|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
20.5.2020 16:33:22   
dunja RR
Von, ali problem je što ne sagledaš situaciju šire - mi zavisimo od moje plate, ja moram da radim beskonačno, da nadomestim obe plate. On MORA da uskoči. Ja bi volela nekada da spremim doručak, ali ne mogu da stignem, jer radim, ako ja to ne uradim (nešto za klijenta), nećemo imati novca za hravu, nemam muža koji nije tu ali doneće platu. Klijenti odu na drugu stranu, čim jednom ne uradiš posao kako treba, a konkurencije koliko hoćeš. Platu ja donosim, i samo od mene zavisimo da li će deca jesti i obući se. Treba sagledati realno sve.

I muž ne može da zameni ženu nikada skroz. Znači pored mog posla od 15h dnevno (minimum) ja moram da operem, očistim (higijena kuće je potpuno na meni, i to radim oko ponoći), podojim, uspavam decu, učim da crtaju, igram se plastelinom, kockama, vozovima, vodim u bioskop, pozorište, učim reči, pročitam knjigu uveče (ovo oko dece 90 % ja radim, on ih kupa i presvlači pelenu, ali stvari njihove ne zna gde stoje, dajem samo primer :)), skuvam (mm pravi doručak, ne zna složena jela, kolače ja spremam), finansije kućne ja vodim, znači gotovo sve isto, samo još na sve to dodaj 15h mog rada, samo ja znam kako je, veruj mi, i moje telo :(


I treba u moj dnevni raspored ubaciti treće dete (a čeznem beskonačno za trećim, samo ja znam koliko, još imam smrzliće koji me čekaju tamo negde), a i mm je slomljen na kraju dana, ne umanjujem ja njegove obaveze, ja sam gore nabrojala samo svoje. Ali on odspava 6 sati, a ja ako spojim 4, to je super.


Kada živiš sam nije isto, i kada živiš sa roditeljima npr, ja vidim to kod svojih komšija, koliko samo jedna baba znači oko dece, ili deda npr. Nisam ljubimorna, ali sam svesna koliko mi vremena (mm i ja) više provodimo sa decom i koliko više obaveza imamo, u odnosu na komšiluk, nije teško uporediti.

< Poruku je uredio dunja RR -- 20.5.2020 16:38:17 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
20.5.2020 16:38:40   
vonavoj
E onda nije fer😂😂

Ako ne donosi platu,onda on mora da bude "domacica",ako ne moze da te odmeni u poslu,moze makar u kuci. Ja sam tako shvatila.onda corak,cuvaj svoje zdravlje i uzivaj sa pilicima. Ne shvataju ljudi koji imaju "pomoc" makar i na 1h nedeljno,da ne vode decu makar u radnju😁npr.A da ne pricam kome baba  skuvaju isto jednom nedeljno ili posalju hranu,hahaa..to bi me spasilo nekad.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
20.5.2020 16:41:39   
dunja RR
Pa to, eto ne mora dda bude na dnevnom nivou pomoć baba i deda, nek bude i na nedeljnom pa znači, što kažeš.

Dosta žene, nemojte mi to radite, još ću i odem po smrzliće user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
20.5.2020 16:44:57   
vonavoj
Ti si carica,znas koliko puta sam te spominjala kako si otisla po S,da niko nije znao😂


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
20.5.2020 16:48:25   
vonavoj
Inace,vec 2 dana sredjujem popravku auta,neki senzor,i ja trazim i zovem majstora..toliko o tome..musko zenski posao...😂

Mm na poslu ne moze,ne stize...a ja sve mogu..greska,greska,znam🙄🙄

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
20.5.2020 16:50:55   
IvanaSK RR
Suzi, aj kreći ti polako po smrzlice. Vreme je za trece 😀

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
20.5.2020 16:51:49   
dunja RR
Znaš, znam :)

Ima još na ovu temu, ali plašim se da smo omašili gde pišemo, pa ću ovih dana probatzi da nađem pravi topic :D

Evo, ušli mi u sobu sve troje, moram da idem user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
20.5.2020 16:53:09   
dunja RR
Aj i ti treće Iv, pa možda i presečem user posted image

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Suzi, aj kreći ti polako po smrzlice. Vreme je za trece 😀



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
20.5.2020 17:15:30   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: branki*



IZVORNA PORUKA: jabudic

E pa hvala vam, ja sam navikla da zajedno trudnujemo 😁🥰




Kad si ti nosila treće,ja sam nosila drugo.I dobile smo plavokose lepotice obe. Nadam se da ću ti se pridružiti uskoro ..Ne u broju.nego u trudnoci😊


Branki, navijam za tebe i ako nije ovde tema. Jabudic, svaka cast na odluci za cetvrto dete. user posted image


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
20.5.2020 17:16:00   
Ana RR
Suzi, znam te i znam koliko bi volela treće dete ali moraš misliti i na zdravlje. Ostvarila si najveću svoju želju i imaš dvoje pilića, ali njima treba mama koja će biti zdrava i biti uz njih dok rastu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
20.5.2020 18:51:49   
IvanaSK RR
Evo teme  😀
Klik

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
20.5.2020 19:59:35   
branki*
Hvala na lepim željama Sanjici i Mati❤Ja pokušavam. .Kako se potrefi.Mada,jednom se potrefilo i to ne mogu da zaboravim.i Hvala von našoj što mi je skroz racionalno dala savet.ne okreci se.ne razmišljaj.tad si donela najbolju odluku.Dunjac,dajem podršku. .makar ovako..Znam da je slaba ,ali si borac.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
20.5.2020 20:12:13   
ivaMark


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Ti si carica,znas koliko puta sam te spominjala kako si otisla po S,da niko nije znao😂





O da, von...secam se i ja toga i secam se sta sam pomislila prvo kad sam citala o tome: Ova žena je ZMAJČINA... (sry, ali morala sam velikim slovima) 
Žene, samo napred...i meni je zelja bar troje ali..ali...ali...

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
20.5.2020 23:13:30   
vonavoj
Ivamark,zasto ali,ali...znas kako se sve vratimo na forum kad smo trudne,znaci tu si😂


(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
20.5.2020 23:19:13   
MasnaMasnica
Jabudic cestitam!user posted image

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
21.5.2020 7:45:44   
jess021
Dunja, razumem sve. Mi jos nismo prelomili za treće.

Ono sto mogu da ti kazem, da pored svega... Letovanja, zimovanja, auta, posla... Jednog dana kad se okrenemo samo se deca racunaju. Ostalo sve dodje i prodje. I koliko god bude tesko prvoh godinu, dve stvarno brzo prodju. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
21.5.2020 8:16:08   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Evo teme  😀
Klik



Evo teme sto je stavila Ivana za trece dete. 😉

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
23.1.2021 17:32:19   
jabudic
Evo da se javim sa svojim iskustvom u ovoj temi. Kada sam trazila iskustvo sa cetvrtog porodjaja, naisla sam na svega par iskustava u ovoj temi, ostalo su bile neke hipoteze. 😁
E ovako, bila sam zbog raznih komentara pripremljena da je porodjaj kod kuce realna opcija, jer cetvrto, necu stici, to ce samo da izleti, i tako to. 😅
Pravila nema, nista slicno se nije dogodilo. Presla sam termin par dana, i na pregledu dan pred porodjaj, dr konstatuje da sam jedva 2 prsta otvorena, da je beba jos visoko i da to nece jos, mada je po UZ sve sprrmno za porodjaj i situacija se moze lako promijeniti. Uglavnom, ctg svakog dana, pa cemo da sacekako do naredne nedelje.
Kad sam se vratila kuci, sacekala me na gacicama braon gomilica sluznog cepa. U toku dana se "ispadanje" nastavilo, ali bez bolova. U toku noci sam osjetila kako nesto toplo curi niz noge i u snu sam pomislila kako mi se sluzni cep razrijedio. Trazim muzu toalet papir da ocistim noge, ali kako cistim, ne vidim nista na papiru. Sjedam u krevet i shvatam da mi je pukao vodenjak. Oblacimo se brzo, i krecemo u porodiliste, jer u podsvjesti imamo ono da necemo stici u porodiliste  jer cetvrto je. 
Dolazimo u porodiliste oko 2h, otvorena kao i prethodnog dana na pregledu, dobijam krevet, saljem babicu na spavanje i ostajem da set_am. Bolova nema. Sledeci pregled oko 4h, otvorena skoro 4 prsta. Oko 5h mi daju injekviju Buscopana  i tek tada mi krecu neki lagani bolovo koji su uspjeli da me otvore skroz do ujutro.do smkene u 7h. Kako sam ja poznata po tome sto ne zelim nista da forsiram, tako i sad odugovlacim sa bilo kakvom indukcijom ili pomagalima, do zadnjeg trenutka. Oko 8 i nesto mi ukljucuju indukciju i u 8h30 se radja Teodora.  
Taman kad sam mislila gotovo, babica kaze da se posteljica pocijepala, da sam ja ispucala, i onda slijedi revizija posteljice, koja mi je bila teza od porodjaja, sa svim nekim instrumentima. Izvukose ovojnicu koja je ostala, zakrpise me i gotovo. 
Tako, moje iskustvo 4.porodjaja nije nista ekspresno, niti prelagano, to je prvi porodjaj na kom su me sili, na prethodnim nisam imala nikada ni 1 koncic. Najslicniji po svemu prvom porodjaju, u isto vrijeme mi je pukao  vodenjak, dosla jednako otvorena, samo trajao 2h krace od prvog.
Naravoucenije, stvarno nema pravila i svaki porodjaj je prica za sebe. Uglavnom, bebica je dobro, izasli smo posle 2 dana, ruckamo, spavamo, mazimo se  i dosta od mene. Necu ici u temu "peti porodjaj". 


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
23.1.2021 18:18:20   
Ivanka 75
Jabudic ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
24.1.2021 9:32:37   
emicaa
Jabude 😍❤



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
24.1.2021 9:43:29   
flamingos
Jabudic.Ljubim vas.❤


(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
24.1.2021 10:59:02   
Filadendronka
Jabudic ♥️♥️♥️


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
24.1.2021 13:09:43   
Didy
O, Jabudice. ❤️

Otvorićeš ti nama i temu Peta trudnoća i porođaj, ne sumnjam. 😁Meni su sa Sofijom radili reviziju. Porođaj ekspresan bio, ali ostao deo posteljice. Išla sam tad u totalnu i nemam pojma šta su mi radili. Uglavnom, kad sam se probudila, već su me bili ušili i sve ostalo sredili.Uživajte, drrugarri! ❤️

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
24.1.2021 13:15:51   
vonavoj
O bre jabudic,moglo je i bolje..

Jel bila veca nego ostala deca?A realno nije brzo ni izasla,da bi te pocepala..Kazi mi,a krvarenje posle? Ja sam posle treceg,mnoogoo vise krvarila...em je bio veliki,em treca trudnoca.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
24.1.2021 13:38:31   
jabudic
Bila je krupna 3820g, 53cm, ali imala sam i vecih (4200, 54), tako da ne znam sta se dogodilo. Ali dobro je sve, ja sam zadovoljna, a ovako je vjerovatno moralo da ne bih razmisljala o temi 5.porodjaj 🤣


Krvarenje skroz ok, nista obilno.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here