|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete odbija da jede
23.2.2012 20:23:34   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: tanjica85


S druge strane citala sam text o upotrebi kravljeg mleka u detinjstvu. i da "American Academy of Pediatrics"preporucuje da se upotreba mleka zavrsi u najranijem uzrastu od 12 meseci.



Kako da se završi u uzrastu od 12 meseci kada se kravlje mleko tek tada uvodi? user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Dete odbija da jede
23.2.2012 21:09:50   
Tea2

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

bratzz moje dete ne jede slatkise, ali bas ocajno jede. Sad sam razmisljala da je stavim u hranilicu iseckam voce, pa nek se igra. Mozda i stavi nesto u usta. Kako si je naucila? Ajde daj nam savet.user posted image

Sanjice,ja sam redovni posetilac tema o nejelu....Molim,pretim...kada odluce da im se jede-jedu...Ima dana da ne znam na cemu zive...Pri tom su pametna deca koja se sasvim lepo razvijaju...Prooobaj da se opustis,to su faze!!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Dete odbija da jede
23.2.2012 21:26:39   
minavb

IZVORNA PORUKA: vukosava


IZVORNA PORUKA: tanjica85

I mene je taj text zbunio.
Ne govori se o mlečnim proizvodima, već konkretno o čistom kravljem mleku. Kroz mlečne proizvode i treba uneti određenu dozu kalcijuma. Samo što se više preporučuje kiselo mlako od jogurta.
Evo jednog dela; Umesto jogurta uvek jedite kiselo mleko, jogurt se teško vari, naročito onaj s manje, ili bez masnoća, jer ima dosta skroba u sebi.


Ma to verovatno misle na punomasno kravlje mleko jer ovde savetuju da se uzima ono sa manje masti pa cak i za decu. Ma svako pise clanke i radove, ne postoji apsolutna istina ni u jednom.

Ovo pravilo o low fat mlečnim proizvodima više ne važi. Jedine masti koje trebamo izbegavati su hidrogenizovane.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Dete odbija da jede
6.4.2012 20:57:21   
LunaLu
Ima li neka ideju kako da olaksam sebi muke sa 16- mesecnom cerkom? Naime, pre vise od dva meseca je pocela sve slabije da jede.
Dorucak je najlosiji, iako ne pije ujutru mleko, oko 11h ima jede kiselo mleko za uzinu, nakon spavanja ruca, svaki 3 put pojede do kraja, a vise se mucimo, posle podne vocna uzina i vecera, koja istina najbolja. Posle vecere popije 250 ml mleka i toliko popije oko ponoci. Uopste, ne znam sve pokusavam, i stolica i TV i da seta, samo da bi jela. Da ona bira, zivela bi samo na mlecnim proizvodima, koje obozava.
Ima li neko neku ideju?

_____________________________

Nije strašno ako padneš - strašno je ako ne ustaneš.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Dete odbija da jede
6.4.2012 21:03:00   
Ellenica
Probaj da prebaciš voće pre podne.
Nama je najslađe bilo bananu i keksa za doručak,
pa onda kasnije lako, jede kad je gladan.


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu LunaLu)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Dete odbija da jede
7.4.2012 10:14:06   
isidora88
mateji je opet pocela da faza kad nece da jede,ludim vise.
kad ga gledam mrsav je kao granauser posted image
rastu mu cetvorke tako da verovatno zbog toga slabije jede ali me izludjuje sto na svaki obrok vrti glavom i nece da jede a posle toga ide i vice njam,njam a ne moze da jede jer ga verovatno bole desni iako mu mazem sa onim gelovima ne pomazeuser posted image

< Poruku je uredio isidora88 -- 7.4.2012 10:18:46 >


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Dete odbija da jede
7.4.2012 10:21:10   
Figaro88
A hoce li neke corbice,pire,ili tako nesto sto ne mora da zvace?

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Dete odbija da jede
9.4.2012 15:22:52   
Daca88
Mame treba mi savet.
Dete odbija da jede zadnje dve nedelje.
Ima 21 mesec,jede sve jos uvek pasirano jer nece da zvace,ali jede i sam ponesto,mada uglavnom zeli da ga ja hranim.Napominjem da je sada zdrav,da mu ne idu zubi trenutno.Do pre 2 ned je lepo jeo,raznovrstan jelovnik,voli i voce,i povrce,i meso,i mlecne proizvode,slatkise minimalno(ne voli),slanise hoce po koju grickalicu,voli corbice,sve napitke pije i sok i vodu i caj naravno mleko,jogurt...Imao je 3 cvrsta obroka i 2 mlecne uzine,tako je sam namestio da mu odgovara jer je pre imao 5 obroka i 2 uzine,ali manje kolicinski,a posle je sam poceo da jede 3 obroka od 300-350 gr,i za uzinu nesto od 120-200 gr.Nije izbirljiv,jede sve.Jos uvek mu spremam posebno iz razloga sto smo mi gurmani i volimo zacinjeno,a njegovo minimalno solim.
Problem se javio kada je prvo izbacio dorucak i hteo da ima prvi obrok tek oko podneva,onda je jako kasno rucao pa je izbacio i veceru,a posto nije vecerao bio je nocu gladan,pa je ubacio nocno mleko koje smo izbacili jos sa 10 meseci.
E,tu ja svasta pokusavam manje a cesce,nece to je vriska,otimanje,mlataranje,vrtenje glavom.
Ukidam veceru da bi lepo doruckovao,nista.
Ukidam dorucak,dajem ranije rucak i kasnije veceru,nista.
Dajem dorucak,ne dajem rucak da bi lepo jeo kuvano za veceru,nista.
Ukidam sokove da ga lazno ne zasite,dajem iskljucivo vodu i nadam se da ce lepse jesti,nista.
Cekam da jede kad ogladni,cekala sam da trazi od ujutru,da bi cak kasno poslepodne trazio da jede.
Animirala,pustala crtace,nista.
Dosli smo do toga da ga muz cvrsto drzi da se ne pomera i ne otima,a ja ga bukvalno protiv njegove volje nakljukavam sa malo hrane dok ne pocne da pljuje.
Kupila sam i pikovit da mu otvori apetit i nista,pravila mu omiljena jela,uvek imala pored napravljenog jela jos dva rezervna resenja i nista.
U panici sam,ocajna i vec jako nervozna.
Necu da idem danima unazad,ali naprimer juce je za ceo dan ujutru pojeo manje od pola banane i cak uvece samo jedno zumanjce.
Danas je popio samo pola jogurta.
Hiperaktivan je,i neznam sta mu je i sto nece da jede.
Da napomenem da piski redovno,a stolice nema,jer da izvinete valda nema sta da is*re.
Za 2ned koliko traje ovo nejelo imao je jednu stolicu tanku kao olovka.
Kad vidi hranu,kad sedne u stolicu i dobije portiklu krece opsta histerija,zacenjivanje,moljenje,ubedjivanje,a on se dere ko opsednut.
Sta da radim vise???

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Dete odbija da jede
9.4.2012 16:53:17   
branki*
uff,daco,ja stvarno ne znam sta bi mogla da uradis,i bas mi je zao sto se mucite.znam odlicno kako ti je kad dete nece da jede,jer ovaj moj od 4.meseca jede na silu,sad ima 13 meseci.evo sad nije hteo da ruca,iznervirala sam se i zaspao je.da proveris urinokulturu i koprokulturu za svaki slucaj.da se nije,mozda,zagrcnuo ili zadavio,pa da zato odbija da jede?da li hoce da zvace makar suv hleb?nadam se da ce brzo proci i da ce poceti da jede.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Dete odbija da jede
9.4.2012 16:57:42   
Olga75
Daco , mozda ga boli grlo ili ima naslage na jeziku pa mu se " gadi "
mislim da bi trebalo da odete kod dr da ga pogleda za svaki slucaj


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Dete odbija da jede
9.4.2012 16:59:41   
Anoniman
Daco, ja mislim da treba da uradite neku kontrolu stolice, tj, pošto Alen nema stolicu, moždas bris guze, ne znam šta ide u tim situacijama, jer on, i ako malo jede, mora da ima stolicu. Možda ima neku bakteriju koja mu remeti rad creva (ja ovo sve laički pišem, možda neko ima konkretniji predlog), ali ako je normalno, vidim sa dobrim apetitom jeo, i onda odjednom prestao, tj počeo sa velikom averzijom da odbija hranu, ne bih odlagala odlazak doktoru.

(odgovor članu branki*)
  Direktna veza do poruke: 136
   RE: Dete odbija da jede
9.4.2012 19:24:13   
Daca88
Hvala vam cure na odgovorima,ja malo kasnim jer jos nemam komp pa zavirujem sa mob.
Branki,nije se ni davio ni zagrcnuo,izuzev toga da kad mu bio zapusen nosic pio je na rate i zadihao se,al to je u slucaju kad pije,a kad ga hranim sasvim mu dam vremena da lepo proguta i odahne.
Olga,nema naslage na jeziku,grlo mu je cisto,ima 12 zubica a novi nisu sada na pomolu.Mada,on je jeo i kao bolestan,a jeo je i kad mu idu zubi,uredno svaki obrok,manje kolicinski ali jeo je i nije bilo zezancija.Pre odbijanja je imao virus-grip,pio je defrinol,eferalgan,beba beli slez,i operil u nos.Za to vreme je sve sa upaljenim grlom i uvecanim krajnicima jeo lepo,dakle problem nastaje po ozdravljenju ili zadnjih dana lecenja uglavnom pre 2 ned.jer sam od muke opet pocela voditi evidenciju kao kad je bio novorodjence.
Nedjo,stolicu nikad nismo nosili na analizu niti su nam to predlagali,na urinokulturi smo bili i sterilna je,a krvnu sliku smo radili samo prvu sa
6 mes,koja je bila dobra i vise nas nisu slali iako smo mi trazili.
On je dosta bled,cini mi se da je i izmrsavio pa naravno kad zivi na vodi i 5 kafenih kasika klope.
Evo sad je pojeo 3 kasike pirea tako sto ga muz drzao za ruke da ne mlatara a deda ga mazio po glavi da je ne pomera dok sam ga ja hranila,4 kasiku je vec pljunuo,ovo i ono pola jogurta od jutros mu je sve.Opasno se sekiram.
Pre bi urlao da manjka samo jedna kasika,a sad citave ceremonije za kasiku vise.



_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Dete odbija da jede
9.4.2012 20:14:59   
Anoniman
Ne bih da ti nešto pametujem, ali da je moje dete u pitanju, sutra bih ga odvela kod lekara, i insistirala da se poseta ne završi na rečima "faza je, proći će".

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: Dete odbija da jede
9.4.2012 23:37:50   
isidora88
daco nadam se da ce poceti vec sutra da jede lepo,znam kakva je muka kad dete nede da jedeuser posted image
mateja je danas kao jeo,jede on svaki obrok ali su to minimalne kolicine oko 20 grama do 150g to je maximum ako je taj dan raspolozen(jednom u 10 dana otprilike)
suta cu ici do doktorice da je pitam sta bi moglo biti jer me izludjuje vise,malo malo pa ne jede. pitala sam i dr ,njen izgovor je zubi,faza...

< Poruku je uredio isidora88 -- 9.4.2012 23:38:14 >


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Dete odbija da jede
10.4.2012 12:29:34   
Daca88
Evo nas od doktora i problem je ozbiljniji nego sto smo to mogli da zamislimo.Sto se sa zdravstvenog gledista tice,zdrav je.Krvna slika mu jd malo narusena sto je normalno jer ne unosi to sto bi trebalo jelom,ali nista alarmantno sto bi mu opasno narusilo zdravlje.
Nadosli su na to,da je njegov problem emocionalne prirode,jer dete pati posto"gubi" tri vazne muske figure u svom zivotu,pa svoju tihu bol tako ispoljava nejelom.
Zacudila sam se pitanju od kad datira problem,sta je bilo kljucno taj dan,i setimo se da je moj brat a njegov ujak kojeg obozava taj dan isao na put na kojem ce se zadrzati 6 meseci.Svi smo bili tuzni,i mali ga je je ceo dan i narednih dana dozivao.Zatim odlazi moj otac njegov deda,za koga mali nije bas vezan jer moji su razvedeni nisam u dobrim odnosima sa tatom i retko je vidjao unuka,ali taj dan kad je krecao na sezonski posao u inostranstvo isli smo da se pozdravimo i navodno je dete usugeriralo da njega svi napustaju.Sto je najgore uskoro i moj muz odlazi na godinu dana,i dete je culo da se u razgovorima prica kako muz ide kako dugo nece doci i on je valda te reci zapamtio i upio u sebe kao sundjer.Prvi dan nije jeo kada je muz ceo dan radio,i prihvatio je jesti tek kad je dosao.Poceo je tako mene da ignorise i da insistira da ga tata hrani.Zapravo jeo je samo kad je tata kuci i uvek cekao na njega jer kad tata dodje"tata je ipak ovde".
Radnim danima bi minimalno jeo,gotovo nista a vikendom kad je tata ceo dan kuci bi se nakrkao.
Ispostavlja se da moze ozbiljno da se razboli ako prihvatio da jede samo pod nekim njegovim uslovima.
Muz uskoro ide,i ja neznam kako cu da mu sredim emocije X3 povezane sa jelom.
Kako da mu nadoknadim odsustvo ujka,tate i dede,jer ja sad moram da odigram najbolje sto umem,ali mama nije interesantna"mama je uvek tu".






_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Dete odbija da jede
10.4.2012 12:34:46   
Lilla
user posted image
Mogu samo da ti drzim fige da istrajes user posted image

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Dete odbija da jede
10.4.2012 12:44:01   
minna
Daco, a da odes do nekog psihologa da te posavetuje sta da radis u toj situacijiuser posted image Jel vam ovo rekao pedijatar?

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Dete odbija da jede
10.4.2012 13:29:14   
minavb
Au, pa vi imate ozbiljnu muku.user posted image I onda meni tako neke budale kažu da ne utiče baš sve na decu.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Dete odbija da jede
10.4.2012 13:38:55   
tanjica85
slazem se sa minnom, najbolje je da se posavetujes sa strucnim licem.

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Dete odbija da jede
10.4.2012 13:55:20   
branki*
joj,daco,taman se obradovah kad sam procitala da je zdravstveno sve ok,mislim u organskom smislu,a ovo cak mozda i nezgodnije.bzv.sta su predlozili lekari,kako da se ponasas?uhhh!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Dete odbija da jede
10.4.2012 13:58:05   
pepeljuga
Daco user posted image nadam se da ce sve biti ok, da cete uspeti da prevazidjete to user posted image

I mene nervira kad kazu da deca nemaju pojma, naravno da sve utice na njih, V nije hteo da jede danima, od kada smo svi bolesni i ne ide u vrtic, jako slabo, pristaje da jede neke gluposti ali obroci nista, vec sam poludela od toga. Meso nema teoretske sanse da mu uvalim, cak i kad ga umuljam u nesto on provali i pljune. I juce ga moja mama odvede kod njih, konacno je prezdravio pa ajde kao malo da promeni a da se ja zalecim i zove me i kaze mi da se ubio od klope kod njih za rucak (a isto to je bilo i kod nas jer je donela i nama i on nije hteo ni da okusi), cak je jeo i meso. Eto, valjda mu je bilo zanimljivo, rucao je sa dedom, promenio ambijent, sta li, uglavnom, ni mene niko ne moze da ubedi da deca nemaju svoje faze u raspolozenju i ne osecaju nista.

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Dete odbija da jede
11.4.2012 19:48:37   
Daca88
Mi smo danas,po savetu lekara,sto se jela tice krenuli od nule.
Hranim ga iskljucivo ja,i iskljucivo smo sami u prostoriji.
Po savetu,ima jedan pun obrok najomiljenije hrane za koju sam 100%.sigurna da ce pojesti sve,i taj obrok mu dajem ujutru kad je najgladniji.
Ostale obroke mu dajem bukvalno na kasikicu,kao kad smo uvodili hranu.
Cak i ako on zeli jos da jede moram izneti hranu bez objasnjenja,pa ako je zeli doci ce da je trazi,a ako ne zeli,cak i da je u pitanju jedna kasikica,nista,ignorisati svoju zelju da on uredno jede.Moram mu pustati neke klipove sa bebama koje jedu,neznam zasto,nisam shvatila poentu toga,ali danas sam mu poskidala sa YouTube neke bebe u hranilicama...
Svaki dan trebam davati po kasiku vise dok dodjemo do neke razumne porcije.Inace,zbog tog nejela kazu da mu se sakupio zeludac,pa da nema potrebe da vise jede jer ga male kolicine zasite,a zbog vitamina se moramo vratiti na adaptirano mleko iako kravlje pije od godinu dana,barem dok ne pocne opet lepo jesti.
Tako da glavna najomiljenija hrana na prazan stomak je bila krem paradajz supa koju obozava sa"skoljkice"rezancima koje voli,i banana sa plazmom posle supe.
Zatim ad mleko
nakon sat vremena dve kasike krompir pirea sa mesom.
Onda je pio caj od koprive,pa nakon sat vremena dve kasike kase od jabuka breskva kajsija kase.
Pred popodnevnu dremku je pio ad,
kad je ustao kasiku pirinca sa graskom i sargarepicom,i otvorio je frizider da mi donese kiselo mleko od kojeg je pojeo cetiri kasike.
Posle je pio limunadu,a za veceru ako hteo jesce jaje na oko,ako ne hteo dobice neskvik sa ad mlekom.
I to je to zasad pa videcemo za dalje.


_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Dete odbija da jede
11.4.2012 20:37:48   
branki*
znaci,nista ne sme da bude na silu i nametanje.daj boze da ovo upali i da pocne da krka.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Dete odbija da jede
11.4.2012 22:10:48   
vukosava
ja bi nekom platila da mi nauci dete da jede. Odlepicu.

Daco, a da ti odes na neko vreme pa bi mu nedostajala jos vise. Moja mama je bila sama sa mnom kad sam bila oko godinu dana. Tata je bio godinu dana u vojsci. Nisam ga prepoznala kad se vratio ili dolazio na odsutstvo, stalno sam bezala od njega. A kad ode, onda sam jurila svakog vojnika u uniformi i vikala: "Tata, tata!".

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Dete odbija da jede
11.4.2012 22:15:05   
branki*
vuko,i vi se mucite sa hranjenjem?znam da sam citala da je tvoja devojcica bas napredna.ne znam sad.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here