|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Krštenje
4.7.2008 13:26:29   
Lu
Pozvana sam uskoro na jedno krštenje(pravoslavno),zanima me da li postoje neki posebni običaji da se neosramotim jer to su mi dragi prijatelji?
Ja sam već obavila babine ali pošto će to biti veliko slavlje svakako sam mislila opet nešto ponijeti,neznam
da li se dijete i tada daruje novcem a što ponijeti roditeljima?
Pomozite mi,puno vam se zahvaljujem!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Krštenje
4.7.2008 14:20:58   
Anoniman
Dete se daruje. Kupuje se uglavnom zlato, ili se daje novac.
Što se roditelja tiče, mislim da se njima ne nosi ništa. Ako su ti dragi i recimo ih nisi videla duže vreme, ili jednostavno želiš da im poneseš nešto, mislim da će flaša vina i bombonjera učiniti svoje...user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Krštenje
4.7.2008 14:31:22   
Lu
Hvala,pomogla si mi vidiš zlato je ipak trajniji poklon nije mi to palo na pamet,ja inače uvijek mislim roditeljima je potrebniji novac za dijete ali u ovom slučaju kada se baš nismo dugo vidjeli jer nežive tu,a i novac im baš nije potreban to znam, to mi je super izbor ali eto opet da pitam možda je običaj da se i pored poklona daruje novac,hvala Tasha

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Krštenje
7.7.2008 14:39:54   
Anoniman
Mislim da je zlato dovoljno, da se ne nosi još i novac - ja ga nisam nosila.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Krštenje
16.7.2008 22:59:25   
nidzinamama
Ja sam bas u nedelju bila na krstenje i jedino se detetu kupuje nesto a roditeljima samo oni bas bas bliski...Mi smo detetu kupili dubak jer nisu imali...A najbolje je da pozoves i da pitas sta im treba to nije sramota...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Krštenje
17.7.2008 9:37:09   
Jeca*
Obično se za krštenje detetu kupuje krstić i lanče ili mala zlatna narukvica (pogotovo ako je devojčica). Stariji su često kupovali dukat. Mi smo mami uvek nosili neki lep cvetni aranžman u korpici ili buket.  Nekako, za sve ostale poklone će, hvala Bogu, biti prilike za rođendan, a ovo je ipak specifičan čin i treba ostati nešto trajno kao uspomena na isti.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu nidzinamama)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Krštenje
17.7.2008 14:40:29   
Anoniman
Slažem se Jeco!!! user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Krštenje
13.8.2008 21:36:11   
miska
Nekada su se darivali dukati,sada......ko koliko ima i moze.Najcesce je to krsic,sto je po meni ok,jer treba da ostane u duhu krstenja.Roditeljima se nista ne daruje,sem ako ti to tako zelis.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Krštenje
11.11.2008 8:30:03   
Anoniman
Jeste vi krstile svoju decu?

Ja imam malo čudno mišljenje o svemu tome, i mislim da to ustvari ima veze sa tim što sam iz mešovitog braka. Naime, ja sam se krstila sa svojih 25god, kada sam ja to odlučila. A što se Luke tiče... svi me pritiskaju a ja nisam baš sigurna da to želim:
1. Popovi zahtevaju da se dete zaroni tri puta u ono bure sa vodom, a ja ne vidim zašto to mora baš tako. Znam dosta primera da su deca nakon toga bila toliko uplašena, da je obično večernje kupanje postalo noćna mora. Zašto ne mogu da zaliju dete po glavi iz bokala, kao kada smo ih mi spirale nakon kupanja dok su bili mali?
2. Mislim da svaka jedinka na svetu ima pravo da bira svoju veru. A ja ako sam dobar roditelj, ako imam ljubavi prema svojoj veri i ako umem detetu da je približim, to dete će jednog dana da se krsti u "moju" veru. I mislim da je to onaj pravi uspeh roditelja (po pitanju vere). Mislim da je to mnogo veći uspeh nego da se dete krsti kada se rodi i nametne mu se svoja volja.

(odgovor članu miska)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Krštenje
11.11.2008 10:18:05   
guppy RR
Nismo kršteni i nismo krstili decu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Krštenje
11.11.2008 10:41:11   
andrijana
Moj muz i ja smo krsteni i planiramo da krstimo Kacu kad napuni godinu. Ne mora dete da se zaroni u vodu,moze i obicno polivanje. Zavisi gde se dete krsti. Meni se ne svidja sisanje. Ove godine smo isli kod prijatelja na krstenje a pop je malom odsekao toliko kose napred,citavu rupu je napravio a on onako jadan gleda i ne veruje na sta lici....user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Krštenje
11.11.2008 13:31:06   
guppy RR
kakvo šišanje????

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Krštenje
11.11.2008 13:38:54   
Anoniman
kosice. Seku pramen kose sa 4 dela glave.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Krštenje
11.11.2008 13:41:19   
guppy RR
nisam znala.. eto, vidiš.. nešto novo naučih....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Krštenje
11.11.2008 15:14:30   
andrijana
Polivanje Svetom vodom,sisanje i mazanje osvescenim uljem. Mozda ima jos nesto,ne secam se.

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Krštenje
11.11.2008 15:18:38   
Anoniman
Anegdota za mazanje osvećenim uljem:

Kada su drugaricinog sina krstili, bila je zima. Kod njih u crkvi je dozvoljeno da se dete ne potapa  u bure, pa su ga samo zalili (poenta ove rečenice: nisu skidali dete). Naravno, kako je bilo zima, dete je imalo hulahopke. Došao red na mazanje svetom vodicom, pa je pop pitao "Hoćete da ga skinete ili da sečem?" (pošto mora i nogice da malko namaže), i pošto je drugarica rekla da seče, onda je pop prvo uzeo makaze da iseče detetu hulahopke kako bi došao do nogice da bi ga namazao uljem. user posted image

< Poruku je uredio Tasha -- 11.11.2008 15:19:59 >

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Krštenje
11.11.2008 15:24:43   
andrijana
Kada su malom mazali uljem noge,zezali su popa da malo vise stavi na levu da ima bolji sut. Tata mu trenira fudbal pa da bude bolji od njega.user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Krštenje
11.11.2008 15:25:54   
andrijana
da ga skinete ili da secem? .....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Krštenje
11.11.2008 15:27:05   
Lu
Mi smo malog krstili kada je imao mjesec dana,isto je bila zima,samo mu je pomazao čelo i malo polio sv.vodom,sve to netraje ni sat vremena, to je po katoličkom.
A gledala sam i pravoslavno,nisu zaranjali dijete u vodu,možda je to od regije do regije različito,ili ako su djeca veća

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Krštenje
11.11.2008 15:29:20   
Anoniman
Ma to u Sabornoj crkvi SADA mora. Već u crkvi u karlovcima (par km od NS) ne mora. Ali moraš da moliš da ti tamo krste dete, jer bože moj, pripadaš Sabornoj!? user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Krštenje
11.11.2008 15:32:07   
kumara
Ja sam kao mala dobila prelepu srebrnu kasicicu na kojoj je izgravirano moje ime. Nije nista korisno, ali i dan danas mi je jako drag poklon. Mozda zato sto je drugaciji od svi standardnih zlatnih i drugih stvari.

Eto i to moze da bude ideja za pokon.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Krštenje
11.11.2008 15:54:45   
andrijana
Nisam znala da i u crkvi postoji podeljenost. Lepo ja kazem da ni vera nije ko sto je nekad bila...user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Krštenje
11.11.2008 15:59:58   
Anoniman
Pa ja sam za venčanje jedva iskukala da se udam u crkvi u kojoj sam želela a ne u kojoj sam trebala. I nije mogao da me venča "moj" pop, već onaj koji mi pripada (a pripadnost ide po ulici u kojoj živiš).

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Krštenje
11.11.2008 16:30:22   
Lu
IZVORNA PORUKA: Lenka

Ja sam kao mala dobila prelepu srebrnu kasicicu na kojoj je izgravirano moje ime. Nije nista korisno, ali i dan danas mi je jako drag poklon. Mozda zato sto je drugaciji od svi standardnih zlatnih i drugih stvari.

Eto i to moze da bude ideja za pokon.


Ovo mi je predivno,baš super ideja za poklon.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Krštenje
11.11.2008 16:30:29   
andrijana
Svasta...user posted image Tako je kod nas sa skolama...user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here