|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
14.1.2010 14:13:12   
micketta
o, boze, izvini sto ti nisam upamtila ime. nekako sam citala postove a ne imena autora. al' evo vratila sam se na stranu br. 1 i tu nasla tvoj post sledece sadrzine:

"Sve pohvale za dr.Radunovic, dr. Antic. Sestre su skroz super, profesionalne su (mislim za nase uslove).
U svakom zitu ima i kukolja, a ovde je to doktorka Eric. Sacuvaj Boze, ali da se izbegnuti!
A da- i hrana je katastrofalna, ali da je ok bilo bi mnogo zar ne?"

i stvarno ne vidim kako je ovde argumentovano da je dr Eric kukolj???

(odgovor članu *iva*)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
14.1.2010 15:07:43   
*iva*
Provela sam u DM malo vise vremena, odrzavala sam trudnocu i tamo se porodila, i veruj mi da znam sta govorim.

Vodila sam trudnocu na VMA u pocetku, zatim u svom Domu zdravlja, lezala sam i na IMD, i negde od polovine trudnoce u DM.

Zaista me je pregledalo dosta doktora, ali sta da se radi,i isplatilo se!user posted image Imam prekrasnu bebu.

Htela sam reci da nije bas sve tako sjajno u DM kao sto se misli.
Ponovicu se :
Sestre na patologiji su izvanredne, predane, vredne, ma nemam reci, prema svima isto.
Dve pedijatrijske su dobre, ove ostale ne zasluzuju  ta radna mesta.
Od svih dr ( a pregledali su me njih sedmoro samo u DM) najgore iskustvo imam sa tom dr.
I nisam jedina, kada sam dosla kruzila je prica da ima tesku ruku
Kako si rekla, ipak je sve subjektivno, ali ja vise necu u njene ruke. Nikad.

Ispricala sam svoje iskustvo u temi Vaginalni pregled u trudnoci.

Mozda joj nije bio dan, ali kao dr u takvoj ustanovi ne sme sebi da dozvoli takvo ponasanje.
Ako tebi odgovara to je super, ti znas sta je najbolje za tebe.

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
20.1.2010 1:10:36   
Nensi*
Danas sam bila u DM na pregledu zbog bolova,bila sam kod Dr. Nikitovica i imam samo reci hvale za njega,kao i za Dr. Maju Antic koja mi inace vodi tamo trudnocu,ali je na odmoru pa sam zato bila kod njega...

(odgovor članu *iva*)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
20.1.2010 14:01:46   
Iva979
Devojke, treba mi mala pomoc. Da li mozda znate, da li dr Maja Antic radi privatno?
Pitam za sestru mm, jer hoce kod nje da vodi trudnocu, a ona jos narednih mesec ipo nece biti tu, a i svaki put kada hoce da ide na pregled u DM traze joj uput iz njenog DZ.
Naravno, u DZ nece da daju uput, i tako...
Unapred hvala na pomoci! user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
20.1.2010 14:03:26   
buhla
Maja Antić ne radi privatno, nekada je radila, ali od kada je otvoren DM je prestala!

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Iva979)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
20.1.2010 14:07:03   
Iva979
OK, hvala

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
20.1.2010 22:50:46   
micketta
IZVORNA PORUKA: Iva979

Devojke, treba mi mala pomoc. Da li mozda znate, da li dr Maja Antic radi privatno?
Pitam za sestru mm, jer hoce kod nje da vodi trudnocu, a ona jos narednih mesec ipo nece biti tu, a i svaki put kada hoce da ide na pregled u DM traze joj uput iz njenog DZ.
Naravno, u DZ nece da daju uput, i tako...
Unapred hvala na pomoci! user posted image


kako u DZ nece da joj daju uput???
neka trazi uput za UZ bas za Misovica
kako moze da joj ne da? koji je to DZ ako nije tajna? meni moja DR bez problema daje uput za tamo...
a da proba da promeni DZ? ja npr. uopste ne zivim na opstini u kojoj mi je DZ, ako je to problem...


< Poruku je uredio micketta -- 20.1.2010 22:52:54 >

(odgovor članu Iva979)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
20.1.2010 23:03:00   
micketta
IZVORNA PORUKA: *iva*

Provela sam u DM malo vise vremena, odrzavala sam trudnocu i tamo se porodila, i veruj mi da znam sta govorim.

Vodila sam trudnocu na VMA u pocetku, zatim u svom Domu zdravlja, lezala sam i na IMD, i negde od polovine trudnoce u DM.

Zaista me je pregledalo dosta doktora, ali sta da se radi,i isplatilo se!user posted image Imam prekrasnu bebu.

Htela sam reci da nije bas sve tako sjajno u DM kao sto se misli.
Ponovicu se :
Sestre na patologiji su izvanredne, predane, vredne, ma nemam reci, prema svima isto.
Dve pedijatrijske su dobre, ove ostale ne zasluzuju  ta radna mesta.
Od svih dr ( a pregledali su me njih sedmoro samo u DM) najgore iskustvo imam sa tom dr.
I nisam jedina, kada sam dosla kruzila je prica da ima tesku ruku
Kako si rekla, ipak je sve subjektivno, ali ja vise necu u njene ruke. Nikad.

Ispricala sam svoje iskustvo u temi Vaginalni pregled u trudnoci.

Mozda joj nije bio dan, ali kao dr u takvoj ustanovi ne sme sebi da dozvoli takvo ponasanje.
Ako tebi odgovara to je super, ti znas sta je najbolje za tebe.



sve najbolje tebi i tvojoj bebi, iva. :)))

ne vodi mi trudnocu dr. eric, doduse. jednom je samo menjala mog doktora i cinila mi se skroz ok za razliku npr. od dr. rodic, koja me je isto jednom pregledala i cinila se potpuno nezainteresovana da odgovori na bilo koje pitanje.

(odgovor članu *iva*)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
21.1.2010 0:07:22   
*iva*
Dr. Rodic je i na vizitama delovala nezainteresovano. I ja sam posle bila nezainteresovana za njeno misljenje! user posted image  

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
21.1.2010 16:02:36   
Iva979

IZVORNA PORUKA: micketta

IZVORNA PORUKA: Iva979

Devojke, treba mi mala pomoc. Da li mozda znate, da li dr Maja Antic radi privatno?
Pitam za sestru mm, jer hoce kod nje da vodi trudnocu, a ona jos narednih mesec ipo nece biti tu, a i svaki put kada hoce da ide na pregled u DM traze joj uput iz njenog DZ.
Naravno, u DZ nece da daju uput, i tako...
Unapred hvala na pomoci! user posted image


kako u DZ nece da joj daju uput???
neka trazi uput za UZ bas za Misovica
kako moze da joj ne da? koji je to DZ ako nije tajna? meni moja DR bez problema daje uput za tamo...
a da proba da promeni DZ? ja npr. uopste ne zivim na opstini u kojoj mi je DZ, ako je to problem...



Nije tajna, to je DZ Vozdovac, rekli su joj sta ce ti uput, mozes ovde da se pregledas?!
Pa valjda ima prava da bira gde ce se pregledati!!
Ja cu joj predloziti da promeni DZ

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
21.1.2010 17:14:03   
Nensi*
I meni moja dr bez problema daje uput za DM...

(odgovor članu Iva979)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
21.1.2010 17:19:36   
micketta
IZVORNA PORUKA: Iva979


IZVORNA PORUKA: micketta

IZVORNA PORUKA: Iva979

Devojke, treba mi mala pomoc. Da li mozda znate, da li dr Maja Antic radi privatno?
Pitam za sestru mm, jer hoce kod nje da vodi trudnocu, a ona jos narednih mesec ipo nece biti tu, a i svaki put kada hoce da ide na pregled u DM traze joj uput iz njenog DZ.
Naravno, u DZ nece da daju uput, i tako...
Unapred hvala na pomoci! user posted image


kako u DZ nece da joj daju uput???
neka trazi uput za UZ bas za Misovica
kako moze da joj ne da? koji je to DZ ako nije tajna? meni moja DR bez problema daje uput za tamo...
a da proba da promeni DZ? ja npr. uopste ne zivim na opstini u kojoj mi je DZ, ako je to problem...



Nije tajna, to je DZ Vozdovac, rekli su joj sta ce ti uput, mozes ovde da se pregledas?!
Pa valjda ima prava da bira gde ce se pregledati!!
Ja cu joj predloziti da promeni DZ


ili da promeni doktorku
u DZ Vozdovac radi dr Banasevic, divna zena, ranije sam kod nje isla privatno.
a ako joj nije cim, neka dodje onda u DZ Rakovica kod dr Kaje Nikolic i nece imati problema sa uputima za DM. Moram da napomenem da je DZ Rakovica rastrkan po naseljima tako da ako stvarno zatreba, objasnicu gde se tacno nalazi ovaj u kom radi dr Nikolic.


(odgovor članu Iva979)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
21.1.2010 17:22:35   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Iva979

Devojke, treba mi mala pomoc. Da li mozda znate, da li dr Maja Antic radi privatno?
Pitam za sestru mm, jer hoce kod nje da vodi trudnocu, a ona jos narednih mesec ipo nece biti tu, a i svaki put kada hoce da ide na pregled u DM traze joj uput iz njenog DZ.
Naravno, u DZ nece da daju uput, i tako...
Unapred hvala na pomoci! user posted image


Ko kaze da nece biti tu jos mesec ipo dana?
Meni je dr. Maja Antic rekla da je na odmoru ceo januar i da dodjem u februaru...

(odgovor članu Iva979)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
24.1.2010 21:26:24   
Nadja Sladja
Devojke, morala sam da se uclanim da bih vam prenela moje iskustvo sa DM. Pre cetiri godine porodila sam se u GAK N.Front carskim rezom i to iskustvo ne bih nikom preporucila. Nit sam videla sestru,nit sam videla monitor. Sada sam se porodila u DM i probudila u intenzivnoj nezi,posle drugog carskog reza. Sok soba je bila kao raj na zemlji, a oko mene mene sve sami andjeliuser posted image -sestre dve Ljilje, Dragana i Jelena. Za dva dana lezanja igrale su non-stop oko mene, pomagale mi maksimalno da se oporavim posle nimalo naivne operacije, nista im nije bilo tesko,iako sam ponekad bila dzangrizava.user posted image Dr Loncar i dr Eric koji su ovde najvise i pominjani su upravo bili tandem snova u mom slucaju, da mi pomognu na svet donesem moju Milicu-lepoticu.user posted image

(odgovor članu *Sashka*)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
28.1.2010 12:57:53   
Nionela
Cao svima ! Evo i ja da prokomentarisem ponasanje pojedinih lekara . Iz licnog iskustva sa dr Loncarom imala sam veoma los utisak o njemu . Znam da glumi slatkorecivog i umiljatog doktora sa recima  "zlato " i " sreco" a da o poslo nema pojma . I ne samo to nego sve svoje kolege ponizava i pred pacijentima prica kako su oni bili u obdanistu i da nemaju pojma dok je on vec uveliko bio doktor nad doktorima . Tako đe se izivljava  nad sestrama i glumi strogocu. Mozda bi trebao da se poducava malo i nauci da gleda ultra zvuk jer je mnogim zenama na pregledu rekao da je sve u redu da bi kasnije drugi lekar u istoj ustanovi potvrdio suprotno. Ovakvih primera je mnogo mozete i da proverite . Pacijentu kome je trebao da radi operaciju nije se ni pojavio doktor ,  kaze pacijent da je dosao sa rukama u džepovima i samo provirio. Operaciju je neko drugi uradio. Jos jedno obavestenje nikada dr Loncar nije sam radio operaciju niti porođaj uvek je jos jedan lekar sa njim jer se on uspanici i ne zna sta treba da uradi . Bice jos informacija direktno iz DM pozzz.user posted image

(odgovor članu Nadja Sladja)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
29.1.2010 0:11:54   
micketta
da li si ti nekakav insajder kad toliko znas?
kako to mislis mnogim zenama rekao da je sve u redu a posle drugi lekari videli suprotno? da li je zaista toliko zena kod kojih nesto nije u redu?
licno sam bila prisutna kada se i prema drugom osoblju ophodio sa velikim postovanjem. kao sto vidis, nadja sladja (post iznad tvog) ima samo reci hvale za njega. ne branim doktora, cak ga nedovoljno i znam, neki ga kude a neki hvale. meni je samo jako cudno da ako je sve to zaista istina, kako to da doticni i dalje radi u toj ustanovi. pa zar je onda moguce da bas niko nije imao konkretne prituzbe na njega osim ovde na internetu?

(odgovor članu Nionela)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
29.1.2010 8:29:19   
Nionela
Pozdrav moja draga , nisam insajder samo jedan od zaposleih u DM koji vidi i cuje sve sto treba i ne treba . Ja nisam rekla da dr Loncar nije ljubazan odnosno on se predstavlja kao najljubazniji dr cak svojim pacijentima govori da napisu reci hvale za njega u knjizi utisaka. A sto se tice pregleda mnogih pacijenta to se odnosilo da kada ih je on pregledao , radio ultrazvuk ustanovio je da je potrebna neka operacija ili da nesto nije u redu i kada bi pacijenti izasli uplakani zatrazili bi savet od drugog lekara . Ima par primera gde sam licno prisustvovala da je dr Loncar napisao izvestaj da je potrebna operacija a potom je dr Biljana Zivaljevic izvrsila pregled i naravno na ultrazvuku je sve bilo u redu i nikakva operacija nije bila potrebna . A zivimo u takvom svetu i vremenu gde lekar nije nikada kriv i nikada ni jedan nije odgovarao za svoje greske uvek su stradale sestre ili neko treci. Niko ne moze da zabrani lekaru da radi cak i kada je tuzen on se samo suspenduje na par meseci , a i nace se svi oni drze zajedno i cuvaju ledja jedan drugome . Dugooo godina sam u zdravstvu i nazalost pominjem nazalost videla sam svasta a dugo sam cutala o svemu pa makar na ovaj nacin mogu da iskazem svoja osecanja. Nista nije izmisljeno samo iz licnog iskustva i nikada mi nece biti jasno zasto takvi ljudi uvek prodju nekaznjeno. Cak se i sami hvale pred pacijentima i to daje utisak pacijentima da je taj isti dr Loncar divan i brizan lekar . Ali sigurno nije bio divan kada je vodio trudnocu zeni  kojoj je rekao da je ultrazvuk u redu a ona je rodila dete sa vucjom celjusti . Da je znao dobro da uradi ultrzvuk video bi takve promene i na vreme reagovao . To je samo  jedna od njegovih gresaka. Suprug te zene ga je trazio privatno i pretio mu. Ima drugih lekara koji su stvarno dobri . 

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
29.1.2010 13:58:30   
micketta
IZVORNA PORUKA: Nionela

Pozdrav moja draga , nisam insajder samo jedan od zaposleih u DM koji vidi i cuje sve sto treba i ne treba . Ja nisam rekla da dr Loncar nije ljubazan odnosno on se predstavlja kao najljubazniji dr cak svojim pacijentima govori da napisu reci hvale za njega u knjizi utisaka. A sto se tice pregleda mnogih pacijenta to se odnosilo da kada ih je on pregledao , radio ultrazvuk ustanovio je da je potrebna neka operacija ili da nesto nije u redu i kada bi pacijenti izasli uplakani zatrazili bi savet od drugog lekara . Ima par primera gde sam licno prisustvovala da je dr Loncar napisao izvestaj da je potrebna operacija a potom je dr Biljana Zivaljevic izvrsila pregled i naravno na ultrazvuku je sve bilo u redu i nikakva operacija nije bila potrebna . A zivimo u takvom svetu i vremenu gde lekar nije nikada kriv i nikada ni jedan nije odgovarao za svoje greske uvek su stradale sestre ili neko treci. Niko ne moze da zabrani lekaru da radi cak i kada je tuzen on se samo suspenduje na par meseci , a i nace se svi oni drze zajedno i cuvaju ledja jedan drugome . Dugooo godina sam u zdravstvu i nazalost pominjem nazalost videla sam svasta a dugo sam cutala o svemu pa makar na ovaj nacin mogu da iskazem svoja osecanja. Nista nije izmisljeno samo iz licnog iskustva i nikada mi nece biti jasno zasto takvi ljudi uvek prodju nekaznjeno. Cak se i sami hvale pred pacijentima i to daje utisak pacijentima da je taj isti dr Loncar divan i brizan lekar . Ali sigurno nije bio divan kada je vodio trudnocu zeni  kojoj je rekao da je ultrazvuk u redu a ona je rodila dete sa vucjom celjusti . Da je znao dobro da uradi ultrzvuk video bi takve promene i na vreme reagovao . To je samo  jedna od njegovih gresaka. Suprug te zene ga je trazio privatno i pretio mu. Ima drugih lekara koji su stvarno dobri . 


pozdrav i tebi, nionela
citala sam o zeni koja je rodila dete sa vucjom celjusti. nemam pojma sta je to niti da li se leci samo se nadam da je sada sa njima sve ok.
toliko se na ovom forumu naslusah svega negativnog o dr loncaru da me pomalo, moram priznati, hvata panika. naime, meni je dr loncar dodeljen na prvom ultrazvuku i zaista je bio jako ljubazan i pazljiv i prema meni a i prema sestri koja je sa njim bila u ordinaciji. naravno, sve je bilo ok. eto, mozda na moju srecu, drugi i treci ultrazvuk su mi radile dr rodic i dr eric, tako da sam sigurna da 3 razlicita lekara ne mogu tako lako da pogrese. odlucila sam da se poradjam u misovicu i rekose mi bas da kao trudnica koja vec tamo ima otvoren karton imam prednost u odnosu na zene koje je vode na drugom mestu a odluce da se porode u misovicu (to za slucaj prebukiranosti). tako da ce mi sigurno poroditi dr koji toga dana bude dezuran.
kad se vec dotakosmo pomenutog doktora, ima li neko bas bas pozitivna iskustva vezano za njega?

(odgovor članu Nionela)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
4.2.2010 15:21:02   
dzepna venerica
Kakve su posete u DM? ima li ih? od koliko do koliko? ako neko ima iskustva bila bih zahvalna na ovakvom odgovoru :)))))))))))))

micketta ja sam isto u strahu, posto bih i ja da se porodim tamo , a sta ako mi taj Loncar zapadne, posle svih ovih prica o njemu bice mi jos teze.... ne znam kako da se onda takav doktor izbegne ... ne znam ni da li je pametno vise istrazivati o tome, jer tako se samo punimo strahom....a opet sa druge strane ne valja bas ni da budemo neobavestene....


_____________________________

That''''s the way it goes! ljubaV.

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
4.2.2010 16:38:20   
marija32
Meni moja dr kaze da su do sada par njenih trudnica vratili iz DM kada su dosle na porodjaj, uz opravdanje da nema mesta!!!!! Ja se toga plasim!

Kakve su sobe tamo, ima li apartmana i cene istog me zanimaju. Da li je zena u sobi sa bebom ili ne? Hajde mamice, pisiteuser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu dzepna venerica)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
4.2.2010 16:51:26   
micketta
verovatno ti zena kaze realno.
u pitanju je, pretpostavljam, veoma mali procenat zena.
glavu gore, devojke, pa valjda nismo bas takve kurate srece he he.
eto, kada sam bila na proslom ultrazvuku, bas se potrefilo da toga dana ima mesta koliko volis.
jednom poznaniku se zena porodila pre mesec i po dana i kaze da je bilo samo dve zenice u porodilistu, dakle, ona i jos jedna.
te me price malko ohrabruju, moram da priznam. :)))
e, da, i rekose mi, ne znam da li je i koliko tacno, da ukoliko je zena pred sam porodjaj a desi se da bas nema mesta, sami je svojim vozilom odbace do fronta.


< Poruku je uredio micketta -- 4.2.2010 16:52:39 >

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
4.2.2010 16:55:18   
micketta
IZVORNA PORUKA: dzepna venerica

micketta ja sam isto u strahu, posto bih i ja da se porodim tamo , a sta ako mi taj Loncar zapadne, posle svih ovih prica o njemu bice mi jos teze.... ne znam kako da se onda takav doktor izbegne ... ne znam ni da li je pametno vise istrazivati o tome, jer tako se samo punimo strahom....a opet sa druge strane ne valja bas ni da budemo neobavestene....



pusti se toga i ne panici. ako ti zapadne, zapao je, da prostis :)))
bitnija ti je babica kako god da okrenes. nju samo slusaj i naravno, bez panike. mora biti sve ok.

venerice i marija32, kad su vam termini?

edit: sad vam videh tickere (valjda se to tako zove?)
ja cu svakako pre vas pa cu vas o svemu obavestiti. :)))


< Poruku je uredio micketta -- 4.2.2010 16:56:35 >

(odgovor članu dzepna venerica)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
4.2.2010 17:36:22   
marija32
@Micketta, hvala ti i zeljno iskecujemo utiskeuser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
4.2.2010 19:32:31   
Ducke
Drage dame,
da se javim, porodila sam se pre mesec dana u "Dragisi" pa da podelim utiske.
Porodio me je dr Nikitovic, ozbiljan je i temeljan, hoce i da se nasali, mada nije previse hteo da razgovara i da me malo vise uputi u to sto se desava. Uglavnom, bila je strasna guzva te noci, poradjale smo se kao na traci, a porodjene smo lezale i po hodnicima... Babica Saska je bila uz mene, zena u godinama, prijatna i pristojna. Anesteziolozi su bili malo smotani, trebalo im je dobrih 45 minuta da pronadju mesto gde da mi daju epiduralnu anesteziju, ali je i to vredelo jer sam je dobila u tri navrata. Sto se epidurala tice, iako su bili spori i bockali me po celim ledjima, nikakvih problema nisam imala sa tim osim blage osetljivosti par dana kasnije u tom predelu.
Inace, za one koje se plase dr Loncara mogu da kazem da je i on bio dezuran te noci i da me je i on pregledao nekoliko puta dok je Nikitovic poradajao neke druge zene. Takodje, dok je Nikitovic odremao ili dok se bavio oko drugih pacijenata, Loncar je porodio nekoliko zena i to bez problema, nisu se zalile niti su prosle losije od mene.
Porodjaj i oporavak posle porodjaja je sasvim individalan, sasvim lican, ja sam u prvom trenutku bila prezadovoljna doktorom a kasnije kad sam gledala kako se druge zene brze oporavljaju od mene postala sam prilicno ogorcena na doktora Nikitovica. Medjutim, misljenje sam  promenila kad me je posle par dana patronazna sestra malo pogledala i rekla mi da je sve odlicno usiveno, da je rana mala, a jos kad sam posle samo 7 dana bila kao nova, o doktoru sam pocela da mislim sve u superlativu.
Sto se tice programa bejbi-frendli, meni je prijao jer sam po povratku iz porodilista poznavala svoje dete, znala da ga nahranim i presvucem. Bila sam u sobi sa jos 4 zene, dakle 5 bebica koje naizmenicno placu. Posle par sati mucenja zbog stalnog plakanja bebica prestala sam da reagujem na to i da cujem samo svoje dete. Kasnije sam spavala kad god moja beba spava i nije me nijednom probudila niti mi smetala neka od drugih beba. Takodje, bebu ne budi plac druge bebe vec glad ili mokre pelene. Jedino sto je bilo zena koje uopste nisu prilazile svojoj deci kada placu sa izgovorom da ne mogu da ustanu iako za to nema nikakvog medicinskog opravdanja. Takva deca su plakala po pola sata bez prestanka i to je zaista tesko slusati jer je to vec plac ocajanja jer je takva beba ne samo gladna vec i tuzna sto je majka ne dodiruje.
Da konacno zakljucim - i drugo dete cu roditi u ovom porodilistu ako Bog da.
Izvinjavam se na opsirnosti i pozdravljam sve buduce porodilje...

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović
4.2.2010 19:34:47   
Anoniman
Ducke, možeš poslati svoju porođajnu priču. Vidi ovde: KLIK

(odgovor članu Ducke)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







FOTO: Oproštaj mame od starijeg deteta, pr...
Emocije te razvaljuju. Ne možeš da ga/je pustiš, a znaš da moraš. Ta količina ljubavi prema starijem, i uzbuđenja jer je...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image
Click Here