|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: GAK Narodni Front
28.3.2011 18:22:16   
mejvis
Nije stršan baby friendly u NF. Beba je sa tobom, one ti pokažu kako da ga presvučeš i umotaš u pelenu, onako kao kiflu a ručice su napolju. Ja sam ga umotavala kako sam znala, nije baš kao što su one ali bože moj!user posted image Kupao se nije jer nije valjala voda ali predpostavljam da to one rade. Sestre za dojenje dolaze svaki dan pitaju kako ide, neke samo usput a neke se baš potrude da objasne. Neke žene su ostavljale bebe u boks noću ali to baš nevoljno prihvataju. user posted image
Tata ne može da vidi bebu zvanično ali je nama naša doktorka uvela tatu i pokazala mu bebu.

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: GAK Narodni Front
29.3.2011 12:15:32   
Tanja981
Coko, mm je odmah video bebu jer je prisustvovao porodjaju. user posted image
Cesto kaze da je video vise od mene u toku samog porodjaja. Bebu je odmah i drzao cim su ga ocistili a dok su mene usivali. Kada je moj beban progledao prvo je video tatu. :)

Sto se tice BF, meni nije tesko pao iako sam imala veliku ranu zbog koje nisam mogla da sedim a ni da stojim mnogo. Prvi put sam sela mesec i po dana posle porodjaja. Nisu dr krivi, beban je bio bas velik. Po meni je BF dobar jer kada dodjes kuci nemas nikakav strah da sve radis oko bebe. Opet, ako se ne osecas dobro, oni ce bebu odneti u boks. Ja sam imala epidural sa produzenim delovanjem na jednoj nozi koja mi je trnula. Zbog toga je prvu noc beban bio u boksu, a posle toga samnom. NE brini, vreme u bolnici brzo prodje.

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: GAK Narodni Front
7.4.2011 11:34:52   
Mala Loojka
Ja sam se pre dva meseca porodila u NF, i sve je cool osim kupatila i ponekih sestara... A i BF me je iscrpeo... Ali sledeci put, ako Bog da, idem opet tamo, ali samo zbog anesteziologa, i cu uzeti apartman 100%...
Pa me zanima koliko se krecu cene apartmana...?

(odgovor članu Tanja981)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: GAK Narodni Front
7.4.2011 11:37:09   
NadaR
   Apartmani u porodilistu


< Poruku je uredio Nada RR -- 7.4.2011 11:40:03 >


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Mala Loojka)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: GAK Narodni Front
11.4.2011 23:37:09   
Capa
Ljudi, kakva je higijena u Frontu. Mislim na obične sobe, kupatilo ... Na koliko soba ide jedno kupatilo, kako sve to izgleda ?

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: GAK Narodni Front
12.4.2011 12:12:04   
Capa
Zar se niko ne porađa u Beogradu u Frontu ?user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: GAK Narodni Front
13.4.2011 8:05:38   
m@j@25
da li neko ima iskustvo sa dr milenom cerovic u narodnom frontu

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: GAK Narodni Front
20.4.2011 12:44:51   
Anoniman
Što se dr Cerović tiče, znam da je dobar stručnjak i pažljiva jako i više nego prijatna!

Capo, ne znam kako je na trećem, ali na patologiji imaš 3 toaleta (5 wc kabina i 4 tuša) za celo odeljenje (dvadesetak soba od kojih je većina trokrevetna a ima i par četvorokrevetnih). Higijena je ok, koliko može da se očekuje s obzirom na mali broj kupatila na toliko žena. Samo je potrebno dobro razraditi taktiku kod kupanja (ne kačiti stvari po vratima kabine jer nije skoro oribana a prošlo je ko zna koliko žena, nego sve lepo staviš u kesu pa kesu okačiš na vrata i stvari ti ostanu suve i čiste...

Kad je soba u pitanju, pomaže da poneseš asepsol i isprskaš ormarić koji se pere samo spolja. Ja ga inače uvek obložim iznutra nekom kesom ili papirom. Peškir nikad ne stavljam na metalne delove kreveta već na svoju čistu posteljinu (uglavnom ga držim ispod jastuka)...

Ali za razliku od mene koja sam u poslednje vreme više tamo nego kod kuće, porodilje se ne zadržavaju toliko dugo, tako da ćeš jedva i osetiti da si bila tamo...

(odgovor članu m@j@25)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: GAK Narodni Front
25.4.2011 16:48:26   
marat
Pozdrav. kad cujem iskustva i slike soba iz dragise misovica padam u bedak , porodila sam se u frontu pre 4 meseca , BF glupost nevidjena (ne mozes da stojis , jedva gledas na oci , boli te sve i oni ti samo spuste bebu u box), niko mi nije pokazao kako da povijem bebu , nisam imala mleka i kad dodje sestra za dohranu i kad me vidi da dizem ruke prevrce ocima(ako spavam ni ne nahrani mi bebu- to se jednom desilo ) kupatilo , ono manje grozno nema svetla otpada ono za kacenje stvari a pritom sestre puse u klonji do tusha.... kad ide vizita ko da ide boris tadic , zaboga nacelnica ,mislim da me to najvise smorilo , ti se skines i rasiris noge a oni idu i gledaju , ne obracaju ti se , .....nebi da bas smorim puno , tu mi je bila bebica i devojke u sobi su bile super...... 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: GAK Narodni Front
25.4.2011 21:27:44   
Mala Loojka
Ma bre Misovic je samo za veze a i nisu toliko strucni...
Ja sam se isto porodila u NF, svaku noc sam preplakala, prvo jer sam prvi put bila odvojena od muza :), drugo jer od epidurala nisam tu noc mogla na noge, i vrtelo mi se dva dana, a beba tu... Trebam da ga presvucem a ne mogu... Na krevetu sam to radila...
Higijena nikakva... Tj bila bi ok da zene malo vise paze.. Bacaju uloske gde stignu, i svasta nesto, uzas... Nisu cistacice krive...

A sto se BF tice sad znam za ubuduce, cucla pod obavezno, kuvalo i dohrana ako ne bude mleka...
Oni su bebama davali samo po 2 kasicice dohrane... Eeeeee, pa sta je toooo... UZAS...

I one glupe sestre, dva dana sam ih jurila da mi skinu one bronile ili kako vec, iz ruku...

Ali zato mi je porodjaj bio savrsen, zahvaljujuci anesteziologu, i jedino cu zbog njega opet tamo, ako Bog da :)

(odgovor članu marat)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: GAK Narodni Front
26.4.2011 8:55:37   
marat
Upravo tako , al mogu da zamislim sestre da me vide sa kuvalom i aptamilom u ruci hehehehe!!!
Meni ni anesteziolog nije bio bas .... zakacio mi epidural nadrndano verovatno je bio ljut zbog necega pa zapalio i nisu mogli da ga nadju da mi pojaca trazili ga , ja vristala pa mi sestra pojacala (sto ne sme) hvala joj , i nisam ga videla vise skinuo mi neki sledeci iz druge smene ....inace 3 smene sam bila na stolu 15 sati , ukupno 32 sata sa puknutim vodenjakom , primali i ja i beba terapiju , ja ne znam zasto im je taj carski toliko problem da urade ????? ko bre da nece platu primiti ako ga uradi

(odgovor članu Mala Loojka)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: GAK Narodni Front
26.4.2011 14:05:47   
Mala Loojka
Ne znam sta da ti kazem...
Ja sam na porodjani krevet legla u 14h i u 19i20 se porodila... super za prvorotku :)

(odgovor članu marat)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: GAK Narodni Front
15.5.2011 22:18:13   
Capa
Evo konačno i mog iskustva.

Baby friendly je totalna glupost (naravno, po mom mišljenju). Sve je to lepo zamišljeno, ali u praksi ne funkcioniše tako...
Meni su doneli bebu (taj dan kad sam se porodila) predveče; a porodila sam se u 10:25 ujutro. Pokazala mi je sestra kako da je povijem i pitala da li hoću da pokušam da dojim. Rekla sam da hoću, stavila mi je bebu na grudi (onako, u ležećem položaju) i rekla: "Sada vas ostavljam", sa sve smeškom na usnama.
Tu kreće moja agonija, noć ... užas. Ona bi da sisa, gladna je, a ja ne znam kako da se postavim, ona ne može da uhvati bradavicu, posle nekog vremena kreće njena nervoza, pa moja i tako u krug... Negde u gluvo doba noći, prolazi neka sestra i pita: "Pa, što vam beba vrišti?!". Hvala Bogu pa sam preko jedne prijateljice "sredila" da Katarina anredne noći bude kod njih u boksu, da bih se ja malo naspavala i sredila misli...
Svi te onako usput pitaju da li je sve u redu, prolaze, dolaze, odlaze, a u suštini si prepuštena samoj sebi i svojoj bebici (a, što je još gore, i ona tebi) staroj tek koji dan. Pa, kao da su sve drugorotke i kao da smo se sve morale naučene roditi.
Tako da, moj vam je savet, gledajte da izbegnete BF, ako je ikako moguće. Ustvari, to jeste sve individualno, ali moje mišljenje i iskustvo su ovakvi. 

(odgovor članu Mala Loojka)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: GAK Narodni Front
19.5.2011 0:38:53   
dunja RR
Žalosno:

SKANDAL U FRONTU

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: GAK Narodni Front
19.5.2011 10:25:25   
Anoniman
Rekla bih pre da je oΩo skandal u smederevskoj bolnici. ako je hitan slučaj, zašto nije prebačena sanitetomj i zašto se niko iz smederevske bolnice nije obratio Frontu? Lako je kukati zbog čekanja i administracije u Frontu (ja posle sedam hospitalizacija jako dobro znam koliko se čeka i kakve su procedure) ali umesto da se svaki put osuje paljba po frontu, bolje da se zapitamo, ZAŠTO CELA SRBIJA IMA SAMO JEDNU KLINIKU KOJA TREBA DA REŠI SVE RIZIČNE I HITNE SLUČAJEVE U CELOJ ZEMLJI? 

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: GAK Narodni Front
19.5.2011 17:03:31   
m@j@25
meni nije jasno zasto joj carski rez nisu odmah uradili u smederevskoj bolnici, nego je slali za front

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: GAK Narodni Front
28.5.2011 15:10:57   
Mala Loojka

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Rekla bih pre da je oΩo skandal u smederevskoj bolnici. ako je hitan slučaj, zašto nije prebačena sanitetomj i zašto se niko iz smederevske bolnice nije obratio Frontu? Lako je kukati zbog čekanja i administracije u Frontu (ja posle sedam hospitalizacija jako dobro znam koliko se čeka i kakve su procedure) ali umesto da se svaki put osuje paljba po frontu, bolje da se zapitamo, ZAŠTO CELA SRBIJA IMA SAMO JEDNU KLINIKU KOJA TREBA DA REŠI SVE RIZIČNE I HITNE SLUČAJEVE U CELOJ ZEMLJI? 


Bravo, napokon pravo tumacenje...
Plus svi bre trce u taj front, kao da je jedini...


nego, zna li neko kako se zove ona mlada dktorka, ima svetlo smedju, skoro plavu kosu, ravnu, malo duze od ramena... Bas je mlada, nema mozda 3 banke... ???

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: GAK Narodni Front
28.5.2011 18:00:36   
Anoniman
Mala Loojko, moraš mi dati još koju informaciju, možda je i znam. Sa kog je odeljenja za početak? Visoka? Niska?

(odgovor članu Mala Loojka)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: GAK Narodni Front
28.5.2011 18:05:56   
Mala Loojka
Joj pa tu je oko 175... Prijatna bas... Videla sam ej samo pred porodjaj kad me pregledala, i bas smo lepo caskale, cak bez persiranja :) a zaboravih da je pitam za ime i prezime... jer nameravam sl. put kod nje da idem. Divna doktorka :)
A odeljenje stvarno ne znam, bila je tu kod porodjajnih sala, ik pregledala i radila UZ pred porodjaj, taj dan...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: GAK Narodni Front
28.5.2011 20:56:20   
mejvis
Jao, meni je bila neka Ivana, plava, specijalizant, katastrofa od zene, bezobrazna, bahata....user posted image
Nije valjda to ta...

(odgovor članu Mala Loojka)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: GAK Narodni Front
28.5.2011 20:57:06   
mejvis
A ima jedna mlada, Cerovic, plava, e ta je odlicna!user posted image

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: GAK Narodni Front
28.5.2011 21:04:24   
Mala Loojka

IZVORNA PORUKA: mejvis

A ima jedna mlada, Cerovic, plava, e ta je odlicna!user posted image

A kako je ime toj Cerovic?
Ne verujem da je onda to ta Ivana, jer ova je stvarno cool, opustena skroz :)

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: GAK Narodni Front
28.5.2011 21:49:50   
mejvis
Milena Cerovic. Ona mi je bila na onom pregledu pre otpusta i bas je bila fina. A ta Ivana je specijaliyant, nije ni doktorka, mislim da je Jovanovic. Ona me je sila i bila je odvratna. Posle je dosla da se izvinjava kad sam se zalila mom doktoru koji me je poradjao ali nije bio tu sve vreme....

(odgovor članu Mala Loojka)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: GAK Narodni Front
28.5.2011 22:26:19   
Mala Loojka
Hvala na informaciji :) Provericu jos koja je tacno od te dve user posted image Jer bas bih volela da saznam, jer sledeci put cu opet u front 100%, zbog anesteziologa, pa bih i dobrog doktora da imam :)

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: GAK Narodni Front
28.5.2011 22:30:23   
mejvis
Ja sam bila kod Spase Anđelića, on je u timu sa anesteziologom Vranjancem, vrh kombinacija. Spasa je dobar doktor, dobar čovek....stvarno sam zadovoljna i drugi put ću kod njega. 

(odgovor članu Mala Loojka)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Zašto mnogo žena pobaci pre 12. nedelje?
U prvim nedeljama trudnoće većinu žena izbezumljuje statistika: od tri trudnoće jedna će se spontano okončati u prvom tr...



Click Here