|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.12.2009 10:01:28   
Mimče
Hvala gago, ljub

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
18.12.2009 12:47:29   
bojana87
imam pitanje za sve rr drugarice koje pijuutrogestan
ja ga pijem vec 5 nedelja i primetila sam da od tada imam strasno retku stolicu.
Da li neko ima slicno iskustvo i da li se sa tim smanjuje dejstvo?


(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
18.12.2009 12:50:04   
Anoniman
Ja pijem utrogestan duze od tebe...al nisam niti sad imam retku stolicu od njega....user posted image

(odgovor članu bojana87)
  Direktna veza do poruke: 128
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
18.12.2009 12:52:42   
Mimče
bojana ja imam i retku stolicu i muka mi je jako kad ga popijem a kad ga stavljam vag onda me pece kad prvi put piskim i svrbucka po pola dana jer ne mogu da odležim puno posle stavljanja pošto idem na posao. DR zna za sve te moje problemčiće ali smo se dogovorili da smanjim količinu samo na 1 uveče i da uzimam do 14 nedelje jer je to potrebno dok se ne formira posteljica i ne preuzme ulogu lučenja progesterona. Eto ako ti nešto pomaže, pozz

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
18.12.2009 12:52:48   
anajid
Ja sam pila utrogestan negde do cetvrog meseca cini mi se,ali meni je bila uzasno tvrda stolica i muku sam mucila dok nisam prestala koristiti utrog,da sam bar imala retku,bilo bi mi lakse!Mozda ti je od neceg drugog!Ali javice se jos cura mozda je neko imao slicno iskustvo!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
18.12.2009 12:54:08   
Mimče
najbolje da se konsultuješ sa dr koja ti vodi trudnoću

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
18.12.2009 13:21:03   
cipiripi
moja drugarica je pored utrogetsana koristila i kompleks vitamina za trudnocu i jela suve sljive da ne bi imala tvrdu stolicu.
ja nisam imala problema sa utrogestanom.
poznato je da se zatvor i tvrdja stolica javlja u trudnoci..


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
18.12.2009 14:03:11   
engimengi
IZVORNA PORUKA: bojana87

imam pitanje za sve rr drugarice koje pijuutrogestan
ja ga pijem vec 5 nedelja i primetila sam da od tada imam strasno retku stolicu.
Da li neko ima slicno iskustvo i da li se sa tim smanjuje dejstvo?


Ja ga pijem vec 6 meseci i to po 6 tableta dnevno i nikakav problem nemam!!

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
18.12.2009 16:27:12   
bojana87
ne smeta meni to sto mi je retka stolica nego se jako bojim da zbog toga mozda utrogestan nema efekta user posted image

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
18.12.2009 16:34:02   
Mimče
ajd da ja ne filozofiram ima ovde mnogo iskusnijih od mene, ali mislim da tvoja stolica nema veze sa efikasnošću utrogestana mislim da se on apsorbuje i da to nema nikakve uzročno posledične veze sa tvojom reakcijom.

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.12.2009 13:52:40   
kumara
Ja ga pijem vec 2 nedelje i to 3x2, i stolica mi je ok, ali povremeno kad ga popijem imam uzasne vrtoglavice i osecaj kao da cu da padnem u nesvest. To mi bas smeta posto radim i na poslu jos ne znaju, pa nije bas prijatno.

_____________________________

Kakva kumara, takav krastavčić!

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
21.12.2009 18:19:47   
Anoniman
Ja tju utrogestan da pijem josh nedelju dana...pa tju da vam javim...jel se promenilo neshto kad sam prestala da ga uzimam... jer kontam da su slabost koju ponekad osetjam...i slaba vrtoglavica posledica utrogestana....user posted image user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 137
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
22.12.2009 19:24:36   
marijaci
poz devojke..evo i mene nove na ovoj temi.......
ja koristim utrogestan vaginalno od transfera.3 puta dnevno po 2..pre toga sam ga pila...
vantelesna je uspela......danas sam 4 nedelja i 4 dana......ali imam oko 3 do 4 puta dnevno uzasno jake bolove u predelu materice, da je to strasno........traju oko 10 min......
inace mirujem od punkcije konstantno po savetu lekara
zna li iko od cega to moze biti?
sutra idem na kontrolu,al ko ce da doceka do sutra

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
22.12.2009 19:51:31   
bebuska
Marijaci samo miruj mislim da je to najbitnije a bolove sam imala i ja doduse ne jake ali sam ih imala negdje do 7 nedelje. Opusti se a sve sto te muci reci svom doktoru makar to bila i neka glupost ti reci i pitaj ga sta god te muci zato i jest tu.user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu marijaci)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
23.12.2009 11:49:31   
bojana87
da li neko zna do koje nedelje mora da se pije utrogestan?
Ja juce bila na kontroli i zaboravila da pitam user posted image

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
23.12.2009 12:00:10   
minavb
Ja sam bas u 12. prestala da ga pijem ali ti ipak pitaj lekara.

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
23.12.2009 12:06:29   
engimengi
IZVORNA PORUKA: bojana87

da li neko zna do koje nedelje mora da se pije utrogestan?
Ja juce bila na kontroli i zaboravila da pitam user posted image


Ja ga pijem jos uvek,a 27.sam nedelja!!!

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
31.12.2009 12:57:11   
tika02
ja sam u 6 nedelji prokrvarila, odnosno pojavio mi se braon iscedak i u Domu zdravlja su mi rekli da je to normalno i da moram da primim inekciju progesterona koji moram da kupim, jedva smo pronasli inekciju!!!! Uzas!!!
U 8 nedelji opet se pojavio braon iscedak otisli smo i Narodni front i dezurna doktorka mi je rekla da moram da pijem utrageston koji smo jedva nasli, imala sam uzasnu reakciju na njega, bilo mi je jako muka (nisam imala mucnine do tada), jak bol u grudima, kao da mi se cepaju grudi...
kada sam otisla na kontrolu kod ginekologa koji mi je vodio trudnocu u Narodnom frontu, rekao je da se prilikom sirenja materice stvara hematom koji puca i moze da se pojavi u bilo kod delu trudnoce, prepiso mi je vitamin C, folan, i dabrostan koji sam pila do kraja 5. meseca (on samo sluzi da napravi balans hormona, ne moze da spreci kontrakcije za to sluze drugi lekovi)


(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.1.2010 13:34:10   
bebablue
Veliki pozdrav svima!
Koristim utrogestan od pocetka trudnoce (sada sam u 13. nedelji), jer mi je prethodna trudnoca, na zalost, zavrsena spontanim u 8. nedelji. Utrogestan koristim uvece vaginalno, po 2. Dr mi je rekla da postepeno prestanem da ga koristim, a to znaci, da stavljam svako drugo vece, dok ne iskoristim otprilike "zalihe".
Da li mi neko moze napisati svoje iskustvo sa Utrogestanom, u smislu tog "postepenog" prestanka koriscenja.


(odgovor članu tika02)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.1.2010 13:51:33   
cipiripi
ja nisam zabebila ali sam ga koristila u pokusajima user posted image user posted image
moj ti je savet da kad smanjis dozu odes na proveru progesterona cisto da vidis u kojoj je razmeri tj da li je dobar user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.1.2010 14:13:26   
engimengi
IZVORNA PORUKA: bebablue

Veliki pozdrav svima!
Koristim utrogestan od pocetka trudnoce (sada sam u 13. nedelji), jer mi je prethodna trudnoca, na zalost, zavrsena spontanim u 8. nedelji. Utrogestan koristim uvece vaginalno, po 2. Dr mi je rekla da postepeno prestanem da ga koristim, a to znaci, da stavljam svako drugo vece, dok ne iskoristim otprilike "zalihe".
Da li mi neko moze napisati svoje iskustvo sa Utrogestanom, u smislu tog "postepenog" prestanka koriscenja.



Ja ga i dalje pijem,prvo 3x2,a sad 2x2,ja sam vec 30.ned. mislim da ne bi smela ni da prekinem al kako kaze dr!!!Znam samo da nesme  naglo da se prekine...

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.1.2010 19:34:47   
bebablue
Hvala na odgovorima....user posted image

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
19.1.2010 18:08:26   
Anoniman
Ja sam prestala da pijem utrogestan, pa ako ako neko nema gde da kupi, neka se javi....meni je ostalo malo vishe od pola kutije...da se ne baci...user posted image

(odgovor članu bebablue)
  Direktna veza do poruke: 148
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
26.1.2010 17:23:52   
Daca88
U ponedeljak idem kod svog ginekologa,i mislim da ce da mi ukine utrogestan.Tece mi 14 nedelja,i kako citam posteljica je preuzela ulogu stvaranja progesterona.Ja sam sada u dilemi,i htela bi da mi neko odgovori na par pitanja.
1.U temi cista zutog tela na jajniku sam pisala svoje iskustvo.Posto mi se cista stvorila jer jaje koje je hranilo bebu nije izumrlo nego je nastavilo rasti i pretvorilo se u cistu zutog tela.Da li je moguce da mi se ta cista stvorila od utrogestana tj.da je narasla zbog previse progesterona u telu
2.Da li bi mi nakon prestanka koriscenja utrogestana i dalje preteo pobacaj.Mislim ono u fazonu da mi naglo opadne koncentracija progesterona
3.Kako da znam da li posteljica proizvodi dovoljno prirodnog progesterona,da li ima neki test za to.Bojim se da bi mom organizmu jako falilo onih 200mg utrogestana.
Ukratko zelim,i znam da uskoro moram da prekinem sa utrogestanom ali me je frka od tog poteza da nebi izgubila bebu zbog nedostatka progesterona ukoliko ga ja sama bez pomoci lekova ne proizvodila dovoljno...i jos jedna frkica...kada progesteron koriste zene koje nisu trudne,po prestanku uzimanja leka obicno se posle par dana dobije menstruacija.Da li to znaci da bi i ja kao trudnica prokrvarila kada bi prestala sa utrogestanom.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
26.1.2010 17:36:32   
cipiripi
koliko ja znam sa utorgestanom u trudnoci se nikad ne prekida naglo nego se smanjuje doza postepeno i radi se kontrola progesterona preko krvi...
nek se jave trudnjace sa iskustvom, je ja praksu u tome nemam..samo teoriju user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here