|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Refluks (GER)
1.2.2012 22:56:00   
ivaj
Jelena tek sad sa nepunih 15 meseci popije 200 ml mleka.A jede kao neka mrvica,par zalogaja. Takva su nasa deca koja imaju,ili su imala ger.

Verus,moje dete uopste nije spavalo kad smo dosli iz porodilista,ni mesecima posle togauser posted image Dremne pet minuta i to je sve. A sto je skicala po ceo dan majko mila! Mislila sam da cu da odlepim.Sve zbog te glupe kiseline ili cega vec.

Sad se vec normalnije zivi.

Ne mogu sad sve da citam,ali verujte da ce proci,sta god da ste pisale.Nije lako ali dodje i taj dan kad sve muke prestanuuser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 726
   RE: Refluks (GER)
1.2.2012 22:58:49   
minavb
user posted image Ti si bre u zemlju propala, nigde te nema. Eto, i Jeca i Vanja su super poraslia da smo se mučili, mučili smo se.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 727
   RE: Refluks (GER)
1.2.2012 23:03:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb


Tašo, Luka je utrostručio svoju porođajnu masu do prvog rođendana, tako da je super duper.user posted image




Isto kažem i ja, ali me svi gledaju kao da sam pala sa kruške, jer standardi države Srbije su kanda malko poremećeni (ili sam ja poremećena)... ako beba može da stavi nogu u usta od stomaka i butina, i uspela je da savije ruku u laktu onda je garantovano anoreksična.
Marko jeste bio u hurkicama (za razliku od Luke kom brojimo rebra user posted image ), i premašio je to 3x težina sa rođenja, ne mnogo, ali je premašio, trebao je imati 9300, a imao je 10. user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 728
   RE: Refluks (GER)
1.2.2012 23:03:50   
ivaj
E da sam propala u zemlju ti bi sigurno saznalauser posted image
Tu sam,kad me preplavi astrologija,ne vadim glavu iz knjiga.Imam ja tako te nalete.

Da,ti i ja smo bile glavne na ovoj temi.Ja te davila,ti odgovarala i sve tako u kruguser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 729
   RE: Refluks (GER)
1.2.2012 23:23:01   
minavb
Cuj,nogu u ustauser posted image ovaj moj je iza glave metne. Skoro ga je zagrlio tata jedne prosecne krofnaste devojcice u Srbiji, i iznenadio se " jaaao mrso mali,pa osecaju ti se rebra".
Ivaj, kakva bre astrologija? Retrogradni merkur?

< Poruku je uredio minavb -- 1.2.2012 23:24:30 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 730
   RE: Refluks (GER)
2.2.2012 0:27:57   
lovens
Fizioloski refluks je kada bebe povracaju, bljuckaju, a to im ne pravi veliki problem, u smislu hranjenja, dobijanja na tezini, spavanja... Pominjala je Mina u prethodnim postovima. Terapija u tom slucaju je sto vise uzglavlje i manji a cesci obroci i zgusnjena ili AR mleka. A patoloski refluks je zapravo bolest, pravi deci velik problem, odbijanje ili manje kolicine hrane, izvijanje u nazad, bacanje glavice, generalno poremecaj u ishrani i slabo dobijanje na tezini, a ne mora obavezno biti praceno povracanjem. Nije dovoljna terapija kao kod fizioloskog, vec se obicno uvode i lekovi. Moja beba recimo, dok smo bili samo na mleku Aptamil AR, nijednom nije povratila u mlazu. A ima patoloski refluks. Ovde u De, ukoliko simptomi ne isceznu sa nekih godinu dana, predlazu deci operaciju, da se ne bi kasnije ostecivao jednjak. Iskreno se nadam da nijedno od nase decice nece zavrsiti na tome... A dok smo bili u bolnici kod nas, dr refluks smatraju normalnim, u smislu proci ce, visoko uzglavlje, AR mleko i to je sve. Ne daju uglavnom deci lekove, pa se deca muce i ne dobiju u startu pravu terapiju. Izuzeci su strucnjaci gastroenterolozi u BG.
Moja beba je oko 4 meseca na terapiji, Omeprazol lek, i bas mi je pedijatar kod nas rekla (nazalost je bila na bolovanju kada nam je trebala dijagnoza na pocetku) da, upotrebom ovog leka unistavaju se i neke bakterije i enzimi koji su neophodni za odbrambeni sistem - imunitet, te da decu treba izuzetno cuvati od prehlade i virusa u ovom periodu, jer vrlo lako mogu dobiti direktno infekciju pluca. Tako da, ako neka decica piju, cuvajte ih...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 731
   RE: Refluks (GER)
2.2.2012 3:19:01   
Verus
lovens: jel to samo deca koja piju taj lek ili bilo koji lek za kiselinu? Citala sam da Zantac sprecava apsorpciju gvozdja i jos necega, pa nije ni to dobro.  Jbt siznem, iz nekih svojih verovanja rodim dete bez epidurala, dojim ga, gledam da sve bude "prirodno" i kako bih rekl, onako kako treba biti, i sad mu trebam dati lekove za matore ljude sa problemima kiselineuser posted image   A sta da se radi...

Nego to za uvijanje i glavu.  On kad ga drzim uspravno odmice glavu od mojih grudi, kao dete recimo od 3 meseca.  Odgurav se nogama od moje krilo i to jako, kao da moze da stoji....Ovo je dete staro 2.5 nedelje...  A ledja da uvija, uvija...muci se znamuser posted image

(odgovor članu lovens)
Direktna veza do poruke: 732
   RE: Refluks (GER)
2.2.2012 8:11:02   
minavb
Vanja je zrav ko dren, i bio je zdrav ko dren, a pio je Nexium. Bio je prehlađen 4 puta, a od toga dva puta zbog nicanja zuba. Nikad mu se ni jedna prehlada nije komplikovala, dakle samo curkanje nosa, a krvna slika mu je fenomenalna. Ja na stvari gledam ovako- ako lek ima neki side effect, ne oterećujem se njime preterano jer je važno rešiti primarni problem koji je veliki. GERD je gadan, bolan, meni je bilo najvažnije da mu pomognem da ga više ne boli kad guta i da mu više mleko i kiselina ne izleću kroz nos. Da nam Perišić nije dao NExium, nabavila bih Zantac preko rođaka u USA, toliko sam bila očajna.
Verus, ne razmišljaj o tome šta ga je , i što baš njega snašlo, odlepićeš. Samo guraj dalje-diži uzglavlje, nosajte ga, ako treba pumpaj mleko pa ubacuj pahuljice u njega, daj lek... prolaze dani, rastu, dođu kašice i onda se jednog dana iznenadiš što je lako pojeo ručak i što mu je ostao u trbi. Biće sve to ok, a imaš i nas. Lakše je u društvu.user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 733
   RE: Refluks (GER)
2.2.2012 9:59:52   
Bunnyca
I moja Nina je zdrava,nikada prehlada nista,osim kad su nam izlazili zubi isto,hemoglobin 127,ma sve super....ali sto nece da jedeeee,ajojjj
e to nam je muka,a izgleda da nas pedijatri ne shvataju ozbiljno.
danas idemo kod gastroenterologa,pa vam javljamuser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 734
   RE: Refluks (GER)
2.2.2012 10:05:48   
branki*
bas javi.samo da vas pozdravim sve,moram da zurim!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 735
   RE: Refluks (GER)
2.2.2012 12:10:50   
lovens
Mina, sva sreca pa nije bio bolestan. Naravno da niko nece razmisljati o nus pojavama, kada lece osnovnu bolest, ali cisto sam pomenula, predostroznosti radi. Ni moja devojcica nije bila bolesna do sada. samo nosic curkao pre nekoliko dana, a bila je bas izlozena virusima...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 736
   RE: Refluks (GER)
2.2.2012 12:39:12   
cimburd
Zato mi jesmo bili bolesni nazalost. :( I to je strasno mogu vam reci kad se udruzi refluks sa prehladom i sekretom. Uzas tad je povracala po 5-6 puta na dan ali preziveli smo. I hemoglobin joj je nizak 103 tako da pijemo lekic. Zubi nas tek cekaju, nadam se da nas i tu nece docekati katastofa.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 737
   RE: Refluks (GER)
2.2.2012 12:44:33   
minavb
Da, kad krenu slinice i malo kašljucanja, povraćanje je obavezno i to po nekoliko puta. To i nije tako loše, izbace sav sekret user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu cimburd)
Direktna veza do poruke: 738
   RE: Refluks (GER)
2.2.2012 14:11:26   
Bunnyca
nas danasnji pregled se zavrsio ovako...............pa vidite majka,beba ima problem,ali mi ne znamo sta je....user posted image
uf,izmislili toplu vodu....pa ja o tome cvilim u ordinaciji mesecima
zakazan nam je UZ za nedelju!ne znam sta moze da se vidi na UZ

e sad ,da bude gore,za mesec dana ,napredovanje 0,dakle nista....ma divota....ona se igra,a ja evo placem
user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 739
   RE: Refluks (GER)
2.2.2012 14:18:47   
noxx
Mi smo zakazali gastro 14.02. i ziva nisam dok ne utvrdim jeste li ger ili ne.
A moram da se pohvalim da je danas za dorucak jeo brokoli user posted image   Inace se trudim svako jutro da mu dam kasicu, bilo je pirincanih, kukuruznih, svo voce isprobali i nista... sad krenuli povrce i bas me iznenadio kad je otvarao usta i nije se buni, bila sam presrecna. Samo se nadam da to nije bila slucajnost i da ce tako nastaviti svako jutro.
A moram i specijalno da se zahvalim minivb, naravno i ostalim mamama.. njeno iskustvo je neprocenjivo i vise mi znaci od pokusaja saveta bilo kog pedijatra.

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 740
   RE: Refluks (GER)
2.2.2012 14:20:26   
noxx
IZVORNA PORUKA: Bunnyca

nas danasnji pregled se zavrsio ovako...............pa vidite majka,beba ima problem,ali mi ne znamo sta je....user posted image
uf,izmislili toplu vodu....pa ja o tome cvilim u ordinaciji mesecima
zakazan nam je UZ za nedelju!ne znam sta moze da se vidi na UZ

e sad ,da bude gore,za mesec dana ,napredovanje 0,dakle nista....ma divota....ona se igra,a ja evo placem
user posted image

Kako ne znaju, jel ste testirani na ger?
Joooj, ne mogu ni da zamislim kako ti je, ali drzim palceve

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 741
   RE: Refluks (GER)
2.2.2012 14:24:40   
Bunnyca
Ne, imamo zakazan UZ?
sta mogu da vide na uZ?

(odgovor članu noxx)
Direktna veza do poruke: 742
   RE: Refluks (GER)
2.2.2012 14:28:55   
minavb
UZ? Pojma nemam šta se tu vid. I hirurg i gastro su mi rekli da je na RTG pregledu najbolje vidi refluks, i tako i bi.
Ne nerviraj se, krenuli ste na ispitivanja pa ćete već otkriti ili potvrditi problem. Nemoj da plačešuser posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 743
   RE: Refluks (GER)
2.2.2012 14:35:17   
noxx
Meni je pedijatrica rekla da se UZ kao tesko moze postaviti dijagnoza, potrebno je ostro oko i ne znam sta jos... kao morace i sondu da guta..

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 744
   RE: Refluks (GER)
2.2.2012 14:40:00   
Bunnyca
kod mene je problem sto dete ne place,nije mrzovoljno,ne povraca.....ali slabo jede i ne napreduje....
a kod takvih stvari oni ne znaju sta je,kao moze da bude svasta
a moze da bude i ger naravno

(odgovor članu noxx)
Direktna veza do poruke: 745
   RE: Refluks (GER)
2.2.2012 15:13:04   
noxx
Mene je pedijatrica do skoro uveravala da je samo faza i da ona ne bi dalje nista preduzimala, u smislu nekog daljeg traganja, jer dete lepo napreduje, veseo je, komunikativan, ni on ne povraca... ali stalno bljucka i stuca, odbija mleko u budnom stanju, stalno se nesto grci, ja vidim da moje dete ima neki problem, pa sam preuzela stvar u svoje ruke, tumarala po netu i zatrazila joj uput za gastro..
Daj boze da je stvarno samo faza, da nije nista strasno.. ali ja necu biti mirna dok to i ne potvrdim

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 746
   RE: Refluks (GER)
2.2.2012 15:26:13   
cimburd

IZVORNA PORUKA: Bunnyca

Ne, imamo zakazan UZ?
sta mogu da vide na uZ?


Nama su utvrdili ger i na UZ ali su radili jos i RTG sa kontrastom zato sto je puno povracalapa su sumljali na stenozu pilorusa.

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 747
   RE: Refluks (GER)
2.2.2012 15:27:52   
cimburd

IZVORNA PORUKA: noxx

Mi smo zakazali gastro 14.02. i ziva nisam dok ne utvrdim jeste li ger ili ne.
A moram da se pohvalim da je danas za dorucak jeo brokoli user posted image   Inace se trudim svako jutro da mu dam kasicu, bilo je pirincanih, kukuruznih, svo voce isprobali i nista... sad krenuli povrce i bas me iznenadio kad je otvarao usta i nije se buni, bila sam presrecna. Samo se nadam da to nije bila slucajnost i da ce tako nastaviti svako jutro.
A moram i specijalno da se zahvalim minivb, naravno i ostalim mamama.. njeno iskustvo je neprocenjivo i vise mi znaci od pokusaja saveta bilo kog pedijatra.


:) i nama je jelo tek krenulo kad sam pocela sa hipp brokulijem. :) Onda sam u to pocela da dodajem drugo povrce i meso i sve prolazi. Sad dajem vide drugog povrca ali uvek ubacim bar kasicicu brokulija radi malera. :)

(odgovor članu noxx)
Direktna veza do poruke: 748
   RE: Refluks (GER)
2.2.2012 15:37:14   
Bunnyca
noxx isto i kod nas,pedijatar rekla ma sve je u redu,to je faza....i ne bih se ja traumirala da ne vidim da mi dete ne napreduje i da se stalno grci,izvija i bezi od flasice

(odgovor članu cimburd)
Direktna veza do poruke: 749
   RE: Refluks (GER)
2.2.2012 16:54:08   
Christabel
Mene je prvo zabrinulo to ucestalo podrigivanje, koje se pocelo javljati u sred sisanja. Pa onda izvijanje, okretanje glave, sad tako cesto pusta vetrove i place. Bukvalno je za par dana, od kad je pocela da se izvija i cvili, skroz drugacija, neraspolozena, ne sisa dovoljno, jedino kad se uspava. Do sad je lepo gukala sa nama, mazila se, a sad udara sve igracke, vuce, stipa nas, grebe. Do skoro se mazila jednom rukom dok sisa a sad me vuce za majicu i udara, hocu da puknem kako mi je tesko.

Meni je dr rekla kako nije ger jer lepo napreduje, a onda sam pola sat amorala da joj objasnjavam da su meni vecina dojenja u zadnje vreme takva da posle podrigivanja moram sto puta da je vracam na dojku dok ane procenim da je dosta pojela. Izgleda su lekari opste prakse takvi da se drze cisto knjige i neke opste formule, ali ne vidim razlog sto onda ne upucuju specijalisti. ja stvarno ne bih volela da moja beba ima ger, ali na osnovu onog sto sam procitala cini mi se da mi je sumnja opravdana. Opet kazem, ne bih volela, ali nesto je definitivno muci. Cekam kontrolu sledece nedelje ali sam odlucna u tome da ovo isteram do kraja pa makar morala da idem i privatno u Bg.

Nosili smo i stolicu na analizu jer je nesto kiselkasta i sve je u redu ali je i dalje kiselkasta i sluzava delimicno i koncasta. Je l' imao neko od vas ovakav problem?

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here