|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete odbija da jede
24.4.2012 14:43:27   
Anck Su Nmaun
Madre nisam ni ja pisala ovde do skoro nista... sve mislim neka faza ..pa ovo pa ono...

Sve se nadam kad operise taj treci krajnik bice bolje! Ona je cesto bolesna zbog grla, bar jednom mesecno user posted image

Ona je kao beba jela kao mecava!
Onda smo letos zavrsili u bolnici zbog upala grla i usiju i od onda je sve smanjila,,,

Znam sad trenutno zasto ne jede, ovih par dana...ali sta je s'' onim prethodnim mesecima...ufff



< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 24.4.2012 14:47:34 >

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Dete odbija da jede
24.4.2012 14:46:02   
madre
da dodam da on voli da jede razno povrce u vidu salete i ponekad supice, obozava masline i mladi sir i to bi bilo to... voli kiselo. da li si ti primetila da ona nesto posebno voli? pa da joj podvalis malo? recimo u list zelene salate zavijes parcence mesa pa joj tako das u njenu ruku da on sama jede...

< Poruku je uredio madre -- 24.4.2012 14:50:24 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Dete odbija da jede
24.4.2012 14:49:26   
*Alexx*
Ja Andreja ne mogu da nateram da jede voće i povrće kod kuće, jede samo leba, sira i mesa. U vrtiću sve jede, valjda je lepše u društvu.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Dete odbija da jede
24.4.2012 14:49:58   
Anck Su Nmaun
I Takica voli voce, banane, jabuke, breskve, pomorandze.. povrce gledam da joj uvalim u supici kao i meso jer ga drugacije ne bi
Pre par dana se set_im i iseckam joj sargarepu u stapice, pojela je 4 sargarepe...bas sam bila sretna user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 24.4.2012 14:50:59 >

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Dete odbija da jede
24.4.2012 14:58:06   
madre
anck, a je l joj dajes ja jede sama? bogdaj ako ga ja hranim pojede mnogo manje nego kad sam jede. ili probaj da joj das kasicicu u ruke da ona brljavi a ti guraj u usta drugom kasicicomuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Dete odbija da jede
24.4.2012 15:02:55   
Anck Su Nmaun
Da, dajem joj, ali pored toga je i ja hranim jer ona vise nahrani stolicu nego sebe user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Dete odbija da jede
24.4.2012 15:14:18   
Snelle
Anck, sigurno ne jede zato što je boli grlence. Ko zna kako je njoj. Baš mi je žao user posted image  Nemoj pogrešno da me shvatiš, daleko od toga da te osuđujem, potpuno te razumem, kao i tvoju brigu, ali zamisli da tebe neko u bolovima tera da jedeš. Nije čudo što voli supicu, ona se lako guta i ne mora da žvaće. Mislim na vas, nadam se da će uskoro biti bolje user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Dete odbija da jede
24.4.2012 15:23:32   
Anck Su Nmaun
Hvala Snele user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Dete odbija da jede :-)
24.4.2012 23:16:50   
dušan silni
imam jedno pitanje za vas . Moja beba ima 6 ipo mjeseci i imamo problem sa njegovom ishranom. Neće da jede kad je budan adaptirano mleko nego ga moramo uspavati da bi jeo. Onda kad jede npr. kašicu od povrća pojede dve kašike a onda povrati , a kad jede voće onda nema nikakvih problema. Ne znamo kako da naviknemo bebeu da jede povrće. molimo vas pomozite namuser posted image
[/quote]


(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Dete odbija da jede :-)
25.4.2012 0:10:15   
minavb
Dusane si/ni, pogledaj temu o refluksu/ger-u. Videces tamo mnogo slicnih prica i mozda nadjes nesto sto ce ti pomoci.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu dušan silni)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Dete odbija da jede :-)
12.5.2012 13:05:34   
ana77
Moje dete uopste skoro nece da jede. Tj. jela bi gluposti ali njih sam prestala da dajem ima jedno mesec dana (a i tad je jela eventualno par kockica cokolade posle rucka, smoki i sl. joj nikad i nisam davala ili sokove) sve nadajuci se da ce jesti vise kad bude vise gladna. Medjutim ne - ona sve vise suzava opseg jela koje jede (do godinu i po je jela bukvalno sve) i sad jede otprilike - za dorucak kasu sa mlekom i zitaricama (one pahuljice) i med ILI eventualno przenice ili proju, za uzinu jabuke ili koje je god sezonsko voce, rucak prakticno i ne jede, pojede samo salatu i eventualno ako joj przim krompirice (sto izbegavam da radim svaki dan) ili neko kinesko jelo sa pecurkama i integralnim pirincem (eventualno grasak i boraniju). Ali uglavnom samo jede salatu za rucak. Kad se probudi pojede onu Nestle varijantu cokolina i osim mleka uvece nece nista da jede. Nije mrsava ali se nerviram sto toliko taj rucak nista ne jede... I da, meso nece ni da okusi, jede samo ribu (ni to svaki put) i snicle od soje sa prazilukom i sargarepom.
Sad kad ovako ispisem znam da ce mi svako reci da nema razloga za brigu ali imam utisak da je stalno polugladna jer glavni obrok preskace.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Dete odbija da jede :-)
27.5.2012 18:41:04   
Daca88
Evo mene opet ovde,probile trojke pre 2 ned,a mi i dalje bezveze,pevanje,igranje,crtani,on ucenjuje,ja od muke pretim,histerija,bes,plakanje.Zimus je imao 15 kg,smrsao tokom proleca na 13,sad smo kao uveli neki red,ali totalno poludeo red.
-za dorucak hoce samo mleko,i to samo sa secerom,i samo na flasicu,pa ja dodam malo nekog lina da bar malo bude gusce a on sitiji.Nece redovan obrok,nece kiselo mleko,ni jogurt ni pavlaku,ni vocni,jedino mu nekad umiksam sir u bananu.Mleka popije 200 ml u 9,i nece apsolutno nista do 15:30h kada se budi posle popodnevne dremke.Onda jede voce za rucak sto me nervira,ali nece kuvano za rucak i nece voce kao uzinu ili u sklopu dorucka.E,voce hoce sveze i skroz kasasto mixano bez ijedne grudvice.Krkam svega sto imam banane,jabuke,visnje,kivi,sljive,kruske i dodam par plazmica.E,za veceru tek hoce kuvano,i to bareno,nece vise ni peceno ni dinstano,ni grilovano.Kuvam 3 povrcke i meso ili jaje ili iznutrice i svaki dan neko drugo povrce.A vecera tek u 21h to mi se ne svidja jer je to"najtezi"obrok,pa celu noc mu rade creva,tacno ih cujem kako"brbocu",pa stenjucka,prducka.
Znaci samo 2 obroka i poluobrok za dorucak,uzine nula,kolicina oskudna,redosled nigde veze,dosta toga nece,slatkisi i grickalice samo vikendom i minimalno,nece vodu,nece supu,sokove sad kupovne ne dajem,cedim pomorandzu,limun,grejpfrut,bez secera,i dam mu vodu od kompota...
Ideje?
Da li je stvarno bezveze samo mleko u 9,pa rucak vocke tek u 15:30,pa kuvano kao vecera u 21h.Zaspi u 23h
Oce po par mrvica hleba pereca ili kifle pre popodnevne dremke,testenine nece i nikada nije voleo.Puding obozava i kad nista nece ceo dan jede puding,onda kad mu nedam ucenjuje"beba juca,ali plvo puding",Nece salate,ni suhomesnato,ni namaze,nece da j ede sam ni rukama ni priborom,nece gnjeceno,seckano samo mixano,a jedno vreme je hteo.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Dete odbija da jede :-)
27.5.2012 18:49:59   
MicinaMama
Nemojte se brinuti to je samo faza i prolazi...tako sam ja sa Micom imala skoro problema i hvala bogu pocela je da jede i ugojila seuser posted image .Mozda zeli ukusniju hranu,neka ne gricka izmedju obroka,slatkisi-ukidanje!...To je naravno ako se ne ispostavi da dete ima stomacnih problema,ali uz to bi povracalo ili imalo proliv....opet ko zna.

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Dete odbija da jede :-)
27.5.2012 21:36:41   
branki*
uvek procitam sta se ovde pise.ne mogu da vam pomognemuser posted image i sama kuburim sa bozinom ishranom.razumem svaku majku cije dete nece da jedeuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Dete odbija da jede :-)
27.5.2012 22:06:15   
Torbica
Ja bas imam srece sto se ovoga tice, i bas lep red i raspored po PS-u, za oboje.
Ako se desavalo da vrdaju, za sledecei obrok bi dobili isto i kraj. I nikad nisam dizala paniku, kao sto je i meni moja govorila - poljubi pa ostavi, i ja njima tako. Pa me nisu ni pokusali manipulisati hranom jer znaju da ne vredi. Evo npr danas, sin mi je popio 270 ml mleka u 6, dremali jos, pa u 8 doruckovao hleba sa namazom, banane i jagode pre spavanja u pola 11. Rucao u 15 rostilj sa pireom, u 17 i 30 vocni jogurt a u 19 i 30 vecerao opet rostillj. Cerkica isto to, samo bez ovog mleka u 6 i u 8 je popila Nesquik. Ostalo isto kao i on. Kod mene je zlatno pravilo - obavezno sveze voce svakodnevno i naravno kuvani rucak. Sve ostalo mi je manje bitno, ali nemam problema. Trudim se da sama pravim slatkise/kolace pa mi i ne traze mnogo kupovnih. Malecka uvek pita za kiflice sa cokoladom ili strudlice i to redovno dajem posle voca ili rucka, nikad kao samostalni obrok. Pa da se posle nerviram sto to bitno nece da jedu. A pride, ne mogu puno ni da pojedu jer su vec dobrim delom siti.
I na spavanje se ide oko 20h, ja bih poludela da idu kasnije... Vece mi je omiljeni deo dana. Srecno mame!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Dete odbija da jede :-)
27.5.2012 22:09:59   
minavb
Pa sto nam stajes na mukuuser posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Dete odbija da jede :-)
27.5.2012 22:10:28   
Silvi TD
ja ovaj problem imam samo kada su krajnici problem..moji bas vole da klopaju i ne prave problem...sto me brine u smislu gojaznosti, sada dok se ja pitam dobro je, ali kad krenu da jedu "sve redom" ... user posted image a najgore sto kad se babe i svi ostali pitaju dobro je da dete jede "sve" to znaci da je zdravo, pa makar jeli tonu slatkisa user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Dete odbija da jede :-)
27.5.2012 22:42:40   
Daca88
Torbica nam se hvali u temi dete odbija da jede.
Nekim majkama je ovo zaista problem,moj datira vec treci mesec a nekima i duze,ako mozete posavetujte ali nam ne pravite zazubice:)
Zaista mi drago za svu decu koja lepo jedu,i moj je divno jeo,a sad brojim grame i mililitre.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Silvi TD)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Dete odbija da jede :-)
27.5.2012 22:45:51   
Lu
Daco a šta bi se desilo kad mu ne bi dala mlijeko sa šećerom ujutro, mislim jesi probala?
Možda bi ogladnio pa bi jeo nešto slano?
Činjenica je da ga to zasiti ali znamo da to nije nikakva hranauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Dete odbija da jede :-)
28.5.2012 9:16:59   
Modessty
Danilo je do skoro jeo samo miksano ili izgnječeno. Od pre par meseci smo počelo polako da uvodimo hranu koja nije gnječena ili miksana. Kad god su ga mučili zubi imali smo problem sa ručkom. Kad je počeo pitu da jede mi smo bili presrećni!
Evo juče jeo grašak bez problema!
Ali uvek je ručak kroz igru. Ili gledamo crtani, ili vozi auto po stolu dok ruča, ili secka hleb nožićem i hrani ostale oko sebe.
Dr mi je jesenas rekla da jednostavno ima dece koja su probirljiva kad je hrana u pitanju i nove ukuse i teksturu treba uvoditi polako i strpljivo. Ja ponekad ne paničim ali nekad mi dodje da skočim sa terase kad neće da jede ručak nego traži Lini.
Juče je recimo doručkovao hleb, margarin, sir i jaje. Ali upakovano u male zalogaje koji liče na neke minijaturne sendviče, gde se sadržaj ne vidi - kao da je pita. I pio je jogurt. To hvala bogu hoće.

Daco probaj da mu u ono što voli da jede postepeno unosiš voće ili povrće. Polako menjaj sastav hrane. Probaj da ga prevariš da misli da jede samo puding a unutra na primer umiksaj bananu ili jabuku. Ako neće cedjen sok, umešaj ga u kupovne sokove. To je jedini način na žalost.
JAvi nam kako napredujete.

I probaj da mu smanjuješ šećer u mleku. Ne treba mu.
Mleko neka pije čim ustane a nakon sat - dva daj mu neki doručak. Ručak daj nakon spavanja. Ali mu neposredno pre spavanja ne daj mleko ili nešto jako. Samo eventualno sok ili vodu.
I želim ti da ne poludiš! user posted image Treba mnooooooooogo strpljenja!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Dete odbija da jede :-)
28.5.2012 12:35:11   
Torbica
Minavb, Daco, svasta, kakvo hvaljenje, ja vam dajem primer kako deca jedu - bez sladjenja mleka, bez slatkisa osim posle glavnog obroka, juce je moja cerka pojela dva kolaca sa visnjama, to ni ne napisah, ali posle rucka....I naravno - kao sto sam navela, ako su protestovali, a svako dete ce pokusati, sledeci obrok isto sam dala. Npr, neki dan je bila corbica sa graskom... I kad me je cerka pitala ima li jos nesto, rekoh, da, jos corbice sa graskom. I pojede dete dva tanjira. A to igranje za stolom, ni slucajno, to nemojte dozvoliti, to je po meni nedopustivo. Moji kada su to pokusavali, desavalo se da ih sklonim od stola, bez jela, urlali...i nakon pola sata se vracali da jedu, bez pokusaja da se od hrane napravi igra. Jede se u trpezariji, za stolom i fokus je na hrani...
Nemam razloga ni potrebe da se hvalim, ali deca su strasno pametna, znaju kad mogu i koliko mogu da zezaju, a mi smo ti koji postavljamo granice. Morate nekada i stisnuti zube i pokazati da ako ne postuju pravila, nista od klope, da vidite samo kako ce brzo shvatiti poentu. Nijedno mi nije pravilo inat duze od pola sata. No, svako pravi red u svojoj kuci, pa u svakom slucaju radite kako mislite da treba. Ipak smo mi malo pametniji od njih.. user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Dete odbija da jede :-)
28.5.2012 12:43:19   
minavb
Mi smo se šalile.user posted image
Hvala tebi na dobronamernim savetima, ali u našem slučaju se ne mogu primeniti. Moj sin od drugoh meseca ima dijagnozu infantilna anoreksija, a kasnije je tp preinačeno u GER, neofobija i post traumatska averzija prema hrani. Dakle ne ucenjuje, nije bezobrazan, nego ima realni zdravstveni problem.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Dete odbija da jede :-)
28.5.2012 13:23:34   
Anck Su Nmaun
Ko nema taj problem nezna kolika je to muka, kad dete nista zivo ne jede user posted image
Moja T celu zimu ako ne i duze je taako malo jela da mi je muka bilo i od hranjenja i plakalo mi se .
Od pre nedelju-dve se to maaalo popravilo, ni sad nije luda za hranom ali je pocela po malo nesto da jede.
Da znate da sam se i sama zacudila kada je jedan dan sela za sto sama, dok smo rucali i uzela da jede, a da to nije bio suv hleb ili mleko.
Pisala sam vec da smo je terali mesecima da nesto pojede, na silu, pa vikali , pa plac i tako svaki dan, jer Nista zivo nije jela...jako sam se bojala da ce zavrsiti u bolnici user posted image

Da kucnem u drvo NEZNAM sta se desilo ali pocela je po malo da jede.
Pre neki dan pun tanjir graska, pa tanjir i po makarona sa krompirom.... ja..u cudu... sta god da je samo neka tako ostane!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Dete odbija da jede :-)
28.5.2012 13:37:44   
NadaR
Daco , vodi ga negdje , trazi nacin da mu pomognes. Izvini ali meni je nenormalno da on ne jede do 15h , pa ne mozemo ni mi tako a kamoli dvogodisnjak . user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Dete odbija da jede :-)
28.5.2012 17:53:49   
Daca88
Danas je malo bolje sto me cudi jer je bolestan.
U 9h pio mleko,ali sam umesto dve kasike secera stavila jednu.On je samo rekao Tavi jos secela,ja kazem nema potrosio se,i on nastavio piti,popio 250 ml.
U 11h sam mu dala perec,to voli da gricka onaj suvi tanak.Trazio je da mu namazem eurokrem na perec.Ja izblendala bananu i jagode i namazala mu to,on gleda,gleda i kaze cjveni eulokem.Ja mu kazem da je to nov eurokrem jer su prodali stari.Pojeo je oko 10 cm od pereca.
Onda sam mu cedila pomorandzu,bilo je oko 50 ml od jedne,i popio je.
U 12:30 je pojeo 5 kasika pilece supice sa rezancima.
Od 13h do 16h je spavao.
Trazio je voce,ali dobio je carsku mesavinu,krompir pire i belo meso pilece.Meso je pojeo,pire je izvsnuo na laminat,a carsku mesavinu je pojeo nakon pola sata malo.
Za veceru cu mu obecati puding ako lepo jeo.
Planiram mu kuvano jaje izblendati sa bananom da zakamufliram,jer jaje ne voli,a bananu voli.
Pred spavanje ce dobiti puding,mada razmisljam da skuvam griz sa neskvikom.




_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
“U životu najviše žalim što nisam rodila t...
Zatvorila sam oči i videla nas za 10 godina. Videla sam porodične odmore sa planinarenjem kroz kozje staze i igranje na ...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here