|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čime se bavite ?
5.4.2012 10:51:19   
bebać
Volim ja čuti tudja iskustvam, mišljenja....što da ne, u svakom slučaju pitam nekoga ko već ima veze sa tim domenom.....ja sam amateruser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Čime se bavite ?
5.4.2012 10:56:58   
Anoniman
Čitam malo na preskok šta pišete ovde, ne bih da me iko krivo shvati, ne mislim da je kasno za fax koliko god godina imao, ali malo treba razmišljati o sledećem: Kolubara je sada zaposlila 110 pripravnika, a uslovi su bili: da imaju manje od 30god, završen državni fax i da nisu odradili pripravnički.
Nisam sigurna da bih se u ovim godinama upuštala u studiranje. Naime, bih, kada bih imala posao pa da fax bude faktički usavršavanje (da tako kažem), kako bih imala bolje kvalifikacije na već postojećem poslu.
A ako ne bih imala posao, tražila bih nešto kraće: kurs računovodstva kod NBS, npr.

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 227
   RE: Čime se bavite ?
5.4.2012 10:59:05   
minavb

IZVORNA PORUKA: Tash

Nisam sigurna da bih se u ovim godinama upuštala u studiranje. Naime, bih, kada bih imala posao pa da fax bude faktički usavršavanje (da tako kažem), kako bih imala bolje kvalifikacije na već postojećem poslu.


E tako se mm upustio u specijalizaciju i evo ga sad u IBM-u. Da nije imao šansu za bolji posao, ne bi ni studirao dalje.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Čime se bavite ?
5.4.2012 11:04:33   
bebać
E Tash baš mi pomažešuser posted image user posted image

mislim da i ptice na grani znaju da sam duže vrijeme tražila posao bezuspješno(tu izuzimam markete, pekare, kioske, ugost objekte jer me to nije zanimalo)

ostala sam na gimnaziji(tada zbog neimanja finan. sredstava) i zašto sad ne bih nešto upisala i studirala, a posao ja ću i dalje ganjat....ali mi vrijeme beze ne prolazi i ako ga ne uspijem naći(kao što su mi prošle zadnje 2,5god)

M,islim da u ovoj mojoj trenutnoj situaciji ovakvoj kakva jeste ovo je dobra odluka. Osim toga ja imam radnog iskustva već 3 god. od ranije(prije braka) na nekim poslovima

p.s. i imam 26 godinauser posted image user posted image

< Poruku je uredio bebać -- 5.4.2012 11:06:02 >


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Čime se bavite ?
5.4.2012 11:06:40   
Anoniman
I ja se slažem. A to za kurs za računovođu je sjajna ideja. Ne znam kako je u Bosni ali ovde svi po zakonu moraju da angažuju i plate računovođu, niko više ne može sam da vodi knjige. A to je posao koji može i od kuće da se radi.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 230
   RE: Čime se bavite ?
5.4.2012 11:16:43   
dunja RR
Joj ne znam da li bi se složila, mislim da ne bih.. Ja ima loša iskustva sa računovođama sa kursom. Računovođa sa ekonomskim fakultetom (državnim iz mog iskustva) i računovođa sa kursom su iz mog iskustva nebo i zemlja.

Jedna od najboljih drugarica radi to, ekonomista je. Nije sujetna, nije gorda, ne da da se loše priča o kolegama ali mi je rekla da im dolaze klijenti koje stu ti sa kursevima "upropastili" (sa tim rečima se pojave).

Ja mislim da to ne može i ne treba svako da radi (bez ljutnje), mislim da dobar računovođa treba imati i to "nešto", što ima sadašnja naša knjigovođa, sa kojom sam ranije godinama radila. Bila je i tada mag i sada je mag. Ne mogu da objasnim koliko znanje ta žena ima, a pored znanja i logiku.
IZVORNA PORUKA: gae_gr

I ja se slažem. A to za kurs za računovođu je sjajna ideja. Ne znam kako je u Bosni ali ovde svi po zakonu moraju da angažuju i plate računovođu, niko više ne može sam da vodi knjige. A to je posao koji može i od kuće da se radi.



< Poruku je uredio dunja RR -- 5.4.2012 11:22:41 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Čime se bavite ?
5.4.2012 11:23:12   
Anoniman
Dunja, slažem se, ali šta će piljari u nekom selu knjigovođa sa ekonomskim fakultetom i logično većom cenom, a i seoska piljara sad mora da ima knjigovođu. Za ozbiljne firme sa vie zaposlenih treba i ozbiljan knjigovođa, ali jednoj maloj zanatskoj radnji gde je gazda i radnik jedan te isti je sasvim dovoljan taj sa kursom, naravno pod uslovom da na istom nije spavao i da ima 3 grama mozga i redovno prati nove zakone i uredbe.

< Poruku je uredio gae_gr -- 5.4.2012 11:24:32 >

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 232
   RE: Čime se bavite ?
5.4.2012 11:24:21   
Anoniman
Ma, ja sam samo šuknula to za računovođu, prosto, to mi je blizu struci, u jednom momentu sam vagala dal master ili kurs. Ali ja sam već radila, i već imala fax. 

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 233
   RE: Čime se bavite ?
5.4.2012 11:33:42   
bebać
bez ljutnje, ali ljudi fax je fax a kurs je kurs, mislimuser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Čime se bavite ?
5.4.2012 11:39:11   
lanajelena
Dunja ni to ne mora nista da znaci moja mama je knjigovodja bez fakulteta,radila je u najboljim firmama kao sef racunovodstva,vec 20 godina ima svoju agenciju,ne ide na seminare,nikad je nisam videla da cita neke propise a maher je za sve,samo treba da imas slifa za te stvari sestra i ja smo sa njom u tom poslu i nikad joj necemo biti ni do kolena

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Čime se bavite ?
5.4.2012 11:39:18   
Lu
Bebać samo sama sebi možeš odgovriti na to pitanje, sjedni  i razmisli šta zaista želiš da radiš, koje su ti realne mogućnosti, koje faxove imaš u blizini, jer  muž ti radi a gdje ćeš sa malim poslije vrtića( samo dajem primjer za razmišljanje), kako bi putovala u druge gradove, koliko si finasijski sposobna itd...onda ćeš znati ili bar suziti izbor na minimumuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Čime se bavite ?
5.4.2012 11:40:19   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: bebać

bez ljutnje, ali ljudi fax je fax a kurs je kurs, mislimuser posted image


Upravo tako, i zato treba dobro razmisliti šta ćeš upisati.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Čime se bavite ?
5.4.2012 11:40:56   
dunja RR
Pa da ...

Ne smatram naravno da svi trebamo imati fax, ali računovodstvo nije tako naivan zanat, kakvim ga čini mi se shvatamo. Nisu to samo zakoni, treba tu još nekog ranijeg znanja. Zato i mislim da dobar računovođa treba da bude dobro i plaćen.

Naša knjigovođa jednako poštuje i male i velike klijente, nema tu razlike. Razlika je samo u novcu koji plaćamo (prema obimu posla), tretman prema potrebi dobijamo isti.

< Poruku je uredio dunja RR -- 5.4.2012 11:43:31 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Čime se bavite ?
5.4.2012 11:40:57   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: bebać

bez ljutnje, ali ljudi fax je fax a kurs je kurs, mislimuser posted image


Zavisi za šta.

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 239
   RE: Čime se bavite ?
5.4.2012 11:44:48   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: *Alexx*


IZVORNA PORUKA: bebać

bez ljutnje, ali ljudi fax je fax a kurs je kurs, mislimuser posted image


Upravo tako, i zato treba dobro razmisliti šta ćeš upisati.


I samo da dodam - ne mora da znači da ćeš, sa završenim faksom imati siguran posao u odnosu na nekoga ko ima završen kurs. Jednostavno ni za šta nema garancije.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Čime se bavite ?
5.4.2012 11:50:37   
Anoniman
Ja imam fakultet a od njega imam samo ličnu satisfakciju da sam visokoobrazovana. Niti mi stručna sprema garantuje posao, niti visinu plate. Prijavljena sam u firmi sa srednjom školom i (ne)primam smešnu platu. Tako da ako upisuješ fax da bi se obrazovala, to je super, ali ako upisuješ fax da bi ostvarila karijeru, onda stvari postavljaš na pogrešan način. Ovo su vremena kad mnoga pravila ne važe. Kreni sa suprotnog kraja - šta je to što možeš/želiš da radiš a da pri tom možeš i lepo da zaradiš pa onda vidi šta ti je potrebno da do tamo stigneš.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 241
   RE: Čime se bavite ?
5.4.2012 11:53:35   
bebać
Nema garancije, to znam....u ovoj radionici gdje idem za nezaposlene ima i jedan magistar elektrotehnike, cccccccccuser posted image

sačekat ću još da popričam sa svojom doktoricom, vjerujem da će mi i ona biti od koristi. M je obećao svu svoju pomoć, on je za Banja Luku da tamo šta nadjem što mi paše.

LU ti si veoma praktična, jeste i o tome trebam misliti pogotovo kako je m sada počeo da radi i u hotelu+ svoj posao, arecimo nemamo nikog svog da pričuva Sergeja posle vrtića. Može se naći za nekada, ali neće niko da ti uskače tek tako a džaba stalno. A to su opet dodatni troškovi, uh.....

Imam težak izbor zaista, ali sam sretnauser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Čime se bavite ?
5.4.2012 12:24:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: *Alexx*



I samo da dodam - ne mora da znači da ćeš, sa završenim faksom imati siguran posao u odnosu na nekoga ko ima završen kurs. Jednostavno ni za šta nema garancije.



Upravo to je bila poenta mog prvog posta. user posted image


IZVORNA PORUKA: gae_gr

Kreni sa suprotnog kraja - šta je to što možeš/želiš da radiš a da pri tom možeš i lepo da zaradiš pa onda vidi šta ti je potrebno da do tamo stigneš.
  

user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 243
   RE: Čime se bavite ?
5.4.2012 12:31:09   
Anoniman
Bebac , meni je drago kad vidim da zelis da se bavis sobom i svojim usavrsavanjem user posted image To je vazno za tebe , i sto se vise budes trudila verovatno ces imati vise koristi od toga , mozda ne toliko novcane u pocetku koliko one da si uradila sve sto si mogla za sebe i porodicu user posted image Samo napred , ja ne mogu da ti kazem da li da ides na fax , kurs ili nesto trece , ja nisam zavrsila fax ali sam se dobro ukopila u ovo vreme i iskoristila sta mi je bilo ponudjeno .. Bitno je da ne stanes i ne odustanes za sta god da se odlucis user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 244
   RE: Čime se bavite ?
5.4.2012 12:57:18   
bebać
Ribizla hvala na podršci, moralnojuser posted image user posted image puno, i baš mi znači.user posted image



_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Čime se bavite ?
5.4.2012 13:15:58   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Ja imam fakultet a od njega imam samo ličnu satisfakciju da sam visokoobrazovana. Niti mi stručna sprema garantuje posao, niti visinu plate.


Takođe. S''tim što ja čak i ne radim u struci (završila sam prava), radim posao ekonomske struke. A opet, uklopila sam se i postižem bolje rezultate od mojih sadašnjih a i bivših kolega (koji rade baš isti posao, na istom smo radnom mestu) a koji su završili ekonomiju. Nisam očekivala da će tako biti čak sam se i plašila nečeg stranog (malo) ali eto, u ovom poslu koji ja radim nije neophodan fakultet, ja sam primer.


Takođe. Završila filologiju, radim posao ekonomske struke sa odličnim rezultatima al mi ni rezultati ne pomažu...user posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 246
   RE: Čime se bavite ?
28.9.2013 11:59:14   
Misha i Ljisha
I ja imam satisfakciju da sam visokoobrazovana seljančica na salašu user posted image

Ja sam diplomirani fizičar-istraživač tj posto sam zavrsila po starom studije pardon ja sam MASTER (of disaster) i eto bar sam zavrsila fax sa kojim mogu da drzim privatne casove i iskreno pre tri godine sam samo od privatnih zaradjivala preko 60 000 mesecno ali sam radila od jutra do mraka, smenu u drzavnoj skoli (40 000) plus casovi pre ili posle skole, odem od kuce u 6 a vratim se u pola 12 uvece. ZASTO??? Zbog je**nih novaca. Ne pada mi napamet da to sebi opet radim. I nikakvu satisfakciju od tih silnih novaca nisam imala iskreno da vam kazem a tad sam zivela sama jos uvek, cak sam te godine otisla sama i na more. Razvela se od muza (da vec sam se udavalauser posted image ) i eto razbolela se, bila u bolnici i td. Nista dobro od tih silnih novaca. Od kad pas nema za sta da me ujede meni sve superuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Čime se bavite ?
19.9.2014 23:52:08   
Klarita
Pa ja sam neki dr mr zavrsio sam neke skole i tako to...user posted image

Magistar farmacije na specijalizaciji klinicke farmacije (sad cu da proverim u temi lepe vesti kad sam tacno upisala, ali necu specijalizirati, to sigurno, samo volim to da kazem, zvuci onako ozbiljnouser posted image ) a, radim u prosveti jer nisam politicki kompetentna i "jezik mi dupe lize" pa zato radim tamo gde su morali da me prime user posted image sad mi oduzeli i licencu (ovu za zdravstvo), tj nemam prava da je obnovim, tako da cu od marta kad se vracam sa porodiljskog, uzeti 100% casove i dopunski se prijaviti opet u privatnoj apoteciuser posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Čime se bavite ?
20.9.2014 1:47:36   
Mala Elena
Strukovni ekonomista ( diplomirani ce biti, za sada zelja) , radim vise poslova u Mts-u, moglo bi se reci agent ili sluzbenik( najlakse da navedem na nekom zahtevu, da ne mozgam user posted image )

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Čime se bavite ?
20.9.2014 7:24:48   
Torbica
Lekar, Klinicki centar user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here