicemo optimisti!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Histeroskopija
12.3.2010 14:51:28   
pepino
Ako imas miom ili bilo sta to rijesi,ne zelim da te plasim ali i da zatrudnis mislim da je rizik sa tim svim za bebu,bolje to uradi prije,onda znas da je sve ok,opustis se malo psihicki i polako!To ti je moj savjet i moje misljenje,a normalno to je tvoj zivot i ti odlucujes kad ces i sta ces.
Ja sam pila 2 mjeseca tablete za kontracepciju,naziv sam zaboravila,sve vise brkam,al nije bitno,ne pije svako iste.I onda kada sam dobila taj zadnji put kad ti je 5-6 dan menst. kad ti je pri kraju tada se radi,tako mora,bolje se vidi,najtanja je materica!

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Histeroskopija
12.3.2010 14:54:08   
pepino
Nema na cemu i kazem ti rijesi ti sve to,cudi me kako ti to nije odma i dr. savjetovala!?Ja sam cini mi se citala da sve to otezava da zatrudnis,a i kad zatrudnis rizicna je trudnoca,ne znam mozda grijesim?user posted image Mozda ti se zbog toga i ne da da zatrudnis?!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Histeroskopija
12.3.2010 14:54:57   
Veca77

IZVORNA PORUKA: pepino

Ako imas miom ili bilo sta to rijesi,ne zelim da te plasim ali i da zatrudnis mislim da je rizik sa tim svim za bebu,bolje to uradi prije,onda znas da je sve ok,opustis se malo psihicki i polako!To ti je moj savjet i moje misljenje,a normalno to je tvoj zivot i ti odlucujes kad ces i sta ces.
Ja sam pila 2 mjeseca tablete za kontracepciju,naziv sam zaboravila,sve vise brkam,al nije bitno,ne pije svako iste.I onda kada sam dobila taj zadnji put kad ti je 5-6 dan menst. kad ti je pri kraju tada se radi,tako mora,bolje se vidi,najtanja je materica!


Grazie mille, sto bi Italijani rekli!!! Sve si mi lepo objasnila!!! I sve sam razumela! Znaci, kontraceptivi se piju 2 mes! Uh, bas dugo!!! user posted image
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Histeroskopija
22.7.2010 8:47:33   
ksenija81
Da li je potrebno posle HSG-a raditi histeroskopiju? Nalaz mi je bio ok i ne znam da li je to dovoljno jer citam da ne moze na HSG da se vidi bas sve...
S obzirom da sam HSG radila, ne spadam u kategoriju da u Betaniji jednodnevnu dijagnostiku.
Da li neko zna cene u privatnim klinikama u Novom Sadu?

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here