|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: GAK Narodni Front
11.1.2019 15:56:47   
Maraj
Ja se porodila pre skoro pa 6 meseci u NF. Nas par prosle klizmu i cekamo. Na 2.spratu.Mislim da sam samo ja cekala cr. Ostale zenice cekaju prirodni ili inukovani...kako god. I gledala sam. Kako se zena porodi. Ova je bila na prirodnom porodjaju.Beba zakmeci. Odmah je sestra uzima i nosi u lift pa na 3.ili 4.sprat.
Kakvo stavljanje na grudi. Nemaju oni vremena za to. Kazem ti , kao na traci je...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 926
   RE: GAK Narodni Front
11.1.2019 16:02:26   
Tiziana
Ja sam drugi put lezala u boxu u porodilistu prekoputa boxa u koji donose bebe da ih kupaju i mere. Donesu bebu, sve to odrade, donesu bebu tebi, zakace njoj i tebi broj, pitaju te sta si rodila, daju ti bebu da je malo pogledas i nose je. to je to. 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 927
   RE: GAK Narodni Front
11.1.2019 16:05:49   
Maraj
U frontu ne kupaju bebe

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 928
   RE: GAK Narodni Front
11.1.2019 16:08:20   
Tiziana
Dobro, ociste ih necim,kako god. Ja sam direkt gledala u to na drugom porodjaju. Nije ni bitno. u svakom sl nista tamo ne izgleda romanticno kao na filmu. 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 929
   RE: GAK Narodni Front
11.1.2019 16:11:04   
Maraj
user posted image
Vazno da je na filmu i na you tube-u sve bajno user posted image

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 930
   RE: GAK Narodni Front
9.2.2019 14:21:09   
Sanidej
Važno je preživeti "Front" ☺

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 931
   RE: GAK Narodni Front
21.3.2019 10:52:05   
MasnaMasnica
Mozete li mi neko od vas reci kakav je lekar Dr.Pazin?



_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 932
   RE: GAK Narodni Front
21.3.2019 11:32:26   
mirana1
Ma kakvi nema bajnog porodjaja. Bajna je bebaaa

< Poruku je uredio mirana1 -- 21.3.2019 11:33:50 >

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 933
   RE: GAK Narodni Front
21.3.2019 12:41:19   
Rosita
Ja sam sretala samo Barbaru Pažin i ona je ok. A valjda joj i muž radi.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mirana1)
Direktna veza do poruke: 934
   RE: GAK Narodni Front
21.3.2019 12:49:30   
MasnaMasnica
Hvala Rosi. Pitam sigurno  za njenog muza Vladimira Pazina,on im je nacelnik,valjda?




_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 935
   RE: GAK Narodni Front
21.3.2019 13:10:02   
Sanidej
Dr V. Pazin je nacelnik ambulantnog odseka u prizemlju Gak-a. Zena mu je teski drkos, za njega nisam sigurna.

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 936
   RE: GAK Narodni Front
28.3.2019 21:56:21   
Bojanavukm
Draga Maraj i ja vodim trudnocu privatno kod dr Ane Mitrovic i takodje bih zelela da se porodim carskim rezom obzirom da je bila u pitanju VTO.

Da li si ti nesto cas_tila doktorku ili je bilo dovoljni to sto si trudnocu vodila kod nje privatno?Konstantno razmisljam o tome i znacio bi mi odgovor. Unapred hvala

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 937
   RE: GAK Narodni Front
28.3.2019 22:46:18   
Rosita
Ovo je pitanje za maraj, draga bojana nadam se da se ne ljutite zbog komentara. Dovoljno za šta? Užuvajte i ne opterećujte se čašćavanjem! 



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Bojanavukm)
Direktna veza do poruke: 938
   RE: GAK Narodni Front
28.3.2019 23:30:45   
Bojanavukm
Draga Rosita, ne ljutim se naravno :) 

Pa ne znam, dovoljno da me na moj zahtev porodi u NF carskim rezom :/ ?Svakakve price sam cula, razne tarife koje postoje kod raznih doktora ali nekako mi se cini da ona uopste nije u tom fazonu.Kada sam je pitala da li ona moze da me porodi rekla je naravno i nijednog trenutka nisam oset_ila da okolisa, zeli nesto i slicno.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 939
   RE: GAK Narodni Front
29.3.2019 12:21:19   
Rosita
Razumem. Nadam se da će maraj videti pitanje. Srećno!



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Bojanavukm)
Direktna veza do poruke: 940
   RE: GAK Narodni Front
29.3.2019 20:43:01   
lesli
Bojana, nemoj da me pogresno shvatis...ali cemu CR ako nema indikacija za njega?
VTO po sebi nije indikacija (stav dr koja mi je vodila trudnocu, inace radila u drzavnim porodilistima i ima ogromno iskustvo). Govorim ovo zato sto sam i sama mama zahvaljujuci VTO. Porodila sam se na kraju CR, ali zato sto su u toku porodjaja ustanovili da beba ne moze da se spusti u kanal (disproporcija njene glave i moje karlice) i tada prebacili u salu i uradili CR.

(odgovor članu Bojanavukm)
Direktna veza do poruke: 941
   RE: GAK Narodni Front
29.3.2019 20:49:06   
Maraj
E evo me. Sad vidim pitanje.
Ne nisam nista dr dala. Vidjale smo se skoro pa 1.mesecno. Svaki put je taj pregled kostao oko 10.000 tako da...ne. nisam je cas_tila. Ti ako mislis da treba mozes. Sve je to individualno. I ja sam se naslusala kojekakvih prica. Sa mnom je u sobi bila zena koja je dobila blizance i svom dr je dala 500e za porodjaj cr!!! Mislim...stvarno apsurd. Bar ona kaze da je njen muz odneo tu sumu...
Dr je stvarno divna. Za svaki dogovor. Pitaj je kako planira da te porodi. Ja sam je pitala. Njen izbor je bio carski. Ne moj. Obe trudnoce mi je ona vodila

< Poruku je uredio Maraj -- 29.3.2019 20:50:07 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 942
   RE: GAK Narodni Front
29.3.2019 21:01:15   
Maslacak15
ako zena zeli carski rez to je ok. Kako bi bilo da neko pita neku a izvini a sto bi da se poradjas prirodno? To treba da je zenina odluka u idealnom sistemu i jeste u mnogim modernim zdravstvenim sistemima na kraju krajeva zenina odluka. U Srbiji nije tako, ali eto neki zele pa srede i plate. Tacno je da VTO samo po sebi nije indikacija da mora carski, ali mozda ona posle svega ne zeli da prolazi i kroz odiseju prirodnog porodjaja. Ja priznajem da sam osetljiva jel sam se ja porodila tri puta carskim i smatram neprimerenim da moram bilo kome da objasnjavam a desava se non stop da ljudi pitaju i zabadaju. A Zasto bi se moj porodjaj ticao ikog drugog osim mene same??
Ima i separatna tema znam user posted image pre nego sto dobijem packe hihiih

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 943
   RE: GAK Narodni Front
29.3.2019 22:04:40   
lesli
Ja nikada ne bih birala carski, ako ne mora. Narocito ne sada, kada sam prosla kroz njega...No, nismo svi isti. Poenta mog posta je da se ne vodi time sto je VTO, jer ista nije indikacija. Ako i dalje zeli i pored tog saznanja, to je druga prica ;)
Narocito u zemlji gde sve moze da se kupi i plati...

Bojana, zasto ne pitas dr kada odes na kontrolu da li ce te ona poradjati i kako planira (cr ili prirodno)? I mozda da joj kazes da bi ti jako znacili da bude tu jer imas veliko poverenje u nju.
Ja sam se jednom srela na klinici Ivanovic sa njom i zaista se cini prijatnom i korektnom.
Sto se cas_ti tice, ja imam neki princip da ovima sto imaju tarifu ne bih dala ni cvonjka pa makar krepala (ali to je moj urodjeni inat 😆). A uvek mizes nakon porodjaja da odneses novac ili neki simbolican poklon, sta vec oset_is u tom trenutku da je prikladno.

< Poruku je uredio lesli -- 29.3.2019 22:11:44 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 944
   RE: GAK Narodni Front
29.3.2019 23:11:50   
Rosita


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Kako bi bilo da neko pita neku a izvini a sto bi da se poradjas prirodno? 



Ova analogija je malo klimava jer ne bi niko pitao zašto hoćeš prirodno, pošto je to prirodno 😁, a carski su ljudi smislili. Ali slažem se sa ostatkom posta.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 945
   RE: GAK Narodni Front
29.3.2019 23:34:33   
Maslacak15
to je iskljucivo argument kad su porodjaji u pitanju, ima pregrst drugih primera da ljudi itekako menjaju stvari koje je priroda udesila pa se to smatra za sasvim normalno i ne diskutuje se da je neprirodno. A tema zanima samo zene. Muskarci su dovoljno razumni da zakljuce da nema bas veze kako je beba xy dosla na svet, narocito ako nije jos njihova. Ali eto zene cesto jako zanima da se petljaju u intimu drugih zena i presabiru zasto je ta morala ovo ili ono da odluci.
Porodjaj je specificna tema i pretvara se skoro u neku vrstu religije. Zasto na ovom forumu ne postoje teme ili su bar skroz inertne o negativnim dugorocnih posledicama prirodnih porodjaja, inkontinecije, problema s besikom, sa ledjima itd kojih itekako ima.? Prosto, o tome se ne prica, ide valjda u rok sluzbe pa nije vazno. Da je to tako prosto i jednoznacno kao sto neki predstavljaju sta je bolje nebi 30 posto ginekologa akuserki na zapadu za sebe biralo elektivni carski. Da ne davim i ne tupim, posto mi nije namera niti sam to ikad cinila da odvracam neku od prirodnog porodjaja.... samo trazim reciprotitet.user posted image

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 29.3.2019 23:35:48 >

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 946
   RE: GAK Narodni Front
29.3.2019 23:59:06   
Rosita
Istina. Ja se slažem da u 21. veku svako treba da bira, naravno. Samo mi bila simpatična ova rečenica 😁. Moje iskustvo sa prirodnim je dobro, ne bih menjala.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 947
   RE: GAK Narodni Front
30.3.2019 0:24:12   
Maslacak15
Sigurno da je jeste najbolji nacin ako nema komplikacija. To je i moje misljenje. Ali je problem sto je skoro nemoguce predvideti gde ce ih biti, narocito kod prvorotki. E sad svaka zena zna sebe i svoje telo i moze da odluci. Tako da smo se slozili....😉

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 948
   RE: GAK Narodni Front
30.3.2019 8:46:56   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

. Zasto na ovom forumu ne postoje teme ili su bar skroz inertne o negativnim dugorocnih posledicama prirodnih porodjaja, inkontinecije, problema s besikom, sa ledjima itd kojih itekako ima.? Prosto, o tome se ne prica, ide valjda u rok sluzbe pa nije vazno. Da je to tako prosto i jednoznacno kao sto neki predstavljaju sta je bolje nebi 30 posto ginekologa akuserki na zapadu za sebe biralo elektivni carski. 



Apsolutno tacno. Kada sam na drugom porodjaju htela da odbijem epidural jer sam, Boze moj, od raznih članica na raznim forumima citala vrlo stručna misljenja da moze svasta da se iskomplikuje od epija, dr mi je samo rekao da moze svasta da se iskomplikuje zaista ali ne od epidurala nego od samog prirodnog porodjaja. Da nije nemoguce da dodje do kratkotrajne ili trajne paralize od porodjaja bez ikakvih anestezija. I jos mnoogoo kompikacija. Tako da, ono ''najbolji je prirodni porodjaj'' mozemo da okacimo macku o rep. Ako neko ima panican strah od prirodnog porodjaja zasto da ne trazi cr? Ili ako ima bilo koji drugi razlog... 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 949
   RE: GAK Narodni Front
30.3.2019 9:15:20   
Sanidej
Zato sto je carski rez ozbiljna hirurska intervencija koja ima svoje indikacije, a strah od bola nije jedna od njih. Zato sto su komplikacije nakon cr daleko cesce. Srbija je jedna od vodecih zemalja po broju medicinski neopravdanih carskih rezova u Evropi inace.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ana RR: Moja porođajna priča
Tražim ga očima, babica ga umotava i dodaje mi to malo, čupavo klupko, i istog trenutka kada ga stavljam na sebe on pres...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



Click Here