|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete boli uho
6.12.2010 13:24:05   
Olga75
joooj Diabla , upala uveta je ajajoj. Probaj sa Cefzilom na svakih osam sati 

< Poruku je uredio olga75 -- 6.12.2010 13:37:50 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Dete boli uho
6.12.2010 13:28:44   
anajid
Diabla,bas mi je zao,ali ako je vec tako bolje tebe nego bebu,dete!Barem bih ja tako izabrala!user posted image

Ne daj se,proci ce!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Dete boli uho
6.12.2010 13:51:12   
Diabla
Uzimam Palitrex i Nafazol kapi za nos.

Anajid, potpuno se slazem sa tobom. Dabogda uvijek tako bilouser posted image


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Dete boli uho
9.12.2010 13:25:52   
Diabla
Moze li neko da me savjetuje. Meni je bol u uhu prosao, ali slabo cujem, tj zacepljno mi je vec danima. Da li je to normalno? Znam da vam djecica ne mogu reci, nego pitam nekoga od vas odraslih ko je imao upalu? 

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Dete boli uho
9.12.2010 18:36:28   
Olga75
Diabla , mozda se nakupio sekret pa bi trebalo ispirati. Mozes da probas da kapnes kap - dve hidrogena onako uz kozu da razmeksa sekret pa ce mozda  da izadje bez ispitanja . 

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Dete boli uho
9.12.2010 19:29:20   
Diabla
O super, probacu, hvala puno Olga. A mislis li da bi dr to vidjela, s obzirom da sam bila na pregledu?

I ima li veze koliki postotak hidrogena? I kako mislis uz kozu? Da ne sipam direktno u rupu?

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Dete boli uho
9.12.2010 19:33:41   
Verus
D mozda imas puno wax-a a to jedino moze kod dr da se dobro ispere onim malim aparatom sto sipa toplu vodu duboko u uho....
IZVORNA PORUKA: Diabla

Moze li neko da me savjetuje. Meni je bol u uhu prosao, ali slabo cujem, tj zacepljno mi je vec danima. Da li je to normalno? Znam da vam djecica ne mogu reci, nego pitam nekoga od vas odraslih ko je imao upalu? 

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Dete boli uho
9.12.2010 19:34:59   
Diabla
Pa to mi i nije jasno, jer sam bila kod usnog prije 3 dana. kako nije vidjela, sve li joj teram?user posted image

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Dete boli uho
9.12.2010 20:08:24   
Olga75
Trebala bi da vidi i sekret ( ako je bila sekretorna upala) a trebala bi da vidi i cerumen.
Ispiranje uva moze da se radi i zanetom ( to je onaj veeeliki spric) ali je najbolje da to uradi neko ko je vec radio ali opisacu ti : prvo nakapas malo hidrogena ( onaj medicinski 3 % ) i kad to odradi svoje , isusti se onda se taj spric prisloni pod uglom od 45 * na unutrasnji deo usne skoljke i polako se pusta fizioloski a glava bi trebalo da bude nagnuta na stranu na kojoj se ispira i da tecnost odmah izlazi a sa njom i svasta nesto iz uveta.
Najbolje je da ti prvo ukapas samo par kapi hidrigena pa ces videti da li ces nakon toga bolje cuti
E , da , nemoj da sipas direktno u usni kanal nego uz kozu da ne bi slucajno povredila bubnu opnu


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Dete boli uho
9.12.2010 21:56:10   
Diabla
Olga, do neba hvala na detaljnom odgovoru, mnogo si mi pomoglauser posted image user posted image . Mislim da ipak necu sipati nista u uvo jer sam smotana. pricekacu jos par dana dok ne popijem antibiotike. Ako i dalje bude zacepljeno, icicu kod drugog usnog.

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Dete boli uho
10.12.2010 15:47:56   
jabudic
Moj sin vec dva zadnja mjeseca konstantno ima problem sa uhom. Pocelo je tako sto smo nakon, ne tako strasne upale grla, primjetili da mu curi nesto iz uha. Poveli smo ga kod veoma dobrog pedijatra, kod kog uvjek privatno idemo, zakljucila je da to curi gnoj, i da koliko ona moze da vidi, ima neku gnojnicu iz koje se to cijedi, te da se vjerovatno necim ogrebao. Vodili ga mi skoro svakodnevno na ispiranje uha, i posto su izlazile jako velike kolicine tog gnoja ona se zabrinula gdje se to akumulira i dala nam uput za ORL. Kad smo otisli kod njega, gnoj vise nije curio, vidio je da je malo crvena bubna opna, dao nam Panklav forte, i kapi za nos, i on bude dobro posle par dana.

Nije proslo ni nedelju dana, opet pocne intenzivno da mu curi gnoj.
Jooj, vise mi je tesko i kad pisem o usima user posted image  
uzmemo mi uput za bolnicu u drugom gradu, gdje imaju bolje ORL, i dr zaprepascena stanjem u njegovim usima. Kaze oba uha puna gnoja, da ga to sigurno boli, jer kad gnoj izlazi pomjera bubnu opnu, ali eto, srecom, njega stvarno nije ni boljelo, niti je imao temperaturu. Kaze da ima i 3. krajnik, te da je on najvjerovatnije uzrok stvaranja gnoja u usima i da ce morati krajnik da se operise, a u usi da se stave cjevcice za cjedjenje tog gnoja, te da uradimo krvnu sliku, da vidimo koliko moze da se ceka prije tih intervencija. KS bude ok, i da nam ona antibiotike, s tim sto treba da pratimo stanje i na kontrolu svakih 15 dana.
U ponedeljak mu nalazi bili super, ali vec od srijede mi nervozan, kenkav, nista ne jede, povedemo ga mi danas, kad opet mala upala krajnika i malo ga boli uho, gnoja ima malo. Joooooooj, dokad vise, a bas je bio dobro user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Dete boli uho
10.12.2010 16:20:52   
Olga75
Jooooj , user posted image i da antibiotici sto pre odrade posao 

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Dete boli uho
10.12.2010 16:26:29   
jabudic
Hvala Olga user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Dete boli uho
28.1.2011 17:11:00   
jabudic
Mi u nedelju ulazimo u bolnicu, a u ponedeljak treba da mu stave cjevcicu u uho i operisu 3. krajnik...
Ne moram ni da pricam koliko mi se ne ide, ali nadam se da ce posle toga ponovo postati zdravo dijete koje normalno jede, kakav je bio prije vrtica i svih tih silnih virusa, i sekretornih upala uha...
Uffff....

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Dete boli uho
28.1.2011 17:13:04   
Olga75
Jabudic, bice sve ok user posted image , sekretorna upala se tako najlakse izleci , izbacise sav viska cevcicom i bice u redu . Znam da je straso uci u bolnicu ali mozda je bolje nego da se muci

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Dete boli uho
28.1.2011 17:18:58   
jabudic
IZVORNA PORUKA: olga75

Jabudic, bice sve ok user posted image , sekretorna upala se tako najlakse izleci , izbacise sav viska cevcicom i bice u redu . Znam da je straso uci u bolnicu ali mozda je bolje nego da se muci


Hvala ti, Olga, ti si uvjek tu kad treba podrska user posted image
Moramo to konacno srediti, evo skoro mjesec je u izolaciji, ne damo nikome ko kija da mu pridje, da bi to zavrsili... Ranije nije bilo sanse da sastavi nedelju dana zdrav, jer cim pocne malo da kasljuca njemu sve to zajedno krene...
A cula sam samo za dobra iskustva posle cjevcice, pa se nadam da ce i nase biti takvo...user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Dete boli uho
28.1.2011 17:20:13   
Olga75
Jabudic , bice sigurno user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Dete boli uho
30.1.2011 17:39:51   
Anoniman
Ja ću odlepiti, majke miuser posted image
Prekjuče uveče se Neša probudi, kaže "Mama, zašto me boli uvooooo"...celu noć brufen/paracetamol na smenu, jedva sastavi tri sata i opet vrišti...Juče temp skočila na 39 u roku od pola sata, povraća, vrišti...odvela ga kod dežurnog, tamo 20 ljudi ispred nas. Čekam, i Neša se ispovraća po meni, i niko da kaže - uđiteuser posted image
Odvedem ga privatno, dobio je neodeksacin 2*4 kapi-virusna upala desnog uha. Danas ne uspevam da mu oborim temp uopšte, jedva se malo mrdne,a njega boooliiiiuser posted image Čepiće sam počela da mu stavljam,ne pomaže ni to...

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 143
   RE: Dete boli uho
30.1.2011 17:41:50   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 144
   RE: Dete boli uho
30.1.2011 17:42:01   
indy_25
Joj Nedjo znam kako ti je i mi muku mucimo sa T jedino nas uho ne boli.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Dete boli uho
30.1.2011 17:45:42   
Brana
Nedjo probaj da izrendas krompir i stavis u najlonsku kesicu i na nogice i preko carapice ja sam tako jedino i sa Eferalganom sirupom uspela da skinem Lakiju temperaturu!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Dete boli uho
30.1.2011 17:50:17   
Olga75
Marija je pre skoro dva meseca imala upalu oba uveta , brufen + paracetamol sam joj davala na svaka tri sata pa je nije jako bolelo , temperatura je isla od 40 i dr rece da je bakterijska jer je imala sekret iz nosa . Cefzil na 6 sati je bio izbor zvercicine pedijatrice i sredio je upalu za cetiri dana .
Muke su te upale usiju user posted image
nadamo se da ce sto pre da prodje user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Dete boli uho
1.2.2011 14:15:28   
Olga75
Jabudiiic , javi se kad dodjete iz bolnice da cujemo kako je hrabrisa mali podneo cevcicu user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Dete boli uho
1.2.2011 14:20:48   
Lu
IZVORNA PORUKA: jabudic

Mi u nedelju ulazimo u bolnicu, a u ponedeljak treba da mu stave cjevcicu u uho i operisu 3. krajnik...
Ne moram ni da pricam koliko mi se ne ide, ali nadam se da ce posle toga ponovo postati zdravo dijete koje normalno jede, kakav je bio prije vrtica i svih tih silnih virusa, i sekretornih upala uha...
Uffff....

Sretno jabudicuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Dete boli uho
1.2.2011 19:19:54   
jabudic
Stigli smo juce popodne, sve je proslo super...
Usli smo u nedelju u bolnicu, to je bio dug dan sa mojim hiperaktivnim sinom, sva djeca legnu i pokriju se, a on je citav dan preskakao po krevetu user posted image
U ponedeljak u 8h su ga poveli na operaciju, a to odvodjenje,  naravno, ne bi proslo tako lagano, da nije dobio "nekakvu drogu"user posted image , pa se malo osamutio.
Sve je proslo dobro, trajalo pola sata, najteze mu (nam) je plao budjenje iz anestezije (totalne), prevristao je pola sata i zaspao, nije znao gdje se nalazi...user posted image
Popodne smo otpusteni, malo je bio nervozan jer je bio gladan, ali evo danas, hvala Bogu,  sve ok.
Nadam se da su nasi problemi sa usima zavrseni...user posted image
Hvala vam sto ste mislile na nas... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here