|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Histeroskopija
25.5.2011 17:59:16   
nina26

IZVORNA PORUKA: dunja RR



Znaci da utvrdimo gradivo, ako je u pitanju endeometrioza mogu to da vide i sa histerom pa onda otklone sa laparouser posted image



Da, baš tako, tako su meni radili, i opet tako planiraju......



Jel si bila danas kod Dr ? Sta su ti rekli, kad ces da radis ?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Histeroskopija
25.5.2011 18:02:15   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: nina26


IZVORNA PORUKA: dunja RR



Znaci da utvrdimo gradivo, ako je u pitanju endeometrioza mogu to da vide i sa histerom pa onda otklone sa laparouser posted image



Da, baš tako, tako su meni radili, i opet tako planiraju......



Jel si bila danas kod Dr ? Sta su ti rekli, kad ces da radis ?

Nije mi bio danas moj dr. rekla bih da je na odmoru, moraću da idem sledeće srede, ili da probam u petak; nego tamo niko ne zna kada radi, bzv....

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Histeroskopija
25.5.2011 18:12:49   
Maccana
Laparoskopija u ginekologiji


Laparoskopija je direktno promatranje trbusne  supljine, jajnika,
vanjske strane jajovoda, maternice (a i svih ostalih organa u
trbusnoj supljini.
Laparoskop je instrument nalik malom teleskopu koji pomoću optičkih
vlakana dovodi svjetlo u trbuh. Sirok je otprilike kao naliv-pero, a
dvostruko duzi od njega.
Tijekom ovog zahvata u rodnicu se umetne instrument koji pomiče
maternicu. Ugljik dioksid (CO2) se upuhuje u trbusnu  supljinu kroz
posebnu iglu. Ovaj plin pomaze odvajanju organa u trbusnoj supljini
čime se olaksava njihovo promatranje. Na kraju zahvata plin se
ukloni.
Mikrolaparoskopija je novi minimalno invazivan hirurski
dijagnostički zahvat koji koristi teleskop i instrumente mnogo manje
nego u laparoskopiji. Neposredno prije zahvata
- potrebno je pomokriti se
- skinuti naočale, kontaktne leće, nakit
- presvući se ili skinuti prema uputama bolničkog osoblja

U operacijskoj dvorani
- u pratnji anesteziologa ili sestre odlazi se u operacijsku dvoranu
- na leđa bolesnika se postavljaju ljepljive pločice za praćenje
aktivnosti srca
- daje se lijek koji uspavljuje i opusta, a nakon toga i sredstvo za
anesteziju

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Histeroskopija
25.5.2011 18:14:58   
Maccana
Histeroskopija je endoskopska metoda kojom se uz pomoć optike i svjetala ulazi u materičnu duplju, gleda se materična šupljina i po potrebi odstranjuju nepravilnosti. Prvu opisanu histeroskopiju sa dilatacijom kavuma uspio je izvesti Pantaleoni 1869. uz pomoć karabitne lampe i lupe.
Napretkom tehničkih disciplina, konstruisan je današnji histeroskop prečnika 4 mm dužine 300 mm sa priključkom za hladno svjetlo i kameru težine 50-60 g, kojom se slika prenosi na ekran uvećana od 10-150 puta. U matericu se ubacuje tečnost ili gas CO2 radi širenja i boljeg prikaza. Intervencija se radi u opštoj ili sve češće u lokalnoj anesteziji. Nakon dilatacije grlića uvodi se reseotoskop (instrument za operacije) sa optikom u materičnu duplju pod kontrolom kamere. Uz pomoć optike i svjetla sagleda se materična duplja i uočene promjene: uređene pregrade, miomi, polipi, hiperplastični endometri, karcionom, strana tijela – spirale mogu se ostraniti.

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Histeroskopija
25.5.2011 20:06:24   
nina26
Maccana user posted image

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Histeroskopija
25.5.2011 20:07:12   
nina26

IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: nina26


IZVORNA PORUKA: dunja RR



Znaci da utvrdimo gradivo, ako je u pitanju endeometrioza mogu to da vide i sa histerom pa onda otklone sa laparouser posted image



Da, baš tako, tako su meni radili, i opet tako planiraju......



Jel si bila danas kod Dr ? Sta su ti rekli, kad ces da radis ?

Nije mi bio danas moj dr. rekla bih da je na odmoru, moraću da idem sledeće srede, ili da probam u petak; nego tamo niko ne zna kada radi, bzv....


Pa hoces tokom leta to zavrsiti, ili tek na jesen ?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Histeroskopija
18.7.2011 15:05:18   
nina26
Evo i ovde da napisem, ako je neka devojka radila histero u frontu ili u Visegradskoj, neka mi preporuci nekog dr koji ce mi dati uput za histero posto bez toga ne mogu.

Btw, dobila sam zdravstvenu knjizicuuser posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Histeroskopija
24.7.2011 20:34:47   
Parižankaa
Ovako...dugo me nije bilo,ali sam ustavri tu-isto stanje,isto odstojanjeuser posted image
Ptrvo da se zahvalim Kseniji...81-mislimuser posted image na info za Betaniju,posle sam se i sama čula sa njima...
no bila sam odustala od histero,kad na UZ,dr mi posumnja na polip,i ne želi da me baci u postupak pre nego uradim i tu histeroskopiju-koju jedino od svih nalaza koje je moguće u Srbiji,nisam odradila...
Po njenoj preporuci,jer sam u startu rekla,da novac I ZA TO nemam,da hoću na uput,a ona nek mi predloži neka imena u Frontu i kliničkom.
Pošto je prvo spomenula dr Anu Mitrović,ja sam kod nje zakazala,u prvoj nedelji sept. histeroskopiju.
Inače,ni histero ni laparo-koju sam radila, ne rade se samo u dg svrhe.
Naravno,prvenstveno zbog toga,ali ako se uoče neke nepravilnosti,otklanjaju se i histeroskopijom,a ne samo laparoskopijom.
Još nešto bitno-a o čemu vidim da niste pisale, a značiće drugim curama,
histeroskopija se radi posle menstrusacije,a pre ovulacije-idealno od 8-11 dana ciklusa.
Pošto meni termin kad sam zakazala,pada pred ciklus,pitala sam dr Mitrović šta da radim,i rekla mi je da od avg. ciklusa pijem kontracepciju sve do intervencije,a oni će mi tamo reći kad da prestanem sa pijenjem.
Da-u Frontu ,u toku pripreme rade klizmu...dok na ostalim mestima nije tako.
Eto,da i ja podelim sa vama moje vesti,a posle intervencije i iskustvo!user posted image


_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Histeroskopija
24.7.2011 23:23:56   
nina26
Parizanka,

pa kako je proslo, jel sve ok ?

Ja idem sutra u NF da zakazem histero.

Jel si zadovoljna bila sa tom Dr da je potrazim i ja ?

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Histeroskopija
25.7.2011 18:29:39   
Parižankaa
IZVORNA PORUKA: Parižankaa
Pošto je prvo spomenula dr Anu Mitrović,ja sam kod nje zakazala,u prvoj nedelji sept. histeroskopiju.

Nina user posted image
o Ani sam inače samo najbolje čula.Znam da sarađuje i sa Ivanovićima.


_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Histeroskopija
25.7.2011 18:50:45   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Parižankaa

IZVORNA PORUKA: Parižankaa
Pošto je prvo spomenula dr Anu Mitrović,ja sam kod nje zakazala,u prvoj nedelji sept. histeroskopiju.

Nina user posted image
o Ani sam inače samo najbolje čula.Znam da sarađuje i sa Ivanovićima.



Da nije to onda supruga dr. Peđe Mitrovića (on me operisao) i on radi za Ivanoviće?

< Poruku je uredio dunja RR -- 25.7.2011 18:51:06 >

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Histeroskopija
25.7.2011 19:30:52   
nina26
Parizanka, dok ja skapiram, a nisam plavusa prodje vozuser posted image

Meni su isto zakazali kod nje, a ja idem vec sledece nedelje, dobila sam konacno, tako da ces imati info iz prve rukeuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Histeroskopija
25.7.2011 19:31:14   
Parižankaa
Ne znam Dunjice,vrlo je moguće...raspitaću se kad budem ležala tamo...i za dr Peđu sam čula sve naj naj...user posted image

_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Histeroskopija
25.7.2011 19:56:24   
Parižankaa
IZVORNA PORUKA: nina26

Parizanka, dok ja skapiram, a nisam plavusa prodje vozuser posted image

Meni su isto zakazali kod nje, a ja idem vec sledece nedelje, dobila sam konacno, tako da ces imati info iz prve rukeuser posted image

odlično Nina. Reci mi,zar dr Ana neće tad biti na odmoru?


_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Histeroskopija
25.7.2011 21:52:33   
nina26
E pa to treba da vidim sutra, jer nisu bili sigurni. Ako ne ona, onda Dr Maglic i on je dobar isto.

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Histeroskopija
26.7.2011 0:08:19   
Parižankaa
da,i to mi  je ime zvučno. Svejedno,srećno sutra!user posted image

_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Histeroskopija
26.7.2011 11:19:22   
moja ciklama

IZVORNA PORUKA: nina26
Ako ne ona, onda Dr Maglic i on je dobar isto.


nina26, čula sam da ja Maglić odličan!

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Histeroskopija
26.7.2011 12:01:03   
nina26
Danas nisam nasla Mitrovicku, sutra imam zakazano kod nje pa videcemo da li ce biti slobodna.

Inace zakazali su mi za sledeci cetvrtak histero, u sredu ulazim u bolnicu.

Ko god bude bio ili Maglic ili Mitrovic u dobrim sam rukama u svakom slucajuuser posted image

Jedva cekam da se sve ovo zavrsiuser posted image

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Histeroskopija
26.7.2011 12:21:20   
dunja RR
Ninočka srećno  user posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Histeroskopija
27.7.2011 10:29:19   
nina26
E ovako,Dr Mitrovic se vraca sledece srede, kome treba ta info da znauser posted image

Inace, sta mislite koje su sanse da od svih aparata u NF se pokvari bas onaj koji meni treba i to pre dva danauser posted image
Totalno sam user posted image i ne znaju da li ce biti spreman za sledecu nedelju, rekli su mi da dodjem u sredu u bolnicu pa sta bude.

E pa ako je neko baksuz to sam jauser posted image

Ne vredi, moram ja da platim kod privatnika i to ti jeuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Histeroskopija
27.7.2011 20:19:30   
Parižankaa
Nina, ne sekiraj se...njima se izgleda često kvari taj aparat.Isto je jedna cura u febr. kad je radila,cucali je zbog aparata koji se kvario...valjda će ga srediti,jer su puni,i trebalo bi da ispoštuju listu pacijenata.U dobrim si rukama.Srećno!!user posted image





_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Histeroskopija
27.7.2011 23:39:17   
nina26
Ja se iskreno nadam da ce do sledece nedelje srediti, jer ja posle ne mogu da radim ovde.
A posle mi je palo na pamet, da nije mozda dr trazio malo da se "podmaze" masina, a ja to nisam skapiralauser posted image user posted image

Hvala Parizanka i tebi takodje sve najboljeuser posted image

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Histeroskopija
1.8.2011 11:56:44   
nina26
E pa nista od moje histero...user posted image

Aparat jos nisu dobili, mozda krajem avgusta, a da idem sad kod privatnika ne stizem, jer nisam pila kontraceptivne pilule a trebala sam od prvog dana ciklusa, pritom niko mi nije rekao za to.

Bas sam user posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Histeroskopija
1.8.2011 14:17:46   
dunja RR

Devojke, našoj dragoj nini26 treba preporuka za dobrog dr. iz Višegradske, jer treba hitno da uradi histeroskopiju, dok je u Srbiji. Javite nam da li znate nekog dobrog dr. i možda kontakt ako imate, neku info ...Hvala!

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Histeroskopija
1.8.2011 14:35:09   
nina26
Dunjice user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here