|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: GAK Narodni Front
2.10.2011 21:00:14   
Leki 77
Ja sam bila u jednom wc-u. Odmah desno od ordinacije gde su pregledi. Možda samo njega nisuuser posted image .Mogu da se nadam samo da su ostali bolji. Tu nisam ležala, samo sam bila u poseti svom lekaru.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: GAK Narodni Front
3.10.2011 3:51:40   
Anoniman
Najveci problem sa toaletima je mali broj na puno pacijenata ali bez obzira i na starost toaleta i na previse pacijenata po toaletu, meni za 6 meseci provedenih na patologiji nije falilo nista i nista nisam zakacila, tako da je situacija manje strasna nego sto deluje.

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 127
   RE: GAK Narodni Front
3.10.2011 11:03:54   
bea83
IZVORNA PORUKA: dunja RR


A jel su renovirani ili su u raspadnom stanju, tuš kabine recimo? Davno, kada sam prvi put operisana, sve je bilo staro, užas.


Ja sam bila prošle godine na odeljnju Urgentne hirurgije i sve je renovirano, i toaleti i sobe, ali naravno daleko od toga da je cakun- pakun čisto, ali podnošljivo je

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: GAK Narodni Front
3.10.2011 11:23:01   
dunja RR
Jao Bea, obradova me:) user posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: GAK Narodni Front
3.10.2011 11:24:58   
bea83
Ako budeš tu na trećem spratu, stvarno je ok, moj dr je bio načelnik do skoro i čini mi se da ih je držao vrlo strogo, sestre ko sestre umeju da budu bezobrazne, ali ovde su manje više okuser posted image Nadam se da ćeš se kratko zadržati i što pre oporavitiuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: GAK Narodni Front
3.10.2011 23:14:53   
Sashica82
Kakve su uopšte sobe tamo?

Ne verujem da cu zavrsiti na carskom rezu (nadam se), i ako sve bude po planu, poradjam se prirodno. E sad me zanima kakav je smeštaj, kupatila... Mogla bih da uzmem dvokrevetni apartman, odvojicemo za to, ali posto imam neku vezicu tamo, mozda bih mogla da dobijem i neku bolju sobu, s manje ležajeva. Ali uopšte ne znam šta se tamo "nudi".

Neko...?

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: GAK Narodni Front
3.10.2011 23:30:23   
Anoniman
Posle prirodnog porođaja ležiš na 3. gde su sobe trokrevetne i šestokrevetne. Kupatilo je, kao i na patologiji matoro ali s obzirom na okolnosti podnošljivo (bar za nas koji smo navikli). Ako kojim slučajem dospeš u srednji krevet sobe 325, ukočićeš se jer je razvaljen i kriv... Ne znam koliko može veza da ti pomogne jer često nema mesta (ja sam bila 3 sata duže u sali čekajući da nekog otpuste sa trećeg da mi nađu krevet) tako da sa vezom ili bez, budeš srećna da imaš krevet (ne vidim da će neku porodilju izbacivati da bilo ko dobije sobu poo želji...). Sve u svemu nije nikakav luksuz ali je sasvim pristojno, kao i na patologiji...

(odgovor članu Sashica82)
  Direktna veza do poruke: 132
   RE: GAK Narodni Front
4.10.2011 0:05:12   
Sashica82
Hvala Gae!

Morala sam dva puta da pročitam tvoj post, koliko si me nasmejala sa "srednjim krevetom sobe 325" user posted image Kad neko zna - zna!

Videću šta ću da radim, i svakako ne bih ni htela da neko napušta bilo kakvu sobu i krevet radi mene. Šta se sve radi, ne bi me čudilo ni da to može da se sredi. Hvala i na toj informaciji, onda neću nikoga ni da pitam za neke "bolje" uslove, osim ako se ne odlučim da platim za apartman.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: GAK Narodni Front
4.10.2011 13:04:34   
zelenooka
na 4.spratu-carcki rezovi su trokrevetne i dvokrevetne sobe uglavnom,tus kabine i kupatilo cictacice odrzavaju dobro i sasvim je pristojno,e sad ima nekih aljkavih porodilja koje da oprostite na izrazu pisaju po dasci...to je druga prica vec,ali ja sam bila sve u svemu i vise nego zadovoljna.user posted image

_____________________________

NE MOZES TI BITI TOLIKA SVINJA KOLIKO JA MOGU DA TE VOLIM BRE!!!

(odgovor članu Sashica82)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: GAK Narodni Front
25.10.2011 12:43:41   
crazymama
moja sestra se porodila carskim rezom 2009.g. pod epiduralnom anestezijom, u NF i kaze da joj je tih 8 dana nakon porodjaja najgorih 8 dana u zivotu!
pitala je za apartman, dr koji nam je inace kucni prijatelj, joj je rekao da nema potrebe da baca pare na apartman, jer se posle carskog ide u sok sobu, koja je svakako dvokrevetna, jedino sto nemas kupatilo, ali kupatilo im je bilo preko puta sobe. najvise se zalila na sestre, cak se i svadjala sa njima, i bila je na ivici nervnog sloma kad je izasla 8.dan. sa njom u sobo je bila porodilja koja je imala 39.godina i koja je posle nekoliko pobacaja jedva rodila devojcicu od 2700gr, imala je povisen krvni pritisak, dobijala je bensedine i stalno bila pospana i umorna, a sestre su je u ponoc terale da ustaje iz kreveta, kako bi zamenile posteljinu, sto inace treba da urade u neko pristojno vreme oko 8-9 uvece, ali one piju kafe i tracare tamo u svojoj sobi, pa tek oko ponoci krenu po sobama, pale svetla dok zene spavaju i teraju ih da ustaju iz kreveta, jos se i deru na njih. moja sestra se svadjala zbog te druge zene u sobi, bilo joj je zao, a sestra joj je rekla, kako je ne zanima, da za jutarnju vizitu posteljina mora da bude promenjena i da ona nema nameru ujutru u 6 da dolazi da je menja.
vise imam fobiju od tih kretenki od sestara nego od porodjajai svega ostalog.
mojoj sestri su odmah posle porodjaja dok je jos uvek bila pod dejstvom anestezije ponudili da joj donesu bebu, ona je samo rekla " da li vam ja izgledam kao da sam sposobna da sada brinem o bebi?" a sestra je prokomentarisala "koji se je onda radjala?!"
e onda je mojoj sestri pukao film, skupila snage i izdrala se na nju, rekla joj da nije vise usla u sobu i da ona nije dosla u front, jer joj je kod kuce bilo dosadno i tako svasta nesto joj rekla, i izbacila je iz sobe hahahahaha :)
ma ludaci svi redom!

e, a moje iskustvo sa 3.sprata, odeljeje inflamatorne ginekologije, tu sam lezala 5 dana posle pobacaja, u trokrevetnoj sobi, sasvim drugacije... poucena iskustvom svoje sestre, odlucim ja da primenim ljubaznu taktiku, dodje sestra da mi postavi braunilu, ja joj kazem "svaka cast, kako imate laku ruku, nisam osetila nista", pa nastavim 'jao kako su vam lepe trepavice', a ona jadna nalepila vestake, sa 15 slojeva maskare, ali uplailo je, sve su sestre bile divne ti 5 dana, stvarno nemam zamerku... soba cista, kupatilo cisto. jedino nacelnica i doktor onako malo HLADNI...

najgore misljenje imam o nekoj doktorki barbari pazin koja me je tu noc primila usled krvarenja i kad me pogledala pitala me "pa koliko ste vi to trudni, cela dva minuta?" stoka!


(odgovor članu zelenooka)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: GAK Narodni Front
7.11.2011 16:03:30   
b1anca
IZVORNA PORUKA: gae_gr

Posle prirodnog porođaja ležiš na 3. gde su sobe trokrevetne i šestokrevetne. Kupatilo je, kao i na patologiji matoro ali s obzirom na okolnosti podnošljivo (bar za nas koji smo navikli). Ako kojim slučajem dospeš u srednji krevet sobe 325, ukočićeš se jer je razvaljen i kriv... Ne znam koliko može veza da ti pomogne jer često nema mesta (ja sam bila 3 sata duže u sali čekajući da nekog otpuste sa trećeg da mi nađu krevet) tako da sa vezom ili bez, budeš srećna da imaš krevet (ne vidim da će neku porodilju izbacivati da bilo ko dobije sobu poo želji...). Sve u svemu nije nikakav luksuz ali je sasvim pristojno, kao i na patologiji...



Zbog ovog komentara sam morala da se uclanim i potvrdim uz nevericu da se zna o tomeuser posted image  Ovo je cista istina. Porodila sam se 25.10. i bila u sobi 325. Ja nisam bila na srednjem krevetu, ali mogu da potvrdim da je razvaljen i kriv. Doduse krevet do zida je bio previsok i za mene koja sam 182 cm, pa sam morala da ga "zajasem" svaki put sa sve epziotomijom i bebom u rukama. Ali dobro, sve je to podnosljivo, jedino je problem ako vam u sobici zapadne placljiva beba, onda tesko mozete da se odmorite, ali i to sve prodje kada dodjete kuci.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: GAK Narodni Front
8.11.2011 18:26:05   
Megi bg
Žene, ja se porodila 15.10.2011 u Frontu i sve je bilo ok, odnosno, mnogo boljr nrgo što sam očekivala.Bila sam na trećem spratu u sobi sa 6 žena i beba, i bilo je skroz ok, jedino sam pukla više što smo ostali 6 dana jer je beba dobila žuticu, pa mi se na kraju sve smučilo, ali je sve zaista bilo više nego korektno. I sestre i lekari, i svo ostalo osobolje, čisti se redovno,menjaju posteljinu na zahtev ako je prljava , kupatila su ok, obzirom da je jako puno žena na 2 kupatila itd...sve pohvale od mene, posebno za babicu Tanju i dr. Sasšu Stojkovski

(odgovor članu b1anca)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: GAK Narodni Front
8.11.2011 18:44:27   
Sashica82
I ja sam se porodila 15.10. u Frontu, ali završih na 4. spratu na carskom rezu (nakon 9 sati porođaja - hitan carski).

Pre toga sam bila na odeljenju pri porodilištu jer sam prešla termin, sve zajedno 7 dana. Šta sam sve slušala o NF, ja sam zadovoljna odnosom lekara, babica, sestara.... Čisto, pristojno, hrana je dobra. Iako sam prošla kao bos po trnju što se samog porođaja tiče, svi su bili ok (ne računam po neki zlobni komentar sestara na odeljenju isl.)

Inače, porađali me dežurni lekari i babice, sa sve "mila, dušo...".

(odgovor članu Megi bg)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: GAK Narodni Front
9.11.2011 11:38:54   
crazymama
daj Boze da je kao sto kazete :)
mozda je i bolje da mi koje ne znamo ocekujemo najgore, pa se posle prijatno iznenadimo :)

(odgovor članu Sashica82)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: GAK Narodni Front
9.11.2011 14:14:00   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: Sashica82

..... E sad me zanima kakav je smeštaj, kupatila... Mogla bih da uzmem dvokrevetni apartman, odvojicemo za to, ali posto imam neku vezicu tamo, mozda bih mogla da dobijem i neku bolju sobu, s manje ležajeva. Ali uopšte ne znam šta se tamo "nudi".

Neko...?


Ja preporučujem apartman. Imaš svoj wc, a to je (meni) veoma bitno. Ako inaš vezu, dobićeš sobu koju hoćeš, ali ni jedna nema wc. Tamo je kao na pokretnoj traci, tako da se žene stalno otpuštaju, što znači da uvek ko hoće može da ti nadje manju sobu. Ako ništa, mogu te spustiti na neko drugo odeljenje gde ima slobodnih manjih soba, pa te vratiti sutradan kada su otpusti u neku manju sobu.
Ja ne delim prijatna iskustva koje imaju ostale porodilje sa ambijentom u Frontu ( o osoblju imam prijatno iskustvo). Verovatno sam razmažena, ali manjak wc-a, kao i pretvaranje dvokrevetnih u trokrevetne sobe u kojima vrata od kreveta ne mogu da se zatvore, meni je nenormalno. Svakako, to je slika naše drzave i našeg zdravstvenig sistema, a pošto sam ja mogla da biram-birala sam apartman.

(odgovor članu Sashica82)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: GAK Narodni Front
9.11.2011 14:20:40   
Sashica82
Ja sam ovde pitala za apartman i na kraju nisam uzela. Primili su me u porodilište par dana pre samog porođaja i bila sam u sobi sa još tri ženice. Posle toga, na CR sa još dve.

Iskreno, podršku koje smo pružale jedna drugoj ne bih menjala ni za sobu u hotelu. jedna mi pomogla oko dojenja, druga da promenim pelenu... Ali, bila sam na odeljenju CR na 4. spratu, a kažu da je su tamo bolji uslovi nego na odeljenju za porodilje koje su se porodile prirodnim putem. Naravno, jedva čekaš da dođeš kući u svoj krevet, ali meni je bilo ok.

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: GAK Narodni Front
11.11.2011 12:34:10   
zelenooka
i meni je bilo ok skroz,na c.rezovima su bolji uslovi,anka je zmaj-nacelnica,ja sam 16.avgusta,da li neko zna kako izgleda dr aleksandar ristic mislim da me on poradjao,neki mlad lep,tamnog tena nosi neke srebrne narukvice,al nisam sigurna kako se zove ,i jedna divna doktorka dimic joj je dr prezime,ona je sjajna duša.pozz svima

_____________________________

NE MOZES TI BITI TOLIKA SVINJA KOLIKO JA MOGU DA TE VOLIM BRE!!!

(odgovor članu Sashica82)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: GAK Narodni Front
11.11.2011 17:42:53   
bea83
Ja moram javno da pohvalim dr. Zagorku Milovanović koja me je preključe primila kao hitan slučaj jer je bila dežurni doktor. Izašla sam fascinirana njenom ljubaznošću i toplinom, a u isto vreme je vrlo temeljna i detaljna. Verovatno sam navikla na "velike umove" u Frontu koji su zaista stručni ali im ponestaje ljudskosti. Ova doktorka, čini mi se, ima sveuser posted image

< Poruku je uredio bea83 -- 11.11.2011 17:43:21 >

(odgovor članu zelenooka)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: GAK Narodni Front
11.11.2011 17:57:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bea83

Ja moram javno da pohvalim dr. Zagorku Milovanović koja me je preključe primila kao hitan slučaj jer je bila dežurni doktor. Izašla sam fascinirana njenom ljubaznošću i toplinom, a u isto vreme je vrlo temeljna i detaljna. Verovatno sam navikla na "velike umove" u Frontu koji su zaista stručni ali im ponestaje ljudskosti. Ova doktorka, čini mi se, ima sveuser posted image


Moja beba i ja smo imale tu sreću da mi Najbolja Doktorka Na Svetu vodi celu trudnoću. I nebrojano puta sam ponovila i ponavljaću dok sam živa: SAMO ZAHVALJUJUĆI NJOJ ŽIVE SMO I MOJA BEBA I JA. Na poslednjem uz mi je obećala da će mi opet voditi trudnoću jer sam rekla da bez nje ja na drugo dete ne smem ni da pomišljam.

Najbolja Doktorka Na Svetu je pre svega veeeeliiikiii čovek, a onda i veliki stručnjak, pažljiva, temeljna, brižna, strpljiva, uvek nasmejana, Toliko divno biće da je nemoguće opisati... Kad mi je bilo najteže i kad smo i beba i ja bile pod velikim rizikom, ja sam znala da ona brine o nama i mogla sam da se opustim.

I Mirjanicinu trudnoću je vodila, tako da ima još svedoka ovde...

(odgovor članu bea83)
  Direktna veza do poruke: 144
   RE: GAK Narodni Front
11.11.2011 18:05:38   
bea83
Jako mi je drago da je još neko imao lepo iskustvo sa njomuser posted image Moj povod za odlazak u Front nije bio ni malo lep (krvarenje) ali izašla sam smirena i iznenadjena njenom ličnošću, pozitivizmom i toplinomuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: GAK Narodni Front
11.11.2011 18:21:04   
Anoniman
Za 6 meseci koliko sam ordinirala na odeljenju patologije upoznala sam mnoooogooo žena koje su tamo održavale trudnoću i sve koje su imale bilo kakvog dodira sa Najboljom Doktorkom Na Svetu imale su lepo iskustvo.

Meni je visok pritisak konstatovan na samom početku i tako sam stigla u Front, da bi mi u 20. nedelji dijagnoza hipertenzije i zvanično bila promenjena u preeklampsiju. Zahvaljujući Najboljoj Doktorki Na Svetu, posle početka koji je glasio: "samo moli Boga da dođeš do sedmog da beba ima šansu da preživi" ja sam zašla u deveti i čak se suprotno svim očekivanjima porodila prirodno...

Kroz sve muke koje sam prošla moja deviza je bila: KAKO ZAGA KAŽE. Nisam mislila, nisam čitala knjige o trudnoći, nisam slušala druge lekare, mogli su svi da pričaju šta hoće za mene je bio zakon ono što je rekla Najbolja Doktorka Na Svetu. I verujte mi, da mi je rekla da popijem kašu sone kiseline, sasula bih je na ex i ne bih pitala zašto!!! I kao što već rekoh, pored svega niej me strah da ponovo ostanem trudna, samo ako znam da imam Nju na svojoj strani.

(odgovor članu bea83)
  Direktna veza do poruke: 146
   RE: GAK Narodni Front
11.11.2011 18:29:04   
bea83
Stvarno je divno kad neko ima takvo iskustvo i mišljenje o jednom doktoruuser posted image

Moj doktor takodje radi u Frontu (dr. Sanković) i imam puno poverenje u njega jer već godinama moju mamu vodi kroz razne procedure (od porodjaja pa sve do onih manje lepih), a i prema meni je stvarno bio ok prošle godine kad mi je radio nažlost kiretažu jer je plod uginuo, veliki je stručnjak i zezator, ume da opusti žene...

Ali dr. Zaga zrači nečim posebnim, slažem seuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: GAK Narodni Front
11.11.2011 20:17:52   
jacagoga
IZVORNA PORUKA: bea83

Stvarno je divno kad neko ima takvo iskustvo i mišljenje o jednom doktoruuser posted image

Moj doktor takodje radi u Frontu (dr. Sanković) i imam puno poverenje u njega jer već godinama moju mamu vodi kroz razne procedure (od porodjaja pa sve do onih manje lepih), a i prema meni je stvarno bio ok prošle godine kad mi je radio nažlost kiretažu jer je plod uginuo, veliki je stručnjak i zezator, ume da opusti žene...

Ali dr. Zaga zrači nečim posebnim, slažem seuser posted image

U aprilu 2010 nakon prvog pobacaja sam bila na odeljenju kod Dr Sankovica i takodje imam pozitino iskustvo, korektan covek, strucan i kroz salu otera lose misli.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: GAK Narodni Front
11.11.2011 22:28:54   
bea83
Drago mi je da još neko deli moje mišljenjeuser posted image
Kako si,jacagoga? Da li se oporavljaš i psihički i fizički?

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: GAK Narodni Front
11.11.2011 22:37:31   
jacagoga
Mogu reci da sam dobro, oporavljam se, isla sam kod reumatologa i zakazala kod hematologa a za hormone i bakterioloska ispitivanja mi treba oko 15000rsd. Cekam 6 meseci pa ispocetka ako nesto ne iskrsne

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here